הדבקת טפט לקיר באופן עצמאי. מה ואיך???

ר.ב.

משתמש פעיל
טפט חמוד וטוב רק שלא שווה לי להזמין הדבקה ב-250 לגליל.
יש מצב לנסות לבד?
מדובר בחדר ילדים מאחורי המיטה והלול כך שאני יכולה להרשות לעצמי להתפשר על איכות.
כמעט הכל חוסם לי ניסיתי קצת גוגל משהו על דבק טפטים אך לא נפתח לי הרבה.
אשמח לשמוע מבעלי נסיון בהדבקה עצמית

מה לקנות?
איך לעבוד?
ממליצים???

תודות

GTV

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אם כבר העלית שוב את עניין הטפטים, אשמח לשמוע איפה קנית בסוף, כמה עלה, וכמובן אם תוכלי בסיום המלאכה להעלות תמונה...

ר.ב.

משתמש פעיל
נחמד שאת עוקבת לראות מה יצא בסוף.
אכן קניתי באלי-אקספרס. גליל ב-100 ש"ח כולל משלוח.
על פניו נראה טוב.
כרגע חסום לי באלי-אקספרס אבל אשמח לעלות תמונה שלו.
ואולי אם אצליח להדביק לבד ויצא יפה אעלה תמונה של החדר.
אמרתי לעצמי ששווה לי לקחת סיכון קל ולקנות גליל אחד בינתיים במחיר כזה (ומגיע עד הבית) מאשר לנסוע לת"א ולהטלטל ובסוף לראות שהכל מאד יקר וסתם טרחתי. וכאן ישבתי בביתי והזמנתי. בתקווה שהחומר יחזיק טוב ויצא יפה אחרי הדבקה.

GTV

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אכן גם לי מסובך להגיע לעיר הגדולה בשביל לחפש טפט, בפרט שאני גרה בקצה הארץ, ולכן אני מתעניינת מרחוק כמה שאפשר, ורק אם לא תהיה ברירה אעשה זאת.
מקווה שתצליחי ויצא יפה, אין לי ספק שעם ידיים טובות וחוש אסטטי ניתן להגיע לתוצאות טובות לבד.

אם לא אכפת לך, אשמח להיות שותפה לתוצאות, אולי אלך בדרכך...

המון הצלחות!

ר.ב.

משתמש פעיל
בשמחה....
אני רוצה תוצאות יפות. לכן אני פונה מעל במה מכובדת זו...
למי יש עצות? ניסיון?

Chagit Weksler

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מדביקה פה מה שמצאתי בחיפוש מהיר בגוגל:
הדבקת טפטים

הדבקת טפטיםמאמר זה מסביר איך להדביק טפט, משלב בחירתו ועד ההדבקה עצמה. לא למקצוענים בלבד.
מאת:
HomeAid
הוסף למועדפים
|
שלח לחבר
|
הדפסה
|
שלח הודעה ל-HomeAid
קטגוריות: עיצוב, ריצוף וקירות
תגיות: עיצוב, קיר, טפט

הדבקת טפט לבד נחשבת לפעולה מסובכת ומרגיזה שכדאי להימנע ממנה. למעשה, השם הרע שיצא לפעולה זו אינו בהכרח מוצדק. אפשר בהחלט להדביק טפט ללא עזרת בעל מקצוע, אך נדרשת סבלנות רבה ומידה לא מבוטלת של פרפקציוניזם כדי לקבל תוצאה יפה ומקצועית.
מלבד סבלנות ופרפקציוניזם, תדרשו גם לדבק טפטים, סכין חיתוך, סרגל גדול, סולם, רולר לטפטים או מגב ואם יש, אז מישהו שיעזור לכם (4 ידיים יקלו על העבודה באופן משמעותי).
הבחירה בטפט מתאים חשובה לא פחות מהדבקה נכונה. כדאי לבחור בטפט שיהיה יפה, מתאים לעיצוב החדר, פרקטי ונוח להדבקה.
בחדרים בהם הקירות חשופים יותר ללכלוך, דוגמת חדר הילדים או המטבח, כדאי לבחור בטפט שניתן לשטוף במים (Washable). טפטים כאלה אינם עמידים לחלוטין במים, אך ניתן לנקות אותם בעזרת מטלית לחה.
סוג הטפט המומלץ למדביקים מתחילים הוא טפט ויניל או מצופה ויניל. טפט כזה קל יותר לחיתוך, להדבקה ולהסרה במקרה הצורך. טפטים שעשויים מחומרים אחרים כגון משי, יוטה, קש וכד', יהיו קשים יותר לעבודה ועלולים להביא לסיבוכים במשימת ההדבקה. אם אתם מדביקים מתחילים, היינו ממליצים לקחת בעל מקצוע לביצוע עבודה עם טפטים כאלה.
ההתאמה לעיצוב החדר היא כמובן עניין של טעם וריח. שימו לב שהצבעים תואמים את הריהוט בחדר, שהדוגמה והצבע של הטפט מתאימים לאופי החדר ונסו לדמיין את הטפט על קיר שלם. לעיתים קשה לדעת איך פיסת טפט תראה על שטח של קיר שלם.
כעיקרון, טפטים מעט יותר יקרים מצבע, אך יתרונם בכך שהם מכסים היטב פגמים בקיר והדוגמאות שלהם קשות להשגה בצביעה רגילה, כך שהם מאפשרים משחקים עיצוביים רבים יותר.
הכנת החדר להדבקה
הכנת החדר היא משימה חשובה שיש לבצע ביסודיות. על הקירות להיות במצב טוב מאוד, כלומר, ללא טחב, סדקים, פגמים משמעותיים או קילופי צבע. צבע מתקלף יגרום לכך שהטפט שלכם לא יהיה מודבק היטב בחלקים של הקיר ובסופו של דבר יתקלף יחד עם הקיר.
זכרו שהמרקם של הקיר כעת, יהיה גם המרקם של הקיר לאחר הדבקת הטפט, כלומר, בליטות או שקעים בקיר יראו גם על הטפט.
לפני ההדבקה, יש למרוח שכבה של צבע מקשר (פריימר) שיקל על הדבקת הטפט לקיר ויקל גם על קילוף הטפט במקרה הצורך. כעת, כשהקיר שלכם חלק ומוכן, ניתן לעבור למלאכת ההדבקה.
הדבקת הטפט
דבק טפטים מגיע לרוב באבקה שיש לערבב עם מים לפי הוראות היצרן. חשוב לערבב את הדבק היטב, כך שלא יישארו גושים.
כעת נמדוד את אורך הקיר מהתקרה ועד הפאנלים, ונחתוך רצועה מהטפט באורך זה ועוד 3 ס"מ עודפים.
נמרח את הדבק בעזרת מברשת רחבה על שטח ההדבקה ונתחיל להניח את הטפט ישר, מלמעלה למטה. נעזר ברולר לטפטים או במגב כדי לעבור על הטפט ולהדביק אותו בשלבים. כאן יעזרו לנו זוג ידיים נוסף, כאשר אחד מניח את הטפט תוך כדי מתיחה קלה, והשני עובר על הטפט עם הרולר.
גם אם נוצרו בועות בשלב זה, אל דאגה. חלקן ייעלמו כשנעבור היטב עם הרולר על המשטח, ומה שלא יעלם, ניתן לפוצץ בעזרת סיכה דקה ולהוציא את האוויר מהבועה.
לאחר ההדבקה, נחתוך בעזרת סרגל (רצוי ממתכת) וסכין חיתוך את עודפי הטפט בקו הפאנלים.
שימו לב לדוגמה שעל הטפטים והתחשבו בכך בחיבור בין הרצועות, כך שהקיר כולו יראה כיחידה אחת.
הסרת טפט
ניתן להסיר טפטים במשיכה, אך המשימה לא קלה ויכולה לפגוע בקיר ולהשאיר סימני דבק.
אפשר להיעזר בחומר ממיס דבק שניתן לקנות בחנויות "עשה זאת בעצמך" ולהקל על מלאכת ההסרה. בכל מקרה כדאי להרכיב משקפי הגנה, כפפות ונשמית.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
אני ממליץ בחום לא להסתמך על המדריך החפיפי הזה, תעשו טובה לעצמכם, אם כבר החלטתם
להסתבך עם הדבקת טפט, לפחות תראו אדם שעושה את זה ותשאלו אותו מיליון שאלות.
מניסיוני, הדבקת טפט היא מלאכת אומן לא פשוטה, בהצלחה.

tttsarattt

משתמש רשום
למי שמעניין, אני קניתי גליל ב75 שח בנקסט.
אין שם הרבה דוגמאות, אבל מאוד חמוד
עדיין לא תליתי, גם אני חושבת לעשות את זה לבד כמובן
ובשביל לא להסתבך אני אעשה בגובה של 1.20 או 1.50 עם סיומת של פאנל או משהו כזה... כי להדביק מהרצפה עד התקרה זה קשה שלא יהיו בועות.

ר.ב.

משתמש פעיל
נכתב ע"י tttsarattt;1408698:
למי שמעניין, אני קניתי גליל ב75 שח בנקסט.
אין שם הרבה דוגמאות, אבל מאוד חמוד
עדיין לא תליתי, גם אני חושבת לעשות את זה לבד כמובן
ובשביל לא להסתבך אני אעשה בגובה של 1.20 או 1.50 עם סיומת של פאנל או משהו כזה... כי להדביק מהרצפה עד התקרה זה קשה שלא יהיו בועות.

גולן לא ממליץ לנו......
אבל יקר לי לקחת מדביק ב-250....
אולי יש זול יותר?

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י ר.ב.;1410283:
גולן לא ממליץ לנו......
אבל יקר לי לקחת מדביק ב-250....
אולי יש זול יותר?

לא, זה מחיר שערבים לוקחים...

ר.ב.

משתמש פעיל
נכתב ע"י GolanArt;1410305:
לא, זה מחיר שערבים לוקחים...

מההה? ככה ראיתי כאן באחד האשכולות.
לוקחים יותר??
טוב אז ודאי אדביק לבד.... אני באמת לא בענין
פשוט כי חלק גדול מהקיר מוסתר מאחורי מיטת תינוק ועוד חלק מאחורי מיטת נוער. וחלק נוסף יש כוורת. כך שלא יראו הרבה אם אני אפשל...;)

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
לא לא, לא אמרתי שיהודים לוקחים יותר, רק ציינתי
שזה מחיר גם של ערבים כדי לחסוך לכם את הזמן
לחפש ערבי זול.

ר.ב.

משתמש פעיל
מפחיד לי להביא ערבי לבית.
אבל אם יש המלצה על ערבי אמין (אם יש כזו חיה....) שלוקח עד 150 אני אשמח לשמוע.
מדובר ב-5 מ"ר. סה"כ. שבאמצע חלון 1*1 מטר.

תודות לכם

GTV

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אם ההדבקה היא רק על גובה של חצי קיר, ולא קיר שלם, זה גם כ"כ מסובך?

סה"כ ככל שהשטח קטן יותר לכאורה זה אמור להיות קל יותר, להשתלט על קיר שלם זה באמת נשמע מסובך,אבל אם מדובר על שטח קטן, ובגובה העיניים?

21309

משתמש מקצוען
אנחנו עשינו טפט במטבח בגובה חצי קיר. ההתחלה מוסתרת ע"י ספסל והסיום עם פס קלקר דקורטיבי (לא זוכרת בדיוק איך זה נקרא...). אכן ניתן להדביק לבד למי שיש קצת גישה לנושא. זה לא קשה רק לוקח זמן. לנו לקח שעתיים בערך!

GTV

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
להרוויח 250 ש"ח בשעתיים, לא רע...

21309

משתמש מקצוען
תלוי למי ומה הוא יכל לעשות בזמן הזה.......
זה שטח לא גדול שמישהו מהצד לא יבין למה לקח שעתיים
אבל זה לא סתם לגזור רצועות ולהדביק. צריך לתכנן שרצועה אחת תתאים לרצועה השניה בדיוק לפי הדוגמא.
ברגע שאצלך יש לחתוך ולתכנן חלון, מיטה, כוורת וכו' זה נראה לי פרויקט..... אבל שוב - אם יש לך נכונות וסבלנות זה לא קשה.

ר.ב.

משתמש פעיל
חכו...
התאבזרתי בכל הנצרך!
וקראתי לעזרה לאחות עם ידיים ימניות... וקבענו ביום החופשי שלה.... השבוע אי"ה!
ואת התוצאות (היפות כמובן) אעלה בל"נ אחרי ההדבקה.
בינתיים תאחלו בהצלחה. ותודות על העזרה!!!

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י ר.ב.;1415144:
חכו...
התאבזרתי בכל הנצרך!
וקראתי לעזרה לאחות עם ידיים ימניות... וקבענו ביום החופשי שלה.... השבוע אי"ה!
ואת התוצאות (היפות כמובן) אעלה בל"נ אחרי ההדבקה.
בינתיים תאחלו בהצלחה. ותודות על העזרה!!!

לא! אנחנו רוצים וידאו שמתעד את הכל!

ks

משתמש מקצוען
מקווה שאני מבין לאיזה סוג טפט אתם מתכוונים.

חומרים: ספרי חלונות ממולא במים, כרטיס אשראי, סכין יפני, פלס, סכין יפני עם ידית (לא זוכר מה-שמו) לקילוף מדבקות.

1. משפריצים מים על המשטח עם ספרי של חלונות (אפשר גם את החומר של החלונות)
2. פותחים את הטפט מהקצה ומדביקים על המים, המים לא נותנים לדבק להדבק וכך אפשר להזיז את הטפט ולדייק.
3. מכוונים מדויק.
4. לוקחים כרטיס מגנטי כמו כרטיס אשראי וכדו' ובתנועות של גריפה מהאמצע - מוציאים את המים והטפט נצמד לקיר.

בתקווה שאהיה לעזר ולא לנזק:(אז קחו את כל האזהרות כפי שמופיע בתחילת מדור פטנט רשום ותצמידו לכאן :eek:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה