פוליטי הבחירות לרשויות המקומיות • נספח

הבחירות לרשויות המקומיות, עניין אותך?

• מעניין מאד

• קצת

• בכלל לא

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.
מצב
הנושא נעול.

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
אשכול נספח לבחירות לרשויות המקומיות.
קראו בעיון את כללי האשכול. הם מחייבים.

האשכול מיועד עבור שאלות ומידע שאינו חדשותי בנושא הבחירות המתקרבות.
דהיינו, שאלות ובירורים על בסיס נתונים והרחבות על המידע החדשותי המובא באשכולות הרלוונטיים.

❌
האשכול אינו מיועד לויכוחים חסרי תוחלת (מי הולך לנצח?!), לפוליטיקה קטנונית (פלוני הרס לי מרפסת!), השקפה (אסור להשתתף..) ורבנים.

חשוב לשמור על האשכולות האחרים נקיים מכל מידע שאינו בגדר מידע חדשותי, ולהקפיד על כללי האשכול.
מעבר על כללי האשכול יוביל לחסימת המשתמש עד לאחר הבחירות.

בהנאה ובהצלחה.

הוראת שעה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
יש לי את הכבוד להתחיל?
מיהו אלבום שהגיש מועמדות לעיריית בני ברק?
מבחינת חסיד ליטאי או אפילו ליכוד וכד׳
אני מבקש ממש רק ידע בסיסי (כמובן כדי להבין אם יש איזה סיכוי שלאור ההתפתחויות בשאר הגזרות יהיו כאלו שיצביעו לו

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
יש לי את הכבוד להתחיל?
מיהו אלבום שהגיש מועמדות לעיריית בני ברק?
מבחינת חסיד ליטאי או אפילו ליכוד וכד׳
אני מבקש ממש רק ידע בסיסי (כמובן כדי להבין אם יש איזה סיכוי שלאור ההתפתחויות בשאר הגזרות יהיו כאלו שיצביעו לו
תלמיד של הגר"ש אלתר.

יש הטוענים שציבור כלל חסידי יתמוך בו.

הוראת שעה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
כמו״כ מישהו סיבר את אוזני בעניין בית שמש שאו שהייתה שם מגפה המונית או גל גדול של חזרה בתשובה דהיינו הוא טוען הן מטה אבוטבול והן מטה גרינברג מנכסים אליהם מידי הרבה ממטה בלוך האם יש מישהוא שיכול להביא את טענות מטה בלוך (ברור לי שגם היא טוענת שהיא מנצחת..ובנתיים אנחנו שומעים רק את גרינברג ואבוטבול)
אולי הרב @מירער ששמתי לב שהוא מאוד בקי בנתונים יאיר את עינינו בזה
ומי יודע אולי יום אחד יהיה איש המספרים של פרוג מה רק לדגל ואגודה מותר?
באמת שמתי לב שבש״ס השטעלה פנויה עדיין

הוראת שעה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
כמו כן תודה להנהלה ול@טראמפ2024 על פתיחת האשכול
מה שאני מתפעל שעד היום ידעתי שהרב טראמפ בקי בכל המוניצפלי האמריקאי החל ממחוזות ביוסטון ועד עירות שכוחות במונטנה והנה אני רואה שגם אצלנו הוא בקי כמו שנאמר סדנא דארעה חד הוא שאפו!

יהודי חם

משתמש מקצוען
כמו״כ מישהו סיבר את אוזני בעניין בית שמש שאו שהייתה שם מגפה המונית או גל גדול של חזרה בתשובה דהיינו הוא טוען הן מטה אבוטבול והן מטה גרינברג מנכסים אליהם מידי הרבה ממטה בלוך האם יש מישהוא שיכול להביא את טענות מטה בלוך (ברור לי שגם היא טוענת שהיא מנצחת..ובנתיים אנחנו שומעים רק את גרינברג ואבוטבול)
אולי הרב @מירער ששמתי לב שהוא מאוד בקי בנתונים יאיר את עינינו בזה
ומי יודע אולי יום אחד יהיה איש המספרים של פרוג מה רק לדגל ואגודה מותר?
באמת שמתי לב שבש״ס השטעלה פנוי
לגבי הגב' בלוך:
הגידול של בית שמש הוא קרוב ל- 100% חרדי
גם בשכונות שהתאכלסו וגם בריבוי הטבעי
בנוסף היא הסתכסכה עם הרבה מתומכיה
יש בציבור הכללי אכזבה ממנה
לא סתם המפלגות הלא חרדיות יושבות עדיין על הגדר
הקרובים ל-40% זה בלוך וגרינברג
אבוטבול משתרך מעט נמוך יותר

ה. שלמה

משתמש פעיל

בדרך ל-40%​

קהילת חב"ד הביעה תמיכתה במועמד לראשות העיר שמואל גרינברג​

מדובר בתוספת כוח משמעותית כאשר קהילת חב"ד מונה בבית שמש למעלה מ-1700 קולות שמצטרפים לתומכים ● עם החתימה אמר יו"ר מוסדות חב"ד, הרב אליעזר ויינר: "אנחנו מברכים ותומכים ברב שמואל גרינברג ובטוחים שהוא יהיה ראש העיר הבא בע"ה"

חיזוק משמעותי לרשימת כח בראשות היו"ר שמעון גולדברג והמועמד לראשות העיר שמואל גרינברג: קהילת חב"ד חתמה על תמיכה מוחלטת ברשימת שלומי אמונים – מחזיקי הדת' שסימנה 'כח' בראשות שמעון גולדברג ובמועמד לראשות העיר שמואל גרינברג. טקס החתימה שהתקיים בר"ח אדר א' נערך בראשות הרב אליעזר ויינר יושב ראש מוסדות חב"ד בבית שמש ושליחו הראשי של הרבי מליובאוויטש לעיר זה למעלה מ-35 שנה.

מדובר בתוספת כוח משמעותית כאשר קהילת חב"ד מונה בבית שמש למעלה מ-1,700 קולות שמצטרפים לתומכים. כדי לנצח את הבחירות בבית שמש בסיבוב הראשון, נדרשים 40% מהקולות. כעת, עם החתימה של קהילת חב"ד, בראשות הרב אליעזר ויינר, על תמיכה במועמד לראשות העיר שמואל גרינברג – הוא מסתמן כמועמד המוביל שיגרוף את ה-40% כבר בסיבוב הראשון.
יש למישהו מושג מה המשמעות המספרית האמיתית לידיעה זו? האם היה ידוע מראש והאם הוכללו כבר בכל הפילוחים והמספרים?

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יש למישהו מושג האם הציבור החילוני מתעניין כיום בבחירות הללו? או שרק הציבור החרדי שם?
כאחד שגר בעיר מעורבת האם יש סיכוי שהבחירות יהיו על פי הציבור החרדי למועמד שהוא יצביע?

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
יש למישהו מושג מה המשמעות המספרית האמיתית לידיעה זו?
משמעות מסויימת.

משום שחלק מחב"ד לא מצביעים ליהדות התורה בבחירות לכנסת, ואם אכן הם יצביעו לגרינברג, זה עוד קפיצה קטנה בדרך ל40%.

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יש למישהו מושג האם הציבור החילוני מתעניין כיום בבחירות הללו? או שרק הציבור החרדי שם?
כאחד שגר בעיר מעורבת האם יש סיכוי שהבחירות יהיו על פי הציבור החרדי למועמד שהוא יצביע?
בתל אביב יש מתח עצום.

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
משמעות מסויימת.

משום שחלק מחב"ד לא מצביעים ליהדות התורה בבחירות לכנסת, ואם אכן הם יצביעו לגרינברג, זה עוד קפיצה קטנה בדרך ל40%.
השאלה היא האם יש משמעות לחתימה של יו"ר מוסדות לחב"ד להצבעה בפועל.

יהודי חם

משתמש מקצוען
על הנייר גרינברג הוא היחיד שמנצח בסיבוב ראשון עם מעל 40%.
בפועל צריך לראות מה יהיה, כמובן אין מקום לשאננות.
אם יש "שאננות" אז זה "שאננות + נאיביות"
קשה מאוד להגיע ל-40% עם בסיס התמיכה של דגל ושלו"א-בעלזא בלבד
הנחה סבירה שאבוטבול לא ירוץ עד הסוף והפיצול המיותר יפתר בדיל מקומי או ארצי כלשהוא
אחרת - זה צמוד ומסוכן
העיר משתנה בקצב מהיר מאוד וכולם זורקים תאוריות
אבל אף אחד לא יודע לכמת את השינויים של 5 שנים האחרונות באופן מדוייק.

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
יש למישהו מושג מה המשמעות המספרית האמיתית לידיעה זו? האם היה ידוע מראש והאם הוכללו כבר בכל הפילוחים והמספרים?
משמעות מסויימת.

השאלה היא האם יש משמעות לחתימה של יו"ר מוסדות לחב"ד להצבעה בפועל.
לא יודע מה המקור..

חדשות העיר: חסידי חב"ד בראשות הרב אליעזר ויינר הביעו את תמיכתם במועמד לראשות העיר שמואל גרינברג.

לטענת גורמים בסביבת גרינברג מדובר בתוספת כוח משמעותית כאשר קבוצה זו מונה בבית שמש למעלה מ-1700 קולות שמצטרפים לתומכים. עם החתימה אמר יו"ר מוסדות חב"ד הרב אליעזר ויינר: "אנחנו מברכים ותומכים ברב שמואל גרינברג ובטוחים שהוא יהיה ראש העיר הבא בע"ה"

טקס החתימה שהתקיים בר"ח אדר א' נערך בראשות הרב אליעזר ויינר יושב ראש מוסדות חב"ד בבית שמש ושליחו הראשי של הרבי מליובאוויטש לעיר זה למעלה מ-35 שנה.

מחווה מיוחדת מצד הרב ויינר למועמד לראשות העיר נרשמה כאשר, כאות הערכה והוקרה וכחלק מתחושת המחויבות להצלחתו, החליט הרב ויינר להעניק מעצמו דבר יקר ערך במיוחד עבורו, דולר אותו קיבל בעצמו מידיו הק' של הרבי מליובאויטש, לרב גרינברג מתוך אמונה בסגולת החזקת השטר לברכה והצלחה. הרב שמואל גרינברג לא הסתיר את התרגשותו מהמחווה. "זכיתי לקבל מהרב ויינר דולר מהרבי שאני שומר את זה אצלי. אני מתרגש מקבלתו" אמר עם קבלת השטר במעמד חתימת ההסכם.

את ההחלטה על התמיכה החשובה קיבלו ראשי קהילת חב"ד ומוסדותיה בראשות הרב אליעזר ויינר כהכרת הטוב על העשיה הגדולה של הרב שמעון גולדברג ששימש למעשה כנציג חב"ד וסייע בצורה ממשית לכל צרכי המוסדות ופעילות חב"ד באופן שלדברי ראשי הקהילה לא היה לו אח ורע: "קהילת חב"ד יודעת להביע הכרת הטוב למי שחתום על תנופת ההתפתחות הקהילה בעיר כפי שלא היה פה רבות בשנים. הקהילה כולה מגיעה לבחירות מאוחדת ובס"ד תעניק את תמיכתה המלאה ברשימת כח בראשות הרב שמעון גולדברג ובמועמד לראשות העיר הרב שמואל גרינברג".

למען ההגינות יש לציין כי חלק ניכר מחסידי חב"ד יצביעו הפעם לראש העיר המכהנת עליזה בלוך ולמפלגת הציונות הדתית - מפלגתו של חבר המועצה ישראל מנדלסון, חסיד חב"ד בעצמו, שלאורך הקדנציה האחרונה פעל רבות לשינוי המבורך בכל מה שקשור לקהילות ומוסדות חבד בעיר.

די

משתמש סופר מקצוען
קשה מאוד להגיע ל-40% עם בסיס התמיכה של דגל ושלו"א-בעלזא
על הנייר אז כן, דגל היא כ24% מהעיר+שלומי אמונים ובעלזא כ15% מהעיר+אחוז מסוים מהדת"ל וציבור כללי.
בהחלט 40%.
הנחה סבירה שאבוטבול לא ירוץ עד הסוף והפיצול המיותר יפתר בדיל מקומי או ארצי כלשהוא
הלוואי.
אבל אנחנו כבר שבועיים לפני הבחירות...

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
לכאורה לא מופקע שהם יצביעו לגרינברג.
צריך לחשבן את חב"ד שהצביעו בבחירות לבן גביר וכדו' (מסתמא רובם) ולא את אלה שהצביעו ליהדו"ת שהם כבר בכלל האחוזים המחושבנים...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה