תרופה הבו עצה: מה עושים לשפשפת?

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
נראה לי שיש משחה בשם "אסתר" (מוכרים בבית מרקחת "הוס" ברחוב חזו"א פינה ר"ע) שזה מיקל ומרגיע לשפשפות, ולעוד מלא דברים כמו שכתוב שם על הקופסא. קופסא קטנה עולה בסביבות 50 ש"ח.

שטוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
טבע קוטן מאדדדד מרגיע
הבנתי מהרופאה שלי שזה מדקק את העור
אז לא להגזים

שטוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צריך מרשם רופא? או מחנויות טבע?
מרשם רופא
וישר לבקש מרשם ל- 3 שפופרות
שיהיה בבית

זה היחיד שמקל
למרוח לפני השינה וללכת לישון, בבוקר השיפור עצום
וכמובן ללבוש משהו שימנע את השפשוף לפחות עד אחרי הריפוי

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
העתקתי מהאתר של מכבי:

טיפול בשפשפת​

במרבית המקרים תחלוף השפשפת מאליה. במידת הצורך ניתן המצב לטיפול יעיל באמצעות תכשירים הנמכרים ללא מרשם רופא.
הטיפול כולל, מעל לכול, שמירה על נקיון ויובש האזור הנגוע, כמפורט:
  • שטיפה של אזור המפשעה עם סבון ללא סבון או שטיפה מסוג צטאפיל. אין להרבות במקלחות היות שהן עלולות לגרום להחמרת השפשפת.
  • שימוש בתכשיר אנטי פטרייתי לשימוש חיצוני. רצוי להתייעץ עם הרוקח לגבי בחירת התכשיר המתאים. משך הטיפול יקבע בהתאם לסוג התכשיר.
  • לבישת ביגוד רפוי העשוי בד נושם. רצוי להשתמש אך ורק בגרביים העשויים 100% כותנה או מכילים סיבים מנדפי זיעה (דוגמת קולמקס).
  • שימוש במרככי כביסה ובנוזלי כביסה עדינים (ניתן לבחור באלו המתאימים לתינוקות).

במקרים חמורים עשוי הרופא להחליט על מתן טיפול אנטי פטרייתי פומי (בבליעה).

זיהום חיידקי​

אם הגורם לשפשפת או להחמרתה הוא זיהום חיידקי יומלץ בדרך כלל על שימוש בסבון אנטי-בקטריאלי (למשל, סבון המכיל את החומר המחטא כלורהקסידין). במקרים קשים יותר עלול להיות צורך במשחה אנטיביוטית.
זיהום חיידקי חמור יטופל לרוב באמצעות אנטיביוטיקה. סוג התרופה יקבע בהתאם לגורם המזהם. על מנת לזהות את הגורם המדויק לזיהום תילקח דגימה מאזור העור הנגוע ותישלח למעבדה.
על מנת להקל על הגרד ניתן להשתמש במשחה המכילה סטרואידים. אלו הם חומרים בעלי פעילות נוגדת דלקת הניתנים עם מרשם רופא בלבד.

קושקוש

משתמש... תחליטו אתם!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
יש משחה בשם 'ציקלודרם' שאין לי מושג אם זה היעוד שלה [תרופת מרשם],
לשאול את הרופא אם מיועד לזה,
מנסיון זה פשוט ה-צ-ל-ה!!!
לא תוך 10 דקות... אבל פשוט נס...
שוב, לא יודע אם זה היעוד ולא נראה לי שמותרת לשימוש מתמשך, לשאול את הרופא.
אנחנו משתדלים שתמיד תהיה לנו בבית, כי היא ממש ממש ממש הצלה.
בהצלחה ורפו"ש!

בעבר היה 'ציקלודרם C' שלדעתי היה ממש ממש טוב, לאחרונה בבית מרקחת אמרו לי שאין להם, אולי הפסיקו לייצר - לא יודע, אבל נראה לי שה'ציקלודרם' הרגיל גם עוזר מאדדד
מבדיקה כעת נראה באינטרנט שזה לפטרת בכל מיני אזורים, בכל אופן אצלנו משתמשים בזה לשפשפות ומאד עוזר, שוב, לשאול רופא קודם

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אורה קרם.

מירי קרפט

בעלת סטודיו לפאות, שיער ואיפור.
מנוי פרימיום
להרגעה מיידית וזמינה-ווזלין
משחת אסתר מרפאה ומרגיעה, מומלצת מאד!

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
ג'ל אלוורה של פוראוור- מרגיע כוויות ועקיצות באופן מיידי (ממש "מכבה" את השריפה)
מניחה שיעזור גם בכזה מקרה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה