האם SEO קודם לחווית השימושיות?

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
כבר הרבה זמן אני מתלבט בעניין SLUG בעברית לכל מיני אתרים ובלוגים שאני בונה.
SLUG - למי שלא יודע למעשה נותן אפשרות שבלינק הישיר לעמוד תופיע גם כותרת המאמר. לדוגמא באנגלית:
This user does not have permission to use the HTML BB code.
כמובן שמבחינת קידום אתרים זהו כלי אפקטיבי מאוד, כי אם חיפשנו ביטוי שמופיע בלינק שכזה הוא יופיע בתוצאות בצורה מודגשת, אך מבחינת השימושיות שלו בשפה העברית הוא יוצא רע מאוד. לדוגמא:
This user does not have permission to use the HTML BB code.תחשבו איך זה נראה בעיני המשתמש, חתיכת גיבריש אחד ארוך. גם הרבה פעמים כשמעתיקים קישור כזה, הוא נשבר בדרך.

אישית אני חושב שחווית המשתמש גוברת על פתרונות SEO למיניהם, גם בגלל שאנחנו צריכים לחשוב קודם כל על הגולש. ודבר שני כי אני מאמין שחווית משתמש טובה תביא גם לדירוג יותר טוב בגוגל.
אז מה אני עושה? אני בד"כ נותן לעמודים SLUG באנגלית:
This user does not have permission to use the HTML BB code.ולמאמרים דינמיים אני נותן ערך מספרי כרונולוגי
This user does not have permission to use the HTML BB code. השאלה היא: מה-אתם-הייתם-עושים?

גרפיקנער

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
ראיתי אתרים שונים שמשתמשים בURL 'נקי' - בעברית! אני לא יודע אם זה עובד בכל הדפדפנים וכו', אבל קחו למשל את האתר 'כיכר השבת, כתובות הדפים הם בעברית, למשל

http://www.kikarhashabat.co.il/כלכלה.

אני לא יודע אם דבר כזה עוזר באמת לקידום, או שזו 'קומבינה' כל שהיא, שלא משפיעה על גוגל.

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
ברוב הדפדפנים היום קיים מפענח כתובות שיודע להפוך את הג'יבריש חזרה לעברית

צריך להגדיר רק להגדיר את השפות בפיענוח שפות או משהו כזה...

בכל מקרה חווית הגלישה קודמת לדעתי לseo מכיוון שזה לא חכמה להכניס את הגולש לאתר, אם הוא לא יאהב אותו אז הוא בסה"כ עוד לקוח לא מרוצה...

לעומת זאת הכתובות פחות רלוונטיות, כי כמעט שאין גולשים שמסתכלים על זה בכלל...

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
למה אתה חושב שזה פוגע בחווית משתמש?
ראיתי ולא מעט אתרים שמשתמשים עם זה בעברית
בחוויה שלי זה לא פגע

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
גרפינקער
זו לא קומבינה. הלינקים האלו עוזרים לקידום האתר, חד משמעית.

ברור שרוב הדפדפנים מזהים את הכתובת בעברית, השאלה שלי היא: בעידן של הרשתות החברתיות, חלק גדול מהשיתוף עובד על שליחת לינקים לחברים, דרך המסנג'ר, סקייפ, וכו' הרי קישור חד וקצר הרבה פעמים יותר נוח מהלינקים מטורפים כמו שהבאתי לעיל, מה גם שהרבה פעמים אם מעתיקים אותם הם נשברים, לכן מבחינתי זה קשור לחווית משתמש.
אבל אתם יודעים מה, אולי זה לא קשור לחווית משתמש סטנדרטי. אני משום מה לא הצלחתי להתחבר לכתובות בעברית. זה פשוט נראה לא טבעי, לא במקום, סתם מסרבל.

אבל אולי זה רק אני.

israel

משתמש צעיר
ויקיפדיה הסתדרה עם לינקים מהסוג הזה מצויין

• יתרון בולט בבחינת SEO .
  • בבחינת חווית משתמש אין חסרון ואין יתרון.

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לא רק ויקיפדיה
גם דרופל ישראל ועוד מאות אתרים שהסתובבתי וראיתי את זה
משהו שמצחיק שראיתי לא מזמן
שאתר שהשתמש בסלוג ושינה את הכתובת מעברית לאנגלית ושכח להמיר את האות הראשונה לאנגלית מה שיצא שאחרי אות בעברית המשיך באנגלית
http://www.webmagazine.co.il/יsuckerfish-css
ב. אני לא כל כך יודע איך זה עובד בוורדפרס
אבל בדרופל אתה יכול ללכת מאחורי הקלעים ולהוציא את הכתובת הנקיה באנגלית ולשלוח אותה וזה עובד
רק השאלה שהיתה אז איך גוגל מחשיב כתבה כשיש לה למעשה 2 לינקים האם הוא משכפל אותה מה שיגרום להענשה מצדו או שהוא מבין שזה רק קומבינה של מודול מסויים?
כנראה שהוא מבין את זה אחרת מזמן דרופל ישראל היה בתחתית הרשימה

מקארתור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
זה כל כך יוסיף לSEO אם הכותרת והתוכן מובן לגוגל?
חווית משתמש לא סותרת, תוכל עברית, ועבור החברים בשרות קצורי לינקים,

יריב

משתמש רשום
אין בכלל בעיה עם עברית בשורת הכתובת.
גם אם לא רואים עברית, גוגל רואה עברית וזה בהחלט מקדם אותכם.

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
זה ברור שזה מקדם בגוגל.
רק משום מה חשבתי שיש עוד כמה שמעצבן אותם הלינקים הארוכים האלו, שלא ניתנים כמעט להעתקה, אבל מסתבר כי רק אני המעוצבן...
שוין..

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
גם אני לא אוהב את הלינקים המג'וברשים האלה...

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לא מפריע לי כל עוד ליד הלינק כתוב לי
כדי להרויח מליון דולר הקלק כאן : "טקסט מחורבש"
כדי להגיע למנהל הבנק הקלק כאן: "טקסט מחורבש"

smargaliot

משתמש פעיל
D I G I T A L
קודם כל אני לא מבין במה זה מפריע לחווית המשתמש
רוב הגולשים באינטרנט לא שמים לב לזה בכלל, היחידים פה באשכול שזה הפריע להם זה כרישי אינטרנט:)

אין ספק שמבחינת קידום חשוב מאד לשים את הלינקים בעברית - ובפרט שזה לא מפריע בכלל לחויית המשתמש
אבל יש נקודה שחשוב לזכור - לא כל אתר צריך להתייחס לכל הפרמטרים של הקידום - יש המון אתרים שהלקוחות שמגיעים אליהם הם בעיקר מפרסום ולא מהתוצאות האורגניות שבגוגל
במקרה כזה באמת אין סיבה להסתבך ולעשות URL בעברית

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה