דרוש מידע האם קונה דירה חייב ייצוג של עו''ד

רוני הגדול

משתמש חדש
מחכה לתשובה לגבי מה שצירפת לעיל צירוף מסך
על הפרוייקט של אפריה ישראל, לא הצלחתי להבין מתוך מה שצירפת
האם יש כבר היתר הריסה ?
באתר זה לא תמיד מעודכן, מומלץ לפנות לעירייה ולברר(מחלקת ארכיב), אגב א"ז תפקיד של עו"ד בחוזה לברר כאילו דברים, ויש עו"ד שמבררים זאת בתוספת תשלום, ויש עו"ד יותר טובים שנותנים זאת חלק מהשירות

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הנה סוגיות שעו"ד יכול לשים לב ולעדן בחוזה:
להוסיף דברים על המפרט כמו שקעים וכד'
האם שינויים יעלו כסף? כמה? וכמה ימים בדחית מועד המסירה זה נותן לקבלן...
כל דבר כזה זה מאות ואלפי שקלים

רוני הגדול

משתמש חדש
הנה סוגיות שעו"ד יכול לשים לב ולעדן בחוזה:
להוסיף דברים על המפרט כמו שקעים וכד'
האם שינויים יעלו כסף? כמה? וכמה ימים בדחית מועד המסירה זה נותן לקבלן...
כל דבר כזה זה מאות ואלפי שקלים
עו"ד לא עובר על מפרט המכר אלא על החוזה, ולכן זה לא רלוונטי לשקעים ולא לשינויים, את זה צריך לנהל משא ומתן מול היזם

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עו"ד לא עובר על מפרט המכר אלא על החוזה, ולכן זה לא רלוונטי לשקעים ולא לשינויים, את זה צריך לנהל משא ומתן מול היזם
תלוי איזה.
הוא לא חייב לעבור על מפרט. מספיק שהוא מכניס או מוריד סעיפים מתאימים.

רוני הגדול

משתמש חדש
תלוי איזה.
הוא לא חייב לעבור על מפרט. מספיק שהוא מכניס או מוריד סעיפים מתאימים.
להכניס סעיפים גם אני יכול , אבל זה תלוי במשא ומתן מה מאשרים לי, וכדי שעו"ד יעבור על המפרט זה כפול כסף ובדר"כ אין לו ניסיון בזה , רק ניסיון חוזי משפטי לא רמה ועל סוג ועל שקעים, אם כבר עדיף להתייעץ עם אדריכל ומעצב פנים

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
להכניס סעיפים גם אני יכול , אבל זה תלוי במשא ומתן מה מאשרים לי, וכדי שעו"ד יעבור על המפרט זה כפול כסף ובדר"כ אין לו ניסיון בזה , רק ניסיון חוזי משפטי לא רמה ועל סוג ועל שקעים, אם כבר עדיף להתייעץ עם אדריכל ומעצב פנים
גם נכון.
אבל שוב אם תדגיש לעורך דין את הענין הזה הוא לא חייב להסתכל במפרט הוא יכול לכתוב סעיפים שחוסכים .
אם אתה מחפש לחסוך זה לא המקום.
אבל נראה שאתה סגור על הענין

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
רוב הקבלנים
לא מסכימים לשנות כמעט כלום מהחוזה
אתה עורך דין?
קנית דירות אצל כל הקבלנים?
אצלי הקבלן שינה הרבה דברים, אצל חברים העורך דין שהם לקחו שינה הרבה דברים.
וזה לא היה היום כשהקבלנים לחוצים, אלא בזמנים שהשוק היה תוסס.
הנה סעיף שכדאי להוסיף:
במקרה של איחור במסירה לפי מה מחליטים על גובה התשלום? מד מדלן? יד 2? עיתונים?

רוני הגדול

משתמש חדש
אתה עורך דין?
קנית דירות אצל כל הקבלנים?
אצלי הקבלן שינה הרבה דברים, אצל חברים העורך דין שהם לקחו שינה הרבה דברים.
וזה לא היה היום כשהקבלנים לחוצים, אלא בזמנים שהשוק היה תוסס.
הנה סעיף שכדאי להוסיף:
במקרה של איחור במסירה לפי מה מחליטים על גובה התשלום? מד מדלן? יד 2? עיתונים?
רוב השינויים שהעורך דין עושה הם לא משמעותי, זה רק לתת ללקוח תחושה...
לדוגמא מה שהבאת על איחור במסירה יש על זה חוק מכר ברור וזה בין אם יכתבו בחוזה בין אם לא עיין סעיף 5א לחוק המכר , ואפשר להביא שמאי ולהחליט מה מקובל

נערך לאחרונה ב:

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
רוב השינויים שהעורך דין עושה הם לא משמעותים, זה רק לתת ללקוח תחושה...
לדוגמא מה שהבאת על איחור במסירה יש על זה חוק מכר ברור וזה בין אם יכתבו בחוזה בין אם לא עד 12 חודש 150 אחוז מהמקובל באזור, ואפשר להביא שמאי ולהחליט מה מקובל
תלוי איזה עורך דין אתה לוקח. אם לקחת עורך דין שמייצג את הקבלן שלך בבנין אחר , אכן מה שתקבל זה חוזה עם תחושה טובה. אם לקחת עורך דין מומלץ מעיר אחרת שלא שמע את השם של הקבלן זה יראה אחרת.
כל ההמשך שכתבת. תצא מנקודת הנחה שתצטרך להלחם שישלמו לך שכירות. אח"כ תלחם על הסכום. ואז תגייס עורך דין רק לענין הזה.. מנסיון אישי.
כנראה פעם ראשונה אתה קונה דירה מקבלן.
בהצלחה

רוני הגדול

משתמש חדש
תלוי איזה עורך דין אתה לוקח. אם לקחת עורך דין שמייצג את הקבלן שלך בבנין אחר , אכן מה שתקבל זה חוזה עם תחושה טובה. אם לקחת עורך דין מומלץ מעיר אחרת שלא שמע את השם של הקבלן זה יראה אחרת.
כל ההמשך שכתבת. תצא מנקודת הנחה שתצטרך להלחם שישלמו לך שכירות. אח"כ תלחם על הסכום. ואז תגייס עורך דין רק לענין הזה.. מנסיון אישי.
כנראה פעם ראשונה אתה קונה דירה מקבלן.
בהצלחה
למען האמת דירה שקניתי לפני 4 שנים עם עו"ד מדופלם , והוא עשה לי הרבה שינויים, וברגע האמת שהקבלן איחר הוא ברח ולא עזר לי כלום, (זה היה בבני ברק, ועו"ד אמר לי מה הבעיה תכנס בלי טופס 4, כמובן שבחוזה היה התחייבות לטופס 4) כמובן שלא ראיתי שקל פיצוי על איחור של 4 חודשים

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
למען האמת דירה שקניתי לפני 4 שנים עם עו"ד מדופלם , והוא עשה לי הרבה שינויים, וברגע האמת שהקבלן איחר הוא ברח ולא עזר לי כלום, (זה היה בבני ברק, ועו"ד אמר לי מה הבעיה תכנס בלי טופס 4, כמובן שבחוזה היה התחייבות לטופס 4) כמובן שלא ראיתי שקל פיצוי על איחור של 4 חודשים
1. לטופס 4 אין צורך בעורך דין
2. צודק, עורכי דין לא רצים לייצג, ואולי גם לא חייבים. ובעיקר מתחמקים מהמוטל עליהם ולא עושים עבודתם נאמנה. אם אתה תהיה חייב להם 10 אגורות הם ידעו לקבל את זה, אבל לך הם יציעו הרבה פשרות והמלצות לוותר על כספים הרבה יותר משמעותיים
3. הענין הוא בחוזה הכתוב, שהוא קביל משפטית גם ע"י עורך דין אחר.
4. אני לקחתי עורך דין נוסף כי להוציא מכתב רק בשביל השכירות., איחור של למעלה משנה שהיינו צריכים להלחם עליו בכלל ועל הסכום בפרט.
5. באמת שאתה יכול לקחת עורך דין בהמשך , ברגע האמת, אבל עכשיו, תכניס לראש טוב טוב, אמירות לחוד, חוזה לחוד.
קח בחשבון שלפתוח תיק שינויים - עולה כסף, כמה שקעים אתה מקבל בחדר, במטבח? מה אם תרצה להגביה את הגובה של השקעים? על כל שינוי גם על הורדה של קיר שלא נבנה הם לוקחים: כסף וגם מחתימים על דחיה במועד המסירה, כן , לוקח להם שבוע לא לבנות את הקיר....
לפני שאתה חותם תנסה להשיג עכשיו כמה שיותר דברים כתובים וברורים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה