קורונה האם צינון זה תסמין?

אתיקוש

משתמש פעיל
כל התסמינים הם קשורים לקורונה :)
אז אל דאגה....

לפני שנתיים גם היית מצוננת אז השנה גם.

shishi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אז לעשות כל פעם בדיקת קורונה?
לא כ''כ בא לי

מולטימד

משתמש פעיל
אז לעשות כל פעם בדיקת קורונה?
לא כ''כ בא לי

עשיתי בדיקת קורונה לילד מצונן ויצא חיובי!!!

לפי משרד הבריאות הם לא מכירים בצינון כתסמין
לפי דעתו של רופא הילדים מהשטח- צינון הוא תסמין!

קחו אחריות- והבדקו!!!

מה כל כך מפחיד להבדק?

אמא של אביגיל

משתמש רשום
לא מפחיד להבדק.
אבל יש כמה בעיות:
1. קשה להשיג את קופות החולים כדי לקבל תורים. אין תורים מידיים. לפעמים מחכים כמה ימים לתור.
2. תורות ארוכים בבדיקות- אפשר משם להדבק...
3. המתנה מורטת עצבים לתוצאות- לפעמים כמה ימים.
אני לא אומרת חלילה שלא ללכת להבדק. אחריות ציבורית חייבת ליהיות בכל מקרה.
אבל לפעמים אפשר להפעיל שיקולי דעת, לא על כל בידוד חייבים בדיקה. לי היו ילדים מבודדים, הרגישו מצוין ב"ה. אבל מכיוון שידעתי שהשבוע יהיה סגר ולא יהיה מוסדות לימוד בכל מקרה, השארתי מאמצע שבוע שעבר את כל הילדים בבית, וגם אני לא הלכתי לעבודה, וזהו. ככה לא סיכנתי אף אחד.
מצד שני- יש לי חברה טובה שבעלה יצא חיובי ללא סמפטומים. התבודדו כולם. יצאו שליליים. הבן שלה חזר לחיידר ומיד נכנס לבידוד מהרבה.
נבדק ויצא חיובי.
בעלה המוגדר כמחלים התבודד איתו יחדיו, ישן איתו, למד איתו. הרי יש לו תעודת מחלים...
הבן כמעט וסיים עם הבידוד חדר ובעלה החל לפתח את כל התסמינים!!!! שיעול, חום, איבוד חוש טעם וריח.
כלומר- התוצאה החיובית שלו מלפני חודש פלוס היתה מוטעית (הרי לא היו לו שום תסמינים) ועל סמך אותה תוצאה, נחשף בלי סוף לבנו החולה, יצא מהבית לקניות, הלך להתפלל...... ולבסוף נדבק.... וכל המשפחה- כבר הרבה יותר מחודש בבידוד!! וזה לא נראה שזה עומד להגמר. לא חבל על הכמעט שלושה שבועות הראשונים? על השבועיים שהיתה בבידוד אחרי שבעלה הוגדר בטעות כמחלים? לחינם?
בקיצור, מה נעשה, אבל הבדיקות לא הכי אמינות..........

סערצע

משתמש מקצוען
ממקרה־טעות בודד אין להוכיח.

המחקרים הרשמיים מצביעים על מרחב־טעות של עשרות אחוזים בבדיקות השליליות, כשלעומתן - בדיקות חיוביות מוטעות נעות בין 5% ל-10%.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה