דרוש מידע האם נכון ללכת לירכא? לשייט בעכו?

משה מנדלוביץ

משתמש מקצוען

"מתייחסים למקום הזה כמו אל כפר ערבי, אין משילות ואין שלטון".

חופשת בלהות: הפקרות וסכנת חיים באטרקציות הסירות בעכו
סכנות חמורות נשקפות מפעילות התיירות הימית והיא עלולה לגבות מחיר של חיי אדם נוספים
מאת
-mXMR919lKAJuzkVyyf0ASi4sqfP4kdUU1Pkz45aeCzoAY9MXhJ987Lrmd89xVHU8Pfb47IXYa8YSeS4OTZJRrCmloK9iHN4Vrb1Eb-OFfVglXfToi9FD6VefCVKoVo=s0-d-e1-ft
יאיר קראוס

כ״ז באב ה׳תשפ״א (05/08/2021 15:48)

בתוך חדשות

חופשת בלהות: הפקרות וסכנת חיים באטרקציות הסירות בעכו

המשטרה נתנה אתמול (ד') קנס לבעל סירת טורנדו מהירה בעכו ולאביו של ילד בן 8 שנתפס כשהוא משיט את הסירה לבדו בלב הנמל העתיק ובסמוך לתחנות העגינה של הסירות התיירותיות ברציף. שוטרי תחנת עכו שהבחינו בילד הקטן על הסירה במהלך פעילות אכיפה נגד עבירות שייט בנמל רשמו למעורבים קנסות בסך כולל של 4,800 שקלים אך לא החרימו את הסירה.
בשנים האחרונות אירעו לא מעט תאונות שייט בשל הנהיגה הפרועה של חלק ממפעילי האטרקציות המהירות בנמל עכו. מקרים רבים הסתיימו בכמעט תאונות קשות ובמספר אירועים בני אדם נפצעו ואף נהרגו. אירוע המוות האחרון אירע בנמל לפני כשבועיים, כאשר כאלד ספדי, נער בן 16 משכם עף מסירת טורנדו במהלך שיט מהיר וכשנפל לים, ככל הנראה, סירת טורנדו אחרת עלתה עליו וקרעה את גופו והוא נהרג במקום. "הצעיר שנפגע מהסירה באורח קשה בפלג גופו העליון חולץ על ידי סירה של השיטור הימי לנמל עכו כשהוא מחוסר הכרה". כך דיווח פראמדיק מד"א מיכאל יוחנוב. הוא הוסיף כי "ביצענו בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".
"הייתה אווירה שמחה, שהפכה לאסון" סיפר לפני שבועיים לאתרYNET , אחד מחבריו של הנער ותיאר כי "הוא תכנן את הטיול עוד לפני החג, והכין את עצמו". בקבוצות חברתיות בפייסבוק של תושבי עכו תיארו גולשים רבים את הסכנה באטרקציות המקומיות שפועלות ללא פיקוח, ללא אכיפה וללא מעורבות של המשטרה והרשות המקומית. החברים בקבוצות דנים באפשרויות להסדיר ולחיים את המפעילים בדרישות בטיחות לשמירה על חיי הנופשים. "האנשים שם מטורפים נוהגים בחוסר אחריות" העיד חאנה ג'יריס וסיפר: "ניסיתי לדוג בשובר (הגלים, י"ק) ולעולם אני לא חוזר לשם… הוונדליזם וקריעת החוטים על ידי הסירות היא בלתי נסבלת". אודי פריינטה התייחס לעובדה כי הנער שנהרג בשיט המסוכן הוא לא ישראלי. "פלסטינאי או לא, מחר זה יכול להיות הילדים של כולנו. הם משתוללים שם בלי הכרה. ספק אם יש להם רשיון משיט לסירות כאלה או ביטוחים. ועכשיו מי שהוא צריך לקחת אחריות. מי?".

רבקי86

משתמש צעיר
אנחנו רוצים לנסוע השבוע למי ביבי בירכא, רציתי לשאול אם יש בזה בעיה מבחינה ביטחונית? האם מישהו היה שם לאחרונה?
ומה בנוגע לגן הבוטני בעכו? מעניין? נעים להיות שם? תודה מראש על כל מידע

HILALI

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי

SHILATI

משתמש מקצוען
אתמול היינו בירכא עם 7 ילדים היה ממש כיף
פתחו שם את המתחם החדש כך שכמעט כבר לא צפוף בכלל

israelintop

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
לא יודע כמה נפצעו, אי פעם במקום,
ככה שלא הייתי רץ לכתוב "סכנת נפשות", עם 9 סימני קריאה.
אבל כן, במפורש, לא בטיחותי בעליל,
ואם יש לכם אחריות על חניכים או כל דבר אחר שמישהו יכול לבקש ממכם יום אחד תשובות
אז אל תלכו לשם.

בתור משפחה? השקול דעת שלכם רחב יותר.
וכמובן, דו קיום ופרנסת אויבים זה מסתמא הנושא האמוציונאלי פה, אבל בבטיחות, זה על הגבול (לשם השוואה כל אחד שהיה רואה סירה של "אבובים" בכפר ערבי היה חותם שזה סכנת נפשות..., כך שמי שלא מבין בבטיחות שלא יביע דעה, מודה ומתודה, אין לי ידע רחב בבטיחות, מלמעלה יש שם ליקויים בעיקר בזה שאין גדר במרינה)

israelintop

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
לא יודע כמה נפצעו, אי פעם במקום,
ככה שלא הייתי רץ לכתוב "סכנת נפשות", עם 9 סימני קריאה.
אבל כן, במפורש, לא בטיחותי בעליל,
ואם יש לכם אחריות על חניכים או כל דבר אחר שמישהו יכול לבקש ממכם יום אחד תשובות
אז אל תלכו לשם.

בתור משפחה? השקול דעת שלכם רחב יותר.
וכמובן, דו קיום ופרנסת אויבים זה מסתמא הנושא האמוציונאלי פה, אבל בבטיחות, זה על הגבול (לשם השוואה כל אחד שהיה רואה סירה של "אבובים" בכפר ערבי היה חותם שזה סכנת נפשות..., כך שמי שלא מבין בבטיחות שלא יביע דעה, מודה ומתודה, אין לי ידע רחב בבטיחות, מלמעלה יש שם ליקויים בעיקר בזה שאין גדר במרינה)

עכשיו בכתבה לעיל, אני רואה שאכן היה מקרי פציעות במקום.
לפי הדיווח בכתבה בעיקר מרוחצים שרחצו באזור הפעילות הממונע, לא מכאלו שהיו בהם.

דיתוש

משתמש צעיר
מקפיצה. מישהו היה בעכו לאחרונה?? יודע מה המצב הבטחוני באזור?? ואם בכלל המרינה פועלת?

טינטין!

משתמש מקצוען
העיר העתיקה שוממת מתיירים.
רק ערבים.
מסעדות ריקות, חופים ריקים.
יש שם קבוצות אלימות מאוד.
סכנה.

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עשינו שייט בעכו. הנהגים הם כמובן ערבים, שנהנים להפחיד את היהודים...
לכן הם טסים כמו משוגעים ועושים כאילו הם נתקעים באבנים, בקיצור- פחד אלוקים.
אם הבנים, בחורי ישיבות, אוהבים את הפחד, והמצב הבטחוני מאפשר - תפאדל...

חובב מוזיקה מושבע

משתמש מקצוען
עשינו שייט בעכו. הנהגים הם כמובן ערבים, שנהנים להפחיד את היהודים...
לכן הם טסים כמו משוגעים ועושים כאילו הם נתקעים באבנים, בקיצור- פחד אלוקים.
אם הבנים, בחורי ישיבות, אוהבים את הפחד, והמצב הבטחוני מאפשר - תפאדל...
קשה לקחת הימור על נהג ערבי שנהנה להפחיד יהודים
נשמע לי קצת מוזר לומר תפאדל
ולא קשור למצב הבטחוני

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
קשה לקחת הימור על נהג ערבי שנהנה להפחיד יהודים
ולא קשור למצב הבטחוני
אני עשיתי את זה, אם אין התרעות על פיגועים ורגוע, יש פחות סיכוי... אבל עדיין מפחיד - לא אמרתי שלא.

נשמע לי קצת מוזר לומר תפאדל
זה היה ברוח ההודעה, אבל סבבה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  37  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה