האם מותר לבחור ישיבה לעבוד בלבן

צבי2

משתמש פעיל
ממש כמו שבעיקרון צריך לבקש אישור מצה"ל בכדי לצאת לחול שלא במהלך תקופת בין הזמנים,
ובפועל הדבר לא נאכף כל כך (מניסיון של יציאה לחול למשך למעלה מחודשיים, וכמובן בלי אחריות)
זה הולך לפי תקופות, אבל בהחלט יש תקופות שזה נאכף חזק מאוד, בד"כ זה נאכף כשמגישים דיחוי בשנה אחרי היציאה מהארץ ואז זה קופץ להם
מנסיון שלי עבודה בלבן בסכום לא גבוה או באופן חד פעמי לא עשו לי כלום [בשונה מיציאה מהארץ שכמעט איבדתי מעמד...] אבל יש לי חבר בישיבת הסדר(!) שכן הסתבך

צבי2

משתמש פעיל
בחור שלומד בישיבה לא כדאי לו לעבוד בלבן בגלל שזה מתעדכן בביטוח לאומי ואח"כ לא מקבלים את ההנחה של תלמיד ישיבה שהוא משלם הרבה פחות מהרגיל
לא בהכרח
בחור שעובד בלבן משלם לב"ל שלוש וחצי אחוזים מהמשכורת, יוצא שעד לכ4000 שח יותר משתלם לו לעבוד ולשלם מאשר לשלם כבחור ישיבה. בתקופה שהוא לא עובד הוא עדיין יכול לקבל הנחה של תלמיד אם הוא בישיבה

שכויח

משתמש מקצוען
לא בהכרח
בחור שעובד בלבן משלם לב"ל שלוש וחצי אחוזים מהמשכורת, יוצא שעד לכ4000 שח יותר משתלם לו לעבוד ולשלם מאשר לשלם כבחור ישיבה. בתקופה שהוא לא עובד הוא עדיין יכול לקבל הנחה של תלמיד אם הוא בישיבה
נכון אבל יצטרך לשלוח עוד פעם אישור תלמיד
רק מה שמוזר לי שאני יודע מכמה אברכים שהם עובדים בלבן והם רשומים כתלמידי ישיבה אולי כי הם עובדים בבין הסדרים אבל אני לא יודע בדיוק איך זה עובד

אשר גרין

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
D I G I T A L
מישהו יודע אם לאברך מותר לעבוד בבין הזמנים בלבן ואם כן אם יש הגבלת שעות כמו באמצע הזמן או לא?

וואו רעיון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
אברך שמקבל דתות ורשום כבן ישיבה בצבא-יכול לעבוד לבן מגיל21+ ילד

אשר גרין

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
D I G I T A L
נכון אבל בזמן הוא מוגבל לשעות בין הסדרים
אבל בבין הזמנים מסתבר שלא אני צודק? או שגם בבין הזמנים צריך 45 שעות וכו'
וכן האם זה בזמן שיוצאים לבין הזמנים בשיוק אחרי 9 באב או שזה לפי תאריך לועזי או משהו והאם זה עד א אלול או לפני /אחרי?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה