דרוש מידע האם מומלץ לעשות מדיח כלים? האם זה הולך היום?

אין מתנות חינם

משתמש מקצוען

בחשמל עודפים
מושב אורה
קנינו שם הרבה מכשירי חשמל. מאוד מומלצים
זה בעיקרון חנות עודפים אז המחירים שלהם מעולים ממש. (הטכנאי שבא להתקין לי את המכונת כביסה של מילה השתגע מהמחיר, זה מכונה חדשה עם שריטה פיצפונת בצד ולכן זה נחשב עודפים)
ספציפית המדיחים לא עודפים, כי אין להם עודפים של בוש ורציתי דווקא מדיח שלהם אז הזמינו לי את הדגם שביקשתי.

יראת גאולה

משתמש מקצוען
גם אני קניתי לפני כחצי שנה של בקו, מדיח רגיל לא אינטרגלי,
ולא ממש מרוצה מרמת הנקיון.
הסירים לא יוצאים נקיים בכלל, וגם צלחות וסכו"ם אני מעבירה שטיפה קטנה קודם, אחרת לא יוצא נקי, אלא אם אני שמה ממש מרווח בצורה מוגזמת.
הפלסטיקים כן יוצאים נוצצים ברמה שקשה להגיע בשטיפה ידנית.
כן מרוצה מזה שיש לו אופציית השהיה- כלומר מכוונת בערב שיידלק באמצע הלילה, וכך גומר לעבוד בבוקר ואני יכולה לפתוח מיד שיתייבש.
באיזה תוכנית את משתמשת בעיקר?
את משתמשת בטבליות או בג'ל?
לגבי התוכניות -
תנסי תוכניות חזקות יותר.
סירים אני מכניסה בד"כ לתוכנית של 70 מעלות. שאר הכלים בד"כ תוכנית אוטומטית. אם מדובר רק על צלחות וכלי הגשה - 40 מעלות מספיק.

רינהרינה

משתמש מקצוען
לגבי התוכניות -
תנסי תוכניות חזקות יותר.
סירים אני מכניסה בד"כ לתוכנית של 70 מעלות. שאר הכלים בד"כ תוכנית אוטומטית. אם מדובר רק על צלחות וכלי הגשה - 40 מעלות מספיק.
אני עושה מדיח אחד כל יום לכל הכלים, כך שהסירים יחד עם שאר הכלים.
רק אחרי שבת מפצלת לכמה מדיחים.
את מפעילה כל יום כמה מדיחים?
על כל 2 סירים מפעילה מדיח?

יראת גאולה

משתמש מקצוען
אני עושה מדיח אחד כל יום לכל הכלים, כך שהסירים יחד עם שאר הכלים.
רק אחרי שבת מפצלת לכמה מדיחים.
את מפעילה כל יום כמה מדיחים?
על כל 2 סירים מפעילה מדיח?
אם יש לי רק מדיח אחד, באמת מפעילה אותו על תוכנית אוטומטית.
בד"כ יש יותר כלים מאשר למדיח אחד. בד"כ יש כמה סירים, מחבת, סלסלת סכו"ם... ואם יש מקום מכניסה גם תבניות תנור. לפעמים מעדיפה להשאיר למחר כדי להפעיל על תוכנית של סירים.

סטודיו לגרפיקה

משתמש מקצוען
שאלה למשתמשי המדיחים
תסבירו לי קצת על החומרים---
מה זה "מלח" ואיפה קונים אותו (חיפשתי בכמה חנויות ולא מצאתי מלח למדיח)
מה ההבדל בין חומר ניקוי לנוזל הברקה ומה ההבדל בין טבליה/אבקה/ג'ל
וכן טיפים ממכם מהי החברה המומלצת למוצרי מדיח

אה, ושאלה אחרונה- זה נכון שאפשר להשתמש בנוזל כלים רגיל?
אמרו לי שב'קו החם' ביתד נאמן היה כתוב כך לא מזמן...

ר021

משתמש צעיר
כתבו כאן ששמים תבניות תנור מרוססות בסנט מוריץ
מי שעושה כך יכול לכתוב אם הוא מרסס הרבה חומר והאם שוטף קודם את החומר או מכניס יחד עם החומר למדיח?
זה לא הורס את המדיח כזה חומר חריף?
תודה

רינהרינה

משתמש מקצוען
שאלה למשתמשי המדיחים

בד"כ בסופרים קרוב לאיפה שמניחים את הנוזל לניקוי כלים הרגיל יש את המוצרים למדיח,
מלח למדיח מגיע בקופסת קרטון גדולה, מהסוג הזה:
1701896242583.png
,
אני שמה לפעמים מלח גס רגיל, זה פשוט הרבה יותר חסכוני ושמעתי פעם שזה בסדר.
ג'ל ניקוי למדיח באמת קשה למצוא בחנויות, אולי כי ברוב המדיחים משתמשים רק בטבליות ולא בג'ל, אני מצאתי של פיירי ב"שאול תמרוקים" בבר אילן בירושלים.
נוזל הברקה- גם קשה למצוא, פשוט צריך לחפש, כתוב עליו נוזל הברקה.
ההבדל בינהם- ג'ל ניקוי עושה את עולת הנקיון, נוזל הברקה מבריק את הכלים בסוף ההדחה.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
בד"כ בסופרים קרוב לאיפה שמניחים את הנוזל לניקוי כלים הרגיל יש את המוצרים למדיח,
מלח למדיח מגיע בקופסת קרטון גדולה, מהסוג הזה:
צפה בקובץ המצורף 1518186,
אני שמה לפעמים מלח גס רגיל, זה פשוט הרבה יותר חסכוני ושמעתי פעם שזה בסדר.
ג'ל ניקוי למדיח באמת קשה למצוא בחנויות, אולי כי ברוב המדיחים משתמשים רק בטבליות ולא בג'ל, אני מצאתי של פיירי ב"שאול תמרוקים" בבר אילן בירושלים.
נוזל הברקה- גם קשה למצוא, פשוט צריך לחפש, כתוב עליו נוזל הברקה.
ההבדל בינהם- ג'ל ניקוי עושה את עולת הנקיון, נוזל הברקה מבריק את הכלים בסוף ההדחה.
מתי שמים ג'ל ואיפה? אני משתמשת בטבליות האלה שבתוך נילון מחולק.. זה מה שהמליצו עם המדיח. ונוזל הברקה, המדיח "דורש" כמו שהוא "דורש" מלח..
אני קונה אותם באושר עד, בחנויות חרדיות רגילות עדיין קשה למצוא את התחזוקה למדיח.
אגב המדיח שלי די חדש ולא הייתי בבית בהתקנה. בעלי אמר שהמתקין אמר לו שיש אפשרות לקנות בזול מי שיש לו מדיח בוש, באיזה אתר. לא הבנתי ולא היה לי את מי לשאול.. מישהו כאן יודע?

רינהרינה

משתמש מקצוען
מתי שמים ג'ל ואיפה? אני משתמשת בטבליות האלה שבתוך נילון מחולק.. זה מה שהמליצו עם המדיח. ונוזל הברקה, המדיח "דורש" כמו שהוא "דורש" מלח..
אני קונה אותם באושר עד, בחנויות חרדיות רגילות עדיין קשה למצוא את התחזוקה למדיח.
אגב המדיח שלי די חדש ולא הייתי בבית בהתקנה. בעלי אמר שהמתקין אמר לו שיש אפשרות לקנות בזול מי שיש לו מדיח בוש, באיזה אתר. לא הבנתי ולא היה לי את מי לשאול.. מישהו כאן יודע?
במדיח שלי (בקו) יש אופציה לג'ל במקום טבליה, בתא מיוחד, נדמה לי שברוב המדיחים אין אופציה לג'ל.
אני התחלתי לאחרונה להשתמש בג'ל וטבליה ביחד, היה נראה לי שיוצא יותר נקי.
טבליות ומלח למדיח יש ברוב החנויות, כמדומני שגם ברשתות היותר קטנות, נוזל הברקה וג'ל יותר מסובך למצוא.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
במדיח שלי (בקו) יש אופציה לג'ל במקום טבליה, בתא מיוחד, נדמה לי שברוב המדיחים אין אופציה לג'ל.
אני התחלתי לאחרונה להשתמש בג'ל וטבליה ביחד, היה נראה לי שיוצא יותר נקי.
טבליות ומלח למדיח יש ברוב החנויות, כמדומני שגם ברשתות היותר קטנות, נוזל הברקה וג'ל יותר מסובך למצוא.
זה לא התא של נוזל ההברקה, אני מבינה...
אגב, יש מקום לקנות קפסולות במחיר זול? אני מכניסה מדיח בין פעם לפעמיים ביום (יש לי קטן) ובמוצ"ש אפילו 3..

אשמח לקבל מידע ממחדשי המטבחים בתקופה האחרונה.
תודה מראש
כשעשינו מטבח לפני כמה שנים . האדריכלית המליצה לעשות 'הכנה ' למדיח . לא ממש הבנו את הצורך.
עכשיו אחרי שהתרגלנו....חיים אחרים. אנחנו משתמשים בכלים אמיתיים ומצטערים שלא עשינו גם 'הכנה' לחלבי

זהבית87

משתמש מקצוען
שאלה למשתמשי המדיחים

מלח ונוזל הברקה זה חומרים שנמצאים תמיד בתא שלהם במדיח. המדיח מסמן כשצריך להוסיף פעם ב..

חומר ניקוי זה חומר שמנקה את המדיח עצמו, לא את הכלים! מנקה משאריות לכלוך ומשומנים שהצטברו.
שוב, יש סימון במדיח, פעם ב..
כשמנקים את המדיח, אסור שיהיו בו כלים.

מלח ונוזל הברקה, לא רואה הבדל בין החברות.
אבל טבליות צריך להשתמש ההכי טובות, אם רוצים כלים נקיים מאד.
אני ממליצה על פיניש קוואנטום. לאחרונה מצאתי בזול ממש בכלבו עדיקה ברחוב יפו בירושלים.
לא שוטפת את הכלים לפני המדיח, והם יוצאים מצוחצחים!

יראת גאולה

משתמש מקצוען
שאלה למשתמשי המדיחים

כמעט בכל סופר גדול יש מדף עם חומרים למדיח.
החומרים למדיח הם שלושה: מלח (שמים פעם בכמה חודשים, כשנדלקת נורה), נוזל הברקה (שמים פעם בכמה הפעלות, כשנדלקת נורה), טבליה / קפסולה אחת בכל הפעלה.
יש אפשרות לשים ג'ל או אבקה במקום הטבליה, ואולי כלול בזה גם הנוזל הברקה. אף פעם לא השתמשתי באלו, וכנראה שהם מצויים פחות בחנויות.

יש כמה חברות נפוצות - פיניש, סנו ספארק, פיירי.
לרובם יש כשרות. אנחנו משתמשים דווקא בסנו ספארק כי הוא היחיד בכשרות עדה החרדית. לפיירי יש איגוד הרבנים, ולדעתי הוא מנקה יותר טוב.
יש אנשים רגישים, שמרגישים את הטעם של החומרים בכלי האוכל. במקרה כזה כדאי לחפש חומרים אחרים.
לדעתי הפיירי מנקה יותר טוב מהסנו ספארק כי הוא חזק יותר, והטעם/ ריח מורגש על הכלים.

ממש ממש לא כדאי להשתמש בנוזל כלים רגיל!
פעם אחת זה קרה לנו בטעות והמדיח ננעל כי הכל התמלא קצף וחששנו שנאלץ להביא טכנאי כדי לסדר את זה... בסוף חיכינו יום או יומיים וזה השתחרר.

חוץ מזה פעם בכמה חודשים אני שמה חומר ניקוי למדיח, בדומה לחומר שאפשר לשים במכונת כביסה כדי לנקות אותה ואת הצנרת. במדיח הבשרי שמקבל כל שבוע סיר טשולנט שרוף אני ממש רואה צורך לנקות אותו, אחרת יש ריח מסריח משאריות... במדיח השני לא זוכרת מתי שמתי בפעם האחרונה.

סטודיו לגרפיקה

משתמש מקצוען
חומר ניקוי זה חומר שמנקה את המדיח עצמו, לא את הכלים! מנקה משאריות לכלוך ומשומנים שהצטברו.
שוב, יש סימון במדיח, פעם ב..
כשמנקים את המדיח, אסור שיהיו בו כלים.
חוץ מזה פעם בכמה חודשים אני שמה חומר ניקוי למדיח, בדומה לחומר שאפשר לשים במכונת כביסה כדי לנקות אותה ואת הצנרת. במדיח הבשרי שמקבל כל שבוע סיר טשולנט שרוף אני ממש רואה צורך לנקות אותו, אחרת יש ריח מסריח משאריות... במדיח השני לא זוכרת מתי שמתי בפעם האחרונה.
איפה שמים את החומר הזה במכונה?
ועל איזה תוכנית מפעילים?

לילי 1

משתמש מקצוען
שאלה למשתמשי המדיחים

אני משתמשת כבר שנים במלח גס כמלח ובחומץ כחומר הברקה
מספיק נקי ומבריק לי

לגבי נוזל כלים-
אם מישהו נתן עיצה כזאת, מובטח שאין לו מדיח
סבון כלים מיוצר באופן שמייצר המון קצף. סבון למדיח מיוצר באופן שייצר כמעט אפס קצף
בגלל כל הפעילות של המים בזרם גבוה בתוך המדיח, נוצר קצף אינסופי מה שתוקע את המכונה ויכול לגרום לנזקים
(הפיתרון- לשפוך חצי כוס שמן למדיח, זה יאזן את הקצף)

כאשר אני מפעילה מדיח קצר אני משתמשת בג'ל כביסה- חומר ניקוי חזק מאוד שאינו מייצר קצף. מכניסה אותו במקום של הטבליה, נסגר הרמטי ומחזיק גם נוזלים. עובד נהדר וגם זול יותר

חנה א

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
קופצת כאן על האשכול
מדיח כלים איפה כדאי לשים אותו - במטבח יחסית קטן? בגובה עיניים או בארון מתחת לכיור? מה יותר נח?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה