דרוש מידע האם יש לשלם מעשר משכר דירה כאשר יש על הדירה משכנתא?

שיר פורום

משתמש פעיל
שלום,

במידה ויש דירה יחידה ועליה משכנתא, ודמי השכירות המתקבל ממנה הם כגובה המשכנתא.
האם יש לשלם מעשר על דמי השכירות המתקבלים כרווח לכל דבר.
או שההסתכלות שונה כיוון שיש לשלם משכנתא על הדירה והשכירות מכסה אותה.ואינה ממש רווח בכיס.

אשמח למידע הלכתי בדוק.
תודה מראש לעוזרים.

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
שאלתי פעם מו"ץ ואמר לי שאין צורך

אני כבר לא זוכר את מי שאלתי
כמדומני שזה היה הרב דוד טבק
בכל מקרה זה היה מו"ץ ותיק ומוכר

ישראל123

משתמש פעיל
כי את הריבית לא הרווחת, אלא זה ההוצאות על קניית הדירה, אבל מה שמשלם את הקרן זה כן ריווח בכיס, רק שא"א ללכת איתו למכולת. פשוט ביותר.

אביחי בס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
ממש לא, זה בדיוק כמו שאף אחד כאן לא יחשוב [ובצדק] לעשר משכירות ברגע שהוא גם שוכר בעצמו ודמי השכירות שהוא מקבל הם מכסים בדיוק או פחות את דמי השכירות שהוא משלם.

אילה שולמן

משתמש פעיל
אם אתם לא משלמים מעשר, זה אומר שבסוף בסיום תשלום המשכנתא 10% מהדירה לא שלכם כי הכסף הזה לא מועשר, אז אין רווח מאי תשלום המעשר במיידי, וזה שונה לגמרי ממי ששוכר ומשכיר שבזה באמת אין לו שום רווח.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
במידה ויש דירה יחידה ועליה משכנתא, ודמי השכירות המתקבל ממנה
אם זה דירה יחידה כמו שכתבת, ואתם גם שוכרים דירה, והשכירות שאתם מקבלים זה פחות ממה שאתם משלמים, אין צורך לתת מעשר, כי על דיור לא משלמים מעשר,
אבל אם השכירות שאתם מקבלים יותר גבוהה מהשכירות שאתם משלמים, אז צריך לשלם מעשר מההפרש [כך פסק לנו רב].
ואין לי מושג אם תשלום למשכנתא פוטר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה