דרוש מידע האם יש חובת התחברות לגז מרכזי בבניין ?

גדולה מהחיים:)

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
D I G I T A L
רציתי לדעת מה החוק אומר לגבי התחברות לגז מרכזי שהותקן בבניין משותף,
רכשתי דירה בבניין חדש. ובו יש מערכת מרכזית של גז שאנני מעוניין להתחבר אליה , אלא לרכוש בלון גז בנפרד.
והסיבה העיקרית היא כי לאחר ברור דברים ,העלויות בגז מרכזי גבוהות מאוד לעומת רכישת בלון גז בנפרד המספיק לתקופה ארוכה מאוד.

1. האם ועד הבית יכול לחייב אותי להתחבר למערכת המרכזית או שאני יכול לרכוש בלון גז עצמאית ? ומה החוק אומר לגבי זה?

2. האם החוק מחייב גם כאשר יש הפסד כספי לדייר וגם לשאר הדיירים שאינם מודעים לכך?

גרפוס

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
יש תקנה של תכנון ובבניה לפיה כל בית ובו מעל לשש דירות יותקן בו מערכת גז מרכזי, אבל זה תלוי מתי בנו את ביתך. אם הבית נבנה עם מערכת מרכזית יכולה להתעורר בעיה עם מיקום המיכלים.

אני מציע לך להתייעץ עם חברות הגז, לא זו המספקת גז לבניין, וכל תשובה שתקבל שיהיה בכתב, שלא יסבכו אותך ואחרי זה יגידו שלא הבנת אותם.

A052

משתמש סופר מקצוען
לא ברורה השאלה.

אין לך שום חובה להתחבר, וזה לא אמור לגרום לעלויות לדיירים אחרים.
כל דייר יש לו חוזה אישי מול החברה.

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
קוב גז בחברות היקרות עולה 23 ש"ח (זה מה שמשפחה ממוצעת משתמשת בחודש לא כולל בלעך וכד')
ותשלום קבוע כל חודשיים (בחלוקה לחודש יוצא 20 ש"ח לחודש)
יוצא 50 ש"ח לחודש
זה במחירים היקרים מאוד, בפועל אפשר בחצי מזה.

A052

משתמש סופר מקצוען
לא יודע איך עשית את החישוב, אבל בכל טון גז יש 1000 ק"ג גז המספיקים למילוי של כ- 84 מיכלי גז 12 ק"ג.
קוב גז בחברות היקרות עולה 23 ש"ח (זה מה שמשפחה ממוצעת משתמשת בחודש לא כולל בלעך וכד')
ותשלום קבוע כל חודשיים (בחלוקה לחודש יוצא 20 ש"ח לחודש)
יוצא 50 ש"ח לחודש, ואין לך כאב ראש ולא נגמר לך הבלון ביום שישי אחה"צ, ולא צריך לצאת להחליף בלון באמצע הלילה, והרבה יותר בטיחותי.
יש הרבה כאלה שהיו חולמים שיהיה להם גז מרכזי.
יש לכם טעות חמורה.
גז מרכזי זה לא לפי טון גז!
זה לפי קוב = מטר מעוקב של גז!
מתוך אתר משרד האנרגיה;
גז במיכלים (בלונים) משווק על פי משקל (מחיר לק"ג), בעוד שגז באספקה מרכזית נמכר על פי נפח (מחיר למ"ק). כדי להשוות בין המחיר למיכל למחיר גז מרכזי, יש לדעת כי מ"ק גז מכיל 2.352 ק"ג, כך שבלון גז במשקל 12 ק"ג מכיל 5.1 מ"ק גז.

ולכן בלונים בדר"כ זולים בהרבה מגז מרכזי.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
יש לכם טעות חמורה.
מתוך אתר משרד האנרגיה;
גז במיכלים (בלונים) משווק על פי משקל (מחיר לק"ג), בעוד שגז באספקה מרכזית נמכר על פי נפח (מחיר למ"ק). כדי להשוות בין המחיר למיכל למחיר גז מרכזי, יש לדעת כי מ"ק גז מכיל 2.352 ק"ג, כך שבלון גז במשקל 12 ק"ג מכיל 5.1 מ"ק גז.

תודה, צודק התבלבלתי בין טון לקוב.

Tmj

משתמש פעיל
ממה שידוע לי כשיש גז מרכזי, אסור לחברות אחרות להתקין בלוני גז פרטיים
אפשר אצל חאפרים אבל זה ממש לא בטיחותי

קרן שמש

משתמש סופר מקצוען
איך אפשר לחייב התחברות לגז המרכזי?
ואם את בכלל לא רוצה חיבור גז בבית?
לי לדוגמה אין בכלל חיבור גז בבית, יש לי כיריים אינדוקציה. ביטלתי את החיבור ישירות מול חברת הגז, מה הקשר לדיירי הבנין?

A052

משתמש סופר מקצוען
מותר לאדם להתחבר באופן פרטי ולא צריך בשביל זה חאפרים.
יש לזה כללים כמובן, וא"א לשים בלונים ברכוש המשותף ללא הסכמת השכנים, וברחוב א"א גם.
זה אפשרי רק בחצר פרטית וכדו', או בהסכמה.

ש.ר

משתמש פעיל
יש לכם טעות חמורה.
מתוך אתר משרד האנרגיה;

גז מרכזי כן מחושב לפי טון
ובלונים לא יותר זולים אין סיכוי שבן אדם מזמין כמות של 12 ק"ג יקבל מחיר יותר זול מקניה של צובר מרכזי
לא לכתוב דברים בלי לבדוק את הנושא
לדעתי לא בטוח שתחסכו משהו כי קוב גז ייצא לכם 14 ש"ח + לקוב בעוד שבגז מרכזי ייצא לכם כ 8 -9 ש"ח לקוב ( מנסיון)

אני וביתי

משתמש מקצוען
רציתי לדעת מה החוק אומר לגבי התחברות לגז מרכזי שהותקן בבניין משותף,
רכשתי דירה בבניין חדש. ובו יש מערכת מרכזית של גז שאנני מעוניין להתחבר אליה , אלא לרכוש בלון גז בנפרד.
והסיבה העיקרית היא כי לאחר ברור דברים ,העלויות בגז מרכזי גבוהות מאוד לעומת רכישת בלון גז בנפרד המספיק לתקופה ארוכה מאוד.

1. האם ועד הבית יכול לחייב אותי להתחבר למערכת המרכזית או שאני יכול לרכוש בלון גז עצמאית ? ומה החוק אומר לגבי זה?

2. האם החוק מחייב גם כאשר יש הפסד כספי לדייר וגם לשאר הדיירים שאינם מודעים לכך?
אני לאחרונה ביררתי מחירים בבני ברק ההפרש בין בלון פרטי לגז מרכזי הוא לא משמעותי מאוד ואם צורכים הרבה גז זה יכול אפילו לצאת יותר זול במרכזי.
נ.ב. במחירים של הגז יש פערים עצומים בין בני ברק לאזור ירושלים כך שאין מה להשוות ממקום למקום.

שינדי- זה אני.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
יש הפרדה בין דייר שלא רוצה להתחבר לגז המרכזי כי אין לו צורך בגז, לדוג' יש כירת אינדוקציה שאז אין בעייה כלל. הוא לא יחוייב יל כלום לבין דייר שלא רוצה להתחבר לגז המרכזי עקב עלויות.
אז כפי שכתבו כדי להציב בלון גז פרטי צריך הסכמה מכל הדיירים בבניין.
מספיק אחד שיסרב ואין אפשרות חוקית לעשות זאת עקב סיכון הציבור

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה