האם היתה לכן מורה אהובה?

מצב
הנושא נעול.

מרמורשטין

משתמש מקצוען
עוד שמשהו:
עשיתי פעם השוואה בין המורות שלי ביסודי למורות בתיכון.
זה אמנם לא ב-100% אבל הגעתי למסקנה ברורה מאד:
ביסודי הרמה של רוב המורות היתה נמוכה ומטה. התלמידות לא ממש עניינו אותן והן היו משעממות מאד. וכמה מפתיע - רובן היו פרוטקציונריות.
בתיכון המורות היו ברובן בעלות אישיות. דמויות שרק רוצים לקבל מהן. אחוז הפרוטקציונריות שם היה קטן בהרבה. המנהלת בחרה את המורות שלה בפינצטה.

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
שיעור: נביא
כיתה: ד'
מורה: מחנכת
לא היתה הקשבה...בנות דיברו, העבירו פתקים וכדו
המורה האדימה מרב כעס(כעס מכאב, לא מעצבים..), סגרה את הנביא ואמרה שההתנהגות פה
בושה וזלזול לנביא..
ופה נגמר השיעור
פשוט התביישנו

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני נזכרת במשו מצחיק שקרה לי בד' יסודי בשיעור אנגלית
המורה העירה לי להיות בשקט (היה לי משעמם כי אנגלית היא שפת אם שלי ועוד לא חולקנו להקבצות)
אחרי כמה הערות, היא הענישה אותי, אפילו לא זוכרת במה
אבל זה היה לי מאד אכפת, ואחרי השיעור כשנשארנו רק אני וחבירות שלי, היא הזכירה לי שוב את העונש, שמא אשכח...
ואז אמרתי לה שתדע, שכשאני אתחתן, אני אגיד את זה לבעלי :) :)

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
- מורות אמיתיות, שכיבדו את התלמידות.
לא הקפידו על קוצו של ציון ותשובה.
מורות שידעו לצחוק ולדבר גם על נושאים שמעבר לחומר הלימודים.
-
מה שמעניין שבשבילי ה-דמויות של המורות היו לאו דווקא מחנכות. (לתשומת לב המורות המקצועיות).
- דמות אחת שנחמד לי לציין.
והיתה "רק" מורה לתפירה, אבל למדתי ממנה מה שלא למדתי מהרבה מחנכות.
הרבנית עטל פרצוביץ ע"ה.
אישה גדולה - מלכה אמיתית.
-
בת"ת קמניץ היה את המנהל החינוכי ר' ליפע זילברמן זצ"ל.
אהוב בצורה מיוחדת על התלמידים.
הבן שלי חזר פעם מהלמוד תורה ואמר לי:
"אמא ר' ליפע העניש אותי, אבל הוא באמת אוהב אותי"
כך,שלא משנה מה המורה עושה, אם האהבה היא המנוע - הילדים מרגישים זאת גם בעונשים.

ולא אהבתי את הביטוי "מורות שנואות" גם אם זה נכון.
במחקר, הייתי מצפה לשפה מעודנת יותר. (פחות אהובה וכו')

חלזונות

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
המחנכת שלי באחת השנים היתה כזו תמימה, שכולנו הערצנו ואהבנו אותה.
היא היתה כמו אי של תמימות בים הסוער של החיים. אפילו אנחנו התלמידות היינו יותר תחמניות ממנה.
לדוגמא, היא לא הבינה למה צריך להחליף את התלבושת אחר הצהרים. מבחינתה - תלבושת של בת בית יעקב אמורה להעיד על כך שהיא תלמידת בית יעקב, וכי אחה"צ היא לא תלמידת בית יעקב?

כוס קקאו

משתמש סופר מקצוען
היתה לי מורה לטבע ב- ד' יסודי אהבנו אותה כי היא באמת אהבה אותנו,

יש דברים שאני לא ישכח כנו שהכנו ביחד חמאה והיא הביא קרקרים כדי שנטעם ועוד המון במהלך כל השנה
את החומר שהיא לימדה אני יכולה זכור עד היום

המורה בת שבע?

חיוך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
מורה אהובה:

סבלנית, עדינה, ויודעת להחמיא.

מתחשבת.

שיעורים בנושאים מעניינים, ודיונים בגובה העיניים.

מורה "פחות אהובה":

מבטיחה ולא מקיימת.

מדברת גבוהה גבוהה, ואינה מהווה דוגמה אישית.

שיעורים בצורת הקראה, ומה שלא הספיקה להקריא - מיועד ללימוד עצמי...

ציפה דריפה

משתמש פעיל
הי, מה שכתבתן למעלה ממש יפה ומרתק!!
@מילה בסלע - מסקרן לגמרי... אולי תנסו?
מורות שאני לא יכולה לסבול הן מורות שעוקצות בנות. שיורדות על בנות לעיני חברותיהן, ואפילו שהן עושות את זה בבדיחה....
הדבר פוגע בצורה לא נורמלית!! ומשניא מאד מאד את המורה.
דוגמאות? יש לי הרבה. לא כדאי להתחיל.
אבל אחד בפינצטה: בת אחת לא הגיעה תקופה מסוימת לסמינר (שבוע, נגיד.. לא זוכרת פרטים ) וכשכבר הגיעה, נכנסה מורה מקצועית לכיתה ומגיעה לשם שלה בהקראת שמות, מרימה את העיניים בפליאה ואומרת: הגעת??? וואו. כל הכבוד!! אורחת פורחת שלנו...
וכל זה "בצחוק" כמובן.... הבחורה הזאת לא סולחת לה על זה, ואני מבינה אותה.
אז מורות יקרות- לפני שאתם מנסות להיות "חברהמניות" ולהצחיק את הכיתה בשנינות המזעזעת שלכן- תחשבו פעמיים, שלוש, עשר פעמים!

מה הענינים

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הרבה מורות אני זוכרת
אבל בעיקר, את אותן המורות שנתנו לי מחמאה אישית ואמיתית
מורה שאמרה תוך כדי שיעור: XXX תהיה נעימה גם בבית אבות', או 'לXXX יש עין טובה ולכן בחרתי אותה'

מדהים לחשוב ששנים רבות עברו מאז, אבל את המשפטים הללו אני זוכרת

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הרבה מורות אני זוכרת
אבל בעיקר, את אותן המורות שנתנו לי מחמאה אישית ואמיתית
מורה שאמרה תוך כדי שיעור: XXX תהיה נעימה גם בבית אבות', או 'לXXX יש עין טובה ולכן בחרתי אותה'

מדהים לחשוב ששנים רבות עברו מאז, אבל את המשפטים הללו אני זוכרת
כמו המשפט: מורה טוב זוכרים לעולמים, מורה רע לעולמי עולמים.

קריאייטיבית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יש לי הרבה תשובות להעמקת והעשרת המחקר... אך חוששני שהאשכול ימחק...

@מילה בסלע,
ממש אשמח לשמוע את דבריך!
תכתבי, למה נראה לך שימחק?? מה כבר יכול להיות??
ואם למרות זאת.. אשמח שתשתפי אותי באישי

ולמי שביקש ממני לעדן את הנוסח, אני מקבלת את זה אבל לא מצליחה לערוך את ההודעה משום מה.. אז התנצלותי למי שזה צרם.

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
טוב:)

בואו נתחיל מזה שאני מורה היום רק בזכות המורות שלי. הטובות לימדו איך להיות, הרעות לימודו איך לא להיות...

הזכורות לרע:
1. מורה שעשתה הפליות בין תלמידות, ובחרה רק את הפרוטקציונריות. (ד')

2. אפרופו שעור לנביא: מורה לנביא שצרחה עלינו בשעור שיש לנו ראש סתום, אנחנו מרובעות ו"מה יש לשאול, עוד לא הלכתי הביתה!" אולי היינו אליפסה, ואולי הראש היה דולף- אבל את הפנים שלה כשאמרה זאת אינני מסוגלת לשכוח. (כיתה ו')

3. מורות שהתבטאו בגזענות נגד עדות מסויימות. (בי"ס ליטאי, כיתה של חצי חצי בדיוק. אני יודעת שזה נדיר, ועדיין זכור וממאן להישכח... כיתה ח')

4. מורה בכיתה י"ג שהייתה צורחת בפתאומיות מבהילה. כנערה בת 19 ברחתי מהכיתה מבועתת ורצתי לדווח למרכזת המסלול. לא, היא לא פיטרה אותה. היא צעקה עלי.

5. מנהלת כיתות י"ג י"ד שצעקה עלי שאני "חרדית מזוייפת ויראת השמים שלך זו סתם תחפושת עלובה". כל זה בגלל שעזרתי לרכזת החברתית על חשבון שעור דינים.

הזכורות לטוב:
1. המחנכת של א'... כולה טוהר. ("לאכול ביסלי ברחוב? אוי, זה עושה רעש וכולם מסתכלים... בושות!")

2. המחנכת של ב'... כולה חום ואהבה לבנות (במנגינה ובעליזות סוחפת: "עכשיו מתחילים שעור חשבון!)

3. המחנכת של ד', אצילה וכובשת, עם "בוקר טוב" שעד היום אני מחקה אותו... לימדה שעור "בת מלך". בכיתה ח' המורה נתנה רעיון לקישוט קיר שנשחזר את א'-ח'. את הקישוט של ד' היה הכי קל להביע על הקיר. כולן זכרו את מחברת בת מלך!

4. המורה למתמטיקה בכיתה ח'- מקצוענית ללא פשרות.

5. המורה להסטוריה ו-ח, שדיברה בקול נמוך כי לא יכלה אחרת, אבל א"א היה להפסיד מדבריה אפילו הברה. קשוחה! קפדנית! צינית (לא על תלמידות...) שנונה... לימדה אותנו שלכל מטבע יש יותר משני צדדים.

6. ואת המורות בסמינר אני בכלל לא יכולה להתחיל לתאר, הן היו מדהימות אחת אחת!!!! מכל אחת לקחתי משהו, בעיקר אנושיות.

נערך לאחרונה ב:

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הזכורות לרע:
מורה ביסודי שהיתה קוראת לי יאכנע ועוד השפלות כי הייתי פרופסור מפוזר עם הופעה מרושלת (אל תדאגו, לא נשארתי ככה... :D )
היא היתה בקשר עם מורה אחרת והיו מתכתבות פתקים (לפני עידן הפלאפונים) ושלחה את התלמידות בסוף התפילה והורתה להם להשלים את התפילה בהפסקה
יום אחד תלמידה פתחה את הפתק וראתה שהמורה כתבה עליה שטויות ודברים מזעזעים, אמא שלה עשתה בלגן!
תארו לכם: גם לשלוח תלמידה בסוף התפילה והיא צריכה להשלים ע"ח ההפסקה שלה, ועוד להעליב אותה!!!
שנה אחת היא אימנה מסיבת חנוכה ונבחרו כמה בנות מכל כיתה, היא אמרה לי שהיא מתחרטת שבחרה בי כי לא תמיד עמדתי בקצב שלה
בקיצור, סיוט! רעדתי ממנה פחד מוות!

מנהלת שכבר לא חיה ולא זכורה לי לטובה, גם היום ממרחק השנים אין לי מושג למה נהגה איך שנהגה

הזכורה לטוב:
היתה לנו מורה רווקה מבוגרת עם קסם אישי שאת כל נשמתה נתנה לתלמידות, לימדה בצורה חווייתית בכמה כיתות. דברים שלימדה אותנו זכורים לי עד היום! במסיבות פורים היה היתה השפיץ! היינו מתוסבכות עליה!!!!
ב"ה זכתה להקים בית נאמן בישראל

זה בקצרה

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מורה שזכורה לי, ומאד מאד לא לטוב - המחנכת מכיתה ז'.
עד היום אין לי תעודה של כיתה ז' היות ואמא שלי ילדה כשבועיים לפני סוף השנה ובגלל סיבוך בלידה היתה בין חיים למוות, כל בית הספר אמר עליה תהילים והמצב היה מדובר ומפורסם.
כבת בכורה, שכל העול עליה תפקדתי בשתי החזיתות של "אמא" בבית ותלמידה מסיימת שנה, עם כל העומס הלימודי הגדול שיש אז, שלא לדבר על המתח הגדול שנוסף עקב המצב. כתלמידה - הייתי מצויינת בהכל. עשיתי את כל המבחנים והמטלות בצורה הטובה ביותר שיכולה להיות. לא בא בקלות בכלל - אבל ידעתי שאין טעם לוותר לעצמי.

יומיים אחרי הלידה, דודה שלי הזמינה אותי אליה לשבת (עם כל שאר הילדים) אותה דודה היתה מחנכת בכיתה ח' והזמינה אותנו כבר ביום חמישי בערב, כדי שאבוא לראות את החזרות האחרונות של מסיבת הגמר שלהן.
דבר אחד שכחתי, שיש באותו יום שישי בוחן בחיבור על כתיבת הוראות (המטלה היתה לכתוב הוראות להכנת משקה שוקו:rolleyes:)
שכחתי לגמרי מקיומו של הבוחן, ובתוך כל "הטרוף" גם לא הלכתי להשלים אותו.
ולכן, עד עצם היום הזה אין לי תעודה של כיתה ז'. כי המורה לא הסכימה לתת לי עד שלא אשלים את הבוחן, היא גם לא עידכנה אותי את זה מראש. רק ביום האחרון כשנכנסתי לקבל את התעודה, יצאתי בלי כלום.

(בואו נאמר, הקטע היה פה לא התעודה אלא חוסר ההבנה לחיים של תלמידה שהמשפחה עברה טלטלה. אגב, להתקשר לפלאפון של אמא שנמצאת בטיפול נמרץ, המורה המחנכת עשתה כל כמה ימים. זה פשוט היה אז הסקופ המעניין שכולם דברו עליו)

הנס שלי היתה המורה מחנכת של כיתה ח' שהיתה בן אדם ואמרה לי ברוגע, שהיא תכתוב לי מכתב הבהרה לסמינר על העדר התעודה. ועשתה את זה בצורה הכי נעימה ומכבדת שיש.

נערך לאחרונה ב:

הדס'וש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הייתה לי מורה, (ח') אישיות מדהימה, שקטה ומטופחת.
השיעור אצלה אף פעם לא היו סתם שיעור.תמיד יותר מעניין.
בלי לכעוס או להעליב, הבינה אותנו ואהבה.
פשוט היה שקט בשיעורים שלה, היתה לה קסם שקשה להסביר.

וגם הייתה אחת שממש ל השתלטה והשיעורים אצלה היו תהו ובהו.
לא אהבנו אותה (בלשון עדינה), הייתה לא סוג של כבוד לעצמה וכולנו היינו צריכות לשמור על זה.
לדוג' הקפידה שיקראו לה בלשון רבים, ואבוי למי ששכחה......

צופי

משתמש רשום
מורות שזכורות לטוב:
אפרט בקצרה:
א.ירדה לעם, אהבה ואמרה שאוהבת, אין יותר מזה בעולם הן בכתות היסודי והן בכיתות תיכון.
ב. אותן 2 מורות שהזכרתי לעיל, היו קוראות לתלמידות בשמן הפרטי, האמיתי,
לא מבינה וצר לי על כך נורא, מה הקשר לקרוא למישהי צפורה בזמן שקראו לה כך רק בקידוש וזהו, שם חיבה, זהו השם.
היה לי קשה עם זה כלפי וכן להיפך.
בעיני זה דבילי לקרוא בשם המקורי... אין לי הגדרה אחרת.
גם לא רואה בזה פחיתות כבוד מהמורה לנקוב בשם חיבה.
ודעתי העניה, בכ"א מה שאני הרגשתי, היה ממש רע, לקרוא לי בשם שהוא לא אני זה
עשה ההפך מטוב ומשום מה יש מורות שמעקשות על כך, לא רואה בכך גדולה.
תקנו אם אני טועה.

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מורה שלנו במסלול, שגם היתה חצי המרכזת
האישה הכי רגועה שהכרתי מעודי!
תמיד, אבל תמיד! הלכה מחוייכת , רגועה ושלווה, תמיד דיברה בנועם
גם כשנתקע לנו המחשב או לא הלך לנו משו בתוכנה
כשקראנו לה בעצבים לבוא לראות, היא כמובן בשיא השלווה והחיוך...
זוכרת שכבר התעצבנו, מה היא מחייכת? נתקע לנו הפרויקט...
שתתעצבן קצת..
:)

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הי, מה שכתבתן למעלה ממש יפה ומרתק!!
@מילה בסלע - מסקרן לגמרי... אולי תנסו?
מורות שאני לא יכולה לסבול הן מורות שעוקצות בנות. שיורדות על בנות לעיני חברותיהן, ואפילו שהן עושות את זה בבדיחה....
הדבר פוגע בצורה לא נורמלית!! ומשניא מאד מאד את המורה.
דוגמאות? יש לי הרבה. לא כדאי להתחיל.
אבל אחד בפינצטה: בת אחת לא הגיעה תקופה מסוימת לסמינר (שבוע, נגיד.. לא זוכרת פרטים ) וכשכבר הגיעה, נכנסה מורה מקצועית לכיתה ומגיעה לשם שלה בהקראת שמות, מרימה את העיניים בפליאה ואומרת: הגעת??? וואו. כל הכבוד!! אורחת פורחת שלנו...
וכל זה "בצחוק" כמובן.... הבחורה הזאת לא סולחת לה על זה, ואני מבינה אותה.
אז מורות יקרות- לפני שאתם מנסות להיות "חברהמניות" ולהצחיק את הכיתה בשנינות המזעזעת שלכן- תחשבו פעמיים, שלוש, עשר פעמים!
צודקת!!
היתה לנו מורה כזו
פעם, כשחברה לא הכינה שיעורים, והיא שאלה אותה למה, חברה שלי ענתה לה משו, לא זוכרת
ואז היא צעקה עליה לפני כולן,' את מתנהגת ממש כמו בת יענה'....
או לאחרת:' מה את יושבת לי כמו בשבת אחרי הצ'ולנט...???'
תגידו, שאלה, זה עושה את המורה יותר גזעית????
נשגב מבינתי

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לאחותי, בדור שלנו היום, יש מורה בתיכון שצעקה עליה קבל הקבצה שלמה "את חולת נפש, צריך לשלוח אותך למוסד סגור" כעונש על כך שפטפטה עם חברתה לספסל.
אמא שלי עדכנה את המנהלת של התיכון בדבר המורה ושפתה, אך למנהלת לא היה מה לומר. התגובה שלה היתה משהו מסוג של "אני יודעת עם מי יש לי עסק, זו לא פעם ראשונה. אך הפרוטקציה שלה גדולה ממני" רק במילים יותר מכובסות.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה