קורונה האם אנו רוצים שכך יראה העתיד? הכל בידינו! חובת קריאה!

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
מאמינה שיש כאלו וכן, השאננות של המשפחה היא חלק מהבעיה...

קווארק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מאמינה שיש כאלו וכן, השאננות של המשפחה היא חלק מהבעיה...
אני לא מכירה משפחות עם אדם מבוגר בקרבתם שמזלזלים.
מכירה הרבה צעירים שמזלזלים על עצמם, על ילדיהם,
אבל כשמגיע לאנשים מבוגרים/בסיכון. פתאום כולם דואגים וחרדים.
במיוחד אם הוא מנותק מהעוה"ז.

אינדיבידואלי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לא צריך להקצין לא לכאן ולא לכאן. הרבנים הורו בפרוש לשמוע להנחיות ובד בבד להתחזק, וזה הכל.
שני סעיפים וזהו. בלי היסטריה, בלי הפחדות.
כל השאר זה פרשנויות ותוספות של משועממים ואוהבי אקשן.

מבט נוסף

משתמש פעיל
צילום מקצועי
משום מה כאן בפרוג ועוד בכל המקומות שולטת דעה היסטרית אחת מותרת להבעה.

אני לא רואה שמישהו מונע ממך להביע את דעתך.
תביעי בשער בת רבים רק לא כדאי להצהיר סתם שיש רק דעה אחת מותרת.
[/QUOTE]

אפשר להציע הסבר פשוט : ההיסטרים יושבים בבית ולא מעיזים אפילו להוריד את הזבל.
והשעמום גורם להם לרבוץ על המסך ולפרוק כמה שיותר...

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
והקב"ה עושה איתנו נס וכאן אין תמותה כלל!!! למה לפתוח פה??? עם ישראל מעל הטבע!!!
כיון שלפי הנתונים כיום מי שמת זה בממוצע כ - 17 יום לאחר ההדבקה, רק אם בעוד כשבועיים לא תהיה תמותה כלל בישראל נוכל לומר את המשפט שכתבת.

מהודר!

סופר מקצוען באינדיזיין!!!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית

ספרא וסייפא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני אישית מפחד ממשבר באמונת חכמים באם יהיו נפגעים בציבורינו בשל אי אכיפת הנהלים.
הזמן גרמא לחזק את אמונת חכמים אף אם יהיו נפגעים לכאורה בשל הציות לגדו"י. בתקווה ותפלה שלא יהיו.

Y.V. אדריכלות

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ת''ר, דבר בעיר כנס רגליך שנאמר 'ואתם לא תצאו איש מפתח ביתו עד בקר', ואומר 'בא בחדריך וסגור דלתיך בעדך', ואומר 'מחוץ תשכל חרב [חרבו של מלאך המות] ומחדרים אימה' [אימת מות של מלאך ולא בגלוי כל כך]. מאי ואומר, וכי תימא ה''מ בליליא אבל ביממא לא, תא שמע 'לך עמי בא בחדריך וסגור דלתיך', וכי תימא ה''מ [היכא] דליכא אימה מגואי אבל היכא דאיכא אימה מגואי כי נפיק יתיב ביני אינשי בצוותא בעלמא טפי מעלי, ת''ש 'מחוץ תשכל חרב ומחדרים אימה' אע''ג דמחדרים אימה מחוץ תשכל חרב. רבא בעידן רתחא [דבר] הוי סכר כוי [סתם חלונות] דכתי' 'כי עלה מות בחלונינו'. (ב"ק ס:

יאיר מן

משתמש מקצוען
D I G I T A L
הסיפור חשוב מאוד ויפה מאוד התוודעתי אילו לראשונה דרך מישהו ששלח לי במייל בסגנון מעט שונה שהיה נשמע ממנו בוטות גדולה יותר כלפי גדולי ישראל, ובהמשך ההתכתבות פתח את פיו בצורה שה' ירחם כנגד גדולי ישראל, שלא אכפת להם מהציבור, והם לא יודעים, וכו' וחשוב להיזהר מזה,
ולכן מותר לפתוח פה???
חשוב מאוד לזעזע את הציבור, רק ככה קולטים דברים, ולכן אני חושב שמגיע ל@yonatanr תודה עצומה

נערך לאחרונה ב:

פרפר סגול

משתמש מקצוען
הסיפור פורסם בקהילת כתיבה מקצועית, ואתכם הסליחה אם כבר קראתם אותו שם, אך ההכרח לא יגונה - וביקשו ממני לפרסם את הסיפור גם כאן, עקב האדישות והשאננות שפושים בקרב מחננו, והחילול ה' העצום שעלול להגרם מכך.
ברשותך, אני מוסיפה עוד קטע קצר:

פעם, מזמן, כשהייתי ילדה קטנה היינו משחקות יחד קפיצומטי, אם החייל האדום שלי דרך על חייל כחול, החייל הכחול "מת" וחזר הביתה, הוא היה צריך לחכות עד שעל הקוביה המקפצת יופיע שוב השש הנכסף, עד אז היה עליו להמתין בבית, בלי להוציא את האף בסבלנות.
כן, עכשיו אני נזכרת "סבלנות" היה שמו השני של המשחק.
בסיום המשחק היו כל החילים חוזרים למקומם בקופסא, וממתינים עד לפעם הבאה.
ככה זה כשמשחקים, הכל מתחיל בסוף מהתחלה.

אבל החיים שלנו הם לא משחק,
ואם לא נמתין בסבלנות, ונפעל לפי ההוראות לא נוכל לאמר "ידינו לא שפכו".

יאיר מן

משתמש מקצוען
D I G I T A L
"גם מוסדות החינוך לבנים, ישיבות, כוללים, המשיכו לפעול כסדרם, כשהמנהלים מורידים מעצמם כל אחריות. אחרי הכל, הרי מי שהגיע מחוץ לארץ נמצא בבידוד, לא?! אף אחד לא חשב על אלו שכבר נדבקו בנגיף ואינם מודעים לכך, שהם הולכים ומדביקים כמויות עצומות של אנשים".
נראה לי שכדאי לצנזר

Goldidea

משתמש מקצוען
חובבי הקריאה יסכימו שזה חזק, אין ספק.
גם בפרשיית עמנואל היו טורים בעיתונים עם תיאורים עשירים על החיים בישראל בשנת תשפ.... וכן הלאה וזו ספרות מקצועית וכל אחד צריך לקחת את הדברים בפרופורציה הנכונה לפי דרכו. פאניקה וחרדה אינה בריאה בשום מצב לא לנפש ואף לא לגוף.

shakshuka

משתמש סופר מקצוען
משום מה כאן בפרוג ועוד בכל המקומות שולטת דעה היסטרית אחת מותרת להבעה.
ההבדל בין היסטריה להיגיון לא דק בכלל.
ההיגיון הפשוט אומר שכדאי כמה שפחות לשהות במקומות הומי אדם בהם סיכוי גבוה להימצאות נשאים.
ההיגיון הפשוט אומר שכדאי להקפיד מאד על כללי בידוד, היגיינה וחיטוי נאותים.
הנחיות משרד הבריאות הן הגיוניות מאד למי שרוצה באמת להקטין את היקף ההדבקה.
אלא מה?
כנראה שקצת קשה לשמור באדיקות על כללים שבאמת מגבילים אותנו מאד, אז נוח לנו לכנות את ההיגיון הבריא בשם "היסטריה" וכך אנחנו נשארים בשלנו וגם מרגיעים את המצפון, כי אנחנו הרי לא היסטריים.
וכמה נוח להשליך את דעתנו על ה"רבנים".
ככל הידוע לי, כל הרבנים הורו להישמע להנחיות משרד הבריאות; גם במוסדות הלימוד(שעוד נשארו פתוחים?).

יעקב1245

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
שאלה קטנה: לפי התאורייה של קצב ההידבקות, סביר להניח שכבר נדבקתי ?
אז מה נשאר, רק לא להתקרב למבוגרים ואנשים עם מערכת חיסונית נמוכה ?
סביר להניח שלא
אבל אם ימשיכו חלילה במדיניות בת היענה והסמוך, אז אפשר להיות בטוח שתוך שבועיים שלושה אתה בפנים. בהחלט.
פשוט תעשה במחשבון 2 כפול 2 כמה פעמים ותראה איך המספרים קופצים בצורה פנטסטית
זה המחשבון שלפיו פועלת התפשטות המחלה, בגדול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  20  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה