האישה שמברכת בשוק מחנה יהודה (מירון)

ליבי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אחת שמאד התרשמה מהסיפור על האישה שברכה 3 בנות דודות במירון והתארסו עד ר"ח סיון. צריכה לדעת בדחיפות היכן היא יושבת בשוק מחנה יהודה. :)
מי שיודע פרטים, זה יעזור לה מאד.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נותנת קבלות?

משו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ברכה עם עינים עצומות - 150 דולר
ברכה עם עינים פתוחות - 100 דולר
...................................................

חזק

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
יש מושג, שרק פעם אחת זה עובד...
קחי ספר תהילים ותתפללי, והכל יהיה בסדר,

ליבי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י חזק;1017436:
יש מושג, שרק פעם אחת זה עובד...
קחי ספר תהילים ותתפללי, והכל יהיה בסדר,
את זה אני עושה :)

כאן שאלתי בשביל מישהי אחרת שאיני מכירה אותה בכלל, היא רק שמעה מחברתי את הסיפור שפורסם כאן וביקשה שאשאל.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
לא מבינה איך אפשר להתיחס בכזו ציניות לאשה שמברכת. הרי נאמר "אל תהא ברכת הדיוט קלה בעיניך" ואני אישית מכירה סיפורים על נשים שבורכו ע"י גדולי דור ומקובלים שברכתן תתקיים [הרבנ' קנייבסקי ע"ה למשל וניצולת שואה גלמודה בשם דובה'לה].

אז אם מישהו מבקש עזרה למצוא מישהי כזו, מה הזלזול הזה? מי שלא מתאים לו שלא ילך ומי שרוצה שילך. זה לא במקום וזה לא סותר וזה חלק מהשתדלות.

רות מיכל

משתמש פעיל
תמנתי, אין לי מושג אם המחירים שכתבו פה נכתבו בציניות או באמת.
אם הם אמיתיים וזה כבר הפך למסחר, אני יכולה להביא לך עוד איזה שמברכת ושברכותיה חלו והיא לא לוקחת כסף.
לפעמים אנשים מסוגלים להשקיע כספים על דברים שזה נכון שאין לזלזל בערכם, אבל לא בטוח שזו הדרך הנכונה.
להתפלל בכותל, לתת צדקה, וכל מיני סגולות שמוכחות, עדיפות לפעמים על סגולות שלא כתובות ועלולות לאחז עיניים.
אינני מזלזלת בברכת 'הדיוט' אבל יש הרבה הדיוטים בכל רחבי הארץ.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י רות מיכל;1017540:
תמנתי, אין לי מושג אם המחירים שכתבו פה נכתבו בציניות או באמת.
אם הם אמיתיים וזה כבר הפך למסחר, אני יכולה להביא לך עוד איזה שמברכת ושברכותיה חלו והיא לא לוקחת כסף.
לפעמים אנשים מסוגלים להשקיע כספים על דברים שזה נכון שאין לזלזל בערכם, אבל לא בטוח שזו הדרך הנכונה.
להתפלל בכותל, לתת צדקה, וכל מיני סגולות שמוכחות, עדיפות לפעמים על סגולות שלא כתובות ועלולות לאחז עיניים.
אינני מזלזלת בברכת 'הדיוט' אבל יש הרבה הדיוטים בכל רחבי הארץ.

נראה לך אמיתי באמת רות מיכל?
ברור שזה נכתב בציניות.
זו הבעיה בציניות שנכתבה למעלה - שבאים אנשים תמימים וחושבים שזה רציני.
ואני לא מכירה את האשה משוק מחנה יהודה.
פשוט הזלזול שהובע פה לא לענין.
אם מישהו מחפש ברכה למצב שבעיניו זה לא פשוט זה לא נושא לצחוק.

אליש

משתמש מקצוען
לדעתי כל מי שמביע ציניות בענין, אינו בעל נסיון ואני מאחלת לו שגם לא יהיה ! יש אנשים שבעת נסיון זוהי הנחמה שלהם - ללכת להתברך ולהאמין שיתקים וזה מה שנותן להם את התקווה והכח להמשיך.
יש מושג שהקב"ה נותן כח לאנשים הנראים בעיננו פשוטים , אבל הם אנשים גדולים שאין לנו השגות בזה
מי אנחנו שנבוא לשפוט /לדון או לזלזל במי שמאמין בזה.
כבר ראינו בחז"ל סיפורי מופת שנעשו דווקא ע"י אנשים שהיו נראים הכי פשוטים ונתגלו כצדיקים נסתרים
כמו" ננס הקצב, אליהו הנביא עם רב ברוקא בשוק ועוד.

שוצי

משתמש פעיל
D I G I T A L
נכון מאוד
אני מניחה שהכוונה הייתה לא לזלזל במי שהולך אליהם
אלא להזכיר לכולנו שקודם כל ואחרי הכל אנחנו צריכים להתפלל לה'.
כמובן שלהוסיף על זה תמיד חשוב ואפילו הכרחי, ברכת צדיקים זה דבר גדול מאוד מאד!!!

דרורינשרחלי

משתמש רשום
נכון, זה לא נושא לצחוק ונכון מה שכתבת, תמנתי, אך אני יכולה להבין מאיפה באה הציניות. כדברי רותי מיכל: '... אינני מזלזלת בברכת 'הדיוט' אבל יש הרבה הדיוטים בכל רחבי הארץ. ' מכאיב ומרגיז לגלות כמה הדיוטים ישנם, המנסים לנצל את מצוקת הזולת ולסחוט ממנו עוד כספים. פוגשים הרבה אנשים כאלה, עד שמאבדים את האמון באדם וקשה להאמין שיש אנשים טובים, המוכנים ורוצים לעזור לזולת בלי תמורה כספית או תמורה אחרת. בעצמי נדהמתי לגלות אילו מחירים גובים בשביל ברכה או דברים כאלה... לדעתי הזלזול המובע בשרשור הנוכחי מופנה אל האנשים הגובים מחירים גבוהים עבור ברכתם, ובכלל לא אל אנשים המחפשים אצל מי להתברך. ואת, ליבי - תגידי בבקשה בשמי למי שהתעניינה במברכת בשוק מחנה יהודה - שהכי טוב הוא לבכות ולהתפלל לקב"ה, כנאמר 'שערי דמעות לא ננעלים לעולם'. אבותינו ואמהותינו הגדולים הרבו בתחנוניהם ובתפילותיהם, עד שנפקדו בזרע קיימא. אנו צריכים ללמוד מהם להרבות בתפילות ובדמעות בפני הקב"ה, עד שיאמר לנו 'די לבכות' ויחליט שהישועה קרובה לבוא.

קיבלתי ברכות נפלאות מכמה רבנים, הידועים שברכותיהם מתקיימות במהירות ובמלואן, ועדיין כלום. וזה עלול לשבור חלק מהמתברכים, לגרום להם חלילה וחס שלא להאמין בקב"ה, או ללהיפך - להאמין שהם לא ראויים לברכות, שהם קיבלו. וחבל. אפשר להתפלל ברחבת הכותל המערבי, כדי להתחזק מקדושת המקום. אפשר לבקש מהאנשים האוהבים ושאיכפת להם, להתפלל עבורי. כשאני מתפללת, זה שיעור טוב בשבילי עד כמה אני תלויה בחסדי הקב"ה ובזכות זה אני מתקרבת אליו > להפוך את הזמן הקשה לזמן המיוחד, בו נוצר קשר קרוב אל הקב"ה.

וככה לא יתפתחו ציפיות, לזכור שציפיות - כמו שאומרים - יש רק לכרים ולא בחיים...

בואו נשים ציפיות לכרים שלנו, נשים עליהם את ראשנו לישון בלילה, נשפוך את דמעותינו על הציפיות של הכרים שלנו. והדמעות האלו יעלו ישר ובמהירות הטיל על הקב"ה בעצמו. והוא בעצמו בוכה אתנו, כואב אתנו. כשנדע זאת, רק נבכה עוד ונתפלל מהלב, מהתהילים, בלי סגולות, ללא קמעות, רק להתפלל ולהתפלל, זו הברכה הטובה ביותר.

תגידי כל זאת, ליבי, למי ששאלה על המברכת ממחנה יהודה. ו... בשמחות!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יב

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הוֹשִׁיעָה יְהוָה כִּי גָמַר חָסִיד כִּי פַסּוּ אֱמוּנִים מִבְּנֵי אָדָם:ג שָׁוְא יְדַבְּרוּ אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ שְׂפַת חֲלָקוֹת בְּלֵב וָלֵב יְדַבֵּרוּ:ד יַכְרֵת יְהוָה כָּל שִׂפְתֵי חֲלָקוֹת לָשׁוֹן מְדַבֶּרֶת גְּדֹלוֹת:ה אֲשֶׁר אָמְרוּ לִלְשֹׁנֵנוּ נַגְבִּיר שְׂפָתֵינוּ אִתָּנוּ מִי אָדוֹן לָנוּ:ו מִשֹּׁד עֲנִיִּים מֵאַנְקַת אֶבְיוֹנִים עַתָּה אָקוּם יֹאמַר יְהוָה אָשִׁית בְּיֵשַׁע יָפִיחַ לוֹ:ז אִמֲרוֹת יְהוָה אֲמָרוֹת טְהֹרוֹת כֶּסֶף צָרוּף בַּעֲלִיל לָאָרֶץ מְזֻקָּק שִׁבְעָתָיִם:ח אַתָּה יְהוָה תִּשְׁמְרֵם תִּצְּרֶנּוּ מִן הַדּוֹר זוּ לְעוֹלָם:ט סָבִיב רְשָׁעִים יִתְהַלָּכוּן כְּרֻם זֻלּוּת לִבְנֵי אָדָם:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה