האדמו"ר מקאליב זצ"ל

א יודעלע

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
בגיל 21 הוא נולד מחדש.
מתוך הכבשנים העשנים, מתוך החידלון האינסופי, מתוך הענויים המזויעים, חלאת האנושות כולה מיום היווסדה.
שם מתוך ההפכה נולדה הדמות הכבירה של האדמו"ר זצ"ל.
הדמות שכל מהותה, מאוויה, מרצה, ופועלה במשך כשבעים וחמש שנים היו אך ורק נקודה עוצמתית וברורה אחת.
שם הוא הבטיח, ומשם החל מפעל האדירים,

לקדש שם שמים בעולם.

זה היה ה'בר בי רב דחד יומא', אלו היו הכוללי ערב לאברכים צעירים ללימוד הלכות טהרה, זה היה פרויקט ההנצחה העצום 'שמע ישראל', וזו גם הייתה הכוונה בניגונים המעוררים מבית אבא...

ומלבד כל זאת, הוא היה -כפי שהטיב להגדיר זאת הרב נויגרשל- 'גשר'.
דרך משל ליעקב אבינו שעשה עצמו כגשר במעבר יבוק.
גשר בין דורינו לדורות עברו, למושגים של אהבת ישראל, של תמימות טהורה, של חן ואצילות.

ואת כל זאת ועוד הרבה אבדנו

צדיק אבד לדורו אבד.

והן זו אבידה כלל ישראלית שלישית לחודש האחרון. בינו נא זאת!

'ווען עס קומט חודש ניסן, ווערט דאס הארץ צעריסן' (מתוך השיר העתיק איזהו מקומן)

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
אני עוצם את עני ורואה אותו מרים את ידיו בעשרות וריאציות לשמים עם ילדי ישראל ומשורר איתם בקול זמיר, שמע ישראל ה' אלוקינו הששאאםם אחד, וחוזר חלילה, וכל בנייני האומה/יד אליהו/האודיטוריום של וינגרטן אתו יחד. אני שומע אותו משורר את חויננןןן לאדם דעת ומלמד לאאנוש בינה, אני שומע אותו מזמר סולו קוקוש, ואני מתפעל מהיודי שלא ויתר, שם מטרה ורץ בלי להרפות. עוד אחד מדור שלא ויתר מאשפתות.

א יודעלע

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אני עוצם את עני ורואה אותו מרים את ידיו בעשרות וריאציות לשמים עם ילדי ישראל ומשורר איתם בקול זמיר, שמע ישראל ה' אלוקינו הששאאםם אחד, וחוזר חלילה, וכל בנייני האומה/יד אליהו/האודיטוריום של וינגרטן אתו יחד. אני שומע אותו משורר את חויננןןן לאדם דעת ומלמד לאאנוש בינה, אני שומע אותו מזמר סולו קוקוש, ואני מתפעל מהיודי שלא ויתר, שם מטרה ורץ בלי להרפות. עוד אחד מדור שלא ויתר מאשפתות.
תודה על התוספת והזווית האישית. לכך ציפיתי בתגובות לעדויות ורגשות אישיים של מי שזכו קצת יותר ממני להכירו. (ראיתיו כמה פעמים, בכנסים וכדו', אך לצערי לא מספיק.)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה