"הַצּוּר תָּמִים פָּעֳלוֹ - אֵ-ל אֱמוּנָה וְאֵין עָוֶל צַדִּיק וְיָשָׁר הוּא"

נחמד מאד

משתמש צעיר
אשמח אם תעזרו לי!

דרוש לי ספורים\עובדות על יהודים (עדיף מהדורות האחרונים), שבמצבים קשים הצדיקו עליהם את הדין בתמימות בלי לערער אחר מידותיו של הקב"ה.

תודה רבה!

ירוק מנטה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
האדמו"ר מצאנז קלויזנבורג זצוק"ל, שנספו לו בשואה אשתו ו11 ילדים.

אבי100

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בי"א בתמוז תש"א עסקו בני ישיבת ברנוביץ', השוהים בגטו קובנה, בלימוד מסכת נידה. במהלך הימים הקשים, נשא ר' אלחנן דברי חיזוק לתלמידיו ואמר: "במרומים מחשיבים אותנו כצדיקים, כנראה, כי נבחרנו לכפר בגופותינו על כלל ישראל, אי לזאת אנו צריכים לשוב לה' בתשובה שלמה ומיד במקום... הזמן קצר, הדרך למבצר התשיעי (מקום הטבח של קדושי סלבודקא-קובנה) קרובה, עלינו לדעת כי קרבנותינו יעלו יותר לרצון על-ידי התשובה, וע"י כך נציל את חייהם של אחינו ואחיותינו באמריקה. שלא תעלה ברעיוננו איזו שהיא מחשבת פסול ח"ו, שהיא כפיגול ופוסלת את הקרבן. אנו מקיימים עתה את המצווה הכי גדולה- מצוות קידוש השם. "באש הצתה ובאש אתה עתיד לבנותה" האש היוקדת את גופותינו היא האש שתחזור ותקים מחדש את בית ישראל". באותו יום נרצח יחד עם שני בניו נפתלי וצבי-יהודה, ותלמידי הישיבה.

yaffab

משתמש מקצוען
הרב ששון שעמד והספיד את שבעת ילדיו בקבלו את הדין באהבה.
הרב גרוס שדבר על מות בנותיו, ואשתו שמדברת על כך.

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
רבי יעקב מאיר שכטר שליט"א שעובר ועבר הרבה בחייו וכבר ישב שבעה כמעט על כל שבעת הקרובים ומדבר על אמונה
ר' עודד זנד - נולד בלי כפות ידיים ורגליים וכיום נשוי ומספר את התמודדותו
ר' אהרן מרגלית - שהוציא ספר על קורות חייו

Shellykaz

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אביבית שעאר, שאיבדה את כל בני משפחתה בשריפה ברחובות, אמרה לאווה סנדלר שבעלה ושני ילדיה נרצחו בפיגוע בטולוז, צרפת:
"אני באמת מאמינה שאנחנו לא יותר רחמנים מהקב"ה, הקב"ה באמת אוהב אותנו. כל מה שהוא עושה זה לטובה, אנחנו לא יכולים להבין את הטובה הזאת, כי אנחנו מוגבלים בשכל ובידיעה שלנו, וקשה לנו לראות אותה"

נחמד מאד

משתמש צעיר
תודה רבה על הענות המהירה!
דרוש לי ספורים יותר מפורטים שבהם מובא איך אותו אחד השתמש עם הפסוק הנ"ל (או מילים בעלי משמעות דומה).

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
מישהי קרובה לי מאד איבדה תינוק בן 24 שעות והצדיקה עליה את הדין. היא ובעלה דוגמא בשבילי ליראת שמיים מתוך אהבה. בפורים מתוך שכרות, הבעל דיבר דברי אמונה שעד היום עוד מהדהדים לי באוזניים.

rew3020

משתמש מקצוען
ספר יסור יסרני

על תקופת השואה.
לדעתי אין לו כל מתחרים, עכ"פ מהבחינה היהודית אמונית.

up

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אלמנתו של אמיר אוחנה ז"ל: "הקב"ה לא טועה"

מיטל אוחנה, אלמנתו של אמיר אוחנה ז"ל שנפטר באומן, נפרדה מבעלה: "אני מאמינה באמונה שלמה, השם אתה לא טועה"

מאות בני אדם ליוו בערב יום כיפור למנוחות את אמיר אוחנה ז"ל, שנעדר מאז ראש השנה באומן ובשבת האחרונה נמצאה גופתו.

אלמנתו, מיטל, נפרדה בבכי מבעלה: "היית בשבילי, והינך, בעל, חבר, ידיד, אבא אוהב ומושלם, אוזן קשבת שכל כך האמנת בי. אמיר, בשבע שנים האלה זכיתי להיות אשתך. הכרתי אותך הכי טוב מכולם. בעל עם אצילות, יופי חיצוני ופנימי, יושר והמון אהבה".

מיטל הוסיפה בבכי: "אני מאמינה באמונה שלמה, השם אתה לא טועה". מיטל הוסיפה: "הגוף הוא כלום הוא נכנס לקבר, אבל הנשמה איתי. שמור עלינו, עלי, על אדל, תהל ואביגיל, ובמיוחד על אדל, שאמרה לי 'אמא, זה אבא שלי, אם הוא נופל אני ארים אותו'. אתה לימדת אותה אמונה, אתה לימדת אותה שמי שצדיקה מקבלת מתנות מהשם. היו לך דברים מאוד חריגים, אף אחד לא הבין את זה, אבל הייתה לך קדושה של אש".

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה