עזרה דרשה לבת מצווה של בתי

feldebbie

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אשמח לעזרה אם למישהו יש דרשה לשלוח לי לשאת בבת מצוה של הבת שלי.
על מהות האירוע, מהי בת מצוה, אולי משהו על השם רחל או על השם שירה, או כל נקודה שתעזור לי להכין
תודה מראש

feldebbie

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
לאמא. אירוע לנשים. יש 6 סבתות שנוכחות באירוע, חשבתי לדבר על הזכות הזו

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
לאמא. אירוע לנשים. יש 6 סבתות שנוכחות באירוע, חשבתי לדבר על הזכות הזו
אצלנו אשתי דיברה על חוליה נוספת בשרשרת הדורות,
חוליה בודדת אין לה ערך,
אך כשהיא מחוברת לשרשרת זהב - ערכה לא יסולא בפז.

feldebbie

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מדהים! בדיוק מה שאני רוצה. יש לכם משהו כתוב שאכפת לכם לשתף?

נועה ב

משתמש מקצוען
הייתי באינספור בת מצוות ביתיות של תלמידות
מנסיון, תדברי קצר על המהות והמשמעות
ובעיקר תדברי על הבת שלך המקסימה, והתכונות היפות שבה איך שהיא תקח אותן הלאה וכו

feldebbie

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הייתי באינספור בת מצוות ביתיות של תלמידות
מנסיון, תדברי קצר על המהות והמשמעות
ובעיקר תדברי על הבת שלך המקסימה, והתכונות היפות שבה איך שהיא תקח אותן הלאה וכו

בזה אני בדיוק צריכה עזרה:)

אם יש למישהו דרשה קצרה כתובה יעזור לי מאד.
הבת מצווה ברביעי הקרוב

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אצלנו המצגת התחילה באילן יוחסין משפחתי, מהדורות הקודמים ועד לסבתות שחיות יחד עימנו ברוך השם,
ואז אשתי דיברה
לא מצאנו את דף הנאום חוצב הלהבות... אבל היא כתבה לי במילים ספורות.
[סך זמן הדרשה כ3 דקות]

לפעמים אני שואלת את עצמי, איך הקב"ה נתן לילדה צעירה לימים אחריות כה גדולה, תרי''ג מצוות, שברגע אחד היא חייבת בכולם, וכל אחת שמכירה את [...השם שלה] שלנו, יודעת שאין אצלה חצאי דברים, את הכל היא עושה בצורה יסודית, ובשלמות אמיתית, אפשר להסתכל על הילקוט שלה ולראות איזה סדר וניקיון, אפשר להתבונן בחדר שלה ולראות איך הכל במקום, אפשר רק להציץ במבחנים או בתעודה ולהבין שאין לה אמצע - היא עושה עד הסוף. בכשרון רב וחינניות יוצאת דופן,
אז עכשיו שהיא מגיעה לרגע של קבלת עול תורה ומצות, איך תוכל להצליח לעלות בסולם העולה בית קל,
וכשאני מביטה ביושבות כאן, זכינו וסבתא ... נמצאת איתנו, וסבתא... שגם היא יושבת כאן ומביטה בנו, ואני רואה את השרשרת המופלאה הזו הקשורה בעבותות אהבה לדורות הקודמים עד למתן תורה, אני יודעת שהן אלו שנותנות לנו את הכח לעלות הלאה והלאה, לא לעצור לרגע, ולא לחשוש.
כמו שרשרת ברזל התלויה לתקרה המחזיקה נברשת כבדה מברזל יצוקה, כל חוליה אינה יכולה להחזיק מעמד בלי החוליות שלפניה.
זכות ענקית להיות נכדה לסבתות כה נדירות ומיוחדות, המאירות לנו את הדרך והנתיב הנכון עבורנו, והן אלו שנותנות בנו את הכח והעוצמה להשלים את החלק שלנו בפאזל החיים.
ומכאן אני מאחלת לך ביתי היקרה, תזכרי כל רגע שאת חוליה, ואם תחזיקי חזק בשרשרת הדורות גם לילדיך יהיה היכן לאחוז.
אוהבת, מעריכה, יודעת שתצליחי, בטוחה שתצעדי בדרך העולה בית קל,

feldebbie

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אצלנו המצגת התחילה באילן יוחסין משפחתי, מהדורות הקודמים ועד לסבתות שחיות יחד עימנו ברוך השם,
ואז אשתי דיברה
לא מצאנו את דף הנאום חוצב הלהבות... אבל היא כתבה לי במילים ספורות.
[סך זמן הדרשה כ3 דקות]

לפעמים אני שואלת את עצמי, איך הקב"ה נתן לילדה צעירה לימים אחריות כה גדולה, תרי''ג מצוות, שברגע אחד היא חייבת בכולם, וכל אחת שמכירה את [...השם שלה] שלנו, יודעת שאין אצלה חצאי דברים, את הכל היא עושה בצורה יסודית, ובשלמות אמיתית, אפשר להסתכל על הילקוט שלה ולראות איזה סדר וניקיון, אפשר להתבונן בחדר שלה ולראות איך הכל במקום, אפשר רק להציץ במבחנים או בתעודה ולהבין שאין לה אמצע - היא עושה עד הסוף. בכשרון רב וחינניות יוצאת דופן,
אז עכשיו שהיא מגיעה לרגע של קבלת עול תורה ומצות, איך תוכל להצליח לעלות בסולם העולה בית קל,
וכשאני מביטה ביושבות כאן, זכינו וסבתא ... נמצאת איתנו, וסבתא... שגם היא יושבת כאן ומביטה בנו, ואני רואה את השרשרת המופלאה הזו הקשורה בעבותות אהבה לדורות הקודמים עד למתן תורה, אני יודעת שהן אלו שנותנות לנו את הכח לעלות הלאה והלאה, לא לעצור לרגע, ולא לחשוש.
כמו שרשרת ברזל התלויה לתקרה המחזיקה נברשת כבדה מברזל יצוקה, כל חוליה אינה יכולה להחזיק מעמד בלי החוליות שלפניה.
זכות ענקית להיות נכדה לסבתות כה נדירות ומיוחדות, המאירות לנו את הדרך והנתיב הנכון עבורנו, והן אלו שנותנות בנו את הכח והעוצמה להשלים את החלק שלנו בפאזל החיים.
ומכאן אני מאחלת לך ביתי היקרה, תזכרי כל רגע שאת חוליה, ואם תחזיקי חזק בשרשרת הדורות גם לילדיך יהיה היכן לאחוז.
אוהבת, מעריכה, יודעת שתצליחי, בטוחה שתצעדי בדרך העולה בית קל,

מושלם! תודה רבה!!!! מעריכה מאד

אולי מעניין אותך גם...