קורונה דרמה:ראש הממשלה בהתייעצות דחופה עם מספר שרים מצומצם על הפרק;החמרה דרסטית של הסגר ( ירון אברהם)

מצב
הנושא נעול.

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מישהו יכול לצטט את ההצהרה?
ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב (יום ה') כי הממשלה תשקול להחמיר את ההנחיות לאזרחי המדינה כדי להתמודד עם התפשטות הנגיף קורונה. בהצהרה מביתו בגלל הבידוד שנכפה עליו אחרי הסכמי השלום שעליהם חתם השבוע בוושינגטון, אמר נתניהו: "ייתכן שלא תהיה לנו ברירה אלא להחמיר את ההנחיות".

בנימין נתניהו ראש הממשלה
בנימין נתניהו ראש הממשלהצילום מסך: לע"מ

"אנו מוצאים את עצמנו לפני כניסה לסגר שני מאז שהחלה מגפת הקורונה. הסגר חשוב ומתבקש ובסגר הזה נעמוד כולנו יחד. גם כשהייתי בוושינגטון עסקתי בכל רגע אפשרי במשבר הקורונה כולל עם ידידי סגן הנשיא מייק פנס שמופקד על ענייני הקורונה", אמר נתניהו בפתח דבריו לפני שעבר לדבר על הסכם השלום שנחתם השבוע בוושינגטון עם איחוד האמירויות ובחריין.

אחר כך אמר ראש הממשלה: "עם שובי הסתערתי על הכלכלה והבריאות. במישור הכלכלי אנו מודיעים הערב על עוד תוכנית סיוע חשובה לכם ולעסקים. ניתן מענקים לשימור עובדים, נרחיב הלוואות בערבות מדינה, ניתן מענקים קבועים לעסקים שנפגעו. אני מוסיף שבמקביל נקצץ משכר הבכירים כי כולנו חייבים לשאת בנטל".

נתניהו הוסיף: "בגל הראשון היינו מהמדינות הראשונות שסגרו הגבולות והטילו סגר ולכן היינו מהראשונות שיצאו מהסגר ופתחו את הכלכלה. בזכות ההחלטות שקיבלנו התחלואה והתמותה היו מהנמוכות בעולם והכלכלה נפגעה הרבה פחות מהכלכלות המפותחות בעולם.

"הגל השני של הקורונה מכה במדינות רבות בעולם, כמעט בכל מדינות אירופה פתחו את הכלכלה והתחלואה עלתה. ולכן, המדינות האלה מטילות מגבלות מקומיות וסגרים מקומיים. זה מה שמדינות עושות ואני מניח שרובן יצטרכו בלית ברירה לעשות סגר כללי".

בהתייחס להחלטה על הסגר הכללי ציין נתניהו: "אמרתי לכם שברגע שפותחים הכלכלה זה כמו אקורדיון. קבענו שאחד הקריטריונים לסגירה יהיה תלוי בדגל אדום שתניף מערכת הבריאות. היא הניפה את הדגל ולכן אנו מטילים את הסגר שחל ממחר בשתיים אחר הצהריים. אמנם מדובר בסגר אבל יש סגר ויש סגר. עשינו את רוב המאמצים כדי לאזן בין הצרכים הבריאותיים לכלכליים.

"ביומיים האחרונים אנו עדים לעלייה מדאיגה נוספת בתחלואה או בהמשך הגידול של מספר החולים קשה. ולכן קיימתי שיחה ארוכה עם אדלשטיין, גמזו והמומחים המקצועיים. שאלתי אותם שאלה אחת: האם המצב הזה מחייב אותנו להדר עוד יותר את המגבלות. ואגב זאת לא הייתה שיחה מורטת עצבים, אלא עניינית, אני מעריך לאור השיחה שבמצב התחלואה הזה וכפי שהמליצו רבים מהמומחים ייתכן שלא תהיה לנו ברירה אלא להחמיר ההנחיות.

ראש הממשלה ציין כי הוא ידון עם חבריו לממשלה ובכללם ראש הממשלה החליפי בני גנץ "בצורה עניינית ואחראית", אך יחד עם זאת הדגיש: "אני לא אטיל סגר סתם על אזרחי ישראל ולא אהסס להוסיף עוד מגבלות אם יש צורך בכך. אנו שוקלים כל דבר במלוא האחריות.

"החובה והאחריות שלי כראש הממשלה היא לשמור לא רק על הבריאות שלכם אלא על החיים שלכם. ואם יש עלייה גיאומטרית אני רוצה שתבינו מה המשמעות. זה לא רק חוסר נוחות והרבה חולים קשים. זה מצב שגם אחרי שהוספנו את המיטות , כלי ההנשמה הדרושים והוספנו, גם אחרי זה הצוותים - בסוף לא יכולים לעמוד בקצב. יש גבול לזה ואז מספר החולים עולה מהר ואז כולכם תבואו ותשאלו 'למה לא עשיתם משהו'".

בסיום דבריו אמר נתניהו: "תפקיד של מנהיגים זה להסתכל קדימה, לשאול את השאלות הנכונות ולקבל החלטות קשות. לא אהסס לקבל אותם ביחד עם חבריי השרים. אני שב וקורא לעטות מסכות ולמנוע התקהלויות עד שנשיג את החיסון.

אחרי שקיימתי שיחות עם מדינות שונות לגבי חיסונים והשגתם, אני מאמין שאנו מתקרבים ליום הזה. זה ייקח עוד כמה חודשים עד שנראה את החיסונים הראשונים וזה ייקח זמן עד שנקבל אותם ואני פועל יחד עם שר הבריאות שנקבל אותם מהר. אלה ימים של מאמץ משותף לכולנו. הבריאות והכלכלה בידיים שלנו. זה הזמן לאחריות אישית ולערבות הדדית, כי ננצח את הקורונה אך ורק יחד ובעזרת השם ננצח".

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
לא שמעתי את ההצהרה
אבל האם הוא התייחס לכך שלא עשו סגר בחופש - באוגוסט?
האם הוא התייחס לכך כשהגיעו ל-2000 חולים לא עשו סגר?
בפועל, הסגר תוכנן מראש ע"י ביבי וגמזו לחגים,
ולכן הם גם הצליחו לאבד את אמון הציבור
נכון שיש מגיפה אבל לצערינו בקבלת ההחלטות יש הרבה שיקולים אנטי דת
אני רק מזכירה למי ששכח מה הלך פה בבין הזמנים כשמישהו העז להגיד את המילה 'סגר'.
לגבי שיקולי האנטי דת, רק שתדעו שהחילונים מדברים בדיוק הפוך, איך הכל מתוכנן רק לטובת החרדים והחילונים משלמים את המחיר.
לא אומרת שהם צודקים, רק רוצה להדגיש שהכל עניין של נקודת מבט.

שואל ומשיב

משתמש מקצוען
דעתי העניה היא שלא היו בהחלטות הממשלה ולו שמץ קל של אנטי - דתיות. במקרה הגרוע מדובר היה בחוסר הבנה בצרכי הציבור וברגשותיו.
אז הנה אתגר:
על כל החלטה שמישהו יצליח להוכיח שנבעה משנאת דת או דתיים, אני מתחייב בזה בל"נ לתרום 50 שקלים לצדקה ואני מעלה צילום מסך של התרומה.
ההתקרבנות הזו עלתה לי ולעוד כמה על העצבים.
אי אפשר לקרוא המבשר בימים אלו...

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
דעתי העניה היא שלא היו בהחלטות הממשלה ולו שמץ קל של אנטי - דתיות. במקרה הגרוע מדובר היה בחוסר הבנה בצרכי הציבור וברגשותיו.
אז הנה אתגר:
על כל החלטה שמישהו יצליח להוכיח שנבעה משנאת דת או דתיים, אני מתחייב בזה בל"נ לתרום 50 שקלים לצדקה ואני מעלה צילום מסך של התרומה.
שאצטרף איתך ב50 שח או להוסיף עוד 50??

ROT

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אז הנה אתגר:
50 שקלים ראשונים:)
למה חיכו עם הסגר עד לחגים? התחלואה עלתה עוד הרבה הרבה לפני החגים
יש לך הסבר?

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
יש לך הסבר?
1. הרב דרעי הסביר שחיכו למערך האפדימולוגית של המשטרה שיהיה מוכן
2. מאז זה הכפיל את עצמו פי 3
3. אז עלה בקצת מאוד מספר החולים קשה

דודקע

משתמש פעיל
שאצטרף איתך ב50 שח או להוסיף עוד 50??
די נכון וצודק, אבל ברור שיש כאן אי הבנת הציבור וצרכיו המיוחדים, הם לא מבינים כלום נעביך בעניני תפלה, לך תסביר להם ה זה להתפפלל אצל הרבי ביחד עם אלפי חסידים שצועקים יחדיו המלך.....

sheen

משתמש מקצוען
שאלה לא רלוונטית. אף אחד לא יצליח.
ישחזרו כאן את הטענות של למה לא עשו סגר בבין הזמנים או בשלושת השבועות ולמה אישרו הפגנות אבל סגרו בתי כנסת וזה ששלחו מכתב לנשיא אוקראינה ולא זוכרת מה עוד.
וכל אחד שיכתוב את זה יהיה בטוח שהוא הצליח :)

שואל ומשיב

משתמש מקצוען
יש לך הסבר?
1. סגר הוא פתרון אחרון. הסגר הגיע רק כשהמספרים הגיעו לממדים מבהילים שבתי החולים צריכים לנייד חולים מאחד לשני. התפוסה של 150% במחלקת קורונה במעייני הישועה קרתה רק בשבוע וחצי האחרונים.
2. המציאות מוכיחה שההתפרצויות הגדולות עם מקרי המוות הגיעו אחרי חגים. פורים היה מוקד הדבקה, שבועות היה מדגרה אחת גדולה וכל טיפש מבין מה יהיה פה אחרי ר"ה, יום כיפור וסוכות בלי סגר.

רינת גבאי

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש לך הסבר?
כמו שכתבה פה משהי כבר,
אם נניח סגר היה על הפרק בתחילת אוגוסט היה מהומות עולם ש"ביבי הרשע" רוצה למנוע מהציבור החרדי לנפוש וכו,
לכל דבר היה תלונות אז חיכו וחיכו עם הסגר עד שכבר בלתי ניתן המספרים עלו ועלו וזהו זה חובה לסגור.

kadima

משתמש מקצוען
אני רק מזכירה למי ששכח מה הלך פה בבין הזמנים כשמישהו העז להגיד את המילה 'סגר'.
כל כך נכון.
ולא לכולם יש זכרון כל כך קצר.
ולא כל כך קשה לזהות את הניקים שלפני חודשיים הסבירו ב"טוב טעם" למה נופש ובילוי זה ממש ענין של רפואת הנפש.....

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
די נכון וצודק, אבל ברור שיש כאן אי הבנת הציבור וצרכיו המיוחדים, הם לא מבינים כלום נעביך בעניני תפלה, לך תסביר להם ה זה להתפפלל אצל הרבי ביחד עם אלפי חסידים שצועקים יחדיו המלך.....
ותוך כדי להרוג 80 אנשים עם זקנים לבנים

לא הבנתי

אם זה מסוכן מה קשר הרגש והאוירה

אם זה לא מסוכן פהדל

מה קשר הבנה ולא הבנה

אין שום דבר שהתירו במקום אחר שמשתווה לסכנה הזאת

שרה דייטש

משתמש צעיר
ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב (יום ה') כי הממשלה תשקול להחמיר את ההנחיות לאזרחי המדינה כדי להתמודד עם התפשטות הנגיף קורונה. בהצהרה מביתו בגלל הבידוד שנכפה עליו אחרי הסכמי השלום שעליהם חתם השבוע בוושינגטון, אמר נתניהו: "ייתכן שלא תהיה לנו ברירה אלא להחמיר את ההנחיות".

בנימין נתניהו ראש הממשלה
בנימין נתניהו ראש הממשלהצילום מסך: לע"מ

"אנו מוצאים את עצמנו לפני כניסה לסגר שני מאז שהחלה מגפת הקורונה. הסגר חשוב ומתבקש ובסגר הזה נעמוד כולנו יחד. גם כשהייתי בוושינגטון עסקתי בכל רגע אפשרי במשבר הקורונה כולל עם ידידי סגן הנשיא מייק פנס שמופקד על ענייני הקורונה", אמר נתניהו בפתח דבריו לפני שעבר לדבר על הסכם השלום שנחתם השבוע בוושינגטון עם איחוד האמירויות ובחריין.

אחר כך אמר ראש הממשלה: "עם שובי הסתערתי על הכלכלה והבריאות. במישור הכלכלי אנו מודיעים הערב על עוד תוכנית סיוע חשובה לכם ולעסקים. ניתן מענקים לשימור עובדים, נרחיב הלוואות בערבות מדינה, ניתן מענקים קבועים לעסקים שנפגעו. אני מוסיף שבמקביל נקצץ משכר הבכירים כי כולנו חייבים לשאת בנטל".

נתניהו הוסיף: "בגל הראשון היינו מהמדינות הראשונות שסגרו הגבולות והטילו סגר ולכן היינו מהראשונות שיצאו מהסגר ופתחו את הכלכלה. בזכות ההחלטות שקיבלנו התחלואה והתמותה היו מהנמוכות בעולם והכלכלה נפגעה הרבה פחות מהכלכלות המפותחות בעולם.

"הגל השני של הקורונה מכה במדינות רבות בעולם, כמעט בכל מדינות אירופה פתחו את הכלכלה והתחלואה עלתה. ולכן, המדינות האלה מטילות מגבלות מקומיות וסגרים מקומיים. זה מה שמדינות עושות ואני מניח שרובן יצטרכו בלית ברירה לעשות סגר כללי".

בהתייחס להחלטה על הסגר הכללי ציין נתניהו: "אמרתי לכם שברגע שפותחים הכלכלה זה כמו אקורדיון. קבענו שאחד הקריטריונים לסגירה יהיה תלוי בדגל אדום שתניף מערכת הבריאות. היא הניפה את הדגל ולכן אנו מטילים את הסגר שחל ממחר בשתיים אחר הצהריים. אמנם מדובר בסגר אבל יש סגר ויש סגר. עשינו את רוב המאמצים כדי לאזן בין הצרכים הבריאותיים לכלכליים.

"ביומיים האחרונים אנו עדים לעלייה מדאיגה נוספת בתחלואה או בהמשך הגידול של מספר החולים קשה. ולכן קיימתי שיחה ארוכה עם אדלשטיין, גמזו והמומחים המקצועיים. שאלתי אותם שאלה אחת: האם המצב הזה מחייב אותנו להדר עוד יותר את המגבלות. ואגב זאת לא הייתה שיחה מורטת עצבים, אלא עניינית, אני מעריך לאור השיחה שבמצב התחלואה הזה וכפי שהמליצו רבים מהמומחים ייתכן שלא תהיה לנו ברירה אלא להחמיר ההנחיות.

ראש הממשלה ציין כי הוא ידון עם חבריו לממשלה ובכללם ראש הממשלה החליפי בני גנץ "בצורה עניינית ואחראית", אך יחד עם זאת הדגיש: "אני לא אטיל סגר סתם על אזרחי ישראל ולא אהסס להוסיף עוד מגבלות אם יש צורך בכך. אנו שוקלים כל דבר במלוא האחריות.

"החובה והאחריות שלי כראש הממשלה היא לשמור לא רק על הבריאות שלכם אלא על החיים שלכם. ואם יש עלייה גיאומטרית אני רוצה שתבינו מה המשמעות. זה לא רק חוסר נוחות והרבה חולים קשים. זה מצב שגם אחרי שהוספנו את המיטות , כלי ההנשמה הדרושים והוספנו, גם אחרי זה הצוותים - בסוף לא יכולים לעמוד בקצב. יש גבול לזה ואז מספר החולים עולה מהר ואז כולכם תבואו ותשאלו 'למה לא עשיתם משהו'".

בסיום דבריו אמר נתניהו: "תפקיד של מנהיגים זה להסתכל קדימה, לשאול את השאלות הנכונות ולקבל החלטות קשות. לא אהסס לקבל אותם ביחד עם חבריי השרים. אני שב וקורא לעטות מסכות ולמנוע התקהלויות עד שנשיג את החיסון.

אחרי שקיימתי שיחות עם מדינות שונות לגבי חיסונים והשגתם, אני מאמין שאנו מתקרבים ליום הזה. זה ייקח עוד כמה חודשים עד שנראה את החיסונים הראשונים וזה ייקח זמן עד שנקבל אותם ואני פועל יחד עם שר הבריאות שנקבל אותם מהר. אלה ימים של מאמץ משותף לכולנו. הבריאות והכלכלה בידיים שלנו. זה הזמן לאחריות אישית ולערבות הדדית, כי ננצח את הקורונה אך ורק יחד ובעזרת השם ננצח".
בשורה התחתונה אני לא מבינה מה שאמר
דיבר ודיבר ולא אמר תכלית
מה הצעדים הבאים?

kadima

משתמש מקצוען
ברור שיש רמה מסוימת של אי הבנה.
למה ציפיתם?
אבל ממתי אי הבנה זו מילה נרדפת ל"אנטי"?

א א

משתמש פעיל
1. הרב דרעי הסביר שחיכו למערך האפדימולוגית של המשטרה שיהיה מוכן
2. מאז זה הכפיל את עצמו פי 3
3. אז עלה בקצת מאוד מספר החולים קשה
מאיפה ידעו לפני כמה חודשים שהחולים יכפילו את עצמם?
שהחולים קשה יעלו?
אני אוהבת שמתחילים לרחם על המסכנים הממשלה ודנים אותם לכף זכות.
אתם יודעים מה זה פוליטיקה?????

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה