דרישות לחתימת חוזה שכירות

חנה קונקטורית ומאמנת

חנה פפנהיים | קונקטורית ומאמנת אישית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אני מחפשת דירה להשכרה. ראיתי דירה ואני התחלתי תהליך לסגור עם הבעל הבית.
הם דורשים תלושי משכורת פלוס ערבות בנקאית או חודשיים דמי שכ"ד במזומן כפיקדון.
האם זה הגיוני? האם זה מקובל? למה לי לתת להם את תלושי המשכורת שלי ???
מישהו יודע אם זה חוקי לדרוש כזה דבר? וכן חודשיים שכירות במזומן...(כפקדון. נצטרך עוד לשלם גם על החודשיים הללו
אשמח לתשובה דחופה...

פילפל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
איני יודעת מה חוקי,

אני יודעת שצריך להיזהר מאד לא ליפול עם בעלי דירה קשים ופסיכופטיים

מנסיוני המר והעגום עם משכירים כאלו, זה לא נגמר בבקשות הנ"ל, ואחר חתימת חוזה ממשיך עם עוד דרישות שונות ומשונות שהמכנה המשותף בכולן לעשות לשוכר את המוות ולהדגיש לו כמה שיותר "מי הבעל בית"...

וחשוב לשים לב לאיתותים העלולים להצביע על בעלי דירה מהזן הנ"ל, לפני שמאוחר מדי!!!

מישהי

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אני ממש לא חושבת כך,
מספיק שהבעל הבית פעם אחת נפל עם שוכר שלא שילם שכירות ועשה לו בעיות בשביל לרצות לא להסתבך שוב......

פילפל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י מישהי;1204886:
אני ממש לא חושבת כך,
מספיק שהבעל הבית פעם אחת נפל עם שוכר שלא שילם שכירות ועשה לו בעיות בשביל לרצות לא להסתבך שוב......

אך יש גבול למציצנות וחטטנות,

בעל הדירה יכול לדרוש לקבל את דמי הדירה המגיעים לו במועדם, ולנקוט לשם כך בבקשות ערבים /ערבות ופיקדון, וצ'קים מראש לכל התקופה, וחתימה בליווי עו"ד.

אך מכאן ועד לדרישה לדעת מ ה י כ ן הכסף מגיע ומה גובה ההשתכרות המדויקת ועוד..., כבר נובע מפסיכוזה טהורה. ואולי ההורים מממנים? מה זה בעצם משנה? העיקר שהוא את כספו מקבל ושירבוץ וינוח על משכבו בשלום!

אין לי בעיה שתראו את התלושים שלכם וגם את מידות הגרביים, אך בדר"כ דרישות כאלו הם סימפטומים לדברים להרבה פחות נעימים...

ועצתי, מנסיון, התרחקו מהעניין כמו מאש, אם השקט הנפשי והבריאות שלכם חשובה לכם. גם אם אתם משלמים את כל דמי השכירות לכל התקופה מראש, עדיין אין לכם ביטוח שהטיפוסים הנ"ל יתנו לכם לשבת בנחת תחת גפנכם ותאנתכם. סליחה, תחת הגפן והתאנה ש-ל-ה-ם.

נ פלוס

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מישהי;1204886:
אני ממש לא חושבת כך,

מי שלא מעוניין לשלם - לא ישלם אפילו אם יש לו תלוש של 50.000 ש"ח

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
למה שהוא לא יסתפק בצ'קים דחויים קדימה, חוזה עם עו"ד ומקסימום ערבות?
זה תקף בהוצאה לפועל.

בלי לשאול כמה שוכרים ושכנים לא הייתי מתקרבת לבנאדם!

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י פילפל;1204907:
אך יש גבול למציצנות וחטטנות,

אך מכאן ועד לדרישה לדעת מ ה י כ ן הכסף מגיע ומה גובה ההשתכרות המדויקת ועוד..., כבר נובע מפסיכוזה טהורה. ואולי ההורים מממנים? מה זה בעצם משנה? העיקר שהוא את כספו מקבל ושירבוץ וינוח על משכבו בשלום!

מאד מעניין שגם הבנק הם פסיכופטים כאלו, אני רציתי לקחת משכנתא והפיסכופטים האלו דרשו ממני להציג להם תלושי שכר.

מי שמשכיר דירה ונפל עם שוכרים שלא משלמים, לומד בדרך הקשה שזו הצורה לעבוד.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
מיכל. מסכימה איתך לגבי בטחונות וצ'קים וכאלו, אבל לא לגבי תלושי שכר!
זו חטטנות, ויש לסרב!

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י מלפפון;1205159:
מיכל. מסכימה איתך לגבי בטחונות וצ'קים וכאלו, אבל לא לגבי תלושי שכר!
זו חטטנות, ויש לסרב!

תנסי להיות בצד של המשכיר, להשכיר דירה למישהו עם צ'קים מראש ופתאום לראות שהצ'קים חוזרים...
לא הבנתי איזה בטחונות יכולות להיות חוץ מצ'קים.

כפי שהזכרתי, מנהג המדינה כיום הוא שכל מי שמלווה לך כסף דורש לדעת מה הם ההכנסות העתידיות שלך על מנת לוודא שתוכלי לעמוד בהחזרים, אותו דבר לגבי שכירות דירה.

אין לי ספק שמשכיר בר דעת יסתפק בהכנסות 'שחורות' ולא דווקא בתלושי שכר (גם כשלוקחים משכנתא לרכישת דירה, אם הדירה עומדת להשכרה הם לוקחים בחשבון ההכנסות גם חלק מדמי השכירות).

שוכר שאינו יכול להציג הכנסות ואמור לשלם כל חודש 3000-4000 ש"ח, אני לא הייתי משכיר לו (אם היתה לי דירה להשכרה :) )

הייתי רוצה לראות אם תתני למישהוא הלואה של 50,000 ש"ח בפרעון של 4000 ש"ח בחודש רק עם צ'קים וחתימת עו"ד.. אפילו הגמ"ח המרכזי לוקחים שעבוד על הדירה שלך בהלואה של 40,000 ש"ח.

מיריG

משתמש צעיר
אני מכירה מספיק אנשים שנפלו עם כאלו שלא שילמו במשך למעלה משנה.
וביינתים המשכיר דופק מידי חודש בחודשו תשלומי משכנתא כי לבנק א"א למכור לוקשים, ושכירות בדירה שהוא עצמו שכר. כך שהוא ניזוק פעמיים.
ולא רק זה שמבחינה חוקית קשה להוציא מידית אחד כזה ,רק בצו בית משפט שזה תהליך מסורבל ויקר בפני עצמו. אז אפשר גם להבין צדדים אחרים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד הִנֵּה מַה טּוֹב וּמַה נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם יָחַד:ב כַּשֶּׁמֶן הַטּוֹב עַל הָרֹאשׁ יֹרֵד עַל הַזָּקָן זְקַן אַהֲרֹן שֶׁיֹּרֵד עַל פִּי מִדּוֹתָיו:ג כְּטַל חֶרְמוֹן שֶׁיֹּרֵד עַל הַרְרֵי צִיּוֹן כִּי שָׁם צִוָּה יְהוָה אֶת הַבְּרָכָה חַיִּים עַד הָעוֹלָם:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה