דרוש פלייליסט לקלרינט

מ. בלוי

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
שלום וברכה לאוחזים בכלי העץ או הפלסטיק המנוסים בנגינתם ועשירים בנשיפתם.
אבקש את עזרתכם, אני (וכמוני עוד רבים) מנגן על קלרינט בצורה סבירה, ואני צריך לדעת מהו הפלייליסט אותו כל נגן קלרינט חייב להכיר.
כל שירי ההורה והדבקה שאי אפשר חתונה בלעדיהם. וכן כל יצירות הכלייזמר הבסיסיות והמוכרות עד ליצירות הכבדות הדורשות מיומנות.
אבקש שתציינו שמות הנעימות (ובמקרה שאין הפרה של זכויות יוצרים גם העלוהו עלי ענן כדי שנוכל להתאמן, להתמקצע - ולבסוף להתפרנס).
יישר כוח

• תודה
Reactions: ant

מ. בלוי

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ועל הדרך עוד שאלה? מישהו מכם פעם החליף לבד כפתורים (אלו מהצמר PADS) לקלרינט? אולי יועיל בטובו ללמדני
בתודה מראש

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אין פליליסט,ואין בדרך כלל שמות להורה , הורה זה נשמה שעוברת מדור לדור , פשוט תאזין ותאזין לבלטי וצוקר , נסה את אותם שירים שהם מנגנים , אני מבין שאתה מנגן מתווים , באם כן אין לי איך לעזור לך , באם לא תאזין ותאזין , אתן לך יצירת כליזמר פשוטה כביכול שעם שמיעה טובה תצליח לנגן אותה https://www.youtube.com/watch?v=PeF16v6EcZ4 , הכי הכי חשוב בקלרינט , עזוב רגע את ההורה , אלתור , אני מעולה באילתור, טיפ:מאזינים ומאלתרים, תאזין לשיר מסוים ותאלתר על פיו

מ. בלוי

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אין פליליסט,ואין בדרך כלל שמות להורה , הורה זה נשמה שעוברת מדור לדור , פשוט תאזין ותאזין לבלטי וצוקר , נסה את אותם שירים שהם מנגנים , אני מבין שאתה מנגן מתווים , באם כן אין לי איך לעזור לך , באם לא תאזין ותאזין , אתן לך יצירת כליזמר פשוטה כביכול שעם שמיעה טובה תצליח לנגן אותה https://www.youtube.com/watch?v=PeF16v6EcZ4 , הכי הכי חשוב בקלרינט , עזוב רגע את ההורה , אלתור , אני מעולה באילתור, טיפ:מאזינים ומאלתרים, תאזין לשיר מסוים ותאלתר על פיו
ראשית תודה על ההתייחסות,
אני לא מנגן לפי תוים למרות שהם לא כל כך סינית בשבילי, ויש לי פלייליסט ישן של פרנק וברלין ועוד הרבה יצירות כלייזמריות ישנות מתקופות הויניל של נפתולי בריינדוויין אנדי סטטמן וכדו'. כל יצירה לכשעצמה היא מעניינת, אבל בתחום החתונות ישנם מוסכמות על שירים מסויימים, ואני לא מדבר בעיקר על ההורה, (שהרי בתכל'ס לא מנגנים הורה יותר מעשרים דקות, ובשביל זה צריך כמה מזמורי הורה ותו לא.) אבל היצירות שאותם מנגנים בסעודה, כל מיני יצירות וניגונים חסידים ושלא. מגוון שירי החופה והרגש כמו קה אכסוף - ד' בבות - ניגון חופה וויזניץ. אותם אני רוצה לדעת ולהכיר מתוקף המקצוע, ולא מתוקף התחביב. דהיינו, על השירים האלו הייתם ממליצים להתאמן כדי לעלות על במת התזמורת בחתונה מזדמנת.
נ.ב. לגבי העלאת שירים יוטיוב חסום לי אז אם אפשר להמיר ולהעלות - מה טוב. וכן כמה שיותר - יותר טוב.
ולגבי אילתור. זה נושא בפני עצמו, היות ואני גם מנגן על סקסופון, עם חיבה עצומה למוזיקת ג'אז על גרורותיה, אני מבין מה זה אילתור, אבל עדיין, למרות חפירותיי הרבות לא הצלחתי להבין איך לומדים את זה, גם איך להסביר את זה ממש קשה. מישהו פעם זרק לי משהו על הסולם הפנטטוני, ולמרות שהבנתי את מבנהו לא הבנתי איך מיישמים את מדרגותיו באילתור על שיר שכרגע מושר או מתנגן על ידי מוזיקאי אחר.
וזה לא שאני לא מאלתר, הרי זה לא הגיוני שגם הזמר ישיר מלודיה, והאורגניסט יוסיף אקורדים משולשים בבראס, ואני אבוא ואדחף ביניהם באותה מלודיה, לכן אני מנסה "לפרק אקורדים" (ואני מקווה שמישהו ילמד אותי פעם איך לעשות את זה מקצועית), או לארפג', דהיינו לעלות ולרדת על הסולם המתנגן פחות או יותר כמבנה השיר. (משהו כמו פינגר סטייל בגיטרה).
אבל עדיין אני מאמין שלא חסר מה ללמוד, ולכן ביקשתי, הבו יצירות, העלו לחנים, בואו ונשחיז שמיעתנו ונתאימה למרחב הקלרינטי האין סופי כדי שנוכל לעלות עוד ועוד בסולם העולה מעלה מעלה ב-בי במול.
תודה מראש

מ. בלוי

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ארבע בבות זה לחן חובה לכל נגן קלרינט , אני אגב גם מעוניין לקנות סקסופון , אילתור לא לומדים , אילתור מאלתריםhttps://meshulam.co.il/purchase?b=fb378f5ad496a2485ddd5256a5088dbe
וכמו שיש ארבע בבות אני מאמין שיש עוד ניגונים (בעיקר השמחים יותר) שאותם לא יצא לי לשמוע/להתאמן עליהם יותר מדי.
ולגבי האילתור, כשרוצים לאלתר, אני לא יכול פשוט לאלתר סולם חדש, תווים חדשים ושיר חדש.
ישנים כללים.
זה כמו הלחנה, אי אפשר ללמד להלחין, אבל הלחנה חייבת להיות בנויה על יסודות מלודיים והרמונליים ומקוצבים.
מה הם הכללים???

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אז זהו , אילתור זה לא שאתה מאלתר שיר חדש שתזכור אותו , אתה מנגן על סולם מסוים, יש לי רעיון , תאזין לדוינא , דוינא הוא מוזיקה מניגוני מירון , בסגנון רגש ונשמה , שכל כולו אלתור , בד"כ בסולם דו מינור

מ. בלוי

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
סליחה על הבורות מה זה "דוינא"???

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
דוינא , במירון לפני הנגינה , מקובל שנותנים לכל נגן קטע של 30 שניות , שם הוא מאלתר מנגינת רגש, בסולם מוגדר, מה שיוצא באותו רגע ולאחר מכן ממשיכים לניגון שמחה ומתחילים לרקוד , אגב מה הפיה שאתה מנגן בה?

קבצים מצורפים

• דוינא, נחמן צוקר ואדלסון. Klezmer_From_ytmp3-ch.mp4
    64.9 MB
  • דוינא, נחמן צוקר ואדלסון. Klezmer_From_ytmp3-ch.mp4
    64.9 MB

מ. בלוי

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אני לא דוגמא לגבי הציוד המוזיקלי שלי. יש לי קלרינט של חברת מולר ((MULER) DASINGED IN GERMANY שזה כנראה זיוף מוצלח מסין, עלה לי לא יותר מ800 ש"ח, אבל הצליל סבבה כל עוד אתה לא צריך לעלות גבוה מידי. מה גם שאני הולך בקרוב להחליף לו פדים מכיון שהם כבר קשים כאבן, וכך גם הנשיפה.
בתחילת הדרך קניתי פיית קריסטל של ונדורן A3 בלי להבין ובלי כלום, פשוט רציתי קריסטל כי זה של המקצועניים... (הייתי בן 12), בהתחלה נהניתי מאוד, אבל ככל שהקלרינט הזדקן כך נהיה יותר ויותר קשה לנגן עליו, כך שחזרתי לפלסטיק המקורי של הקלרינט. [אולי בעתיד, כמו שאני מקווה, ארכוש קלרינט יותר מתאים מבחינה תקציבית אולי, B12 של בופט, ועליו יתאים יותר הקריסטל, ולא נצרך להשדרג למשהו יותר רציני].
ולגבי הסקסופון, זה בגדול סיפור דומה, 2000 ש"ח, סיני, לא זוכר את שם החברה, גם אין לזה משמעות. נשמע טוב, מדוייק, פיה מקורית, (דהיינו שהגיעה עם הסקופון). יכול להיות שאם הייתי מנגן יותר על הסקסופון הייתי גם שומע אותו חורק ועובר למשהו יותר רציני, אבל כרגע זה בסדר. (נ.ב. אני מנגן על חליל קלרינט סקסופון אורגן גיטרה וגיטרה חשמלית. כך שאני לא יכול להוציא יותר מדי על שדרוגים, כי אין לזה סוף, ולחשבון הבנק יש).
מה גם שהבנתי, לא רק ממני, אלא גם מגדולים ממני, שהצליל בסופו של דבר, על כלי סביר, תלוי במנגן. וכבר קרה לא פעם שחברה "צעירים" שאלו אותי אחרי אירוע כזה או אחר כמה שילמתי על הקלרינט או הסקסופון, כי זה נשמע ממש טוב, והקלרינט שלהם לא נשמע כך... ומה רבה הייתה פליאתם לגלות ששלהם זה בופט או סלמר מקצועי (לא זוכר כרגע שמות), ושלי הוא סיני מזוייף. הוי אומר שככל שאתה מנגן יותר ומתאמן יותר (אם הכלי מדוייק במידה סבירה) הצליל בסופו של דבר ישמע סביר ואף יותר. אולי אם כפול 7 מאמץ, אבל סביר.
מה גם שתמיד אפשר לכפר על איכות הצליל בהוספת ריוורב ודיליי והיצמדות לתווים מסויימים שכן נשמעים טוב......

מ. בלוי

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
וכן MP4 אי אפשר להוריד בנטפרי.
אתה יכול לשלוח אותם בקובץ דחוס אלי למייל T0533142948 שטרודל וכו'.
או להמיר לMP3.
תודה מראש

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
שמע אני כמעט אותו סיפור!!! , קניתי פומריקו ניגון , נשבר, קניתי B40 , ואח"כ היה אי אפשר לחזור לפיית קריסטל , ניסיתי לנשוף והיה מאוד קשה , אני לא אחשוף מה גילי , אני מנגן כרגע קלרינט פרודיג עם פיית B40 . אם באמת תרצה להשתדרג אל תקנה את B12 , הוא נדיר ולא כ"כ טוב , הבופט פרודי'ג הוא גרסה חדשה וטובה בהרבה של הבופט B12 , שיהיה לשנינו בהצלחה , טיפ של בלטי:לא להפסיק להתאמן , זה שהמחשב יודע את זה זה לא הופך אותו ליותר טוב , אבל מי שיודע את זה שיישם את זה! , עצה שלי:אל תחליף פדים , תקנה קלרינט טוב ופיה טובה , עדיף לקנות פעם אחת שיספיק להרבה שנים , דגם איכותי חזק וטוב ,תיקון רציני לקלרינט סיני לא שווה לטווח ארוך, כמה זמן אתה מנגן אגב? נ.ב תשקיע על הקלרינט והסקסופון יותר מהכלים האחרים , הם השווים ביותר הטובים ביותר והיפים ביותר

מ. בלוי

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
שמע אני כמעט אותו סיפור!!! , קניתי פומריקו ניגון , נשבר, קניתי B40 , ואח"כ היה אי אפשר לחזור לפיית קריסטל , ניסיתי לנשוף והיה מאוד קשה , אני לא אחשוף מה גילי , אני מנגן כרגע קלרינט פרודיג עם פיית B40 . אם באמת תרצה להשתדרג אל תקנה את B12 , הוא נדיר ולא כ"כ טוב , הבופט פרודי'ג הוא גרסה חדשה וטובה בהרבה של הבופט B12 , שיהיה לשנינו בהצלחה , טיפ של בלטי:לא להפסיק להתאמן , זה שהמחשב יודע את זה זה לא הופך אותו ליותר טוב , אבל מי שיודע את זה שיישם את זה! , עצה שלי:אל תחליף פדים , תקנה קלרינט טוב ופיה טובה , עדיף לקנות פעם אחת שיספיק להרבה שנים , דגם איכותי חזק וטוב , כמה זמן אתה מנגן אגב? נ.ב תשקיע על הקלרינט והסקסופון יותר מהכלים האחרים , הם השווים ביותר הטובים ביותר והיפים ביותר
תודה רבה.
שמוליק משי אמר לי שהB12 הוא עדיף מבחינת איכות החומר על הפרודיג',
ומה זה B40 זה קריסטל?
ולא איכפת לי להחליף פדים לבינתיים, עד שאקנה קלרינט טוב יותר, זה עולה כמה שקלים בעלי ולא קשה להחליף (כבר החלפתי בעבר יחידים)
כמה עולה הפרודיג'?

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
פרודי'ג עולה 600 דולר , B12 הוא פלסטיק מיוחד כזה מסוג בוהק , אבל פרודיג הרבה יותר עם סאונד טוב(הוא עשוי משרף ופלסטיק) , B40 זה מהפיות עץ של חברת וונדורן , היום כל מי שלא מנגן על קריסטל בד"כ מנגן על פיה של וונדורן

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הפופקורן להצגה הוא בתשלום בלבד , חחח , סתם , עברתי כבר להתכתב אבל אם יש שאלות אני יכול לענות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  21  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה