דרושה הצעת מחיר

רייזי בירנבוים

קופילוביץ לשעבר, מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
D I G I T A L
לשיח סוד דרושה הצעת מחיר לפיתוח ארבעה משחקים ממש מהבסיס (כמבן שאת התוכן אנחנו מביאים).

קבלות/חשבוניות חובה.
תיק עבודות והצעת מחיר יש לשלוח עד סוף השבוע הזה למייל <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>
מציינת שההצעה חשובה לנו כדי להגיש אותה למשרד ממשלתי, אבל העבודה עצמה תתבצע רק לאחר החגים.

קצרה

משתמש מקצוען
בתי תוכנה הם המקום הראוי בדרך כלל לכאלו בקשות ולא מתכנתות.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
למה?
מתכנתות שרוצות לקחת עבודות פרטיות עושות את זה מעולה!
ואני מתארת לעצמי שלשיח סוד אין הרבה משאבים מיותרים, ופרויקט שעובר דרך חברה עולים הרבה יותר יקר בד"כ.

קצרה

משתמש מקצוען
למה?
מתכנתות שרוצות לקחת עבודות פרטיות עושות את זה מעולה!
ואני מתארת לעצמי שלשיח סוד אין הרבה משאבים מיותרים, ופרויקט שעובר דרך חברה עולים הרבה יותר יקר בד"כ.

אולי כי אני לא מכירה הרבה מתכנתות שלוקחות עבודות פרטיות וגם עושות את זה מעולה?!
כדי שתוכנה תעבוד מעולה היא צריכה להיות בדוקה היטב - ועדיין תהיה לה תחזוקה ארוכה.
במיוחד אם היא לא עברה QA.
בדרך כלל למתכנתת - שווה יותר להוסיף שעות בעבודה שלה מאשר לקחת עבודות פרטיות.
מי שצריך תוכנה שעובדת באמת ותתוחזק כראוי - ההמלצה היא לפנות לבית תוכנה.

כשמדובר באירגון חסד אולי כדאי לפנות לתמך יש להם מסלול שמקנה ניסיון למתכנתות חסרות ניסיון ובעצם מעביד אותן בחינם - ולוקח מחיר מופחת מארגוני חסד עבו התוכנות שהם יצרו.
נראה לי אבל שמשחקים זה פחות הענין שם - נשים רוצות שפות WEB וכאלה אם הן כבר עובדות חינם.

רייזי בירנבוים

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
D I G I T A L
לא כל כך מבינה בזה, אבל קיבלתי כמה הצעות מחיר למייל, זה אומר משהו, לא?
יש כאלה שזה כן שווה להם.

undo

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
באיזה פורמט?
WEB או DESKTOP?

קצרה

משתמש מקצוען
לא כל כך מבינה בזה, אבל קיבלתי כמה הצעות מחיר למייל, זה אומר משהו, לא?
יש כאלה שזה כן שווה להם.

לא. זה לא אומר הרבה..
גם מישהי שסיימה עכשיו מסלול של תכנות ועשתה כמה פרוייקטים במהלך הלימודים יכולה לשלוח לך הצעת מחיר. וכל מי שמתעסק עם מתחילות יספר לך איזה דרך הם צריכות לעבור כדי להפיק בזמן משהו שהם נדרשו לו - וזה עם עזרה וQA.

השאלה היא אם זה שווה לך.
אם זה משהו מקצועי שצריך לעבוד - מי הם סגנון האנשים שמציעים לך עבודות כמה המקצועיות שלהם. כמה נסיון יש להם . כל אלו קריטיים לגמרי להצלחת הפרוייקט שלכם.
דווקא בגלל שמתכנת עם נסיון רב וברמה - זה לא דבר רגיל שהוא מתעסק עם כאלו דברים - זה חשוב עוד יותר.

וגם אם תמצאי מתכנת מקצועי תותח על שמשום מה שווה לו הענין הזה, אז התוכנה שלו תכיל כמובן באגים ויותר מאשר מוצר מבית תוכנה כיון שהוא לא עבר QA
אז כמה את הולכת לשלם לו על תחזוקה ובאגים ?? את אפילו לא מציינת את ענין עלות התחזוקה... וזה יכול לעלות הון לא קטן.
חוץ מזה כמה אורך רוח יש לך לתקופה ארוכה של "קרטוע" או שאולי את בכלל "נופלת" על מישהו חובבן שכמה שהוא ינסה לתקן את הבאגים שלו - פשוט יצוצו אחרים???

תוכנה היא לא גרפיקה. המונח "תיק עבודות" מקורו מגרפיקה. גם אם תקבלי איזו תוכנה עובדת להתקין - אין לך באמת מושג מה "מונח" שם מתחת למנוע כדי שזה יראה לך טוב בניסיון קליל. (תשאלי מנחות פרוייקטים כמה "תעלולים" שכאלו עושים בהגשות פרויקטים כדי שיעבור בשלום למרות שמשהו בקוד לא תקין) . ומניחה שהקוד עצמו לא ישלח לך.

אני גם מנסה להבין מה פירוש "תיק עבודות". איך יוודא המתכנת המדופלם שאת פשוט לא משתמשת בתוכנה שלו לחיים ולשלום. הוא הרי לא יכול לשלוח לך את התוכנה באיכות "זבל" . את בעצם מבקשת ממנו שלח לי דוגמה תוכנה שעובדת בלי לשלם עליה??? (רגע ,ואם התוכנות שלו דורשות התקנה בשטח??)

דווקא בגלל הניסוח וחוסר ההתיחסות שלך לסעיף תיקונים - ניכר שאת לא מבינה בתחום.
לכן היה נראה לי שבמיוחד לכם - מומלץ לפנות לבית תוכנה ולא למתכנת חובבן.

על זה בדיוק נאמר - "הזול עלול לעלות ביוקר".

נערך לאחרונה ב:

rivkic

App.Up.Go! -פיתוח תוכנות / אתרים מורכבים / קורסים
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
D I G I T A L
@קצרה אני מתכנתת פרילאנסרית, כן יש גם כאלה... :)

קצרה

משתמש מקצוען
@קצרה אני מתכנתת פרילאנסרית, כן יש גם כאלה... :)

אני יודעת שיש גם כאלו אפילו הרבה כאלו.
את עובדת עם גופים שממש לא מבינים בתכנות?
בדרך כלל מתכנת פרילאנס עובד עבור גופים שיש להם QA או מחלקת IT.

הם יודעים מה לדרוש ממך בהצעת מחיר. איזה נסיון לדרוש ממך. מזמנים לראיון. מדברים מראש מה נקרא באג ומה תוספת ומראש מתומחרות וסגורות כל הפינות.
הם לא מבקשים "הצעת מחיר ותיק עבודות".

rivkic

מנוי פרימיום
צילום מקצועי
D I G I T A L
את עובדת עם גופים שממש לא מבינים בתכנות?
יש כאלה שמבינים בתכנות, רובם לא.
דרך אגב יש בפרוג די הרבה ניקיות שעובדות איתי בשיתוף פעולה (גרפיקאיות או בונות אתרים ששולחות אלי עבודות שמצריכות תכנות)

רייזי בירנבוים

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
D I G I T A L
לא. זה לא אומר הרבה..
גם מישהי שסיימה עכשיו מסלול של תכנות ועשתה כמה פרוייקטים במהלך הלימודים יכולה לשלוח לך הצעת מחיר. וכל מי שמתעסק עם מתחילות יספר לך איזה דרך הם צריכות לעבור כדי להפיק בזמן משהו שהם נדרשו לו - וזה עם עזרה וQA.

השאלה היא אם זה שווה לך.
אם זה משהו מקצועי שצריך לעבוד - מי הם סגנון האנשים שמציעים לך עבודות כמה המקצועיות שלהם. כמה נסיון יש להם . כל אלו קריטיים לגמרי להצלחת הפרוייקט שלכם.
דווקא בגלל שמתכנת עם נסיון רב וברמה - זה לא דבר רגיל שהוא מתעסק עם כאלו דברים - זה חשוב עוד יותר.

וגם אם תמצאי מתכנת מקצועי תותח על שמשום מה שווה לו הענין הזה, אז התוכנה שלו תכיל כמובן באגים ויותר מאשר מוצר מבית תוכנה כיון שהוא לא עבר QA
אז כמה את הולכת לשלם לו על תחזוקה ובאגים ?? את אפילו לא מציינת את ענין עלות התחזוקה... וזה יכול לעלות הון לא קטן.
חוץ מזה כמה אורך רוח יש לך לתקופה ארוכה של "קרטוע" או שאולי את בכלל "נופלת" על מישהו חובבן שכמה שהוא ינסה לתקן את הבאגים שלו - פשוט יצוצו אחרים???

תוכנה היא לא גרפיקה. המונח "תיק עבודות" מקורו מגרפיקה. גם אם תקבלי איזו תוכנה עובדת להתקין - אין לך באמת מושג מה "מונח" שם מתחת למנוע כדי שזה יראה לך טוב בניסיון קליל. (תשאלי מנחות פרוייקטים כמה "תעלולים" שכאלו עושים בהגשות פרויקטים כדי שיעבור בשלום למרות שמשהו בקוד לא תקין) . ומניחה שהקוד עצמו לא ישלח לך.

אני גם מנסה להבין מה פירוש "תיק עבודות". איך יוודא המתכנת המדופלם שאת פשוט לא משתמשת בתוכנה שלו לחיים ולשלום. הוא הרי לא יכול לשלוח לך את התוכנה באיכות "זבל" . את בעצם מבקשת ממנו שלח לי דוגמה תוכנה שעובדת בלי לשלם עליה??? (רגע ,ואם התוכנות שלו דורשות התקנה בשטח??)

דווקא בגלל הניסוח וחוסר ההתיחסות שלך לסעיף תיקונים - ניכר שאת לא מבינה בתחום.
לכן היה נראה לי שבמיוחד לכם - מומלץ לפנות לבית תוכנה ולא למתכנת חובבן.

על זה בדיוק נאמר - "הזול עלול לעלות ביוקר".
תודה רבה, הארת לי נקודות חשובות.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
@קצרה יש כאן גם פרילאנסרים/ות וגם חברות קטנות ובינוניות וכדו'

וכן, רוב הלקוחות שלי לא מבינים כלום בתכנות.
התנהלות היא כחברה במלא מובן המילה, עם מומחי/ות UI/UX וQA.
מתנהלים כצוות עם עובדים קבועים כולל שת"פים עם פרילאנסרים אחרים בהתאם לצורך, פגישות צוותיות, אפיון, ויעדים.
ואגב, אנחנו בכלל לא נוגעים באתרי תדמית וורדפרס וכדו'

לפותחת האשכול, הצעת מחיר אפשר לקבל כששולחים אפיון לגבי כל משחק ומשחק.
אין לנו שום דרך להעריך עלות עם לא יודעים במה מדובר.

קצרה

משתמש מקצוען
@קצרה יש כאן גם פרילאנסרים/ות וגם חברות קטנות ובינוניות וכדו'

וכן, רוב הלקוחות שלי לא מבינים כלום בתכנות.
התנהלות היא כחברה במלא מובן המילה, עם מומחי/ות UI/UX וQA.
מתנהלים כצוות עם עובדים קבועים כולל שת"פים עם פרילאנסרים אחרים בהתאם לצורך, פגישות צוותיות, אפיון, ויעדים.
ואגב, אנחנו בכלל לא נוגעים באתרי תדמית וורדפרס וכדו'

לפותחת האשכול, הצעת מחיר אפשר לקבל כששולחים אפיון לגבי כל משחק ומשחק.
אין לנו שום דרך להעריך עלות עם לא יודעים במה מדובר.

לא שלחתי אותה למטריקס או אמדוקס.
כשהצעתי לה לפנות לבית תוכנה התכוונתי בדיוק למה שאתה מתאר - קטנים, אבל כאלו שמתנהלים כחברה.

המשפט האחרון שלך חשוב מאד ומוכיח שכל מי ששלח לה עד כה הצעות מחיר בלי לדעת בכלל במה מדובר - היה חובבן מושלם.

C

משתמש מקצוען
מוזר מאוד שמישהי שלחה לך סתם הצעת מחיר.
לא פירטת כלום בהודעה שלך.
בעולם יש משחקים שנוצרו בחמש שעות עבודה, ויש משחקים שמאות מתכנתים עובדים עליהם שנים ארוכות...

כמה שאלות בסיסיות מאוד:
אמורים לשחק במשחקים רק במחשבים שלכם (יש לכם חדרי מחשבים?), או גם במחשבים של אנשים אחרים?
התשובה לשאלה הזו (ביחד עם פרמטרים נוספים) תשפיע על השאלה הבאה:
האם מדובר בתוכנה שאמורה להיות מותקנת על המחשב, או באתר? (אפשר גם אתר פנימי, שקיים רק ברשת שלכם - אם יש לכם כזו).
האם מדובר בארבעה משחקים בעלי תוכן שונה וממשק זהה? או שגם הממשק שונה?

מבקשת מידע

משתמש מקצוען
אפשר להוסיף עוד הרבה שאלות,
צריך לעבוד במחשבים שלכם או בעולם (בסיסי מאד עבור בחירת הטכנולוגיה)
יש לכם מישהו שיתקין? שרת שניתן להתקין עליו? המחיר כולל גם את זה?
יש משתמשים שמורים? צבירת נקודות?
רוצים להגביל גישה?
תפריט של משחקים?
משחקים של בודד או מול שחקנים אחרים?

אבל זה באמת צורה חובבנית כמו שכתבו, צריך דרישות מפורטות,
וכנראה צריך להעזר במישהו שמבין כדי לכתוב את הדרישות הללו (בפרט את הטכניות יותר).

האופציה הזולה יותר זה או תמך כמו שהציעו,
או לקחת מישהו שמבין באמת שירכז לפי שעות, ויבנה דרישות, ואז תוכלו בנוסף לבנות על מתחילים/ות, אבל זה יארך זמן וידרוש עבודת ניהול פרויקט לא קטנה

rivkic

מנוי פרימיום
צילום מקצועי
D I G I T A L
האופציה הזולה יותר זה או תמך כמו שהציעו,
או לקחת מישהו שמבין באמת שירכז לפי שעות, ויבנה דרישות, ואז תוכלו בנוסף לבנות על מתחילים/ות,
לצערי עבודה עם מתחילות יוצאת הרבה יותר יקרה מעבודה עם מנוסות -גם אם משלמים להם שכר מינימום (מנסיון רב בעניין).
כל פעולה שלוקחת למתכנת מנוסה כמה דקות - לוקחת להן כמה שעות.
שלא לדבר על זה שהן הורסות קטעי קוד שעובדים טוב, וקשה אח"כ לעבוד עם הקוד שהם כתבו (קוד לא נכון).
היו מתכנתות שרצו לעבוד בשבילי בחינם כדי לצבור נסיון - לא הסכמתי, הסברתי להן שהן רוצות לימודים (ממני) בחינם...

דוד אי

משתמש פעיל
תחום הפרילאנס פורח ומייצר ראו באתר XPLACE את היקפי העסקאות, וגם במוצרים של בתי תוכנה יש באגים וחוסר תיאום תוך כדי תקופת ההרצה עם הלקוח עד שברור לו ולמתכנת בדיוק מה הוא רוצה, ואדרבה, לפרילנס יש יותר יחס אישי ותיאום.
אני באופן אישי עבדתי עם לקוחות שלא היה להם מושג בתכנון, ורק בתוצאה, וב"ה תוכנות מורכבות רצות אצלם חודשים ארוכים יום יום בצורה חלקה במחיר הנמוך בעשרות אחוזים ממחירי חברות תוכנה. וכן.. ברור שהיה מעט באגים בהתחלה שלאו דוקא קשורים למתכנת, ובניתי מערכת קטנה של QA הודעות שגיאה מפורטות הנשלחות גם אלי במקרה הצורך. ושעות התחזוקה שכללתי כחלק מחבילת התוכנה וההתקנה הספיקו לזה.
בדברים מהסוג הנ"ל אני עובד לפי שעות, ולאחר האפיון ניתן לקבל הערכה משוערת למחיר הפרויקט כולו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה