עזרה דמי ניהול

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
בשיחה טלפונית גם עם פקידה מחברת מור השקעות וגם עם חברת אלטשולר שחם נאמר לי שכרגע אין אפשרות להעביר מחברה לחברה.
שניהם טענו את זה בנחרצות.

במור השקעות אמרו שאין מה להתמקח על דמי ניהול, והעלות היא 0.8, ואם נפתח לכמה בני משפחה העלות תהיה 0.77
שאלתי עוד ועוד, והפקידה אמרה שאין על מה לדבר [היה נראה שזה בכלל לא החלטה שלה, אלא מערכת ממוחשבת].
מי שפותח קופת גמל להשקעה באונליין מקבל דמי ניהול ע"פ מערכת ממוחשבת?
תגיד לפקידות האלה, לפנות ל @מקצועי בלבד באישי

yyff

משתמש פעיל
תגיד לפקידות האלה, לפנות ל @מקצועי בלבד באישי
אגב, היקף הפעילות של @מקצועי בלבד למען אחרים כאן בפרוג הוא נדיר.
אחרים היו יכולים לגבות כסף רב עבור רבע מהיעוץ שהיא רק ממליצה...
'המקצועיות בלבד' שלה באמת לא נופלת מהפקידות במענה הטלפוני שלא תמיד יודעות בדיוק את כל הפרטים.

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
אגב, היקף הפעילות של @מקצועי בלבד למען אחרים כאן בפרוג הוא נדיר.
אחרים היו יכולים לגבות כסף רב עבור רבע מהיעוץ שהיא רק ממליצה...
'המקצועיות בלבד' שלה באמת לא נופלת מהפקידות במענה הטלפוני שלא תמיד יודעות בדיוק את כל הפרטים.
חותם על כל מילה,

yyff

משתמש פעיל
@מקצועי בלבד מה עושים שבמור השקעות אמרו שאין מה להתמקח על דמי ניהול, והעלות היא 0.8, ואם נפתח לכמה בני משפחה העלות תהיה 0.77.
שאלתי עוד ועוד ועוד, והפקידה אמרה שאין על מה לדבר [היה נראה שזה בכלל לא החלטה שלה, אלא מערכת ממוחשבת].
אולי תלמדי אותנו איך מתמקחים?
כתבת שמאיימים עליהם לעבור חברה. זה לא נראה שזה מזיז את הדמי ניהול
מה עושים?!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בשיחה טלפונית גם עם פקידה מחברת מור השקעות וגם עם חברת אלטשולר שחם נאמר לי שכרגע אין אפשרות להעביר מחברה לחברה.
שניהם טענו את זה בנחרצות.
ראית הרי את מה שהבאתי פה מאתר כל זכות, שזה האתר ממשלתי הכי אמין.
אם הבעיה היא לא מה שכתבתי לך באישי,
אז תבקש מנהל, ותשאל איך זה הגיוני שבאתר כל זכות כתוב שאפשר, והם טוענים שא"א??

yyff

משתמש פעיל
ראית הרי את מה שהבאתי פה מאתר כל זכות, שזה האתר ממשלתי הכי אמין.
אם הבעיה היא לא מה שכתבתי לך באישי,
אז תבקש מנהל, ותשאל איך זה הגיוני שבאתר כל זכות כתוב שאפשר, והם טוענים שא"א??
אמרתי לה מה כתוב באתר כל זכות. והיא אמרה שאני יכול לבדוק בכל החברות, אין שום אפשרות.
היא הוסיפה ואמרה לי שאני בוודאי מבין שיש להם אינטרס גדול שיהיה אפשר להעביר [על אף שבאותה מידה שיהיה אפשר לעבור אליהם יהיה אפשר גם לברוח מהם....], אבל בוודאות אי אפשר.
לא כל כך התווכחתי איתה כיוון שגם באלטשולר שחם אמרו לי אותו דבר בוודאות.
מעניין באמת לבדוק מה מנהל יאמר על זה. אני יעדכן בהמשך

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
@מקצועי בלבד מה עושים שבמור השקעות אמרו שאין מה להתמקח על דמי ניהול, והעלות היא 0.8, ואם נפתח לכמה בני משפחה העלות תהיה 0.77.
שאלתי עוד ועוד ועוד, והפקידה אמרה שאין על מה לדבר [היה נראה שזה בכלל לא החלטה שלה, אלא מערכת ממוחשבת].
אולי תלמדי אותנו איך מתמקחים?
כתבת שמאיימים עליהם לעבור חברה. זה לא נראה שזה מזיז את הדמי ניהול
מה עושים?!
אני יודעת על כאלו שקיבלו שם לא מזמן גם 0.35%.
אתה צריך להגיד שקיבלת מחברה מתחרה הצעת מחיר זולה יותר, ואתה רוצה שהם ישוו.
אם ממש לא הולך, אז אחרי שתהיה כבר לקוח עם צבירה משמעותית, תוכל הרבה יותר להתמקח, ואז זה מול מחלקת שימור לקוחות שיש להם יותר אפשרויות, ושוב הטקטיקה זה שקיבלת הצעה זולה יותר מחברה מתחרה, [ואתה יכול באמת לקבל] ואם הם לא משווים להצעה שקיבלת, אז אתה עובר לחברה השניה.

yyff

משתמש פעיל
ושלא יהיה טעות, החברות הנ"ל בכלל לא התעניינו בפרטים באישיים שלי, כך שכל מה שכתוב באתר כל זכות על המקרים שאי אפשר להעביר לא רלוונטי עבורי.

להלן ציטוט מאתר כל זכות:
מעבר מקופת גמל אחת לאחרת
  • ניתן לעבור מ"קופת גמל להשקעה" אחת ל"קופת גמל להשקעה" אחרת על ידי הגשת בקשה לקופת הגמל שאליה רוצים לעבור.
  • למרות זאת, במקרים הבאים לא ניתן להעביר כספים מקופת הגמל אל קופת גמל אחרת:
    • מוטל עיקול או שיעבוד שנעשה כדין על חשבונו של החוסך בסכום מלוא היתרה הצבורה.
    • קיימת בחשבונו של החוסך יתרת חוב בשל הלוואה שטרם נפרעה במלואה.
    • הקופה המקבלת היא "קופת גמל סגורה" כהגדרתה בתקנות.
    • החוסך נפטר לפני הגעת הבקשה אל קופת הגמל.
אבל מה נעשה שהחברות לא יודעות את הנתון הזה.... כנראה הם לא מעודכנים מאתר כל זכות!!

yyff

משתמש פעיל
אמרתי ולא עזר
אם ממש לא הולך, אז אחרי שתהיה כבר לקוח עם צבירה משמעותית, תוכל הרבה יותר להתמקח, ואז זה מול מחלקת שימור לקוחות שיש להם יותר אפשרויות, ושוב הטקטיקה זה שקיבלת הצעה זולה יותר מחברה מתחרה, [ואתה יכול באמת לקבל] ואם הם לא משווים להצעה שקיבלת, אז אתה עובר לחברה השניה.
אמרתי להם שאני בחברה אחרת עם סכום לא מבוטל שאני רוצה להוציא ולהעביר אליהם, וזה לא הזיז כלום!!!
אם היא הייתה יורדת קצת מילא! אבל היא לא ירדה אפילו ב - 0.000, כלום!!!
[חוץ ממה שכתבתי שאם אצרף עוד בני משפחה יהיה הנחה ל0.77]

yyff

משתמש פעיל
קצת מוזר לי מה שהולך פה אבל גם באתר של אקסלנס כתוב שאפשר להעביר בין חברות, להלן ציטוט:

2019 כבר כאן, וזה זמן מעולה לעשות חשבון. האם אתם יודעים כמה כסף יש לכם – ויותר מזה, היכן הוא נמצא, מי מנהל את החיסכון שלכם וכמה אתם משלמים עבור זה? אם אתם מסוגלים להשוות מחירים של מוצרי חלב בסופר – הרי שהשוואת מחירים של מוצרים פיננסיים אינה מסובכת יותר, ומשתלמת לא פחות.

כך למשל, מעבר בין חברות מנהלות של קופות הגמל עשוי להשתלם לכם כלכלית, וכיום קל לביצוע, ממש כמו מעבר בין חברות סלולר. אפשר לעבור בין הגופים המנהלים באופן פשוט וקל – מבלי לשלם עמלות או מס וזאת בתוך ימים בודדים על פי הוראות הדין. מרגע הגשת הבקשה במלואה, הכסף יעבור לקופה שבחרתם בכפוף להוראות הדין.

מאיפה להתחיל?

"כדאי מאוד לעצור אחת לשנה, כדי לבדוק כמה כסף יש לנו – ואיפה", אומר גיא עבודי, מנהל מקצועי באקסלנס גמל והשתלמות בע"מ. "רשות שוק ההון מאפשרת לנו לעשות זאת ללא עלות. מומלץ להיעזר באדם בעל רישיון פנסיוני, שיעזור לנו לבדוק מהם מוצרי החיסכון שיש ברשותנו, היכן הם מנוהלים – והאם אנו יכולים לקבל תנאים טובים יותר, ואף לנסות להגדיל את התשואה".
נכון, השוואה בין מסלולים וגופים מנהלים שונים כרוכה במעט טרחה, אך כפי שאומר עבודי, בעולם של אלטרנטיבות, לכל אחת יש עלות משלה – וגם תועלת. "כשחברה מסוימת מנהלת לנו מוצר חיסכון, ככלל העלות היא קבועה למשך חמש שנים – והתועלת היא התשואה, הרווח (או ההפסד) השנתי שמנהלי ההשקעות בגופים מנהלים משיגים עבור הלקוחות שלהם במסלול השקעה מסוים. כדאי להביא בחשבון גם תועלות נוספות, כגון איכות השירות, המקצועיות והתפעול.

"אף בית השקעות לא יכול להבטיח מה יקרה בעתיד, אבל אנו כצרכנים יכולים לקבל החלטה לגבי הכסף שלנו – כאשר באפשרותנו לבחור באופן שקול היכן לנהל את כספנו וזאת ללא כל עלות המרשת לצורך המעבר ".
אחד השיקולים המנחים בבחירת גוף שינהל את קופת הגמל הוא ניהול ההשקעות של החברה. כך למשל, באקסלנס גמל והשתלמות בע"מ מבית הפניקס, ניתן ליהנות ממערך ההשקעות של הפניקס, שהינו מהמובילים בשוק, שמנהל את ההשקעות בקופות הגמל ובקרנות ההשתלמות של אקסלנס.

"לקבל הצעה טובה יותר – בלי לבקש"

התהליך פשוט עד כדי כך שלקוח שעובר בין קופות גמל אפילו לא צריך לפנות לחברה שהוא עוזב ולבקש העברה. הוא צריך לפנות לחברה אליה הוא מעוניין לנייד את כספו ולמלא טופס הצטרפות וטופס העברת כספים. החברה אליה מעוניינים לנייד את כספנו היא זו המבצעת את כל הפרוצדורה מול חברת הניהול הקודמת, ודואגת להעברת הכספים.

חשוב לציין שאפשר גם לבחור לעבור בין מסלולי השקעה בתוך הגוף המנהל, גם במקרה זה ללא עלות – כששינוי המסלול מתבצע תוך שלושה ימי עסקים. במקרה של מעבר בין מסלולים או חברות מנהלות תנאי הזכאות והזכויות נשארים אותו דבר. כך למשל, אם למשל יש לכם קרן השתלמות נזילה, היא תישאר כזו גם אם תעבירו אותה.

אז איך מניידים קופת גמל בשני צעדים פשוטים?

1. יוצרים קשר עם החברה אליה מעוניינים להעביר את הקופה או קרן ההשתלמות – בטלפון או באתר האינטרנט. אצלנו בחברת אקסלנס גמל והשתלמות בע"מ, נציגי החברה ישמחו לסייע לכם לנייד את קופת הגמל שלכם.
2. חותמים על טפסי ההצטרפות והעברת הכספים.
עכשיו כל שנותר הוא להמתין בסבלנות להעברת הכספים בכפוף להוראות הדין – הכספים אמורים לעבור לקופה החדשה בתוך כמה ימים, בכפוף להוראות הדין, מהגשת הטופס המלא, כשהמעבר הוא ללא עלות.
בסוף התהליך החברה המנהלת בה בחרנו תשלח לנו מכתב המאשר כי קופת הגמל או קרן ההשתלמות עברו לניהולה, תוך שמירה על כל הזכויות ותנאי הזכאות.
מקור

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אמרתי לה מה כתוב באתר כל זכות. והיא אמרה שאני יכול לבדוק בכל החברות, אין שום אפשרות.
היא הוסיפה ואמרה לי שאני בוודאי מבין שיש להם אינטרס גדול שיהיה אפשר להעביר [על אף שבאותה מידה שיהיה אפשר לעבור אליהם יהיה אפשר גם לברוח מהם....], אבל בוודאות אי אפשר.
לא כל כך התווכחתי איתה כיוון שגם באלטשולר שחם אמרו לי אותו דבר בוודאות.
מעניין באמת לבדוק מה מנהל יאמר על זה. אני יעדכן בהמשך
טוב, בדקתי את העניין הזה בשבילך לעומק, והם באמת צודקות.
כרגע בגלל הביורוקרטיה אי אפשר לנייד מחברה לחברה, אבל בעתיד הקרוב, יהיה אפשר.
[יו"ר רשות שוק ההון אמר בביקור האחרון שלו בוועדת הכספים, שבאפריל זה יהיה אפשרי,
בתקווה שלא מאוחר יותר]

yyff

משתמש פעיל
אני יודעת על כאלו שקיבלו שם לא מזמן גם 0.35%.
גם באלטשולר שחם וגם במור מתעקשים שאין אפשרות להוזיל את דמי הניהול אפילו ב0.0001%. גם אני התקשרתי, ועוד שהתקשרו שמעו את אותם נתונים. הפקידות טוענות שזה משהו בלתי אפשרי! מי טועה?? יש אפשרות שמישהו שעשה את זה באופן אישי יאמר ויגלה לנו את הסוד איך מורידים את דמי הניהול בקופת גמל להשקעה?
אדגיש שמדובר על קופת גמל להשקעה
מישהו יכול לצרף טופס עם לוגו של אחת מהחברות הנ"ל שמפורט שם דמי ניהול נמוכים יותר מ0.7%?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
גם באלטשולר שחם וגם במור מתעקשים שאין אפשרות להוזיל את דמי הניהול אפילו ב0.0001%. גם אני התקשרתי, ועוד שהתקשרו שמעו את אותם נתונים. הפקידות טוענות שזה משהו בלתי אפשרי! מי טועה?? יש אפשרות שמישהו שעשה את זה באופן אישי יאמר ויגלה לנו את הסוד איך מורידים את דמי הניהול בקופת גמל להשקעה?
אדגיש שמדובר על קופת גמל להשקעה
מישהו יכול לצרף טופס עם לוגו של אחת מהחברות הנ"ל שמפורט שם דמי ניהול נמוכים יותר מ0.7%?
הם העלו לא מזמן את דמי הניהול שהם גובים מלקוחות חדשים,
אבל לפי מה שהבנתי אחרי שמצטרפים אליהם, ויש שם סכום משמעותי, ניתן יותר להתמקח על דמי הניהול, כי אז זה מול מחלקת שימור לקוחות, שיש להם יותר אפשרויות.

הכי הכי

משתמש סופר מקצוען
רק מה עם ריבית, השקעות במקומות אסורים וכד'
שימו לב רק בקרנות עם הכשר

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

בוה

משתמש צעיר
אני משלם בקרן השתלמות 0.38 במגדל אחרי שבדקתי את כל החברות זה ההצעה הכי זולה שהיה לי

eli3434

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
טוב, בדקתי את העניין הזה בשבילך לעומק, והם באמת צודקות.
כרגע בגלל הביורוקרטיה אי אפשר לנייד מחברה לחברה, אבל בעתיד הקרוב, יהיה אפשר.
[יו"ר רשות שוק ההון אמר בביקור האחרון שלו בוועדת הכספים, שבאפריל זה יהיה אפשרי,
בתקווה שלא מאוחר יותר]
זה היה חלק מהחוק שהיה אמור להיחקק שלא יהיה מיסוי בעת מעבר אך בשל ממשלות המעבר זה עדיין לא נחקק
אם לא יהיו בחירות נוספות אולי החקיקה הזו תיחקק...

שמעון המקורי

משתמש מקצוען
לפי החוק מי שמושך מקופת גמל להשקעה צריך לשלם 25% על הרווחים.
שאלתי היא: אם אני יעביר את הכסף לקופה אחרת ואחרי חודש אני ימשוך משם את הכסף האם אני יצטרך לשלם מס על הרווחים שהיו לי בקופה הקודמת? וא"כ איך הם יכולים לדעת כמה הפקדתי בקופה הקודמת וכמה היו הרווחים שם?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
שאלתי היא: אם אני יעביר את הכסף לקופה אחרת ואחרי חודש אני ימשוך משם את הכסף האם אני יצטרך לשלם מס על הרווחים שהיו לי בקופה הקודמת?
כן.
וא"כ איך הם יכולים לדעת כמה הפקדתי בקופה הקודמת וכמה היו הרווחים שם?
הכסף עובר יחד עם כל המידע שיש בקרן הישנה.

שמעון המקורי

משתמש מקצוען
למה הטפסים לפעולת העברת הקופה עדיין לא דיגטליים כמו טופס ההצטרפות לקופות אלא צריך למלאות ניירת

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה