דמי לידה לעצמאית + שכירה

yosle

משתמש רשום
ערב טוב
רציתי בבקשה את עזרתכם: אני ילדתי ב 27/10/15. אני עצמאית מחודש 7/14 בנוסף אני הייתי גם שכירה עד לתאריך 3/15, בחודשים 9-10/15 שוב עבדתי כשכירה. האם אני יכולה לקבל דמי לידה על היותי כשכירה? האם היותי כעצמאית בכל משך הזמן הזה, יזכה אותי בדמי לידה גם על היותי שכירה, למרות שבין החודשים 4-9/15 לא הייתי שכירה?
תודה לכם

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
אם צברת תקופת זכאות בכל אחד מהעיסוקים תוכלי לכל אחד מהם דמי לידה בנפרד.

היום הקובע על-פי הפירוט הזה:

דמי לידה מרביים עבור 14 שבועות (98 ימי זכאות) - ישולמו ליולדת ששולמו בעדה דמי ביטוח 10חודשים מתוך 14 החודשים שלפני היום הקובע או 15 חודשים מתוך 22 החודשים שלפני היום הקובע.
מחצית מדמי הלידה עבור 7 שבועות (49 ימי זכאות) - ישולמו ליולדת, ששולמו בעדה דמי ביטוח בעבור 6 חודשים מתוך 14 החודשים שלפני היום הקובע.

ררב

משתמש רשום
אם אני עובדת אצל כמה מעסיקים (תלוש) - אצל אחד מהם ברצף 15 חודשים אבל אצל האחרים רק כ-4 חודשים (בחודשים הסמוכים ללידה) האם אקבל רק את הסכום של המעסיק שיש אצלו רצף?
או כיון שיש רצף תשלום לביטו"ל אקבל לפי הכנסותי בשלושת החודשים שלפני הלידה?

עדינה הלפגוט

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אם יש לך רצף לביטוח לאומי, תקבלי הכל [כמובן שאת צריכה להגיש בבקשה את הטפסים גם מהמקום השני]

חיה.

משתמש מקצוען
לא צריך רצף אצל אותו מעביד. כאשר שולמו עליך דמי ביטוח לאומי כשכירה במשך מספר חודשים שביטול קובע, תקבלי דמי לידה לפי כל מה שהרווחת כשכירה ב-3 החודשים שקדמו להפסקת העבודה בזמן ההריון, גם אם המשכורות ממעביד אחר.

yosle

משתמש רשום
נכתב ע"י nיה;1998071:
לא צריך רצף אצל אותו מעביד. כאשר שולמו עליך דמי ביטוח לאומי כשכירה במשך מספר חודשים שביטול קובע, תקבלי דמי לידה לפי כל מה שהרווחת כשכירה ב-3 החודשים שקדמו להפסקת העבודה בזמן ההריון, גם אם המשכורות ממעביד אחר.
עדיין לא ברור לי, יש לי רצף של שכירה עד לחודש 3/15 בנוסף יש לי רצף עד עכשיו של עצמאית, האם מה שיש לי רצף כעצמאית ומשלמת ביטוח לאומי, מהווה גורם שאקבל גם דמי לידה על היותי שכירה חודשיים קודם הלידה? למרות שמחודש 4-8/15 לא הייתי שכירה?

בתוכנית-מרחב אונליין

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
נכון מאד

חיה.

משתמש מקצוען
אם נסתכל על הנתונים המדויקים שלך -
כעצמאית ודאי צברת מספיק תקופת זכאות, בהנחה שאת מדווחת כעצמאית (ולא כבעלת הכנסה שלא מעבודה) ובהנחה שאת משלמת באופן סדיר מידי חודש לביטו"ל את החובות שלך כעצמאית.
דמי הלידה יחושבו לפי השומה של שנת 2015 חלקי 8.5 חודשים * תקופת חופשת הלידה - 14 שבועות.

כשכירה: ילדת בחודש 10, אז מסתכלים אחורה לחודשים 9,8,7 וכו' אם צברת תקופת זכאות. למזלך יוצא שמתוך 22 חודשים אחורה כן עבדת ב-15 חודשים מתוכם, ולכן תוכלי לקבל דמי לידה מלאים. שיחושבו לפי המשכורות ב-3 החודשים האחרונים שכוללים למעשה רק את חודש 9 (חודש 10 הפסדת) חלקי 90 ימים * 14 שבועות.

לא לוקחת אחריות על טעות וכו'...

חיה.

משתמש מקצוען
כעצמאית לא צריך להגיש בקשה לדמי לידה.
כשכירה חייבים להגיש תביעה אחרת מאבדים זכאות. את צריכה לצרף הוכחות = תלושים על כל החודשים שעבדת כדי שיראו שאכן עבדת 15/22 לפני הלידה. חוץ מזה, רק מהמעסיק בו עבדת בחודש 9,10 את צריכה לבקש שימלא את העמוד שממלא המעסיק לגבי גובה השכר.
חוץ מזה, את יכולה לנסות לכתוב להם מכתב שבגלל שילדת בתאריך 27/10 שזה ממש לקראת סוף החודש את מבקשת מאד שיתחשבו גם בשכרך בחודש 10. אם ילדת לפני הזמן אז בכלל תראי להם שהיית אמורה ללדת בחודש 11 וכו'. אולי אולי אולי יתחשבו בך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה