דרוש מידע דמי לידה האם העבודה כמזכירת קלפי נחשבת לשקלול השכר הממוצע ואם לא למה ?

אביתר בן

משתמש חדש
שלום,
עבדתי בבחירות המקומיות כמזכירת קלפי וסברתי שזה ישוקלל לשכר הממוצע לדמי לידה אך שפניתי אל המועצה לקבל תלוש נאמר לי שזו עבודה ללא תלוש ואני מבינה מכך שזה לא נחשב כהכנסה לדמי לידה מישהו יודע לאמת לי את זה ? ולהסביר למה ומה מקור הדברים?

A052

משתמש סופר מקצוען
אכן לא נחשב

והתשובה בקצרה זה "ככה".
ובארוכה, זה כי ככה המדינה החליטה, שזה לא נחשב לתשלום שכר, וזה כמו למשל שלא תקבלו דמי לידה על תמיכה מסבתא שלכם.

אסתר פ

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
בהתאם לתקופת האכשרה שצברת (חודשים שבהם שילמת דמי ביטוח לאומי), נקבעת תקופת הזכאות שלך לדמי לידה:
  • לדמי לידה מרביים עבור 15 שבועות (105 ימי זכאות) - תהיי זכאית אם שילמת דמי ביטוח לאומי עבור 10 חודשים מתוך 14 החודשים שלפני יום הפסקת העבודה, או עבור 15 חודשים מתוך 22 החודשים.
  • לדמי לידה חלקיים עבור 8 שבועות (56 ימי זכאות) - תהיי זכאית אם שילמת דמי ביטוח לאומי עבור 6 חודשים מתוך 14 החודשים שלפני יום הפסקת העבודה.

אביתר בן

משתמש חדש
בהתאם לתקופת האכשרה שצברת (חודשים שבהם שילמת דמי ביטוח לאומי), נקבעת תקופת הזכאות שלך לדמי לידה:
  • לדמי לידה מרביים עבור 15 שבועות (105 ימי זכאות) - תהיי זכאית אם שילמת דמי ביטוח לאומי עבור 10 חודשים מתוך 14 החודשים שלפני יום הפסקת העבודה, או עבור 15 חודשים מתוך 22 החודשים.
  • לדמי לידה חלקיים עבור 8 שבועות (56 ימי זכאות) - תהיי זכאית אם שילמת דמי ביטוח לאומי עבור 6 חודשים מתוך 14 החודשים שלפני יום הפסקת העבודה.
זה לא קשור לנידון

יוסיK

משתמש פעיל
שלום,
עבדתי בבחירות המקומיות כמזכירת קלפי וסברתי שזה ישוקלל לשכר הממוצע לדמי לידה אך שפניתי אל המועצה לקבל תלוש נאמר לי שזו עבודה ללא תלוש ואני מבינה מכך שזה לא נחשב כהכנסה לדמי לידה מישהו יודע לאמת לי את זה ? ולהסביר למה ומה מקור הדברים?
כן אמורים לתת תלוש משכורת, אין אפשרות חוקית להעסיק/לשלם משכורת, ללא תלוש.
אבל, היות ואין הפחתת דמי ביטוח לאומי מעבודה בבחירות [עד תקרה מסוימת] השכר לא מבוטח וממילא לא מחושב לדמי לידה.
הסיבה שלא מופרש לב"ל זה בדומה למס הכנסה, החוק קובע שמעבודה כנ"ל יופרש 18% מ"ה בלי להתייחס לנקודות זיכוי ואין ע"ז החזרי מס לפי סעיף 46 כדי להימנע מהתחשבנויות ארוכות ולא מאוד משמעותיות עבור העסקה של זמן מאוד קצר, אז קבעו סכום מ"ה ביניים ללא אפשרות החזר, פטרו מב"ל וזהו.
תכלס' הגיוני שאם היו נותנים לכל עובד יום בחירות להתחשבן עם מס הכנסה לפי הנקודות זיכוי הפנויות שלו היה נשאר פחות כסף בקופת המדינה.....

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
באופן כללי,
לא מקבלים דמי לידה על תשלומים חד פעמיים.
תלוי אילו תשלומים.
אם מורידים מהתשלום ביטוח לאומי, אפשר לקבל על זה גם דמי לידה.
מנסיון עם תשלום על בדיקת בגרויות/בחינה בע"פ של בגרויות- מורידים על זה ביטוח לאומי, וכבר פעמיים זה יצא לי בתקופה של לפני לידה, וקיבלתי על זה לדמי לידה. למרות שזה נחשב כמו שכר מרצים.

אביגיל עו"ד יועצת מס

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
מתייחסים לתשלום הזה לא כהכנסה רגילה, גם המס מוטל על מלוא התשלום, בלא זכות לניכוי, קיזוז, פטור או הפחתה כלשהם וזאת גם אם מקבל התשלום פטור ממס הכנסה או נמצא בשיעור מס שולי נמוך יותר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה