דמי חופשת מחלה לעובדי הוראה - מה החוק?

תרצה

משתמש מקצוען
עוד לפני תחילת הלימודים חשוב לי לדעת:
האם יש חוק ברור לגבי חופשת מחלה, או שמעסיק יכול לומר לי "אין תקציב לחופשת מחלה, אנחנו עושים 'בנק שעות', על כל יום שתחסרי תהיי חייבת לנו יום וכך מורה אחת תחליף את רעותה ותתקזזנה זו עם זו"?

אשמח לדעת כל מה שידוע לכם על נושא זה.

adr חשבונאו

משתמש רשום
מעניין. הרעיון.

החוק אומר שיום ראשון של המחלה מקוזז מהעובד. ימים שני ושלישי חצי חצי מיום רביעי ואילך על חשבון המעביד.
אבל
זה עד הצבירה של ימי מחלה .

ח. שושני

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ומה לגבי שעת הנקה??? (לא רק עובדי הוראה, מזכירות וכד')

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
שעת הנקה - לעובדת במשרה מלאה בלבד. רלוונטי?

adr חשבונאו

משתמש רשום
תקימי מאהל.
זה החוק,, וזהו.
לעיתים אני שם לב שעובדים איבדו קצת פרופוציה. לכאו' בנידון דידן מה אשם המעביד שהגב' ילדה וצריכה להניק. נניח שהוא חייב לתת אפשרות להעדר כמו חופשת לידה אבל למה הוא צריך לשלם.
טוב אז פירגנו להם, יש להם טענה למה רק משרה מלאה.

ראיתי כמדומני בפורום זה טענה של שכירלמה הוא משלם נסיעות בנטו ומקבל בורטו כאלו המעסיק חייב לתת לו נסיעות. (ד"א גם עצמאי לא יכול להכיר בהוצאות הניסעה שלו כהוצאה למעט מקרים מסויימים)

תרצה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י adr חשבונאו;628215:
מעניין. הרעיון.

החוק אומר שיום ראשון של המחלה מקוזז מהעובד. ימים שני ושלישי חצי חצי מיום רביעי ואילך על חשבון המעביד.
אבל
תודה רבה על תשובתכם.

מה הכוונה "זה עד הצבירה של ימי מחלה"?
(מה שקורה עם ההצעה המעניינית דלעיל היא, שאין מציאות של צבירת ימי מחלה. אמנם יש חלק מובנה בתלוש שנועד לצורך זה - אבל החלק הזה נשאר בתור קישוט בלבד. אין בו נתונים כלל וכלל.
האם מבחינת החוק מותר למעביד לעשות זאת?)

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י חחח;628283:
אם אני עובדת ביום 6 שעות, ודאי שאני צריכה להניק באמצע...

כרגע זה החוק. ועדת הכספים בראשות גפני מנסה להעביר חוק שעל חצי משרה ניתן יהיה לקבל חצי שעה.

adr חשבונאו

משתמש רשום
נכתב ע"י תרצה;628314:
תודה רבה על תשובתכם.

מה הכוונה "זה עד הצבירה של ימי מחלה"?
(מה שקורה עם ההצעה המעניינית דלעיל היא, שאין מציאות של צבירת ימי מחלה. אמנם יש חלק מובנה בתלוש שנועד לצורך זה - אבל החלק הזה נשאר בתור קישוט בלבד. אין בו נתונים כלל וכלל.
האם מבחינת החוק מותר למעביד לעשות זאת?)
על פי החוק זה 1.5 ימים לחדש למשרה מלאה. אין מציאות של אין צבירה אם אין מחלה, זה עברה פלילית שגם אני (לא רק העובד) יכול להתלונן עליו.

תרצה

משתמש מקצוען
תודה!
האם ידוע לכם גם -
אם אין משרה מלאה - אין בכלל צבירה של ימי מחלה? או שיש מספר מופחת של ימים?
ואם חדשים ספורים יש משרה מלאה בגלל מילוי מקום ממושך, האם זה נחשב כמשרה מלאה לעניין זה, או לא?

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י adr חשבונאו;628215:
מעניין. הרעיון.

אבל

לעובדי הוראה החוקים שונים לחלוטין. כלומר - עובד הוראה מקבל תשלום ימי מחלה מהיום הראשון ( אפילו אם חסרת שעתיים והבאת אישור מחלה - צריך לשלם לך עליהם) ימי מחלה בשנה - נדמה לי כ-25 (לא בטוח) וכן אפשר לצבור עד 90 יום במהלך השנים. (דבר שכל הזמן מדברים שישתנה וא"א יהיה לצבור אבל בינתים זה נשאר.

ברור שבחלקיות משרה יורדים גם מספר הימים לשנה.
בהצלחה!

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
דווקא לעניין שעות הנקה אמרו לי אחרת- כל מי שזה לא חצי משרה זכאית לשעה שלמה
כהה ענו לי בשי"ל בזמנו ואגב אמרו לי שזה לא קשור אם את מניקה או לא. במקרה ואת לא מניקה קבלי שעת בונוס... לא רוצה להתחייב אבל שווה לברר. אם את עובדת מעל 20 ש"ש בשבוע לא משנה כמה את זכאית. יש לי בעיה עם האתר של שי"ל בנתיב אחרת הייתי מצטטת את מה שאמרו לי.

תרצה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;628707:
לעובדי הוראה החוקים שונים לחלוטין. כלומר - עובד הוראה מקבל תשלום ימי מחלה מהיום הראשון ( אפילו אם חסרת שעתיים והבאת אישור מחלה - צריך לשלם לך עליהם) ימי מחלה בשנה - נדמה לי כ-25 (לא בטוח) וכן אפשר לצבור עד 90 יום במהלך השנים. (דבר שכל הזמן מדברים שישתנה וא"א יהיה לצבור אבל בינתים זה נשאר.

ברור שבחלקיות משרה יורדים גם מספר הימים לשנה.
בהצלחה!
ואני חשבתי שאחד המעבידים הישנים שלי היה לארג'... כי אכן בעבר קיבלנו חופשת מחלה גם על היום הראשון (אם הבאנו אישור מחלה, כמובן).
אז לפי זה, האם המעסיק הנוכחי, שטוען 'אין לי תקציב לחופשת מחלה' ודורש להקים 'בנק שעות' ואין צבירה של ימי מחלה - פועל בניגוד לחוק? (חשוב לי להדגיש, שלי אישית אין משרה מלאה, האם ייתכן שלכן אין צבירה של ימי מחלה, או שזה סתם גזל כבשת הרש?)
האם ייתכן באמת מושג כזה שלמוסד לימודי אין תקציב בשביל לשלם ימי מחלה לעובדי ההוראה?

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י נעמי ברקאי;628713:
דווקא לעניין שעות הנקה אמרו לי אחרת- כל מי שזה לא חצי משרה זכאית לשעה שלמה
כהה ענו לי בשי"ל בזמנו ואגב אמרו לי שזה לא קשור אם את מניקה או לא. במקרה ואת לא מניקה קבלי שעת בונוס... לא רוצה להתחייב אבל שווה לברר. אם את עובדת מעל 20 ש"ש בשבוע לא משנה כמה את זכאית. יש לי בעיה עם האתר של שי"ל בנתיב אחרת הייתי מצטטת את מה שאמרו לי.

העלו כאן בעבר את לשון החוק, וזה לא כך. יכול להיות שאת מדברת על עובדי הוראה?

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
בוקר טוב!

עובדי הוראה יש להם תנאים מיוחדים.

לדוגמא: עו"ה במשרה מלאה זכאי ל-30 ימי מחלה בשנה. כמו"כ הזכות ניתנת לצבירה ללא הגבלה. אלו תנאים שבד"כ אין לעובד רגיל.

התנאים המלאים של עובדי הוראה מפרסמים בחוברת "הד החינוך".

קישור: http://www.itu.org.il/Index.asp?CategoryID=1453

adr חשבונאו

משתמש רשום
נדמה לי שהיא לא עובדת משרד החינוך ולא הרשתות הרגילות כי אז הדיון לא היה מתחיל.
לכן נראה שאנו חוזרים לנקודת ההתחלה.
לגבי שעת הנקה, זה נכון שזה לא תלוי בהנקה בפועל אבל זה ברור שכל מי שעובדת שעה פחות ממשרה מלאה לא זכאית
(מי שעובדת נניח שמנה וחצי שעות תהיה זכאית לחצי שעה וכדו' מעל זמן ההפסקות הרגיל)

adr חשבונאו

משתמש רשום
לגבי שעת הנקה, זה נכון שזה לא תלוי בהנקה בפועל אבל זה ברור שכל מי שעובדת שעה פחות ממשרה מלאה לא זכאית

תרצה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י miller;628835:
בוקר טוב!

עובדי הוראה יש להם תנאים מיוחדים.

לדוגמא: עו"ה במשרה מלאה זכאי ל-30 ימי מחלה בשנה. כמו"כ הזכות ניתנת לצבירה ללא הגבלה. אלו תנאים שבד"כ אין לעובד רגיל.

התנאים המלאים של עובדי הוראה מפרסמים בחוברת "הד החינוך".

קישור: http://www.itu.org.il/Index.asp?CategoryID=1453
תודה על הטרחה. לצערי אין לי אפשרות לראות את הקישור - חסום לי.
אשמח אם תהיה אפשרות להעלות את זה לכאן.

תרצה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י adr חשבונאו;629050:
מה כוונתכם "לא הרשתות הרגילות"? אני עובדת במוסד חינוכי מוכר שאינו רשמי (לא בבית ספר פרטי).

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
נכתב ע"י תרצה;629155:
מה כוונתכם "לא הרשתות הרגילות"? אני עובדת במוסד חינוכי מוכר שאינו רשמי (לא בבית ספר פרטי).

לכאורה זה כן עובדי הוראה דרך משרד החינוך, לא?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  37  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה