דרוש מידע דמי אבטלה ותלוש משכורת. אשמח למידע

shzofa

משתמש מקצוען
UX UI
שלום
אני עובדת שכירה בחל"ת וצריכה לקבל דמי אבטלה
בתחילת חודש 11 יצא לי לעבוד יום אחד, וכנראה בסוף חודש 12 אעבוד יומיים שלושה.
הבנתי שהתלוש שאקבל על החודשים האלו ישפיע על דמי האבטלה.
השאלה היא כמה זה ישפיע? האם כדאי לי לבקש מהבוסים שלא יוציאו לי תלוש, או שכן יוציאו תלוש כדי לחסוך תשלום לביטו"ל?

אשמח למידע מוסמך
תודה רבה!

יוני החכם

משתמש רשום
אני לא יודע אם לאור המצב יש הקלות אבל החוק היבש אומר - שבתקופת החופשה ללא תשלום המעסיק אינו רשאי לזמן את העובד לעבודה כלשהי - בין כה בשני החודשים הראשונים המעסיק חויב להפריש עבורך דמי ב"ל
בנוסף עובד שנרשם בשירות התעסוקה או הגיש תביעה לדמי אבטלה, ובמהלך החל"ת חזר לעבודה אצל מעסיקו (גם אם לתקופה זמנית של יום בודד או ימים אחדים), חייב לעדכן על כך את לשכת התעסוקה בטופס שבאתר, וכן את המוסד לביטוח לאומי ואם המעסיק או העובד לא יודיעו למוסד לביטוח לאומי או לשירות התעסוקה על חזרת העובד לעבודה, ייתכן שהעובד לא יהיה מכוסה בביטוח תאונות עבודה, ואם ייפגע במהלך עבודתו, המעסיק חשוף לסיכון של תביעת פיצויים בגין הנזקים שייגרמו לעובד.
חזרת העובד לעבודה (גם לימים בודדים) מפסיקה את רצף הימים של החופשה.
אם העובד לא הספיק לצבור 30 ימי חל"ת רצופים לפני החזרה לעבודה הוא לא יהיה זכאי לדמי אבטלה.
אם לאחר שהעובד הוחזר לעבודה המעסיק יוציאו שוב לחל"ת, העובד יהיה חייב לצבור מחדש את תקופת החל"ת הנדרשת כדי להיות זכאי לדמי אבטלה.

shzofa

משתמש מקצוען
UX UI
תודה על תשובתך
החלת שלי הוא בחודשים 11 12 לא כולל התחלה וסוף, ולכן עבדתי בתחילת 11 ואעבוד בסוף 12, לא באמצע תקופת החלת.
אגב- במלחמה הנוכחית המעסיק אינו משלם ביט"ול

אשמח לתגובות

יוני החכם

משתמש רשום
לא נראה לי שהתלוש ישפיע על דמי האבטלה הרי החישוב כבסיס השכר נעשה לפי חודש קלנדרי מלא (כמו בחופשת לידה) ואם יש לך רצף של 14 יום חלת אז תקבלי שכר ואין שום סיבה לא להוציא לך תלוש לא על 11 ולא על 12 - השאלה היא אם את לא ממשיכה לחלת בינואר?

shzofa

משתמש מקצוען
UX UI
תודה! הבנתי בביטוח לאומי שהתלוש כן ישפיע, גם אני חשבתי שלא.
אתה מדבר מידיעה או השערה? יש כאן בקהל רואה.ת חשבון או מישהו שהחוק ברור לו?

לגבי ינואר- זו באמת שאלה:)

יוני החכם

משתמש רשום
הפקידות של ביטוח לאומי ידועות..... אולי הם התכוונו לומר לך שמכיוון שצריך כמה חודשי אכשרה אז גם חלק מחודש עבודה ואפילו יום אחד נחשב כחודש מלא לעניין "תקופת ההכשרה" אבל בשום מקום לא מופיע שצריך לצאת לחלת רק בתחילת חודש - ממש לא נשמע- באופן אישי אני מנהל צוות הנה"ח וחשבי שכר - אוכל לנסות לברר לך מחר עם חשב הכספים שלנו את החוק הזה למרות שמעולם לא שמעתי על בעיה כזו למרות שנתקלתי בהמון מקרים דומים - מקווה שאצליח כי התקופה הזו משוגעת בעבודה ..

יוני החכם

משתמש רשום
תודה! הבנתי בביטוח לאומי שהתלוש כן ישפיע, גם אני חשבתי שלא.
אתה מדבר מידיעה או השערה? יש כאן בקהל רואה.ת חשבון או מישהו שהחוק ברור לו?

לגבי ינואר- זו באמת שאלה:)
מנסה להמשיך לשבור את הראש על העומק של הפקידות בביטוח לאומי- אולי התכוונו לומר לך שברגע שיש תלוש על יום אחד מהחודש אז התשלום ביטול לאומי הוא על פי השכר בתלוש (נמוך מאוד) ולא לפי המחיר ביטוח לאומי בחודשי חלת (גבוה משמעותי) ואז עדיף לך כמובן להוציא את התלוש כדי לשלם נמוך..

shzofa

משתמש מקצוען
UX UI
ואו! תודה על התגובה, זה באמת חשוב לי מאוד,
ואם תוכל לבדוק אצלכם זה ממש יעזור.
אז בגדול- אני מבינה שכן אני יכולה להוציא תלוש, ואפילו כדאי, כדי לחסוך לשלם ביטוח לאומי.

זו הייתה פקידה ערביה (סתם מציינת:( , ובאמת לא היה נשמע שהיא יודעת את החוק. לכן התייעצתי כאן.
אם יש עוד דעות בקהל- אשמח לתגובות
שוב תודה

יוני החכם

משתמש רשום
ואו! תודה על התגובה, זה באמת חשוב לי מאוד,
ואם תוכל לבדוק אצלכם זה ממש יעזור.
אז בגדול- אני מבינה שכן אני יכולה להוציא תלוש, ואפילו כדאי, כדי לחסוך לשלם ביטוח לאומי.

זו הייתה פקידה ערביה (סתם מציינת:( , ובאמת לא היה נשמע שהיא יודעת את החוק. לכן התייעצתי כאן.
אם יש עוד דעות בקהל- אשמח לתגובות
שוב תודה
אשתדל ממש - שוב לא מבטיח כי דצמבר...
אגב מנסיוני עדיף להתקשר ישירות לסניף ביטול לאומי - אמנם שעות מענה מצומצמות וצריך קצת לנדנד אבל יושבותת שם פקידות שזה העבודה שלהם ולא עובדי כוח אדם ..

היו היה

משתמש פעיל
בקשר לאבטלה לא יודע אבל בקשר לדמי ביטו"ל אם את באבטלה אין חובת תשלום כי את מוגדרת כעקרת בית

במקום שאין אנשים ;)

משתמש מקצוען
אם את באבטלה אין חובת תשלום כי את מוגדרת כעקרת בית
לא מדוייק. מדמי אבטלה מורידים דמי ביטוח לאומי. (למרות שביטוח לאומי הוא המשלם, הוא גם מוריד) לכן אין חובת תשלום נוסף. משלמים בלאו הכי .

shzofa

משתמש מקצוען
UX UI
אני בעיקרון עובדת, כרגע בחל"ת
וביטוח לאומי שלחו לי בקשה לשלם

היו היה

משתמש פעיל
לא מדוייק. מדמי אבטלה מורידים דמי ביטוח לאומי. (למרות שביטוח לאומי הוא המשלם, הוא גם מוריד) לכן אין חובת תשלום נוסף. משלמים בלאו הכי .
לאישתי לא הורידו שקל וגם אחרי שהפסיקה לקבל אבטלה לא היתה צריכה לשלם ביטו"ל כי היא הוגדרה עקרת בית

יוני החכם

משתמש רשום
סורי על העיכוב
החשב כספים טוען שהוא לא שמע שיש עם זה בעיה - ובוודאי שהתלוש של 12 לא ישפיע על החלת שלפניו- אבל הוא לא רוצה לקחת אחריות - מקווה שעזרתי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה