דרוש מידע **דירה באופקים** יש לכם מה להוסיף? תכנסו!

HP מעצבת

משתמש מקצוען
אל תגזימו
יש שכונות אולי שאינכם מכירים
שכונת הפארק, ושכונה ליד הרכבת
שלדעתי אין שם שמץ של חרדי לרפואה
חברה של אחותי גרה בשכונה שליד הרכבת.
גם היא הגיעה מבני ברק בגלל המחירים הגבוהים.

שני כהן 100

משתמש מקצוען
כתושב אופקים (שהגיע מהמרכז לאופקים) אני יכול לומר, שצריך להתרגל למקום, אחרי שמתרגלים אפשר לומר שהעיר ממש נחמדת.
לגבי מחרי השכירות 1,800 זה היה פעם, כיום בדירות באזורים החדשים השכירות יכולה להגיע ל- 5,000 ש"ח (ארבעה חדרים), ובאזורי הקהילה והישנים יותר המחירים הם 2,000 ש"ח ומעלה.
ולגבי המצב הבטחוני אין הרבה אזעקות באופקים (ביחס לכל הדרום) אך גם מה שיש מתרגלים כמו שמתרגלים לכל דבר.
אם יש עוד שאלות אשמח לענות.
סתם מעניין אותי, כל אלה שמגיעים עכשיו מהמרכז מוצאים שם תעסוקה?
כי גרנו שם לפני 8 שנים ועברנו בין היתר מהסיבה הזאת...(ומכירה עוד כאלה שעברנו בגלל זה)

HP מעצבת

משתמש מקצוען
כי איך חברה מנתיבות קשורה לפרויקט מאופקים?
אמרתי שהשכונות באיזור הרכבת, לא קשורות לקהילה, וענית לי על חברה מנתיבות.
תראי מה ציטטת בתגובה הקודמת שלך.
לא נעים לאנשים שצוחקים עליהם בפומבי.

efrat1

משתמש סופר מקצוען

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
בתור תושבת אופקים לשעבר (גרנו שם בשכירות כי סיימתי שלוש שנים לימודים)

א. באיזור הקהילה יותר קשה להשכיר דירות. אני זוכרת שראינו מלא דירות בקומה שלישית שממש עמדו ריקות ולא היו להם שוכרים. באיזור הפרויקט כן היה ביקוש. לגבי המחירים הגבוהים שנזרקו פה- חשוב לציין שמדובר בדירות גן נהדרות ויחסית חדשות, מרווחות מאוד- ממש לא כמו לומר 'דירת 4.5 חדרים בירושלים'- יש גינה, חנייה, מטבחי פאר...

ב. לגבי התושבים- יש שם מותק של קהילה!!! אנשים נעימים ומסבירי פנים, פשוט מתגעגעים לשם ממש!! כולם אוהבים את כולם וכל מגזר מכבד את כל היתר (אין הרבה חסידים. יש בעיקר ספרדים וליטאים- כולם יראי שמים אנשים נפלאים!)

ג. לקחת בחשבון- זה אכן פריפריה. החנויות נסגרות מוקדם, צריך לצאת מהעיר כדי לקנות דברים לא הכל יש שם. השרב- נורא, ואם מפסידים אוטובוס עולים לאוטובוס 20 דקות אחר כך עם כווית שמש :). המצב הביטחוני בסדר ואין מה לפחד שם- לדעתי יותר טוב מביתר. לגבי האזעקות היתה רק אחת כשהיינו שם (ובעלי בבית המדרש אפילו לא שמע), אבל כן אימהות סיפרו לי שיש ילדים מבוהלים וצריך להישאר איתם בבית כי הם מפחדים וכו'.
יש אנשים שחייבים לגור במרכז עם הרבה רעש ושישו ושמחו- אז שם זה עיר שקטה ושלווה, הרוב מתרגלים ואוהבים.

לסיכום- אני מחכה ממש ליום שאני אחזור לשם!! (אבל המשפחה לא תתן לנו)
עיר מהממת, וכיף לגדל ילדים במקום שיש בו כאלו אנשים טהורים ומקסימים (כמו כולם גם לשם באים עוד ועוד אנשים יותר מודרנים, אבל כמה טוב לגור במקום שבו יש עוד פשטות ותמימות- דעתי האישית).

HP מעצבת

משתמש מקצוען
לא הבנתי...

מתנצלת שנפגעת. הורדתי את הצוחק
פשוט משעשע אותי שעושים סלט גדול מכל הדרום
אני גרה בדרום ומכירה טוב מאוד את ערי הדרום,
פשוט בתגובה הקודמת שלך דיברת על נתיבות, לכן כתבתי מה שכתבתי.
עכשיו כשהסברת על מה צחקת, מבינה אותך לגמרי.
גם אותי זה נורא מעצבן.

HP מעצבת

משתמש מקצוען
לסיכום- אני מחכה ממש ליום שאני אחזור לשם!! (אבל המשפחה לא תתן לנו)
עיר מהממת, וכיף לגדל ילדים במקום שיש בו כאלו אנשים טהורים ומקסימים (כמו כולם גם לשם באים עוד ועוד אנשים יותר מודרנים, אבל כמה טוב לגור במקום שבו יש עוד פשטות ותמימות- דעתי האישית).
צודקת מאוד.
ממש כיף.

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני גם לא הבנתי איך הכניסו את נתיבות לפה
ולמי שרוצה לדעת,נווה שרון בנתיבות היא חצי חרדית ואופי דתי.מרגישים שבת
ידיעה מכלי ראשון

HP מעצבת

משתמש מקצוען
החרדים גרים כעת בכל מקום, אא"כ ממש חשוב להיות צמוד לקהילה שרבים מעדיפים שלא...

ממש לא. בנווה שרון יש המון חרדים וכל הזמן מגיעים עוד ועוד, וההוכחה כמות בתי הכנסת החרדיים והאשכנזים שמתחילים לצמוח שם.
לא שמתי לב שלא לחצתי על כתבו תגובה :)
לא יודעת נמאס לי להדיין
כל מה שאני קראתי וכתבתי היה על אופקים
שבת שלום

POKER

משתמש פעיל
עריכה תורנית
עימוד ספרים
סתם מעניין אותי, כל אלה שמגיעים עכשיו מהמרכז מוצאים שם תעסוקה?
מי שעובדת בחינוך מוצאת (מי שמקפידה רק על עבודה בסביבה חרדית קצת יותר קשה אבל אפשר למצוא).
ומי שעובדת מהבית-עבודה יש בכל מקום.
מי שעובדת בהייטק ומשרדים-קשה מאוד למצוא תעסוקה (יש ההצע קטן מאוד וכמעט לא בסביבה חרדית).
יש אנשים שחייבים לגור במרכז עם הרבה רעש ושישו ושמחו- אז שם זה עיר שקטה ושלווה, הרוב מתרגלים ואוהבים.
בתור אחד שהגיע לאופקים מהמרכז-היה לי מאוד קשה להתרגל לעיר, אבל לאחר שנה (!) התרגלתי, והיום אני אפי' אוהב את העיר.

POKER

משתמש פעיל
עריכה תורנית
עימוד ספרים
המצב הביטחוני בסדר ואין מה לפחד שם- לדעתי יותר טוב מביתר. לגבי האזעקות היתה רק אחת כשהיינו שם (ובעלי בבית המדרש אפילו לא שמע), אבל כן אימהות סיפרו לי שיש ילדים מבוהלים וצריך להישאר איתם בבית כי הם מפחדים וכו'.
בשל קירבתינו לבסיס חצרים, כמעט ואין אזעקות בעיר, אבל יש 'בומים' חזקים של יירוטים, ורעש של מטוסי קרב ומסוקים, מקיצור מרגישים יותר מתח באוויר, מאשר פחד אמיתי.

טקסטיב אונליין

משתמש מקצוען
מה אומרים על קניית דירה באופקים?
מעלות/חסרונות
מחירים בעלייה/ לא יעלו/ ירדו
איך החרדים שם? קהילות טובות? הקהילה גדלה? מוסדות טובים?
מהם הרחובות המרכזיים בריכוזים החרדים
כמה מלחיץ בזמני מתח בדרום (בכל אופן אנחנו מהמרכז...)
ועוד...
מתייחסת לשאלות...

מעלות -
לדעתי, מקום מושלם
אבל לא לכל אחד מתאים.
החיים בקצב אחר.
ומרגישים את זה בכל התחומים
(לדוגמא האייפונים שעדיין ב"ה די לא מקובלים כאן...)

חסרונות -
די קשה למצוא עבודה, אבל יש סיעתא דישמיא..
כמו בכל מקום...
ומי שלא אוהב חום, קשה קצת...
(לדוגמא היום בבוקר ראיתי ילד עם חולצה שרוול קצר... בירושלים לא תראו כזה דבר....)
היצע נמוך של: חנויות, סופרים, וכו'.. ואפילו כוללים - (לדוג' - אברכים מבוגרים מתקשים למצוא מסגרת מתאימה...)

מחירים -
כל הזמן בעליה, וכל מי שמתעכב בקניה, מצטער אחר כך מאוד מאוד מאוד!

איך החרדים..הקהילה -
קהילה ליטאית איכותית (אשכנזים וספרדים) ומאוד נחמדה,
הקהילה כל הזמן גדלה, פעם כולם הכירו את כולם, היום זה שונה...
המוסדות המעולים מתאימים למשפחות חזקות.
הרחובות המרכזיים זה כל שכונת בין גוריון והפרוייקט,
ממש רואים כמעט רק חרדים ברחובות האלה, בכל שעות היום.
כמובן שיש התחרדות גם גדולה בשאר חלקי העיר, יש מקומות שיותר ויש שפחות..

זמני מתח -
ב"ה לרוב שקט, וגם כשיש מתח,
כנראה זכות התורה באופקים מגינה ואצלנו יש שקט..

לסיכום -
מאוד מומלץ, אך ממש לא מתאים לכל אחד,
יש את אלה שנהנים ואוהבים,
ויש כאלה (בעיקר מהמרכז) שקצת קשה להם להתרגל...
בהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה