דין וחשבון - כמה חשבונות ודין אחד!

אסתיג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פעם ראשונה שאני מתוודעת לפורום הזה ומקווה שהגעתי למקום הנכון.
אני עובדת בחנות במשרה מסוימת.
מסגרת העבודה שלי היא: 5 ימי עבודה/ 4 שעות יומיות
התחלתי את עבודתי לפני כתשעה חודשים.
את משכורתי אני מקבלת בהתאם לשעות העבודה המדויקות, כלומר מידי יום אני מצהירה ע"י טביעת אצבע על שעות העבודה ובסיכומו של חודש מחושבת המשכורת לפי שעות העבודה בפועל.
עכשיו התעוררו לי כמה שאלות:
1) החנות סגורה בתשעת הימים, האם אני אמורה להיות מתוגמלת בימים אלו?
2) אם יצאתי לחופש של מס' ימים, שלא במועד החופשה הרשמית בחנות - תשעת הימים,
האם זה אמור להתקזז מימי החופשה הרשמית? האם אני לא מקבלת שכר בימים אלו כי לא נוכחתי בעבודה?
3) האם בגלל שאני לא עובדת עדיין שנה בחנות, יש לי זכויות כלשהם, כמו תשלום דמי הבראה? או זכות לחופש כפי שיצאתי? האם ניתן לחשב דמי הבראה או ימי חופשה באופן יחסי למס' חודשי העבודה שלי במקום?
4) בנוסף לחופשה הרשמית בתשעת הימים, מבצעים בחנות שיפוצים + העובדה שבימים שקודמים לתשעת הימים עומס העבודה מופחת באופן משמעותי, עד כי אני נותרת בחנות ללא עבודה, מכיוון שכך - שיפוצים וחוסר עבודה בפועל, הודיעו לי בחנות שאני לא צריכה להגיע לעבודה כבר יומיים או שלושה לפני תחילת החופש של תשעת הימים.
מה קורה במקרה כזה, האם אני מפסידה אז שכר או שזו חופשה מאולצת ולכן צריכים לשלם לי עבורה?
אשמח לתשובות מפורטות לפי החוק וכפי המקובל במחוזותינו במקרים דומים.
אם אפשר להסביר לי את כל הכללים והחוקים הנוגעים לעניין זה שהעליתי, כי אני ממש לא מתמצאת בהם.
תודה ענקית

א צענטער

משתמש צעיר
בס"ד

בקצרה:
ימי חופשה נצברים לך מהחודש הראשון שהתחלת לעבוד
ומשולמים בעת יציאה לחופשה בהתאם לכמות הצבירה שקיימת (ישנם מעסיקים שמוכנים לשלם ולתת לצבירה להיות ב"מינוס").
המעסיק יכול להוציא עובד לחופשה כפויה של אם הודיע לו 14 יום מראש אך ראוי שיעשה זאת בתאום עם העובד .

הזכות לדמי הבראה היא רק למי שהשלים שנת עבודה מלאה .

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה