דיוק בהדפסה דיגיטלית

יצחק 55

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
שלום
אומרים שבהדפסה דיגיטלית אין דיוק למה הכונה?
בצד אחד? ההדפסה לא אחידה יש קפיצות של 1,2,3,4,5,6, מ"מ בהדפסה? כל נייר שונה?
או האי דיוק בהדפסה בשני צדדים שאין התאמה של צלבים?
או שאפשר לכון צלבים בשני הצדדים אבל יש קפיצות במהלך ההדפסה
תודה לעונים

איצה מאייר

משתמש צעיר
לא הצלחתי לרדת לסוף דעתך,
אשמח אם יותר תפרט בשאלה
דיוק של 100% אין אף פעם בצלבים.
לגבי הצבעים תלוי מי הדפס ועל איזה מכונה.

יצחק 55

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
לא מדבר על צבעים האם בהדפסה בצד אחד יש קפיצות?
או רק בשתי צדדים והאם אי אפשר להזיז שיהיו צלבים אחד על השני ? ואם כיונתי את הצלבים 99אחוז האם במהלך ההדפסה יש קפיצות שכל נייר ההדפסה יוצאת במקום אחר
לפי מה שאני יודע בקוניקה 6500 אפשר להזיז ולהביא למצב ששני הצדדים יהיו אחד על השני?

איצה מאייר

משתמש צעיר
נכתב ע"י יצחק 55;810263:
לא מדבר על צבעים האם בהדפסה בצד אחד יש קפיצות?
או רק בשתי צדדים והאם אי אפשר להזיז שיהיו צלבים אחד על השני ? ואם כיונתי את הצלבים 99אחוז האם במהלך ההדפסה יש קפיצות שכל נייר ההדפסה יוצאת במקום אחר
לפי מה שאני יודע בקוניקה 6500 אפשר להזיז ולהביא למצב ששני הצדדים יהיו אחד על השני?

שוב לא הצלחתי לרדת לסוף דעתך.מה פירוש קפיצות בצד אחד?
ואם כיוונת בצד אחד צלב על צלב ב-100% אז המקביל שלו לא יהיה כך כי ההדפסה עקומה.
ולגבי קפיצות בין הניירות אם אני מבין נכון את שאלתך,
במקרה שהכנסת את כל הנייר בפעם אחת והמידה שלו נכונה והוגדרה נכון וכן הסוג והעובי הוגדר בצורה נכונה וזה יושב טוב במגירה ומהודק אז אין כל קפיצה.
אם אתה צריך עוד הסבר אשמח לעזור לך בפרטי.

שקוף

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני חושבת שהבנתי את השאלה
בדפוס דיגיטלי אף פעם אין דיוק של צלבים אחד מאחורי השני בחיים לא.
תהיה מכונה הכי טובה
זה לא אופסט.
זה דיגיטלי
גם את תשים את הנייר באותה התנוחה תהיה תזוזה קלה.
לפעמים היא לא משמעותית ולפעמים כן.
צריך לדעת לשחק.
עמוד קידמי להשאיר כמו שהוא ועמוד אחורי- להזיז בכמה מילימטרים.
אבל לעולם לא יכול להיות דו צדדי סימטרי. (לפי מה שידוע לי)
הבנתי את השאלה שלך? ענה לך על משהו?

naftulish

משתמש רשום
עיצוב גרפי
הנושא שפתחת הוא נושא מאוד מורכב.
ישנו הבדל עצום בין כל מכונה ומכונה ובין עוביי נייר שונים,
בנוגע ל 6500 שידברת עליו יש בעיה נוספת, הנייר במגירות לא יושב תמיד ישר כמו שהקודם אכן הדגיש שהנייר צריך שישב טוב, ולכן יש שם יותר בעיות עם כיווני דו צדדי שעל אף שבראשון אתה מכוון (בכל המכונות אפשר לכוון, אם זה במדפסת עצמה ואם זה בבקר ההדפסה) יש סיכוי שבאמצע הדפסה דברים ישתבשו כי משיכת הנייר מהגירה אינה שווה במשך כל ההדפסה.
כשמדברים על כיוון צלב, כיוון של צלב אחד לא מחייב יישור של ההדפה כי יש מה שנקרא "סקיו" שזה שההדפסה היא עקומה על הדף ב 2 מ"מ וגם הצד השני עקום ב 2 מ"מ זה יוצא ביחד סטייה של 4 מ"מ, ישנה סטייה נוספת שנקראת "טרפז" ע"ש הצורה שלו כלומר הוא עקום בצורת עיוות ולא עקום על הדף.
כיום ישנם מספ' מכונות משוכללות בתחום הדגיטלי שבהם יש אפשרות לדפס לכוון את המכונה לפי עוביי נייר להגיע לרמה של 0.5 מ"מ סטייה בלבד שזה אדיר בתחום הדגיטלי.

חיים 1

משתמש רשום
כל המכונות של קוניקה מינולטה, לא משנה איזה דגם, גם הכי טוב שבהם, אין להם דיוק צלב על צלב.
זירוקס אין לי מושג.
קנון - ניופאן, כמו שיש בעילית דפוס, יש דיוק מוחלט צלב על צלב. מעטים המקרים בהם יש הבדל של רבע מילימטר בודד!
אז תנסו
עילית דפוס 08-9285560

דיתי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
המקצוענים ילמדו איך להגיע לדיוק של 1 על 1

לא משנה איזה מכונה יש לך!!!

דבר איתי באישי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה