דיון: מערכות ניהול תוכן cms

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
מכיון שאני מעוניין לעשות קצת מחקר על מערכות תוכן מוכנות (בעיקר בשביל לגנוב רעיונות;)), ובעקבות האשכול כאן, אשמח לדעתכם על התנסותכם במערכות ניהול תוכן.

מה לדעתכם הכי טובה ולאיזו מטרה כל מערכת מתאימה.

במיוחד בין שלושת הגדולות (ג'ומלה, דרופל, וורדפרס).

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
מאיפה להתחיל?

זה לא סוד שאני חסיד של גב' וורדפרס, ואני מכיר אותה די טוב. בג'ומלה קצת שיחקתי מהדרופל אני ממש נרתעתי - למסוממי קוד בלבד.

למה וורדפרס?

• פשטות
  • גמישות
  • קהילה גדולה
  • אלפי תבניות עיצוב חינמיות ובתשלום
  • אלפי פלאגינים ופיצ'רים.
  • וכן, גם מי שלא מתכנת ובקושי יודע לכתוב כאן בפורום לומד את המערכת בקלות.
אני אישית מתחבר לוורדפרס מסיבה אחת פשוטה: היררכיה. הוורפדרס למעשה הגדירה מחדש את המושג היררכיה בעולם התוכן באינטרנט.החלוקה לעמודים, פוסטים, קטגוריות, תגיות היא כמעט בלתי מוגבלת לצרכים של אתר קטן - בינוני.

אני מגיע מעולם הפרסום ואני משתמש בידע שלי במערכת כדי ליצור מהלכים מעניינים בקלות ברשת. בעיקר בתדמית, מיתוג ותוכן, פחות במסחר ואפליקציות ייעודיות. אם כל מה שאתם צריכים זה אתר תדמית לעסק, בלוג, או אתר תוכן חדשותי, וורדפרס עונה לצרכים שלכם בצורה הטובה והמושלמת ביותר.
אם אתם רוצים להקים אתר מסחר גדול, רשת חברתית, פורטל, אפליקציות ייחודיות, תלכו על דרופל, ג'ומלה, מגנטו, וכו'

אגב, DRVVV מה לך ולמערכות קוד פתוח, אתה חושב לעשות סוויץ' תכנותי?

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
תודה דינקיס על התשובה המפורטת.
לא, אני לא מתכוון לעזוב את התיכנות (מה לעשות שאני ממש נהנה מזה?!), אבל יש לי 2 סיבות שאני רוצה לבדוק את המערכות האלה.
1. בשביל לראות איך הם מציגות את המידע במערכות ניהול (ממשקי משתמש), וללמוד מזה קצת...
2. בזמן האחרון פנו אלי כמה לקוחות שרצו אתרים קטנים ודי סטנדרטיים, ומעניין אותי לדעת האם היה יוצא יותר כדאי להתקין וורדפרס, מבחינת התוצאות.

דרך אגב אני כנראה ידבר איתך בהמשך היום להפנות אליך לפחות אחד מהם.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
כשאני למדתי בניית אתרים לא היו קיים המושג מערכות ניהול תוכן.
הייתי בונה דף-דף, עמוד-עמוד.
אם היה צורך לשלב רכיב דינאמי כלשהו, הייתי נעזר במתכנת.
אני זוכר שחבר שעוסק בתחום סיפר לי על משהו חדשני שנקרא "ממבו" (מה שהפך ברבות הימים לג'ומלה) ניסיתי, לא הבנתי מה רוצים ממני, וויתרתי.

כעבור כמה שנים, התחום התפתח, קהילות מפתחים מכל העולם תרמו אלפי שעות עבודה, והמערכות הפכו עם הזמן מוצלחות וקלות לשימוש יותר ויותר. ניסיתי כמה מערכות קטנות, ביניהן "אופה האתרים".
בשלב מסויים גיליתי את וורדפרס. זה באמת מדהים מה שאפשר לעשות עם המערכת הזו.
אני מצטרף לכל השבחים שדינקיס הרעיף עליה. בניתי עם וורדפרס כמה אתרים ונוכחתי כמה היא:
  • פשוטה וקלה ללימוד
  • אלפי תוספים לכל מטרה
  • יחסית ידידותית למעצבים וקלה להתאמה לעברית
  • מתאימה לקידום אתרים בגוגל
  • ועוד...
אם כי אני חושב שעם כל הכבוד לוורדפרס, היא די מכוונת למטרה מסויימת (בלוגים).
אמנם היום היא די גמישה באשר לאופן שבו התכנים מוצגים בתבנית, אבל בכל זאת, בשביל לבנות אתרי תדמית בינוניים יש תחושה שצריך לכופף לה את היד מאחורי הגב ולעשות קומבינות כדי שהמשתמש לא ירגיש שהוא ב"בלוג".
מהסיבה הזו החלטתי להפנות קצת מאמץ כדי ללמוד את ג'ומלה באופן יסודי. ממה שאני שומע, בעזרת ג'ומלה אוכל לקבל מענה לכמה מהצרכים שוורדפרס מתקשה למלא.

יריב

משתמש רשום
אני עובד עם joomla ולא מחליף אותה בשום דבר בעולם.
היא מתאימה יותר לכותבי הקוד ביננו ולא למקימי אתר ב-3 ימים ובטח לא לגרפיקאים.
אבל האפשרויות פשוט אינסופיות. והיסודות של האתר כ"כ עוצמתיות שמאפשרות לאתר להתפתח לכל כיוון לאורך הזמן באופן חופשי.
לאנשים שלא שולטים ב-PHP אני לא ממליץ, לכו על וורדפרס ותסתפקו במה שקיים בה.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אני בזמן האחרון מנסה להבין האם אם אני לדוגמה, כמי שיש לו ניסיון בבניית אתרים, בעיצוב, שולט בcss ובhtml וכן בעל ידע בסיסי בphp mysql, אבל בהחלט לא מתכנת, האם אוכל להשתמש בג'ומלה ביעילות?

ממה שהתרשמתי מהסברים של אנשים מהתחום, התשובה חיובית. לפי מה שאתה אומר, התשובה היא שלילית.

אשמח לשמוע תשובות עניניות שיוכיחו את אחד הצדדים.

drvvv

משתמש פעיל
D I G I T A L
החזרת הדיון למסלול

בבקשה נא להקפיד על דיון עניני (אין צורך להגיב לפעולות הניהול, זה לא דמוקרטיה פה:rolleyes:).

נ.ב יריב אני בניתי עכשיו אתר ב-3 ימים, עם תכנות מלא ובלי שום קוד מוכן (asp.net), אז נא לא להעליב! ;)

טפטפת

משתמש צעיר
D I G I T A L
את כל האקשן, כרגיל!!!
לא נורא, הבטיחו שידור חוזר.

סתם, זה היה בשביל להגיד לך תודה על ההמלצה.

.

יריב

משתמש רשום
ראשית דר' ודאי שייתכן שכך עשית, למה לא, אבל עוד יהיה הרבה עבודה שם, תשלח לינק.

לגביי ידע בסיסי ב-PHP מצויין, זה כבר התחלה של תכנות והיא בהחלט תאפשר הקמה של ג'ומלה.
אותו יידע בסיסי יאפשר לך להגיע לקוד ומידע המתאימים כדי להתאים כל רכיב לצרכים שלך.
בעניין יצירת רכיבים חדשים זה לא מספיק אבל תפריט הרכיבים הקיימים עשיר מאד.
אם תצטרך רכיב שאינו קיים בג'ומלה אני אשמח לייצר לך אותו בעלות מינימום (במידה והוא יהיה מסחרי) או בעלות סבירה.

לגביי הניסיון בג'ומלה, העבודות שתבצע כמתכנת מתחיל לא יידרשו לימוד ושינוי של הליבה של ג'ומלה לכן הנגיעות שלך יהיו ברמת CSS טמפלייט ומודולים וכמובן הקמת המידע על זה הבסיס.

כדיי לעשות דברים באמת איכותיים ברמת הפרוייקטים שמיוצרים כיום בדרופל שמישהו שם כ"כ אוהב, יש ללמוד ולחדור לליבה של ג'ומלה ואז מבינים:
1. כמה היא גדולה
2. כמה בעצם היא גדולה
3. וואו, היא לא נגמרת אף פעם.
היא מתוחכמת יותר מדרופל. הקוד שלה מתקדם יותר מ-vbulletin וכתובה מאד מאד יפה.
אני מכיר 10 מערכות PHP והיא המתקדמת ביותר.
בגלל זה היא מכונה אצלנו פלטפורמה ולא מערכת ניהול תוכן וזה מחזיר אותנו לויכוח ישן וזה גם נאמר בערך באותו פודקאסט.

בהצלחה לכל מי שמעוניין לנסות להיכנס לג'ומלה.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
תודה. עשית לי חשק.
עוד שאלה, אתה מכיר במקרה את סרטי ההדרכה של lynda?
יש לי דיסק קורס joomla שלהם...

יריב

משתמש רשום
לא מכיר, אשמח לקבל העתק, זה יכול לעזור להדרכת משתמשים ?

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
יש לי שלוש קורסים:

Lynda Joomla 1.5 Essential Training
-לימוד בסיסי של ג'ומלה מאפס

Lynda - Joomla! Creating and Editing Custom Templates
-קורס על יצירה ועריכה של תבניות לג'ומלה

Lynda - Joomla! Advanced CSS
-css למתקדמים

אני מניח שהראשון יכול להיות שימושי להדרכת משתמשים...
אם תרצה להיעזר בזה, דבר איתי בפרטי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה