דיון דיון מיוחד ומשעמם

.כותבת.

משתמש מקצוען
לפני כמה ימים עלה מאמר ששמו – "סיפור מיוחד ומעניין!" (עם הסימן קריאה)

עבר קצת זמן והוא השתדרג ל- "תלתל הזהב – סיפור מיוחד ומעניין!" (והסימן קריאה נשאר) בתוספת תמונה של ילד מוזהב.

היום העלו מאמר ששמו – "עוד גל ודי / סיפור למשועממים" (אגב ממומלץ ולא משעמם בכלל).

מאמינה שכמוני, לעוד כמה פה הכותרת – "סיפור מיוחד ומעניין" ועוד עם הסימן קריאה (סיפור שנאה בפני עצמו), גרם לכמה צימרורים והעביר את העיניים הלאה אוטומטית..

ייתכן שהסיפור הוא מיוחד וגם מעניין.. אבל הכותרת.. חבל. וגם אם הכוונה הייתה להגחיך – כוונות בתפילה.. מאיפה שנדע?

לעומת זאת את הסיפור למשועממים פתחתי מיד, מאמינה שכמוכם כמוני... ואין צורך להסביר.

חשבתי על זה שכל כך הרבה פעמים כשאנחנו כותבים אנחנו יכולים מבלי משים לדרוך על כל מיני יבלות שלנו ייראו קבילות לחלוטין, אבל בעיני אחרים הן יהיו נוראות ואיומות.

מה דעתכם/ן סופרים/ות נכבדים/ות להטעים אותנו קצת מנסיונכם/ן בעניין?

איזה סוג של משפטים / מילים / כותרות וכו' לא עוברים מסך? איזה סיפורים מוזרים קרו לכם/ן בנושא? ובאיזה דברים מוזרים נתקלתם/ן?

לתשומת ליבכם/ן: לא התכוונתי רק לכותרות:) הטעימונו נא מהניסיון הכללי

נערך לאחרונה ב:

@Simcha

משתמש מקצוען
יתכן וניתן לשלות מהדיון המצורף פנינים הרלוונטיים לדיון הנוכחי.

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
מסכימה איתך מאוד. סימן הקריאה פלוס הכותרת שמנסה להאכיל בכפית את מה שאנחנו אמורים להרגיש - לא מושכים בכלל לקריאה. לא נותנים לנו בכלל תחושה שיש פה סיפור ששווה קריאה.
[חוץ מזה שלא אהבתי את הסיפור על תלתל הזהב... לא אוהבת את סוג הסיפורים שמנסים לסחוט ממך דמעות, ואז טורקים לך דלת בפרצוף ובעצם צוחקים על הדמעות שלך...]
איך אפשר להגדיר כותרות שכן "עוברות מסך" מבחינתי? קשה. אני חושבת שכותרת עם טוויסט מקורי תמשוך את העין מאוד (למשל, זוכרת את השיר "פצצת התום", של @הוריקן, נדמה לי). אבל גם כותרת פשוטה וממצה תספיק...

bat 7

משתמש סופר מקצוען
תורת הכותרת...
תורה חשובה מאד!
בימים עמוסי מלל כמו שלנו, וודאי.
אין לנו טיפת קשב, טיפת סבלנות, טיפת יכולת לפנות את המח לעוד משהו חדש.
ולכן דווקא היום כותרת נכונה היא סופר חיונית.
כאחת שיש לה רשימת תפוצה פעילה של קרוב ל - 9,000 נשים יש לי מה להוסיף לדיון המלומד, מקווה בהמשך.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מעבר לכל הדיון בעבר, כעת יש צורך במאמץ כפול ומכופל בבחירת הכותרת, שלא תיחשד כפרסומת מחופשת לאשכול.

כותרת מוצלחת מדי - אוטומטית מסווגת כפרסומת קריאטיבית.

הוריקן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
אני יותר מתחברת לכותרת עם מילים פשוטות, אבל שמביעות רעיון.
ולא איזה משפט מתוחכם ועוקצני, שנותן לי הרגשה לא הכי.
חושבת שככה רוב האנשים, לדבר חכם אבל פשוט, אחרת נכנסים לבלאגן של רגישויות.

anotherית

משתמש סופר מקצוען
מעבר לכל הדיון בעבר, כעת יש צורך במאמץ כפול ומכופל בבחירת הכותרת, שלא תיחשד כפרסומת מחופשת לאשכול.

כותרת מוצלחת מדי - אוטומטית מסווגת כפרסומת קריאטיבית.
מסווגת ובצדק.

אם מישהו כותב משפט עם סימן קריאה, זאת אומרת שהתוכן לא מספיק בפני עצמו.

ואותו הדבר בכותרת. כותרת פשוטה לתוכן מלא. ולא מכלילה, אבל בדרך כלל, הכלל עובד גם הפוך.

bat 7

משתמש סופר מקצוען
מסווגת ובצדק.

אם מישהו כותב משפט עם סימן קריאה, זאת אומרת שהתוכן לא מספיק בפני עצמו.

ואותו הדבר בכותרת. כותרת פשוטה לתוכן מלא. ולא מכלילה, אבל בדרך כלל, הכלל עובד גם הפוך.
מהניסיון שלי בשליחת מיילים, כותרות עם סימן קריאה נפתחות הרבה יותר.
הפשוטות והנעימות, זוכות לאחוזי פתיחה נמוכים מאד.
תכלס, בדור עייף מרוב מלל, אנשים רואים רק מה שמושך,
רואה את זה במייל אחר מייל, בהפרש אדיר באחוזי הפתיחה.
מושך הכוונה לא לכתוב כותרת פומפוזית של "מרתק", אבל כן להציג משהו אחר, שונה.

.כותבת.

משתמש מקצוען
לא רק שזה לא הכוונה, אלא זה ממש גורם לתגובה הפוכה.. כבר גיליתי מה הטקסט אמור לעשות לי, כבר החלטתם בשבילי, כבר הבהרתם מה תהיה המחשבה שלי בשעת הקריאה.. במחילה מכבודכם אלך לחפש משהו עם כותרת מאפשרת וחופשית יותר :)

bat 7

משתמש סופר מקצוען
לא רק שזה לא הכוונה, אלא זה ממש גורם לתגובה הפוכה.. כבר גיליתי מה הטקסט אמור לעשות לי, כבר החלטתם בשבילי, כבר הבהרתם מה תהיה המחשבה שלי בשעת הקריאה.. במחילה מכבודכם אלך לחפש משהו עם כותרת מאפשרת וחופשית יותר :)
ולמרות כל זאת.
אם ממשיכים לכתוב את זה במיילים של רשימות,
תהיי בטוחה שאנשים עדיין נופלים לבור הזה...
אחרת הם לא היו כותבים כך, יש מדד מדויק של פתיחות.
אישית, בחיים לא כותבת ככה. מה ששנוא עליך...

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ולמרות כל זאת.
אם ממשיכים לכתוב את זה במיילים של רשימות,
תהיי בטוחה שאנשים עדיין נופלים לבור הזה...
אחרת הם לא היו כותבים כך, יש מדד מדויק של פתיחות.
אישית, בחיים לא כותבת ככה. מה ששנוא עליך...
אם את מקבלת כסף על כל כניסה, או שיש סיכוי שתרוויחי על ידי פרסומות וכדומה, בהחלט שווה לעשות 'מלכודת שיווקית' כזו.
אבל אם מחפשים הערכה אמיתית לסופר ולסיפור, כמו בפורום כתיבה מקצועית, מלכודת שכזו עשויה רק להבטיח שהקורא המתוסכל לא יפתח יותר את הפוסטים של הכותב הנ"ל.

bat 7

משתמש סופר מקצוען
אם את מקבלת כסף על כל כניסה, או שיש סיכוי שתרוויחי על ידי פרסומות וכדומה, בהחלט שווה לעשות 'מלכודת שיווקית' כזו.
אבל אם מחפשים הערכה אמיתית לסופר ולסיפור, כמו בפורום כתיבה מקצועית, מלכודת שכזו עשויה רק להבטיח שהקורא המתוסכל לא יפתח יותר את הפוסטים של הכותב הנ"ל.
כן. ברור לי שכאן הטריקים הזולים האלו רק יגרמו לריאקציה.

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
מהניסיון שלי בשליחת מיילים, כותרות עם סימן קריאה נפתחות הרבה יותר.
הפשוטות והנעימות, זוכות לאחוזי פתיחה נמוכים מאד.
תכלס, בדור עייף מרוב מלל, אנשים רואים רק מה שמושך,
רואה את זה במייל אחר מייל, בהפרש אדיר באחוזי הפתיחה.
קחי בחשבון שלעיתים קרובות גוגל מזהה סימני קריאה כספאמים.

בכלל, באופן כללי גוגל די ידידותית לנו, כסופרים, ומעודדת את הכתיבה המנימליסטית.
הכלל הבסיסי שהיא מציבה לכל מנהל/ת רשימת תפוצה הוא להסתייג ככל האפשר מתוויםם מיותריםם בכותרות המיילים.
סמני קריאה, סימני שאלה, מקפים, קריאותתת התרגשוווווות - כל אלו ועוד עלולים לחרוץ את דינו של המייל לספאם, ואז לכו תתווכחו עם ניסיונות השיווק.

bat 7

משתמש סופר מקצוען
קחי בחשבון שלעיתים קרובות גוגל מזהה סימני קריאה כספאמים.

בכלל, באופן כללי גוגל די ידידותית לנו, כסופרים, ומעודדת את הכתיבה המנימליסטית.
הכלל הבסיסי שהיא מציבה לכל מנהל/ת רשימת תפוצה הוא להסתייג ככל האפשר מתוויםם מיותריםם בכותרות המיילים.
סמני קריאה, סימני שאלה, מקפים, קריאותתת התרגשוווווות - כל אלו ועוד עלולים לחרוץ את דינו של המייל לספאם, ואז לכו תתווכחו עם ניסיונות השיווק.
מעניין מה שאת אומרת.
אבל אם אני רואה יותר פתיחות עם סימן קריאה, משמע שהגיע פחות לספאם...
אולי כי אני עושה את זה בעדינות, סימן קריאה אחד בלבד.
ומיילים מוספאמים בעיקר בכלל כי דיווחו עליהם ככאלה, לא?

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
מעניין מה שאת אומרת.
אבל אם אני רואה יותר פתיחות עם סימן קריאה, משמע שהגיע פחות לספאם...
אולי כי אני עושה את זה בעדינות, סימן קריאה אחד בלבד.
ומיילים מוספאמים בעיקר בכלל כי דיווחו עליהם ככאלה, לא?
טוב, האמת - סקרנת אותי...
הלכתי לבדוק נתונים. (לא אצלי, אין לי. אצל לקוחה.)
התוצאה לפניכם.
מספרים שונים, אבל לא רואה הבדל באחוזים.
1605099047362.png

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  27  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה