דיון דיון ישיר בסוגיית הפרסום העקיף בעיתונות החרדית

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
יש בעיתונות...כתבות נדל"ן "אובייקטיביות" המשולמות מראש ואינן מסומנות, וכן הלאה. האם לא מגיעה לקוראים חובת גילוי נאות?
איזה רעיונות מזעזעים.
הרי אם הקוראים יקבלו גילוי נאות, איך תרוויח בורות לילית? ממה יתפרנסו מנהליה?

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
איך יודעים לאיזה מוסד הולך להיות מצ'ינג השבוע?
לפי הכתבה הענקית ביתד או במשפחה...
@מוישה, זה לא פרסום סמוי?

עקרונית, אני רואה את היומונים החרדיים כ'עלון פנימי' של מגזר בציבור החרדי, שאמור לספר על נפלאותיהם של מנהיגי המגזר, בין המנהיגים הרוחניים ובין המנהיגים הפוליטיים, וכמובן ללכלך על האוייבים. ופה ושם, בשביל שהתמימים שלא מבינים את זה יעשו מנוי, משבצים גם ידיעות כאלו ואחרות, על האסון המחריד באינדונזיה, ועל הקריסה האיומה במלזיה. מרתק, לא?!

תקופה ארוכה הייתי מנוי לאחד היומונים, עד שהבנתי את העובדה המרה:
מה שמעניין, לא נמצא שם, ומה שנמצא שם, לא מעניין.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
העין שלי מדלגת אוטומטית על כל 'ידיעה' עיתונאית שאינה בפונט עיתונאי אמיתי, אלא אם כן מראש אני יודעת שאין לי מה לקרוא והאלטרנטיבה בדמות ידיעות מסחריות נטו הן המוצא היחיד.

ולעניין השחיתויות, מריבות, השתלחויות, עוולות, וכו' וכו' וכו' - בעולם שלנו נמנעים מלעסוק בהם מלכתחילה, מכל מיני טעמים, ואני שמחה על כך.

הני ר.

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
מאותה סיבה השבוע לא קיבלנו את עיתון ******.
הרבה מהכתבות שם על בכירים מהצבא.
ועל אברכים שיצאו לעבוד [ולא אנ'לא ליטאית]
על אברכים הייטקיסטים וטנקיסטים ועובדים במנופים וכו.
משהו מממן את זה.
על הבוקר הילדים קפצו לחפש.
זהו ביטלנו.
יש חברה שעוזרת להפרעות קשב חרדות וכו.
הם מתהדרים בזה שהם כמעט לא מפרסמים..
רק שבכל שבוע מופיעים מכתבי תודה בכל העיתונים [גם אלו שחלוקים בדעותם]
ובכל מיני תוכן שיווקי ושלא.
ואני אומרת מי צריך פרסומת?

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
יש חברה שעוזרת להפרעות קשב חרדות וכו.
הם מתהדרים בזה שהם כמעט לא מפרסמים..
רק שבכל שבוע מופיעים מכתבי תודה בכל העיתונים [גם אלו שחלוקים בדעותם]
ובכל מיני תוכן שיווקי ושלא.
ואני אומרת מי צריך פרסומת?
אולי את לא מודעת, אבל יש להם גם כתבות עיתונאית בפונט עיתונאי. ועל זה אני הכי מתפוצצת.
מתארים מקרה מסכן, רחמנות, כזה שהממשלה דופקת אותו עד הקצה, ואז איך החברה הנ"ל באה ומושיעה ומשיגה לו זכויות... איכס.

הני ר.

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
אולי את לא מודעת, אבל יש להם גם כתבות עיתונאית בפונט עיתונאי. ועל זה אני הכי מתפוצצת.
מתארים מקרה מסכן, רחמנות, כזה שהממשלה דופקת אותו עד הקצה, ואז איך החברה הנ"ל באה ומושיעה ומשיגה לו זכויות... איכס.
זה עוד חברה שמממשת את זכויותיה להתפרסם.
התכוונתי למשו אחר

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ולעניין השחיתויות, מריבות, השתלחויות, עוולות, וכו' וכו' וכו' - בעולם שלנו נמנעים מלעסוק בהם מלכתחילה, מכל מיני טעמים, ואני שמחה על כך.
ידוע פתגמו של השופט לואי ברנדייס:
"אור השמש הוא המטהר הטוב ביותר, ואור המנורה הוא השוטר היעיל ביותר".
אם מכל מיני סיבות, נכונות יותר ופחות, אנו נמנעים מלעסוק בשחיתויות ובעוולות - עלינו לדעת שיש לזה מחיר כבד, והוא השתרשותן של שחיתויות, עוולות, והטרדות למיניהן, בלי אפשרות אמיתית לטפל בהן.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
ידוע פתגמו של השופט לואי ברנדייס:
"אור השמש הוא המטהר הטוב ביותר, ואור המנורה הוא השוטר היעיל ביותר".
אם מכל מיני סיבות, נכונות יותר ופחות, אנו נמנעים מלעסוק בשחיתויות ובעוולות - עלינו לדעת שיש לזה מחיר כבד, והוא השתרשותן של שחיתויות, עוולות, והטרדות למיניהן, בלי אפשרות אמיתית לטפל בהן.
אם כן, נמצאים בקו תפר עדין מאד בין הרצוי למצוי. מצד אחד, למה אני כאשה צריכה לדעת על כל הלכלוך שהולך אצל הזולת? מצד שני, אם אנשים אחרים ילכלכו את ידיהם ברפש, יש סיכוי טוב לשינוי. זה אוי לי מיוצרי ואוי לי מיצרי.

גלות, הוי, גלות.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אם כן, נמצאים בקו תפר עדין מאד בין הרצוי למצוי. מצד אחד, למה אני כאשה צריכה לדעת על כל הלכלוך שהולך אצל הזולת? מצד שני, אם אנשים אחרים ילכלכו את ידיהם ברפש, יש סיכוי טוב לשינוי. זה אוי לי מיוצרי ואוי לי מיצרי.

גלות, הוי, גלות.
למה כל הנביאים היו צריכים לזעוק השכם והערב על כל הלכלוך והרפש שהסתובב אצל המנהיגים והשרים של עם ישראל, ועוד לכתוב את זה לדורות?!
כי זה מה שהביא לגלות.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
מצד שני, הנביאים לא דברו על אנשים ספציפיים, אלא על תופעות. אלו שרצו ובחרו בטוב והאמינו בה', שמעו את הדברים ולקחו אותם ללב ולעצמם. אבל היו גם אלו שהתעלמו.

אני באמת נבוכה. פוחדת לדבר, יודעת שאולי אתן את הדין דווקא בגלל שלא. אין לי מי שיורה לי את הדרך הנכוחה מה נכון ומה צריך לעשות באמת כאן ועכשיו הישר בעיני ה'.

וי שלוק

מהמשתמשים המובילים!
מוזיקה ונגינה
האמת שגם כל חדשה שמפורסמת היא פרסומת, שלרוב גם מתוזמנת.
כלומר, נתניהו תוקף בעזה בסמיכות לבחירות ע"מ להרים את הפופולריות שלו.
כל מדינאי שמחולל משהו אמיתי דואג שיתפרסם המעשה ע"מ לדאוג למעמדו. וכן הלאה.
נמצא שאין כמעט חדשה שאינה פרסומית, למעט טעויות של בני עשרה שמוחם לא נתון לפרסום ומעמד.
ואנו כחרדים יכולים להוסיף - שאף אסון טבע וכדו', הינו 'פרסומת' של בורא עולם להזכירנו שהוא כאן ומתפעל פה לבדו את העסק...
(השבוע הפקתי אירוע ליהודי. האירוע עלה לו עשרות אלפי שקלים!! אך מטרתו הייתה מטרת אמת לחזק איזה משהו.
ואני לא יכולתי לסבול את השאננות שלו, שלא חיפש פרסום או כסף והרסתי לו את כל התמימות! שכנעתי אותו לקדם ע"י האירוע את העסק שלו...)

נערך לאחרונה ב:

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מצד שני, הנביאים לא דברו על אנשים ספציפיים, אלא על תופעות. אלו שרצו ובחרו בטוב והאמינו בה', שמעו את הדברים ולקחו אותם ללב ולעצמם. אבל היו גם אלו שהתעלמו.
הם דיברו גם על אנשים ספציפיים.
רוצים דוגמאות?
מלכים ב' כה כה:
וַיְהִי בַּחֹדֶשׁ הַשְּׁבִיעִי בָּא יִשְׁמָעֵאל בֶּן נְתַנְיָה בֶּן אֱלִישָׁמָע מִזֶּרַע הַמְּלוּכָה וַעֲשָׂרָה אֲנָשִׁים אִתּוֹ וַיַּכּוּ אֶת גְּדַלְיָהוּ וַיָּמֹת וְאֶת הַיְּהוּדִים וְאֶת הַכַּשְׂדִּים אֲשֶׁר הָיוּ אִתּוֹ בַּמִּצְפָּה:
ירמיהו כ''ט כא-כג:
כֹּה אָמַר ה' צְבָאוֹת אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל אֶל אַחְאָב בֶּן קוֹלָיָה וְאֶל צִדְקִיָּהוּ בֶן מַעֲשֵׂיָה הַנִּבְּאִים לָכֶם בִּשְׁמִי שָׁקֶר הִנְנִי נֹתֵן אֹתָם בְּיַד נְבוּכַדְרֶאצַּר מֶלֶךְ בָּבֶל וְהִכָּם לְעֵינֵיכֶם: וְלֻקַּח מֵהֶם קְלָלָה לְכֹל גָּלוּת יְהוּדָה אֲשֶׁר בְּבָבֶל לֵאמֹר יְשִׂמְךָ ה' כְּצִדְקִיָּהוּ וּכְאֶחָב אֲשֶׁר קָלָם מֶלֶךְ בָּבֶל בָּאֵשׁ:
ישעיהו כב:
כֹּה אָמַר אֲדֹנָי ה' צְבָאוֹת לֶךְ בֹּא אֶל הַסֹּכֵן הַזֶּה עַל שֶׁבְנָא אֲשֶׁר עַל הַבָּיִת: מַה לְּךָ פֹה וּמִי לְךָ פֹה כִּי חָצַבְתָּ לְּךָ פֹּה קָבֶר חֹצְבִי מָרוֹם קִבְרוֹ חֹקְקִי בַסֶּלַע מִשְׁכָּן לוֹ:
וזו רק תחילת הרשימה...

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
האמת שגם כל חדשה שמפורסמת היא פרסומת, שלרוב גם מתוזמנת.
כלומר, נתניהו תוקף בעזה בסמיכות לבחירות ע"מ להרים את הפופולריות שלו.
כל מדינאי שמחולל משהו אמיתי דואג שיתפרסם המעשה ע"מ לדאוג למעמדו. וכן הלאה.
נמצא שאין כמעט חדשה שאינה פרסומית, למעט טעויות של בני עשרה שמוחם לא נתון לפרסום ומעמד.
יש הבדל בין מעשה שנעשה בגלל הנסיבות הקיימות המצריכות אותו, שהוא דבר נכון, גם אם מפרסמים אותו, לבין מעשה שנעשה רק בשביל פרסומת.
הטענה שנתניהו תוקף בעזה בשביל הבחירות, היא טענה חמורה ביותר שנטענת על ידי מתנגדיו, וכמובן מוכחשת על ידו בכל תוקף.

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
ועכשיו זכינו לפסק בית המשפט בענייננו. 'יתד נאמן' זוכה להצטרף לכלי התקשורת הגדולים שזכו כבר לתביעה ייצוגית בגין פרסום סמוי והטעייה. אליהו כהן הגיש תביעה לבית המשפט המחוזי בירושלים שבה הוא טוען כי 'יתד נאמן' מפרסמים ידיעות חדשותיות או פניות לקוראים (במסגרת 'רשות הרבים') בלי להבהיר כי מדובר בפרסומות. הוא מבקש מבית המשפט להורות לעיתון לפצות את כלל מנויי העיתון ב-20 מליון ש"ח. בראש המפרסמים מככבים כמובן '********** סנטר' ו'***************************'. מרתק לקרוא את הדוגמאות וחלקן משעשע ביותר. יתד נאמן השיבו בתשובה מעניינת מאוד ומפורטת ביותר. בית המשפט קיבל את טענת המשיבים וזיכה אותם מכל קנס. אני מצרף את כל המסמך, קודם כל כי הוא מרתק (קראתי חלקים גדולים), ומלבד זאת הוא נוגע למספר נקודות שהתווכחתי עליהן באשכול זה.

קבצים מצורפים

• תביעה ייצוגית נגד יתד נאמן על פרסום סמוי.pdf
    7.9 MB · צפיות: 267

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
השטח האפור גדול ורחב ידיים, יש בו מקום להכל...

סתם מעלה קטע מעיון מרופרף ...

20200122_112014.jpg

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
ועכשיו זכינו לפסק בית המשפט בענייננו. 'יתד נאמן' זוכה להצטרף לכלי התקשורת הגדולים שזכו כבר לתביעה ייצוגית בגין פרסום סמוי והטעייה. אליהו כהן הגיש תביעה לבית המשפט המחוזי בירושלים שבה הוא טוען כי 'יתד נאמן' מפרסמים ידיעות חדשותיות או פניות לקוראים (במסגרת 'רשות הרבים') בלי להבהיר כי מדובר בפרסומות. הוא מבקש מבית המשפט להורות לעיתון לפצות את כלל מנויי העיתון ב-20 מליון ש"ח. בראש המפרסמים מככבים כמובן '********** סנטר' ו'***************************'. מרתק לקרוא את הדוגמאות וחלקן משעשע ביותר. יתד נאמן השיבו בתשובה מעניינת מאוד ומפורטת ביותר. בית המשפט קיבל את טענת המשיבים וזיכה אותם מכל קנס. אני מצרף את כל המסמך, קודם כל כי הוא מרתק (קראתי חלקים גדולים), ומלבד זאת הוא נוגע למספר נקודות שהתווכחתי עליהן באשכול זה.
אפשר לשלוח לי את זה למייל או להעלות לג'מבומייל?
אני לא מצליחה להוריד :( (הבאג אצלי)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  31  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה