התייעצות דיווח למע"מ ללא רו"ח

אגס סברס תפוח

משתמש פעיל
אני עוסק מורשה, לא מעסיק עובדים, משלם כל חודש כ250 ש"ח לרו"ח רק עבור דיווח למע"מ, (חוץ מתשלום על פתיחת תיק, דו"ח שנתי, והצהרת הון, וחתימה לצורך משכנתא, וכו'). חושב לחסוך את זה, ולדווח כל חודשיים בעצמי למע"מ.
האם אני צריך לעדכן מראש את הרו"ח כיון שהוא רשום כמייצג, או שאפשר גם בלי לעדכן אותו?

CPA

משתמש פעיל
250 ש"ח זה בהחלט זול לע.מ.!! ועוד רו"ח! פתיחת תיק ותשלום עבור אישורים? בכל אופן לא תחסוך, אבל אולי אפשר לבקש להתחשב.
תאמין לי שלא תחסוך כך... תשקיע במה שאתה טוב (לעשות כסף) ולא בניהול ספרים ואחריות על דיווחים!
אגב התשלום לא
רק עבור דיווח למע"מ,
אלא גם על ליווי וייעוץ שוטף בכל עת שצריך, סטטוס בביטוח לאומי, עדכון סטטוס מקדמות מ"ה ודמי ביטוח לאומי במהלך השנה בהתאם לפעילות כדי שלא יהיו הפתעות שם, פלט רווח והפסד בכל עת, עדכונים מקצועיים ועוד. זה ממש חלק בלתי נפרד מהצלחת עסק שמחשיב את עצמו.

אגס סברס תפוח

משתמש פעיל
הבעיה שהיא לא עושה שום עבודה חוץ מדיווח למע"מ,
אפילו לא אמרה לי שעל הוצאות דלק אפשר לקזז מע"מ, רק אחרי קרוב לשנה שראיתי את זה באינטרנט ושאלתי אותה, אמרה שכן, אך אני לא שמרתי את הקבלות וכך הפסדתי מאות או אלפי שקלים. ובטח שלא נותנת עדכונים מקצועיים.
ובשביל הדיווח הדו חודשי למע"מ לשלם 500 ש"ח, למה שלא אעשה זאת בעצמי?

נועה מ

משתמש מקצוען
הבעיה שהיא לא עושה שום עבודה חוץ מדיווח למע"מ,
אפילו לא אמרה לי שעל הוצאות דלק אפשר לקזז מע"מ, רק אחרי קרוב לשנה שראיתי את זה באינטרנט ושאלתי אותה, אמרה שכן, אך אני לא שמרתי את הקבלות וכך הפסדתי מאות או אלפי שקלים. ובטח שלא נותנת עדכונים מקצועיים.
ובשביל הדיווח הדו חודשי למע"מ לשלם 500 ש"ח, למה שלא אעשה זאת בעצמי?
תעבור למשהיא יותר טובה. שכנראה לא תהיה כל כך זולה.
ותרויח ממהפרש את החיסכון במס.
אם היא לא ישבה איתך בפירוט איזה קבלות להביא. לדעתי תמצא משהיא אחרת.

לוי ו.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אני עוסק מורשה, לא מעסיק עובדים, משלם כל חודש כ250 ש"ח לרו"ח רק עבור דיווח למע"מ, (חוץ מתשלום על פתיחת תיק, דו"ח שנתי, והצהרת הון, וחתימה לצורך משכנתא, וכו'). חושב לחסוך את זה, ולדווח כל חודשיים בעצמי למע"מ.
האם אני צריך לעדכן מראש את הרו"ח כיון שהוא רשום כמייצג, או שאפשר גם בלי לעדכן אותו?
א. על פי חוק האתיקה של רואי חשבון אתה יכול לעבור לאיזה מייצג שאתה רוצה ואתה לא צריך לתת להם סיבה למה אתה עוזב אותם כמובן שיהיו רו"ח שאם לא תבקש שיסירו את הייצוג שלך הם ימשיכו לגבות ממך כסף,
ב. לגבי הדיווחים שאתה רוצה לעשות לבד לא כדאי על כזה סכום לקחת סיכון איזה הוצאות מוכרות במיוחד שאתה לא יודע מה הוצאה מוכרת ומה לא,
המלצה שלי מכאן ולהבא במידה ויש לך ספקות אם ההוצאה יכולה להיות מוכרת או לא כדאי להביא לרו"ח את ההוצאות ואז הוא מחליט ע"פ החוק כמובן באיזה הוצאה מוכרת והוא מקזז מע"מ או הוצאה לא מוכרת ולכם הוא לא מקזז מע"מ בכ"א כדאי להביא הרבה הוצאות ומקסימום הוא לא ירשום מאשר לא להביא ובסוף מתברר למפרע שהפסדת כסף.

חיה לנדאו

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
האם אני צריך לעדכן מראש את הרו"ח כיון שהוא רשום כמייצג, או שאפשר גם בלי לעדכן אותו?​
אתה משלם 250 שזה מחיר גמ"ח, מה שמסביר את העובדה שהוא לא מתייחס לכל ההוצאות שלך.
אני אישית, לא עובדת בצורה כזו. גם הרבה חומר נשמט וחבל. בסוף הלקוח יישלם בסוף שנה יותר כסף לביטוח לאומי ומס הכנסה.
קח בחשבון, שאתה משלם מחיר נמוך ומקבל תמורה נמוכה.
המחירים בשוק (וגם אני..) אצל טובים מתחילים ב 500 ומעלה לחודש.
תעדכן את הרוח במידה ואתה עוזב. תסיים יפה. אא לדעת מתי תצטרך אותו.
בהצלחה

אגס סברס תפוח

משתמש פעיל
במידה ואני מחליט לנסות לדווח למע"מ לבד,
באיזה תוכנה הייתם ממליצים לי להשתמש לצורך כך?
את החשבוניות והקבלות אני מוציא דרך ריווחית-חשבונית אונליין, משלם להם כ250 ש"ח לשנה,
האם אפשר דרכם גם לעשות את זה?

לוי ו.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
מה שחשוב לדעת כשמדווחים לבד זה:
א. לא לפספס לדווח שום הכנסה.
ב. צריך לדעת איזה הוצאות מוכרות וכמה מההוצאה מוכרת, יש אנשים שחושבים שהם יודעים את החוקים ובפועל מדווחים לא נכון כמו לדוגמא הוצאת דלק מוכרת רק 2/3 מההוצאה ואנשים מדווחים הכל וכו' וכו', כמו כן אפשר לקזז מע"מ תשומות עד חצי שנה אחורה.
כמובן אם יש ספקות כדי להתייעץ עם איש מקצוע בתחום ולא לעשות דברים שאתה לא יודע...

לוי ו.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית

אגס סברס תפוח

משתמש פעיל
לא הובנתי,
אני מנהל את כל החשבוניות מס וכו' בריווחית- חשבונית אונליין,
אני מתכוין לשאול איך אני מגיש לבד את הדיווח למע"מ באזור האישי, שולח להם צילום פיזי של כל ההוצאות עם המע"מ והם עושים את החישוב? או אני מחשב וכותב להם מה שיצא לי? או שצריך להכניס את זה לתוכנה מסויימת?

כח הרצון

משתמש מקצוען
חשוב וכדאי להכניס את ההוצאות מסודר לתוכנה כך שיהיה בסוף שנה פרוט הכנסות והוצאות מסודר להגשת הדוח השנתי וכן להשוואות מול מה שהוגש במהלך השנה למע"מ.
בריווחית יש אפשרות להכניס גם את ההוצאות אבל לא נתקלתי מה זה אומר ריווחית חשבונית און ליין -יש לך אפשרות רק להפקת הכנסות?
לאחר הזנת הנתונים בצורה נכונה שתפצל את החלק של המעמ על ההוצאות מוציאים מהתוכנה דוח מע"מ (ודוח מקדמות מס הכנסה במידה ויש חיוב במקדמות) ואותם צריך לדווח לרשויות
ניתן לדווח דרך אתר האינטרנט של מע"מ צריך להרשם בפעם הראשונה כדי שיהיה לך שם משתמש וסיסמא
מכניסים סכום הכנסות וסכום מע"מ על ההוצאות
בגדול די פשוט למי שמעוניין לדעת את זה רק הייתי ממליצה שחבר או משהו יראה לך בהתחלה איך עושים זאת
דוח מע"מ נראה כך... (תמונה מגוגל)
maam-form.jpg

לוי ו.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
לא הובנתי,
אני מנהל את כל החשבוניות מס וכו' בריווחית- חשבונית אונליין,
אני מתכוין לשאול איך אני מגיש לבד את הדיווח למע"מ באזור האישי, שולח להם צילום פיזי של כל ההוצאות עם המע"מ והם עושים את החישוב? או אני מחשב וכותב להם מה שיצא לי? או שצריך להכניס את זה לתוכנה מסויימת?
אתה עושה את החישוב צריך לשים לב לא לרשום הוצאות כפולות

אמא של נפתלי :)

משתמש מקצוען
תוכנת הנהלת חשבונות מהווה ספר תקבולים ותשלומים שחובה על כל עוסק מורשה לנהל!!!
הנה - דוגמא ראשונה לנפילה בביקורת של מס הכנסה!

אגס סברס תפוח

משתמש פעיל
תוכנת הנהלת חשבונות מהווה ספר תקבולים ותשלומים שחובה על כל עוסק מורשה לנהל!!!
הנה - דוגמא ראשונה לנפילה בביקורת של מס הכנסה!
כפי שכתבתי, אני מנהל את כל התקבולים בתוכנה של ריווחית חשבונית אונליין, וכן שומר את כל הקבלות על ההוצאות בצורה מסודרת.
כל מה ששאלתי זה לגבי הדיווח הדו חודשי למע"מ, האם אחרי שאני נכנס לאזור האישי במע"מ אני פשוט מקליד את הנתונים שיש אצלי, או שצריך להפיק איזה מסמך מתוכנה מסויימת, כמו שלדוגמה מופיע בקובץ המצורף.

קבצים מצורפים

• מעמ.png
    מעמ.png
    KB 61.4 · צפיות: 19

לוי ו.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
כן רק מקליד את הנתונים שיש לך

לוי ו.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
כפי שכתבתי, אני מנהל את כל התקבולים בתוכנה של ריווחית חשבונית אונליין, וכן שומר את כל הקבלות על ההוצאות בצורה מסודרת.
כל מה ששאלתי זה לגבי הדיווח הדו חודשי למע"מ, האם אחרי שאני נכנס לאזור האישי במע"מ אני פשוט מקליד את הנתונים שיש אצלי, או שצריך להפיק איזה מסמך מתוכנה מסויימת, כמו שלדוגמה מופיע בקובץ המצורף.
את הדו"ח המכוון שצירפת בקובץ צריכים להגיש מי שהמחזור השנתי עולה על מיליון וחצי ש"ח ומעלה

בתיה ויג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אם כך, תעבור לתוכנה שמנהלת גם הוצאות
חשבונית און ליין מנהלת רק הכנסות
ואז תוכל להוציא מהתוכנה דוח מע''מ שאותה רק תצטרך להעתיק למערכת של מס הכנסה
( בעתיד הקרוב יהיה ממשק)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה