דיאטת חלבון- סלים פיט -מומלץ?

• פותח הנושא ו8
  • פורסם בתאריך

רעותי התותי

משתמש רשום
צילום מקצועי
אני מכירה
עשיתי את זה
זה מעולה ממש
אבל צריך הרבה הערכות לפני
כל יום בבוקר להכין לך לכל 3 שעות ארוחה קטנה
אני פחות עקבית בדברים מהסוג הזה אז הפסקתי
אגב קניתי מהם את כל האבקות חלבון אם את מעונינת בהם בשמחה אני אתן לך אותן
בהצלחה

רעותי התותי

משתמש רשום
צילום מקצועי
אם זה פיט קיי-סלים פיט אז זה מה שאני עשיתי
אוכלים הכל בדגש על חלבונים
5 או 6 ארוחות קטנות ביום ברווחים של 3 שעות
-ויש ארוחה אחת שמורכבת מהאבקת חלבון שאותה אפשר לצרף או לשייק או למעדן(חלבון)
נגיד ארוחה ראשונה ברנפלקס עם חלב
ארוחה שניה ארוחת חלבון
ארוחה שלישית כריך גבינה או טונה או טחינה וירקות
ארוחה שלישית חלבון(עדיף מבושל ופחמימה-יותר חלבון) וירקות
ארוחה רביעית פרי
ארוחה חמישית את השייק חלבון
ואם את עירה יותר מאוחר אז עוד איז כמה קרקרים עם משהו
זה מלמעלה....
הם מביאים לך טבלה כזו של מגנטים ואת בוחרת איך לסדר לך את סדר הארוחות
מקווה שעזרתי

ישי.כ

משתמש פעיל
כל הדיאטות לסוגיהם, לא מחזיקים זמן רב, כל היום מדידות וספירות ללא שום תועלת,
וכן הם יכולות לפגוע בגוף, כי בכל דיאטה מורדים משהו אחר, ובנוסף דיאטה על בסיס חלבון זה הרבה יוצר הרבה פסולת לגוף.

בלוטת הלבלב של אדם שמן עובדת פי 10 יותר קשה במשך שנים, ובסוף תקרוס ותגרום לסוכרת. העורקים של אדם שמן נסתמים בקצב מהיר ביותר ומובילים להתקפי לב ושבץ מוחי.

הפתרון האמיתי הוא:

1. לאכול רק כשצריך - לא לאכול סתם ככה כי בא לי, הוא מפני שמישהו הציע לי, אלא לאכול רק כשרעבים.

2. יש לאכול תוך כדי שמירה על צירופי מזון נכונים - בכל מזון יש כמות כזו או אחרת של סוכרים, למשל בחלבונים יש סוכרים, הם פשוט מתפרקים בגוף לאחר פירוק החלבון (חנקן), כך שמי שאוכל בארוחת אחת בשר עם לחם או תפוח אדמה וכן שאר פחמימות, לאחר כמה שעות הדם יהיה מוצף בסוכר.

אם היינו אוכלים מזון אחד מרוכז בלבד לא היה מצטבר עודף סוכרים בדם בסוף היום, ולא היינו קמים בבוקר מוצפים בסוכרים.

אחד הסיבות שקשה לאנשים לקום בבוקר זה עודף סוכרים, שמצטברים בדם ובאברים.

ולכן יש לאכול בכל מזון אחד, או פחמימות או חלבונים בכמות מוגבלת, ויש להוסיף לכל ארוחה כזו ירקות ועלים ירוקים (אפשר להכין סלט).

3. צריכת מזונות בעלי עומס גליקמי נמוך - יש לאכול מזונות בעלי עומס גליקמי נמוך המעלים את הסוכר בדם בהדרגה, העדיפו אכילת דגנים מלאים (לחם מלא אורז מלא) על פני דגנים ריקים (לחם לבן אורז לבן, תפוחי אדמה).

4. יש לשמור על רווחי זמן גדולים בין ארוחות: לא לאכול לפחות כ2-3 אחרי אכילת מזונות עמילניים, ולפחות 4-5 שעות לאחר מזונות חלבוניים.

5. יש להרבות באכילת פירות וירקות - פירות וירקות מלבד זה שהם מנקים את הגוף, ויש בהם כמעט את כל אבות המזון הדורשים לנו, הם גם יספקו לנו סיבים תזונתיים ונוזלים שיסייעו בתחושת שובע וימנעו התקפי רעב.

אין לאכול פירות לאחר הארוחה, מפני שהם יעמדו בקיבה למעלה ולא יתעכלו אלא יתססו ויהפכו לאלכוהול.

ולכן יש לאכלם לבדם בתור ארוחה נפרדת כשקיבה ריקה מאוכל, כעשרים דקות אחרי אכילת פירות אפשר לאכול מאכלים אחרים.

6. הכנסה מול הוצאה - משקל קשור לפליטת פסולת מהגוף, כמה מסה נכנסת לגוף וכמה יוצאת, ההפרש בין ההכנסה להוצאה זה המדד בין העלייה או הירידה במשקל.

הטעות של הדיאטנים היא, שהם עושים כל מיני טבלאות לספירת קלורית, אומרים בזה יש 1000 קלורית, ובזה 200 קלוריות, אז תעדיף לאכול את המאכל שמכיל פחות קלוריות.

מדוע זוהי טעות? משום שאנחנו לא אמורים לספור קלוריות, שכן קלוריה זוהי יחידת אנרגיה להעלאת חום במעלה, מכיוון שאנחנו איננו בויילר אנחנו לא מודדים את המשקל שלנו לפי אנרגיה, אלא רק לפי מסה (משקל), כמה אוכל הכנסתה וכמה פסולת הוצאתה.

אם לדוגמה, אכלתי 100 קילוגרם של חסה או 100 קילוגרם של שוקולד, ההבדל בין שני המקרים הוא לא מה הכנסתי אל גופי, אלא מה לבסוף נשאר בגופי.

אם הכנסתי 100 קילוגרם של חסה הגוף יאפשר מטבוליזם (חילוף חומרים) מהיר, הגוף יקבל ויטמינים, מינרלים ועוד דברים רבים וטובים מהחסה, הסיבים שבה יספחו אליהם את הרעלים ואת הפסולת (כעין מטאטא) ויצאו איתם החוצה בצואה.

לעומת זאת, אם אכלתי 100 קילוגרם של שוקולד (חפיסה), לא רק שלא הכנסתי שום דבר טוב ומזין לגוף, אלא להיפך, הכנסתי לגופי כמויות של סוכרים מזוקקים ושומן רווי, הגוף לא יודע כיצד לעכל את הסוכרים הללו, והם צפים בזרם הדם, והופכים לשומנים.

כך שמאכילת חסה קבלתי רק דברים טובים ולא נשאר ממנה בגוף שום פסולת, ולכן לא עליתי במשקל, בעוד שמהשוקולד לא קבלתי שום דבר חיובי, חוץ מזה שהוא נאגר בגוף בתור שומנים.

כעת אנחנו מבינים, מדוע אפשר לאכול כמויות גדולות של אבטיח ושאר פירות וירקות חיים ולא להשמין, וזה משום שהמים שבהם יוצאים מהגוף, והסיבים שבהם סופחים פסולת ומוציאים אותם מהגוף.

אם נאכל בעיקר מזונות מן הצומח שלא משאירים בגופנו מצברים של פסולת ולא נאגרים, אנו לא נשמין אלא נהיה יותר בריאים וחזקים.

7. פעילות גופנית - יש לשלב פעילות גופנית כחלק משגרת היום כדי לעודד תחלופה גבוהה של שימוש במאגרי הגליקוגן בשרירים ובכבד.

יש לאכול את ארוחת הבוקר לאחר ביצוע פעילות גופנית, וזה על מנת לרוקן את מאגרי הגליקוגן ולהשאיר את "המחסנים פנויים" לקליטת סוכרים חדשים במקום שיאגרו כשומן.

8. לא לאכול בשעות הערב המאוחרות - הפסקת אכילה בשעות הערב המוקדמות (בצאת הכוכבים, ולא יאוחר מ10 בערב) ואכילת פירות לדם כארוחה הראשונה למחרת, יבטיח כי לא תהיה הצטברות של מזון במערכת העיכול, והלבלב לא יידרש לעבודה מאומצת מה שיגרום לקריסתו.

נערך לאחרונה ב:

טלי.ב

משתמש חדש
אני מכירה
עשיתי את זה
זה מעולה ממש
אבל צריך הרבה הערכות לפני
כל יום בבוקר להכין לך לכל 3 שעות ארוחה קטנה
אני פחות עקבית בדברים מהסוג הזה אז הפסקתי
אגב קניתי מהם את כל האבקות חלבון אם את מעונינת בהם בשמחה אני אתן לך אותן
בהצלחה
עדיין רלוונטי לקבל את האבקות? אשמח אם תחזרי אלי לנייד 054-8187801

קרית הרצוגית

משתמש חדש
שלום וברכה, מהי מכירה את הדיאטה של סלים פיט?מומלץ? מחזיקין מעמד לאורך שנים? או שמעלים הכל בחזרה?
תודה

אולי מעניין אותך גם...