דרוש מידע דחוף! סוכה ללא תולעים! איך?

חוה.

משתמש חדש
אז אחרי ששנה שעברה קניתי 'רפיא' שהומלץ עליו רבות, ואחרי שהם הגיעו הביתה ראיתי שיש בהם תולעים, ואחרי שניקיתי אותם עם קיטורן שנרכש במיוחד עבור הניקוי, בתוספת כל מיני K-השלם את המספר, ואחרי סוכות עשרות כדורי נפתולין וריסוס חוזר וכו' ונילון נצמד כמה סיבובים
כעת מנער על דף לבן: המון תולעים זעירים יצאו לאחל הצלחה עם ה'מחיל אל חיל'

השאלה שלי האם בשנת תשפ"ד יש סכך שאין בו תולעים?

האם במבוק חף מתולעים?
האם הפיתרון היחיד למי שחפץ בסוכה נקייה הוא לקנות דקל, או שמא גם בענפי דקל יש תולעים?

הבו עצה
ושתפו מהסוכה שאצלכם

תודה רבה
אני לשאלתי רב חשוב והוא אמר לי לקחת מים עם אקונומיקה לשפשף את הסכך עם מטאטא ולשטוף לא לסמוך אלי אבל שווה לברר

טיל בליסטי

משתמש פעיל
מצאתי באשכול אחר שצריך 10 יחידות למטר ועולה 3.5 ליחידה.(כמובן למי שיש סוכה גדולה יוצא יקר)
רק שאמרו שם שיש בכל פינת רחוב...
בפינות הרחוב אצלינו לא מצאתי...
מחיר יחסית זול אבל שוב הכמות לסוכה ממוצעת כפול כל שנה...

הקוטב הצפוני

משתמש מקצוען
אני לשאלתי רב חשוב והוא אמר לי לקחת מים עם אקונומיקה לשפשף את הסכך עם מטאטא ולשטוף לא לסמוך אלי אבל שווה לברר
עשיתי את זה שנה שעברה.
עבודה קשה ומעצבנת.

מה שנראלי מחפשים פה זה לחסוך את זה...
הזוי שאין פיתרון קל\ סכך לא נגוע.

ישראלניו

משתמש חדש
אז אחרי ששנה שעברה קניתי 'רפיא' שהומלץ עליו רבות, ואחרי שהם הגיעו הביתה ראיתי שיש בהם תולעים, ואחרי שניקיתי אותם עם קיטורן שנרכש במיוחד עבור הניקוי, בתוספת כל מיני K-השלם את המספר, ואחרי סוכות עשרות כדורי נפתולין וריסוס חוזר וכו' ונילון נצמד כמה סיבובים

האם במבוק חף מתולעים?
האם הפיתרון היחיד למי שחפץ בסוכה נקייה הוא לקנות דקל, או שמא גם בענפי דקל יש תולעים?

הבו עצה
ושתפו מהסוכה שאצלכם

תודה רבה
לגבי פותח האשכול, למיטב ידיעתי אחרי שהסכך נגוע
הנקיון יעזור לאותו שנה בלבד שלא יפלו מהסכך תולעים,
אך לשנה הבאה יהיה שוב תולעים ולא משנה איך תאחסן אותו,
ומה שמרססים ושמים נפטלין הוא כדי שלא יגיעו תולעים בזמן האחסון,
ולכן אם תקנה סכך רפיא או כל סוג שפחות מתליע,
ותבדוק בזמן הקניה שהסכך אינו נגוע,
ואחרי סוכות תאחסן אותו לפי הכללים,
אז יהיה לך סוכה ללא תולעים.

יהודה התותח

משתמש חדש
הסכך ביש חסד היה נגוע...
אתמול בערב קניתי ביש חסדסכך רפיא ולא חשבתי שאמור להיות בעיה בסכך חדש
ממש במקרה ראיתי שכתבת שביש חסד היה נגוע אז בדקתי את שלי ואכן בניעור קל נפלו חרקים חיים
קניתי k300 וk600, הורדתי את הסכך לחצר, וריססתי אותו בהמון חומר (בערך 2 מכלים k300 ומיכל אחד k600 לא יודע אם צריך כזה הרבה תכלס זה מה שעשיתי)
בבוקר ניערתי וניערתי ממש חזק ונפלו נקודות שחורות קטנות שאולי הם חרקים אבל ודאי לא חיים
ליתר ביטחון גם שטפתי אותו טוב במים רותחים(להבנתי זה הורג את הביצים שהחרקים הספיקו להטיל בסכך מה שהריסוס לא עושה אבל אני לא לוקח אחריות על זה, נדמה לי שכך שמעתי פעם) והנחתי לייבוש בשמש לאחר מכן ניערתי שוב חזק מאד והסכך נקי נקי

זה שמי לעלם

משתמש מקצוען
לפני כמה שנים, בערב סוכות ממש גילינו שכל הסכך מתולע, וכבר לא היה שייך לקנות סכך חדש.
מה עשינו?
א. מרחנו אקונומיקה בכמויות על כל הסכך
ב. שטפנו אותו במים רותחים אש
ג. ריססנו אותו בכל חומר ריסוס שהיה לנו בבית
יבשנו כמה שעות ופרשנו אותו
לאחמ"כ, כל מוצאי סוכות אנו מרססים אותו בהרבה מאוד K600 וחבריו השונים, מפזרים הרבה מאוד נפתלין, ואוטמים היטב בניילון כחול נצמד - ניתן להשיג בכל טמבור.
בהצלחה רבה!

גרפיקאית מתנסה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי

האם במבוק חף מתולעים?

הבו עצה
ושתפו מהסוכה שאצלכם

תודה רבה
טוב אז בעקרון אנחנו ב"ה עם הסכך שלנו כבר כמה שנים טובות והוא במצב מעולה!! כמו חדש!!
אז איך אנחנו שמרנו עליו? אז תקשיבו טוב..
מכירים ספריי קיי 300? אתם לא מבינים כמה הוא עוזר!!
כל שנה כשאנו מוציאים את הסכך דבר ראשון מנקים עם מברשת מאבק וכו'..
מרססים משתי הצדדים ובסיום כשמגלגלים ומקפלים,
מרססים עוד משתי הפינות המעוגלות ובצדדים,
על הכל לרסס טוב טוב ספריי K300 אוקיי? לא להתקמצן!;)
ולא צריך לחכות שייתיבש או משהו...
באמת זה שומר ב"ה מעולה! על הסכך שווה לכם לנסות! :)

המצפה לרחמיו

משתמש פעיל
אתמול בערב קניתי ביש חסדסכך רפיא ולא חשבתי שאמור להיות בעיה בסכך חדש
ממש במקרה ראיתי שכתבת שביש חסד היה נגוע אז בדקתי את שלי ואכן בניעור קל נפלו חרקים חיים
קניתי k300 וk600, הורדתי את הסכך לחצר, וריססתי אותו בהמון חומר (בערך 2 מכלים k300 ומיכל אחד k600 לא יודע אם צריך כזה הרבה תכלס זה מה שעשיתי)
בבוקר ניערתי וניערתי ממש חזק ונפלו נקודות שחורות קטנות שאולי הם חרקים אבל ודאי לא חיים
ליתר ביטחון גם שטפתי אותו טוב במים רותחים(להבנתי זה הורג את הביצים שהחרקים הספיקו להטיל בסכך מה שהריסוס לא עושה אבל אני לא לוקח אחריות על זה, נדמה לי שכך שמעתי פעם) והנחתי לייבוש בשמש לאחר מכן ניערתי שוב חזק מאד והסכך נקי נקי
תנסה שוב שנה הבאה כי ה'שחורים הקטנים האלה' לא נעלמים כ"כ מהר מנסיון

פוינט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
סכך נגוע - מחזירים למוכר!
יש מוכרים ישרים שגם השנה קיבלו חזרה סכך נגוע שנקנה שנה שעברה.
הם מחזירים את זה למפעל!
ככל שסחורה תחזור או לא תקנה בלי הבטחה לנגיעות של הסכך - הם יצטרכו לקחת אחריות על הסחורה שלהם.
יש נגיעות שלא עוברת עם התרסיסים למניהם
השטיפה במים חמים ואקנומיקה - יעילה לאותה שנה - אבל הביצים מתפתחים במהלך השנה

אגב, באושר עד מכרו השנה סכך שעבר חיטוי והדברה -הסחורה נראית טוב

אירילה

משתמש צעיר
צילום מקצועי

האם במבוק חף מתולעים?

הבו עצה
ושתפו מהסוכה שאצלכם

תודה רבה
שמים נפתלין זה מקסים

כי האדם עץ השדה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
רק סכך במבוק לא תפור מחזיק שנים
להורים שלי יש כבר 30 שנה בלי ריסוס
רק עולה המון
סכך איתן מעולה

כן, אצל ההורים שלי משתמשים בקני במבוק כבר 15 שנה.
לא מתליע בכלל, מחזיק מעמד מצוין כמעט כמו חדש. (חלק מהקנים קצת התבקעו, לא שזה מפריע למישהו)

מה שכן- נותים לסכך יחס של כבוד, מנקים את הקנים אחרי כל סוכות ואורזים בניילון אטום.
אז לנו יש במבוק שלמים....וגילינו היום תולעים ירוקות מגעילות מסתובבות לנו בשמחה על הרצפה....
(הסכך שכב על הרצפה לפני האריזה)

תכל'ס יש מה לעשות עם הסכך הזה או שהוא כבר נידון לכליה?
מה לעשות איתו לקראת שנה הבאה?
זה סכך יקרררררררררררררר

בבקשה, אשמח מאש לשמוע ממישהו אם יש לכם נסיון בזה!!!!

לגבי פותח האשכול, למיטב ידיעתי אחרי שהסכך נגוע
הנקיון יעזור לאותו שנה בלבד שלא יפלו מהסכך תולעים,
אך לשנה הבאה יהיה שוב תולעים ולא משנה איך תאחסן אותו,
ומה שמרססים ושמים נפטלין הוא כדי שלא יגיעו תולעים בזמן האחסון,
ולכן אם תקנה סכך רפיא או כל סוג שפחות מתליע,
ותבדוק בזמן הקניה שהסכך אינו נגוע,
ואחרי סוכות תאחסן אותו לפי הכללים,
אז יהיה לך סוכה ללא תולעים.
מייאש....
אין סיכוי אחרי פעם אחת תולעים???

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  24  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה