דרוש מידע דחוף! כאבי שיניים

a jew

משתמש פעיל
לא משנה איזה סוג? יין? ליקר?
התכוונתי למשקה כמו וויסקי ערק וודקה
אלכוהול הוא מרגיע אני מאמין שיין יבש גם טיפה יועיל
אבל מתוק וליקר זה עם הרבה סוכר אז לא בטוח
בחרום קוביית קרח יכולה קצת להרגיע

הנורמלית האחרונה

משתמש מקצוען
ציפורן של ההבדלה על השן עוזרת.
משככי כאבים-אקמול/אופטלגין.

רפואה שלימה!
התכוונתי למשקה כמו וויסקי ערק וודקה
אלכוהול הוא מרגיע אני מאמין שיין יבש גם טיפה יועיל
אבל מתוק וליקר זה עם הרבה סוכר אז לא בטוח
בחרום קוביית קרח יכולה קצת להרגיע
בלי סוכר
עם הרבה אלכוהול - וודקה ויסקי ולא יין קל 3-4 אחוז
מותר גם בשבת?
יין 13% אלכוהול גם יעזור? (אין לנו ערק או וודקה...)

אני עשיתי את שתי העצות האלו ועזר לי מאוד!
1.שטיפת הפה עם מי מלח היא גם מחטאת וגם מרגיעה. המים עם המלח עוזרים לקרצף חומרים מזהמים ושאריות מזון מהפה שעלולים לגרום לזיהום, וסופחים מהחניכיים נוזלים שעשויים לגרום לנפיחות.
ככה עושים את זה:
מוסיפים לכוס מים רותחים כפית מלח אחת
מגרגרים את המים בפה במשך כ-30 שניות ומוודאים שאנחנו מעבירים אותם מצד לצד בפה כדי לנקות ולחטא את כל חלל הפה (ממש כמו גרגור מי פה)
יורקים לכיור מבלי לבלוע
2.שום ידוע כבר מאות שנים כחומר בעל פעולה אנטיביוטית חזקה ומשכך כאבים טבעי.
ההסבר המדעי לכך הוא שהשום מכיל חומצה אמינית בשם אליאין (Alliin),
ואנזים הנקרא אלינאז (Allinase).
עם כתישת השום, האלינאז מגיב עם האליאין ונוצר אליצין (Allicin), שהוא חומר אנטי-חיידקי, אנטי-פטרייתי ואנטי-טפילי. האליצין הוא זה שמעניק לשום הכתוש את היכולת להקל מיידית על כל כאב במקום שהוא בא איתו במגע.
האליצין מתפרק במהירות בבישול ובנוכחות חמצן, ומכאן החשיבות של שימוש בשום טרי בלבד, ולא בשום מבושל, או שום כתוש שנחשף לאוויר במשך זמן ממושך.
איך עושים את זה? 3 אפשרויות שונות
כותשים שן שום אחת טריה, בוזקים עליה מעט מלח ים אטלנטי (או גס, אם אין) ומערבבים. מורחים את תערובת השום עם המלח ישירות על השן הכואבת. חשוב לשים לב לא לשים יותר מידי אחרת זה ממש שורף
פורסים פרוסה דקה של שן שום, מוסיפים עליה מלח ומניחים את הפרוסה על השן הכואבת, פעולה זו יכולה גם לרפא את המקום
אם השן לא כואבת מידי – לועסים שן שום שלמה ומניחים למיץ לטפטף על האזור הכואב. האליצין שישתחרר יחזק את היכולת החיסונית של השן החלשה ויאפשר לה להחלים מהר יותר על ידי הורדת הכאב והזיהום

מקל תוך 5-30 דקות בערך

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
בדרך שתייה וודאי מותר בשבת אני משער שכן מותר לשים רק על השן אבל זה שאלה לפוסק
יעזור
אם הכאב אינו חזק, מותר לשתות את האלכוהול, אבל לגרגר ולפלוט אסור.
אם הכאב חזק ממש, שהחולה מרגיש שהוא צריך לשכב בגללו (פחות מצוי בכאבי שיניים) או שמחמת הכאב החולה מרגיש כאילו כואב כל גופו (הרבה יותר מצוי), מותר לגרגר ולפלוט, וכן מותר לקחת כדורים.
מהיכרותי עם כאבי שיניים, בדרך כלל מדובר בכאבים חזקים ממש שמשפיעים על הגוף כולו, ולכן מותר בדר״כ ליטול כדורים או לגרגר משקה אלכוהולי.
ראיתי שהציעו כאן לגרגר מי מלח, חשוב לדעת שבמי מלח צריך זהירות יתירה בשבת, ואסור לעשות מהם יותר ממה שהאדם צריך באותה הפעם (בנוסף, עשיית מי מלח משני שלישים מלח ושליש מים אסורה, אבל זה לא כ״כ מצוי). בנוסף, גרגור ופליטה של מי מלח נחשב כמאכל חולים, ולכן אין לעשות זאת אלא במקרה ו הכאב חזק מאוד כמו שהוזכר לפני כן.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה