עזרה - דחוף - אני מחפש נוסח של תפילה לקהל בזמן החופה מנוקד

בעריש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לחתונה בשבוע הבא, אני צריך בדחיפות נוסח של תפילה לקהל בזמן החופה מנוקד, אשמח מאוד לעזרתכם המהירה.
תודה רבה גדולה.

• תודה
Reactions: ST+

בעריש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
משהו? מישהו? זה נורא דחוף לי אשמח להיענות.

• תודה

רבקה מימון

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
לא מנוקד יכול לעזור?

תפילה לציבור בעת החופה
רבונו של עולם, בשעת רצון זו עומדים החתן והכלה תחת החופה לייסד בית נאמן בישראל.
אנא ישתבח שמך לעד, ברחמיך הרבים זכֵּם להקים בית כשר ונאמן ויהיה ביתם בנין עדי עד על אֲדְנֵי התורה והיראה, ותשרה שכינתך בביתם מתוך אהבה ואחוה, הבנה, שלום ורעות. תן להם חיים ארוכים וטובים של שמחה אמיתית ופנימית מתוך ישוב הדעת, שלוה ובריאות איתנה ותברכם בכל מיני ברכה, ותשפיע עליהם משפע אוצרך הטוב, והצליחם ברוחניות ובגשמיות בכל מילי דמיטב, פרנסה בכבוד וברווח, ותזכם במקום ישוב נוח ומוצלח לקיים כל דברי תורתנו בקדושה, מתוך יראת שמים טהורה אהבה ושמחה תמידית. וכן יהי רצון מלפניך מלך רם ונישא שתברכם ''בִּרְכת שָׁדַיִם וָרָחַם'', וזכֵּם להיפקד בנקל בזרע קודש של קיימא ולהעמיד דורי דורות של בנים ובנות צדיקים וישרים, כולם שומרי תורה ומקיימי מצוות מתוך יראת שמים טהורה ובריאות איתנה, וירוו מהם רוב נחת ואושר. ופרוס סוכת שלומך על כל יוצאי חלציהם ועל כל המחותנים. ונזכה כולנו יחד לקבל פני משיח צדקנו ולראות בבנין בית מקדשנו ותפארתנו בכלל עמך בית ישראל במהרה בימינו אמן.

בס"ד
תפילה לקהל בעת החופה

יהי רצון מלפניך ה' אלוקינו ואלוקי אבותינו שתשרה שכינתך בבית הזה ותסייע לחתן ולכלה לבנות בית בששון ושמחה. בית שישרו בו תמיד הגילה והרינה, הדיצה והחדוה. בית מלא קדושה וטהרה. בית מלא בברכת ה'. בית שמקרב גאולתם של ישראל

אנא ה' זכה את החתן והכלה לחיות באהבה ואחוה שלום ורעות. זכה אותם לשמוח אחד בשני. זכה אותם בפרנסה טובה. זכה אותם בבנים ובבנות בריאים ושלמים.

אנא ה' זכה אותנו לשמח את לב החתן והכלה ויתקיים בנו "כל המשמח חתן וכלה כאילו הקריב תודה, וכאילו בנה חורבה מחורבות ירושלים". ותתקים בהם ובכל ישראל השמחה הזו, ותרבה ותעלה מעלה מעלה בלי הפסק. עד שנזכה לגאולה שלמה.

אמן כן יהי רצון.

בעריש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני צריך דווקא מנוקד
תודה בכל אופן.
אם מישהו יכול לעזור זה שיא הדחוף.

• תודה

בעריש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תודה רבה אבל בשביל לחסוך לעצמי עבודה, אני מעיז לשאול אם יש למישהו מוקלד בצורה שאני לא אצטרך להקליד כעת??
סליחה על החוצפה....
אבל יותר מכל בתקווה להבנה :)

בעריש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני צריך ניקוד לנוסח הזה

תפילה לקהל בעת החופה

יהי רצון מלפניך ה' אלוקינו ואלוקי אבותינו שתשרה שכינתך בבית הזה ותסייע לחתן ולכלה לבנות בית בששון ושמחה. בית שישרו בו תמיד הגילה והרינה, הדיצה והחדוה. בית מלא קדושה וטהרה. בית מלא בברכת ה'. בית שמקרב גאולתם של ישראל

אנא ה' זכה את החתן והכלה לחיות באהבה ואחוה שלום ורעות. זכה אותם לשמוח אחד בשני. זכה אותם בפרנסה טובה. זכה אותם בבנים ובבנות בריאים ושלמים.

אנא ה' זכה אותנו לשמח את לב החתן והכלה ויתקיים בנו "כל המשמח חתן וכלה כאילו הקריב תודה, וכאילו בנה חורבה מחורבות ירושלים". ותתקים בהם ובכל ישראל השמחה הזו, ותרבה ותעלה מעלה מעלה בלי הפסק. עד שנזכה לגאולה שלמה.

אמן כן יהי רצון.

• תודה

סטודיו EXIT

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
מקפיץ למשמרת לילה...
רבותי, תעזרו לי!!
:(:(:(
בבקשה!!!
:eek::eek::eek:

רִבּוֹנוֹ שֶׁל עוֹלָם, בְּשָׁעָה עִילָאִית זוֹ, בָּהּ עוֹמְדִים חָתָן וְכַלָּה תַּחַת חֻפָּתָם לְיַיסֵד בַּיִת נֶאֱמָן בְּיִשְׂרָאֵל, אָנָא בְּרַחֲמֶיךָ הָרַבִּים בָּרְכֵם בְּכָל מִינֵי בְּרָכָה וְתַשְׁפִּיעַ עֲלֵיהֶם מִשֶּׁפַע אוֹצָרְךָ הַטּוֹב, וְזַכֵּם לְהִפָּקֵד בְּנָקֵל בְּזֶרַע קוֹדֶשׁ בַּר קַיָמָא וּלְהַעֲמִיד דּוֹרֵי דּוֹרוֹת שֶׁל בָּנִים וּבָנוֹת צַדִּיקִים יְשָׁרִים כֻּלָּם שׁוֹמְרֵי תּוֹרָה וּמְקַיְימֵי מִצְווֹת מִתּוֹךְ יִרְאַת שָׁמַיִם טְהוֹרָה וּבְרִיאוּת אֵיתָנָהּ.
וְכֵן יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ שֶׁתַּשְׁרֶה שְׁכִינָתְךָ בְּבֵיתָם מִתּוֹךְ אַהֲבָה וְאַחְוָה שָׁלוֹם וְרֵעוּת, וְכֵן בֵּין כָּל יוֹצְאֵי חֲלָצֵיהֶם וּבֵין כָּל הַמְחוּתָּנִים שֶׁיִּחְיוּ, תֶּן לָהֶם חַיִּים אֲרֻכִּים וְטוֹבִים שֶׁל שִׂמְחָה אֲמִתִּית וּפְנִימִית וְתַשְׁפִּיעַ עֲלֵיהֶם שֶׁפַע בְּרָכָה וְהַצְלָחָה בְּרוּחָנִיּוּת וּבְגַשְׁמִיּוּת, פַּרְנָסָה בְּכָבוֹד וּבְּרֵוַח, וּתְּזַכֵּם בְּמָקוֹם יִשּׁוּב נוֹחַ וּמֻצְלָח וּלְקַיֵּם תּוֹרָתֵנוּ הַקְּדוֹשָׁה מִתּוֹךְ אַהֲבָה וְשִׂמְחָה תְּמִידִית וְיִזְכּוּ יַחַד לְקַבֵּל פְּנֵי מְשִׁיחַ צִדְקֵנוּ בִּמְהֵרָה בְּיָמֵינוּ אָמֵן.
יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ הַשֵׁם אֱלֹקֵינוּ וֵאלֹקֵי אֲבוֹתֵינוּ, שֶׁתַּשְׁרֶה שְׁכִינָתְךָ בַּבַּיִת הַזֶּה, וּתְסַיֵיעַ לַחָתָן .................................. וְלַכַּלָּה ......................................... לִבְנוֹת בַּיִת בְּשָׂשׂוֹן וּבְשִׂמְחָה, בַּיִת שֶׁיִשְׁרוּ בּוֹ תָּמִיד הַגִּילָה וְהָרִנָּה, הַדִּיצָה וְהַחֶדְוָה, בַּיִת מָלֵא קְדֻשָּׁה וְטָהֲרָה, בַּיִת מָלֵא בִּרְכַּת הַשֵׁם, בַּיִת מָלֵא יִרְאַת שָׁמַיִם, בַּיִת שֶׁמְּקָרֵב אֶת יִשְׂרָאֵל.
אָנָּא הַשֵׁם זַכֵּה אֶת הֶחָתָן וְהַכַּלָּה לִחְיוֹת בְּאַהֲבָה אַחְוָוה שָׁלוֹם וְרֵעוּת, זַכֵּה אוֹתָם לִשְׂמוֹחַ זֶה בְּזוּ, זַכֵּה אוֹתָם בְּפַרְנָסָה טוֹבָה, זַכֵּה אוֹתָם בְּבָנִים וּבָנוֹת בְּרִיאִים וּשְׁלֵמִים, יִרְאֵי שָׁמַיִם וְחֶשְׁקָם בַּתּוֹרָה וּבַמִּצְווֹת.
אָנָא הַשֵׁם זַכֵּה אוֹתָנוּ לְקַיֵּם אֶת מִצְווֹת שִׂמְחַת חָתָן וְכַלָּה כָּרָאוּי, וְיִתְקַיֵּם בָּנוּ "כָּל הַמְשַׂמֵּחַ חָתָן וְכַלָּה, כְּאִלוּ הִקְרִיב תּוֹדָה וּכְאִלּוּ בָּנָה חֻרְבָּה מֵחֻרְבּוֹת יְרוּשָׁלַיִם", וְתִתְקַיֵּם בָּהֶם וּבְכָל יִשְׂרָאֵל הַשִּׂמְחָה הַזּוֹ תַּרְבֶּה וְתִתְעַלֶּה מַעְלָה מַעְלָה בְּלִי הֶפְסֵק. וְנִזְכֶּה לִגְאֻלָּה הַשְּׁלֵמָה בִּמְהֵרָה בְּיָמֵינוּ אָמֵן כֵּן יְהִי רָצוֹן.

בעריש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
רִבּוֹנוֹ שֶׁל עוֹלָם, בְּשָׁעָה עִילָאִית זוֹ, בָּהּ עוֹמְדִים חָתָן וְכַלָּה תַּחַת חֻפָּתָם לְיַיסֵד בַּיִת נֶאֱמָן בְּיִשְׂרָאֵל, אָנָא בְּרַחֲמֶיךָ הָרַבִּים בָּרְכֵם בְּכָל מִינֵי בְּרָכָה וְתַשְׁפִּיעַ עֲלֵיהֶם מִשֶּׁפַע אוֹצָרְךָ הַטּוֹב, וְזַכֵּם לְהִפָּקֵד בְּנָקֵל בְּזֶרַע קוֹדֶשׁ בַּר קַיָמָא וּלְהַעֲמִיד דּוֹרֵי דּוֹרוֹת שֶׁל בָּנִים וּבָנוֹת צַדִּיקִים יְשָׁרִים כֻּלָּם שׁוֹמְרֵי תּוֹרָה וּמְקַיְימֵי מִצְווֹת מִתּוֹךְ יִרְאַת שָׁמַיִם טְהוֹרָה וּבְרִיאוּת אֵיתָנָהּ.
וְכֵן יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ שֶׁתַּשְׁרֶה שְׁכִינָתְךָ בְּבֵיתָם מִתּוֹךְ אַהֲבָה וְאַחְוָה שָׁלוֹם וְרֵעוּת, וְכֵן בֵּין כָּל יוֹצְאֵי חֲלָצֵיהֶם וּבֵין כָּל הַמְחוּתָּנִים שֶׁיִּחְיוּ, תֶּן לָהֶם חַיִּים אֲרֻכִּים וְטוֹבִים שֶׁל שִׂמְחָה אֲמִתִּית וּפְנִימִית וְתַשְׁפִּיעַ עֲלֵיהֶם שֶׁפַע בְּרָכָה וְהַצְלָחָה בְּרוּחָנִיּוּת וּבְגַשְׁמִיּוּת, פַּרְנָסָה בְּכָבוֹד וּבְּרֵוַח, וּתְּזַכֵּם בְּמָקוֹם יִשּׁוּב נוֹחַ וּמֻצְלָח וּלְקַיֵּם תּוֹרָתֵנוּ הַקְּדוֹשָׁה מִתּוֹךְ אַהֲבָה וְשִׂמְחָה תְּמִידִית וְיִזְכּוּ יַחַד לְקַבֵּל פְּנֵי מְשִׁיחַ צִדְקֵנוּ בִּמְהֵרָה בְּיָמֵינוּ אָמֵן.
יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ הַשֵׁם אֱלֹקֵינוּ וֵאלֹקֵי אֲבוֹתֵינוּ, שֶׁתַּשְׁרֶה שְׁכִינָתְךָ בַּבַּיִת הַזֶּה, וּתְסַיֵיעַ לַחָתָן .................................. וְלַכַּלָּה ......................................... לִבְנוֹת בַּיִת בְּשָׂשׂוֹן וּבְשִׂמְחָה, בַּיִת שֶׁיִשְׁרוּ בּוֹ תָּמִיד הַגִּילָה וְהָרִנָּה, הַדִּיצָה וְהַחֶדְוָה, בַּיִת מָלֵא קְדֻשָּׁה וְטָהֲרָה, בַּיִת מָלֵא בִּרְכַּת הַשֵׁם, בַּיִת מָלֵא יִרְאַת שָׁמַיִם, בַּיִת שֶׁמְּקָרֵב אֶת יִשְׂרָאֵל.
אָנָּא הַשֵׁם זַכֵּה אֶת הֶחָתָן וְהַכַּלָּה לִחְיוֹת בְּאַהֲבָה אַחְוָוה שָׁלוֹם וְרֵעוּת, זַכֵּה אוֹתָם לִשְׂמוֹחַ זֶה בְּזוּ, זַכֵּה אוֹתָם בְּפַרְנָסָה טוֹבָה, זַכֵּה אוֹתָם בְּבָנִים וּבָנוֹת בְּרִיאִים וּשְׁלֵמִים, יִרְאֵי שָׁמַיִם וְחֶשְׁקָם בַּתּוֹרָה וּבַמִּצְווֹת.
אָנָא הַשֵׁם זַכֵּה אוֹתָנוּ לְקַיֵּם אֶת מִצְווֹת שִׂמְחַת חָתָן וְכַלָּה כָּרָאוּי, וְיִתְקַיֵּם בָּנוּ "כָּל הַמְשַׂמֵּחַ חָתָן וְכַלָּה, כְּאִלוּ הִקְרִיב תּוֹדָה וּכְאִלּוּ בָּנָה חֻרְבָּה מֵחֻרְבּוֹת יְרוּשָׁלַיִם", וְתִתְקַיֵּם בָּהֶם וּבְכָל יִשְׂרָאֵל הַשִּׂמְחָה הַזּוֹ תַּרְבֶּה וְתִתְעַלֶּה מַעְלָה מַעְלָה בְּלִי הֶפְסֵק. וְנִזְכֶּה לִגְאֻלָּה הַשְּׁלֵמָה בִּמְהֵרָה בְּיָמֵינוּ אָמֵן כֵּן יְהִי רָצוֹן.
תודה רבה ענקית!!!!! אין כמוך!!!
ואני מעיז לשאול אם יש לך גם את הנוסח הבא מנוקד!!!
אני צריך ניקוד לנוסח הזה

תפילה לקהל בעת החופה

אמן כן יהי רצון.

• תודה

בעריש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
למישהו יש ??
אני צריך ניקוד לנוסח הזה

תפילה לקהל בעת החופה

אמן כן יהי רצון.

• תודה

בעריש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
רבותי יש סיכוי????
החתונה שבוע הבא....
בבקשהההה

חושב מחדש

משתמש מקצוען
הייתי אתמול בחופה, חילקו שם תפילה שחיבר הגאב''ד רבי מרדכי גרוס שליט''א מבני ברק,
תנסה אצל אחד המקורבים שלו.
נוסח יפיפיה ומנוקד ...

בעריש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הייתי אתמול בחופה, חילקו שם תפילה שחיבר הגאב''ד רבי מרדכי גרוס שליט''א מבני ברק,
תנסה אצל אחד המקורבים שלו.
נוסח יפיפיה ומנוקד ...
אני צריך להכין למישהו לחופה של ביתו, אממה, הוא צריך את הנוסח הנ''ל, ואני לא יודע דיקדוק, ואני צריך לנקד....
ולכן אני מחפש דוקא את זה, ואשמח אם למישהו כבר יש מוקלד כדי לחסוך לעצמי עבודה....
תודה, בכל אופן.

רבקה מימון

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
תְּפִלָּה לַקָּהָל בְּעֵת הַחֻפָּה

יְהִי רְצוֹן מִלְּפָנֶיךָ הָ' אֱלֹקֵינוּ וֶאֱלוֹקִי אֲבוֹתֵינוּ שֶׁתַּשְׁרֶה שְׁכִינָתְךָ בַּבַּיִת הַזֶּה וּתְסַיֵּעַ לַחָתָן וְלַכַּלָּה לִבְנוֹת בַּיִת בְּשָׂשׂוֹן וְשִׂמְחָה. בַּיִת שֶׁיִּשְׁרוּ בּוֹ תָּמִיד הַגִּילָה וְהָרִנָּה, הַדִּיצָה וְהַחֶדְוָה. בַּיִת מָלֵא קְדֻשָּׁה וְטַהֲרָה. בַּיִת מָלֵא בְּבִרְכַּת הָ'. בַּיִת שֶׁמְּקָרֵב גְּאֻלָּתָם שֶׁל יִשְׂרָאֵל

אָנָּא הָ' זַכֵּה אֶת הֶחָתָן וְהַכַּלָּה לִחְיוֹת בְּאַהֲבָה וְאַחֲוָה שָׁלוֹם וְרֵעוּת. זַכֵּה אוֹתָם לִשְׂמֹחַ אֶחָד בַּשֵּׁנִי. זַכֵּה אוֹתָם בְּפַרְנָסָה טוֹבָה. זַכֵּה אוֹתָם בְּבָנִים וּבְבָנוֹת בְּרִיאִים וּשְׁלֵמִים.

אָנָּא הָ' זַכֵּה אוֹתָנוּ לְשַׂמֵּחַ אֶת לֵב הֶחָתָן וְהַכָּלָה וְיִתְקַיֵּם בְּנוֹ "כָּל הַמְּשַׂמֵּחַ חָתָן וְכָלָהּ כְּאִלּוּ הִקְרִיב תּוֹדָה, וּכְאִלּוּ בָּנָה חֻרְבָּה מֵחֻרְבוֹת יְרוּשָׁלַיִם". וְתִתְקַיֵּם בָּהֶם וּבְכָל יִשְׂרָאֵל הַשִּׂמְחָה הַזּוֹ, וְתַרְבֶּה וְתַעֲלֶה מַעְלָה מַעְלָה בְּלִי הֶפְסֵק. עַד שֶׁנִּזְכֶּה לִגְאֻלָּה שְׁלֵמָה.

רבקה מימון

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
בקודם יש טעות הנוסח הזה טוב:

יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ הָ' אֱלֹקֵינוּ וֶאֱלֹקֵי אֲבוֹתֵינוּ שֶׁתַּשְׁרֶה שְׁכִינָתְךָ בַּבַּיִת הַזֶּה וּתְסַיֵּעַ לַחָתָן וְלַכַּלָּה לִבְנוֹת בַּיִת בְּשָׂשׂוֹן וְשִׂמְחָה. בַּיִת שֶׁיִּשְׁרוּ בּוֹ תָּמִיד הַגִּילָה וְהָרִנָּה, הַדִּיצָה וְהַחֶדְוָה. בַּיִת מָלֵא קְדֻשָּׁה וְטַהֲרָה. בַּיִת מָלֵא בְּבִרְכַּת הָ'. בַּיִת שֶׁמְּקָרֵב גְּאֻלָּתָם שֶׁל יִשְׂרָאֵל

אָנָּא הָ' זַכֵּה אֶת הֶחָתָן וְהַכַּלָּה לִחְיוֹת בְּאַהֲבָה וְאַחֲוָה שָׁלוֹם וְרֵעוּת. זַכֵּה אוֹתָם לִשְׂמֹחַ אֶחָד בַּשֵּׁנִי. זַכֵּה אוֹתָם בְּפַרְנָסָה טוֹבָה. זַכֵּה אוֹתָם בְּבָנִים וּבְבָנוֹת בְּרִיאִים וּשְׁלֵמִים.

אָנָּא הָ' זַכֵּה אוֹתָנוּ לְשַׂמֵּחַ אֶת לֵב הֶחָתָן וְהַכָּלָה וְיִתְקַיֵּם בְּנוֹ "כָּל הַמְּשַׂמֵּחַ חָתָן וְכָלָהּ כְּאִלּוּ הִקְרִיב תּוֹדָה, וּכְאִלּוּ בָּנָה חֻרְבָּה מֵחֻרְבוֹת יְרוּשָׁלַיִם". וְתִתְקַיֵּם בָּהֶם וּבְכָל יִשְׂרָאֵל הַשִּׂמְחָה הַזּוֹ, וְתַרְבֶּה וְתַעֲלֶה מַעְלָה מַעְלָה בְּלִי הֶפְסֵק. עַד שֶׁנִּזְכֶּה לִגְאֻלָּה שְׁלֵמָה.

בעריש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בקודם יש טעות הנוסח הזה טוב:

יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ הָ' אֱלֹקֵינוּ וֶאֱלֹקֵי אֲבוֹתֵינוּ שֶׁתַּשְׁרֶה שְׁכִינָתְךָ בַּבַּיִת הַזֶּה וּתְסַיֵּעַ לַחָתָן וְלַכַּלָּה לִבְנוֹת בַּיִת בְּשָׂשׂוֹן וְשִׂמְחָה. בַּיִת שֶׁיִּשְׁרוּ בּוֹ תָּמִיד הַגִּילָה וְהָרִנָּה, הַדִּיצָה וְהַחֶדְוָה. בַּיִת מָלֵא קְדֻשָּׁה וְטַהֲרָה. בַּיִת מָלֵא בְּבִרְכַּת הָ'. בַּיִת שֶׁמְּקָרֵב גְּאֻלָּתָם שֶׁל יִשְׂרָאֵל

מה הטעות? בניקוד?

• תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה