דרוש מידע דחוף!! אבחון לילד האם עבר פגיעה...

מצטרפת

משתמש מקצוען
דרוש בדחיפות מידע על מישהו מקצועי
שעושה אבחון האם ילד בן 10 עבר פגיעה...
(יש יותר מדי סימנים מעוררים חשד..)
חשוב אדם 'משלנו' שיבין את העולם החרדי.

פוזי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
יפה קליין צפניה 6 בני ברק
אלופה הן באיבחון והן בטיפול יסודי
שיחזיר את הילד לחיים

תמר ה.

משתמש מקצוען
תודה על האמון אך אנני מאבחנת...
באופן כללי חשוב להדגיש מאד, שנדרשת כאן זהירות של ממש:
א. מכיוון שאם יש פגיעה והילד יעבור חקירה בסופו של דבר, שאלות ששואלים אותו יכולות "לזהם" את החקירה כך שהיא לא תהיה תועלתית כלל.
ב. מכיוון שהפגיעה יוצרת תחושת חודרנות קשה במיוחד, לצד - התעלמות של גורמים מסביב שאמורים להגן. בדיוק לכן שאלות חודרות מידי או כאלו שמכריחות את הילד להשיב ולהסביר, נותנות תחושה של היפגעות חוזרת.
לכן אפשר לשאול באופן כללי מאד - אם יש משהו שהוא רוצה לספר. או - שאת מרגישה שיש משהו שלא נעים לו או שהיה לו לא נעים ואת כאן אם הוא רוצה לשתף, ואם לא - זה גם בסדר.

לפעמים, סימנים של פגיעה יכולים להיות גם כשילד לא עבר פגיעה ממשית אלא פגיעה חמורה בפרטיות שלו באופן כללי ודינמיקה של פריצת גבולות גם ללא אקט.

עד כמה שידוע לי, בבית לין - מרכזים שונים ברחבי הארץ יודעים להשיב על כך גם טלפונים במיומנות ומקצועיות יוצאים מהכלל ויש להם רגישות תרבותית גבוהה.

מרכז קשר

משתמש רשום
יש מכלול של דברם שעליכם לקחת בחשבון.
אחד המשמעותיים שבהם הוא שבמקרה ואיש מקצוע מוסמך מזהה סימנים של פגיעה בחסר ישע, ובודאי אם עולה לו במהלך האבחון, חשד פוטנציאלי במישהו, הוא מחוייב על פי חוק לדווח לרשויות. החוק מייחס חשיבות בלתי רגילה לחובה הזו ומעניש בחומרה רבה מאד, אנשי מקצוע שלא מדווחים.
לצד זאת, ישנם אנשי מקצוע בתחום, שהשכילו לרקום יחסי עבודה מעולים עם הרשויות ולהצליח להביא את הדברים לרשויות, במינימום רעש, ועם הרבה טווח פעולה שהרשויות מעניקות להם.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
תודה על האמון אך אנני מאבחנת...
באופן כללי חשוב להדגיש מאד, שנדרשת כאן זהירות של ממש:
א. מכיוון שאם יש פגיעה והילד יעבור חקירה בסופו של דבר, שאלות ששואלים אותו יכולות "לזהם" את החקירה כך שהיא לא תהיה תועלתית כלל.
ב. מכיוון שהפגיעה יוצרת תחושת חודרנות קשה במיוחד, לצד - התעלמות של גורמים מסביב שאמורים להגן. בדיוק לכן שאלות חודרות מידי או כאלו שמכריחות את הילד להשיב ולהסביר, נותנות תחושה של היפגעות חוזרת.
לכן אפשר לשאול באופן כללי מאד - אם יש משהו שהוא רוצה לספר. או - שאת מרגישה שיש משהו שלא נעים לו או שהיה לו לא נעים ואת כאן אם הוא רוצה לשתף, ואם לא - זה גם בסדר.

לפעמים, סימנים של פגיעה יכולים להיות גם כשילד לא עבר פגיעה ממשית אלא פגיעה חמורה בפרטיות שלו באופן כללי ודינמיקה של פריצת גבולות גם ללא אקט.

עד כמה שידוע לי, בבית לין - מרכזים שונים ברחבי הארץ יודעים להשיב על כך גם טלפונים במיומנות ומקצועיות יוצאים מהכלל ויש להם רגישות תרבותית גבוהה.
קראתי לך בשביל שתסבירי מה זה בית לין ואיך פונים אליו.

תמר ה.

משתמש מקצוען
קראתי לך בשביל שתסבירי מה זה בית לין ואיך פונים אליו.
בית לין
מרכז ההגנה לילדים ובני נוער בירושלים

רח' שוקן 1, קמפוס חרוב לילדים, הר הצופים, ירושלים
ימים א'-ה' בין השעות 8:00-16:00 טל. 02-6448844 (בתיאום טלפוני)
במקרה חירום כאשר המרכז סגור ניתן להתקשר: - 100 משטרה; 106 - פקידת סעד

שירותים הניתנים במרכזי ההגנה
  • תמיכה נפשית בשעת משבר (עד 5 פגישות ייעוץ) והפנייה לטיפול בקהילה לילדים ולבני משפחותיהם העוברים תהליכים נפשיים מורכבים בשל הפגיעה וחשיפת סוד הפגיעה.
  • חקירות ילדים על ידי חוקרת ילדים מוסמכת, שהיא איש המקצוע היחידי, שמורשה מטעם המדינה לחקור ילדים ובני נוער עד גילאי 14. צילומי חקירות אלו מהווים ראיות לבית משפט, חלה עליהם סודיות מוחלטת והם לשימושו הבלעדי.
  • אפשרות להגשת תלונה במרכז ההגנה במקום בתחנת המשטרה באמצעות חוקרת נוער (שוטרת בהכשרתה), הגובה הודאות מבני נוער בין הגילאים 14-18 (נפגעים בלבד) ונמצאת בקשר רציף עם תחנת המשטרה המנהלת את תיק החקירה.
  • הפנייה לליווי משפטי בהליך הפלילי - מרכזי ההגנה נמצאים בקשר מקצועי עם גורמים מרכזיים בארץ העוסקים בליווי הפלילי.

עד כמה שידוע לי הם נותנים גם מענה אנונימי בטלפון לייעוץ

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
למדתי כמה שיעורים בבית לין (בשיבא) על הנושא מאנשי הצוות שלהם
והיה חסר לי החלק של הרגישות התרבותית.
אז אני,ניחא. שימו לב רק לנשמתו של ילד חרדי שמגיע לשם.
וכמובן - איני מסתייגת מהעובדה שהמקום הזה (לסניפיו השונים) הוא המקום המקצועי ביותר בטיפול בנושא.

בשורות טובות!

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
אבי גולדשמידט
פסיכולג - שירות פסיכולוגי ק"ס.
האוטוריטה בתחום בעיר (ובעוד..) האיש של הרב קסלר בתחום.
להתקשר לשפ"ח מודיעין עילית
אפשר לפנות אלי בפרטי למספר הטלפון שלו.

אין לי שם

משתמש רשום
יש לבית חם מחלקה מיוחדת ודיסקרטית לענין הזה. ודווקא לציבור החרדי, לדעתי מקבלים שם גם ילדים שווה לכם להתייעץ איתם

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה