כללי דוגמא לפונטים מנוקדים

• פותח הנושא אליהו פריד
  • פורסם בתאריך
א

אליהו פריד

אורח
הפונטים שלנו כברירת המחדל באים מנוקדים וממוקמים באופן מושלם.
הנה דוגמא למספר גופנים מנוקדים.

גם אלו שכבר רכשו גופנים בעבר זכאים לקבל את הפונטים המנוקדים ללא תוספת תשלום
http://www.eftype.prog.co.il/menukadum.pdf

עוד נקודה.
הואיל ואין לנו מבחר גדול כרגע של גופנים כמו לחברות שקיימות 10-20 שנה
הרוכשים יקבלו זמן בחירה של שנה (עד סוף שנת 2010) לכל הגופנים שיצאו בתקופה זו

הצהרת כוונות: פונטייפ בניגוד לחברות אחרות שפועלות בתחום הינה חברה שעיקרה הוא במתן שירות טיפוגרפי ולאו דוקא במכירת גופנים גרידא.

חלון הזדמנויות: באתר פרוג רכשנו קוביה לשנה. גופנים חדשים שיושקו ימכרו במשך 3 שבועות הראשונים במחירים שלא היו ולא יהיו כמותם.

בקיצר, כל מה שהכרתם עד היום בתחום הפונטים הולך להשתנות לגמרי.
אז חכו לחדשות ועידכונים.

בברכה
פונטייפ

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י פונטייפ;328195:
הצהרת כוונות: פונטייפ בניגוד לחברות אחרות שפועלות בתחום הינה חברה שעיקרה הוא במתן שירות טיפוגרפי ולאו דוקא במכירת גופנים גרידא.

נשמח לקבל הסבר מפורט יותר למה אתם מתכוונים

דרך אגב, ברצוני לציין לשבח את השירות הנפלא שלכם. הרבה זמן לא נתקלתי בחברה עם תודעת שירות כ"כ גבוהה. יישר כח גדול גם לאידי המזכירה.
כל הכבוד!!!!

איילת שלו

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
תודה.
הקובץ של ההדגמה נהדר.
במיוחד פונט נפש על כל משקליו מרחיב את הנפש.:)

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
באופן כללי, חולם מעל ו' לא אמור להיות ממורכז בדיוק מעל הו'? אני רואה שבכל הפונטים כאן החולם משמאל לו'.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י עפרה;328227:
באופן כללי, חולם מעל ו' לא אמור להיות ממורכז בדיוק מעל הו'? אני רואה שבכל הפונטים כאן החולם משמאל לו'.

באופן כללי זה תלוי אם הו' היא עיצור או אֵם קריאה.

את צודקת שאם לא עושים את האבחנה הזו, מקובל לשים את החולם מעל הו' ממש, ומההיכרות הקצרה שלי עם חברת פונטייפ - אני סמוך ובטוח שהנושא הזה יטופל.

א

אליהו פריד

אורח
נכון, הגופנים הם בשלב הראשוני של הניקוד.
בהמשך הפונט ידע להבדיל בין חולם מלא לחסר (ועוד אילו אבחנות דיקדוקיות)
העלתי את הPDF רק כדי שתראו שהפונטים בברירת במחדל ממוקמים בצורה מושלמת ולא בצורה בסיסית.

א

אליהו פריד

אורח
אברהם, אסביר בקצרה.
כל מעצב יש דברים שמוצאים חן בעינהם ודברים שלא.לא כל אות תמצא חן בעיני כל מעצב
כל לקוח שרוכש גופן התוכנה מעתיקה את הגופן לתקייה שנפתחת עבורו
כעת נניח שלקוח מסויים רוצה שינוי מסויים באות מסויימת, במידה והשינוי הוא פשוט פונטיים תבצע עבורו את השינוי ללא תוספת תשלום. במידה והשינוי הוא משמעותי השינוי תתבצע תמורת תשלום סימלי.
הרעיון הוא שפונטייפ אינו מוכר גופנים AS IS אלא מעוניינת להעניק ללקוח מוצר שיתאים לצרכיו המדוייקים.

כמו כן, במידה ואחד רכש פונט אופן טייפ ונחוץ לו פונקציה מסויימת שלא קיימת בפונט, פונטייפ תבצע עבורו פונקציות אופן טייפ שתתאים לצרכיו המדוייקים. ושוב פונקציה פשוטה ללא תוספת תשלום, פונקציה מורכבת בתשלום סימלי.

פונטייפ אינה עוד חברה של מכירת מוצרים (במקרה זה פונטים) אלא חברה שפועלת במתן שירות ופתרונות טיפוגרפיים.
גם לפני שהחברה נפתחה היו כאן כמה כאלו שקיבלו שירות טיפוגרפי שלא היו מקבלים בשום מקום אחר.

כמו כן, מידי פעם פונטייפ תוציא לאור תוכנות שימושיות (ולאו דווקא בתחום הפונטים) ללקוחותיה.

בקיצר, פונטייפ היא חברה שלא רק משווקת גופנים, אלא מאפשר ללקוח בעת עיצובו לקבל שירות טיפוגרפי שתתאים לצרכים של אותו העיצוב.
(נניח שאחד צריך אותיות פתיח מ'א'-'יח' מיוחדות, פונטייפ היא היחידה שתתן שירות כזה)

הסיבה:
א. הדבר נצרך אבל אין חברה בארץ שמוכנה להעניק שירות כזה. לכן נפתחה פונטייפ.
ב. פונטייפ הינה חברה חרדית לחרדים שמעוניינת לאפשר להם להתפרנס בתחום הגרפיקה בכבוד ולתת להם את היכולת להשיג פונטים שהם צריכים בלי להכריח אותם להוציא על רכישה משכורת של חודש שלם.

אברהם: ההסבר מספיק מפורט? :)

מאיר14

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
בכללי, זה נראה מצויין

אמנם, בגופן ארצי ישראלי שחור, הדגש שבתי"ו הוא בחוץ.
ובשאר הגופנים העבים, לפעמים נעלמים הדגשים.

ישראלה

ללמוד תוכנות בכייף :)
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
גם אלו שכבר רכשו גופנים בעבר זכאים לקבל את הפונטים המנוקדים ללא תוספת תשלום
http://www.eftype.prog.co.il/menukadum.pdf

פתוח לנתיבים?
אני לא מצליחה לראות קובץ זה.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י פונטייפ;328248:
אברהם, אסביר בקצרה.
כל מעצב יש דברים שמוצאים חן בעינהם ודברים שלא.לא כל אות תמצא חן בעיני כל מעצב
כל לקוח שרוכש גופן התוכנה מעתיקה את הגופן לתקייה שנפתחת עבורו
כעת נניח שלקוח מסויים רוצה שינוי מסויים באות מסויימת, במידה והשינוי הוא פשוט פונטיים תבצע עבורו את השינוי ללא תוספת תשלום. במידה והשינוי הוא משמעותי השינוי תתבצע תמורת תשלום סימלי.
הרעיון הוא שפונטייפ אינו מוכר גופנים AS IS אלא מעוניינת להעניק ללקוח מוצר שיתאים לצרכיו המדוייקים.

כמו כן, במידה ואחד רכש פונט אופן טייפ ונחוץ לו פונקציה מסויימת שלא קיימת בפונט, פונטייפ תבצע עבורו פונקציות אופן טייפ שתתאים לצרכיו המדוייקים. ושוב פונקציה פשוטה ללא תוספת תשלום, פונקציה מורכבת בתשלום סימלי.

פונטייפ אינה עוד חברה של מכירת מוצרים (במקרה זה פונטים) אלא חברה שפועלת במתן שירות ופתרונות טיפוגרפיים.
גם לפני שהחברה נפתחה היו כאן כמה כאלו שקיבלו שירות טיפוגרפי שלא היו מקבלים בשום מקום אחר.

כמו כן, מידי פעם פונטייפ תוציא לאור תוכנות שימושיות (ולאו דווקא בתחום הפונטים) ללקוחותיה.

בקיצר, פונטייפ היא חברה שלא רק משווקת גופנים, אלא מאפשר ללקוח בעת עיצובו לקבל שירות טיפוגרפי שתתאים לצרכים של אותו העיצוב.
(נניח שאחד צריך אותיות פתיח מ'א'-'יח' מיוחדות, פונטייפ היא היחידה שתתן שירות כזה)

הסיבה:
א. הדבר נצרך אבל אין חברה בארץ שמוכנה להעניק שירות כזה. לכן נפתחה פונטייפ.
ב. פונטייפ הינה חברה חרדית לחרדים שמעוניינת לאפשר להם להתפרנס בתחום הגרפיקה בכבוד ולתת להם את היכולת להשיג פונטים שהם צריכים בלי להכריח אותם להוציא על רכישה משכורת של חודש שלם.

אברהם: ההסבר מספיק מפורט? :)

רגע, שאני אבין, אם למשל אני מעוניין שתחליף לי את הגליף של השווא נע (שאצלך הוא 2 ריבועים) לצורת שווא של שני מעויינים, זה ללא תוספת תשלום?

א

אליהו פריד

אורח
אם תרצה גם 2 כוכביות :)

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
מה שאני הכי אוהב בחברת פונטייפ, (חוץ מהמחירים הזולים מאוד יחסית לגופני אופנטייפ),
זה השירות הטוב והמיוחד. השירות שלא תקבל באף חברה אחרת.
נתקעתי עם איזה גליפ באחד הגופנים שלהם שרציתי שיהיה קצת שונה, ניסיתי לעשות את זה לבד (לא האמנתי שיש משהו לעשות בנידון אז ניסיתי) וכמובן שלא הסתדרתי, כי מה שרציתי דורש מקצועיות וידע שאין לי).
רק רמזתי לחברה שחבל שלא עשו האות הזה בצורה אחרת, וכבר באותו יום קיבלתי טלפון מהבוס "מה בדיוק הייתי רוצה שיהיה"?
ויום אחרי זה היה לי את המשקל הזה, בדיוק כמו שרציתי, בלי לשלם אגורה נוספת על הפונט.
זה שירות שאין בשום מקום.
הייתי אומר שהם אפילו קצת פרייארים עם השירות שהם נותנים...

וכמובן, שיהיה לכם ברור. גופני אופנטייפ מקצועיים אין הרבה.
פונטייפ ללא ספק עומד במקום הראשון הרבה מעל כולם בתחום הזה.

yrzys

משתמש רשום
כאחת שנעזרה פעמים רבות בתחום הטיפוגרפי ע"י פונטייפ, אני חייבת להגיד ששירות כזה לא מצאתי בשום מקום אחר, מקבלים אותו שירות על פונט אחד שקונים כמו על הרבה, ניתן להתייעץ לעבודות מסוימות, איזה פונטים יתאימו, ניתן להזמין פונט בקו מסוים במחירים סבירים-אפילו מצחיקים. והכי כיף-כל הפונטים מנוקדים אופנטייפ, במחיר שפחות מפונט רגיל.
כיון שמנהל החברה והמעצב הם חרדים, יש להם גופנים שמתאימים מאד לעבודות בטעם יהודי, (מה שנקרא סגנון "חסידי" וכ') וכמו שהזכרתי קודם, אם יש לכם בראש משהו ספציפי, ניתן לבקשו כהזמנה אישית.

יוסעלע

משתמש רשום
במחילת כבודכם, החולם צריך להיות כל פעם ממורכז, לשנות לשים החולם שמואלה זה דבר חדש, ואין לה שום מקור ומסורת, אדרבא, האם שמעתם פעם שילמדו התינוקות שיש שני מיני חולם, חולם מרכזי, וחולם שמאלי, יש הרבה כללים, שגופנים בכלל מתחשבים בהם.
עוד דוגמא, חולם לפני שׁ (ימנית) יש רק נקודה אחד שמשמש הן כחולם והן סימן שהמדובר בש' ימנית, לדוגמה המילה מֹשֶה, יש רק נקודה אחד בין המ' לש', וככה הוא המסורת.
וכן להיפוך חולם שׂ מגיע רק נקודה אחד.
עוד שורוק מתחיל הצד השמאל מתחת לרגל.
קמץ הוא רקיע וטיפה, ולא רקיע וקו.....

א

אליהו פריד

אורח
יוסעלע, הפונטים שלנו מבחינים בין 2 סוגי חולם חולם שנמצא במילה כמו חולם שאז החולם הוא בדיוק מעל ה'ו' וחולם שעומד בצד שמאל של ה'ו' כמו במילים עון
לגבי הקמצים, הפונטים שלנו מאפשרים 3 סגנונות קמץ לבחירת המשתמש.
לגבי המלה משה אם תפעיל את הקונטקסטואל אלטרנייטס תקבל מֹשֵה במקום מֹשֵׁה UFI VPUL/

יוסעלע, לפונט מעל 45 פונקציות, כשתדע איך להשתמש עם כולם אני בטוח שתהנה.
הפונט תומך באבחנות שוא-נח וכו', 'ח','ע' גנובות ועוד כהנה וכהנה אבחנות דיקדוקיות.
אנשים לא מודעים למה הפונטים האלה מסוגלים. זה יותר תוכנה מאשר פונט.
אבל הפונקציות האלה מיועדים למוצאי לאור ולא סתם לגרפיקאים שרוצים להוציא ספר ילדים מנוקדים.
יוסעלע, בקרוב אשלח לך קובץ PDF עם הוראות הפעלה מעודכנים, ואשמח לשמוע את הערותיך :)

מ_הלוי

משתמש צעיר
וכאן המקום להביע את התפעלותי מהיחס שנעזרתי אצל פונטייפ, היה לי כמה בעיות טכניות, והם ענו בצורה אדיבה יוצא מן הכלל, ממליץ בחום על השירות, היחס, והמהירות!

יוסעלע

משתמש רשום
דיברתי באופן כללי, ואם אכן כנים דבריך, אנא שלח לי קובץ, כי הנני מעוניין בפונטים כאלו.

עפרה שמעוני

משתמש צעיר
חשבתי שבגלל שזה חברה חדשה, המעצבים עוד לא הגיעו אליך ואני מהיחידים עם הגופנים שלך,
ופתאום אני שמה לב שהרבה מחברי פרוג הותיקים, אלו שעובדים כבר מעל 10 שנה בתחום,
הם יודעים לחפש את הדברים הטובים.
טוב לדעת שהם עוד משוטטים כאן פה ושם, וכשמדברים על משהו מקצועי הם מתעוררים...

גרף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
המפורסמות אינן צריכות ראיה...

הגופנים של פונטייפ הם תוכנות טיפוגרפיה ברמה הכי גבוהה שקיימת היום בשוק. קשה לקרא להם 'גופנים' כשיש להם עשרות (!) אופציות מתוכנתות בתוך ה'גופן'.

כבר כתבתי ע"כ כמה פעמים בכמה וכמה אשכולות, אבל זה לא מספיק. אנשים עוד לא קלטו מה הם מקבלים כאן.

ר' אליהו, עלה והצלח! שכרך הרבה מאוד! (אני מאוד מקוה שגם בעוה"ז יהיה 'שכרך הרבה מאוד'...)

yaniv_55

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י פונטייפ;328195:

אני לא יודעת כמה מהותיקים עוד מסתובבים כאן (ושמחתי לראות שבדיון הזה ראיתי כמה פרצופים שהרבה זמן לא ראיתי), אבל פונטייפ זה אליהו פריד,
ואני, אם יכולתי הייתי שולחת לו 100 פעם תודה בכמה הודעות.
אני נתקלתי בשירות הנהדר עוד לפני שפונטייפ הוקם.
קיבלתי פונט בחינם (הוא עוד מסתובב כאן) שמתאים לכיתות א' שלומדים את הקריאה (אותיות מקווקוות, בדיוק לפי כללי העברית ולא כמו פונטים חינמיים אחרים).
עוד לא סיימתי חבילה של פונטביט שרכשתי אבל הרכישה הבאב שלי היא אצל ר' אליהו פריד ורק בגלל השירות והערך המוסף.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה