דגשים חשובים קדם תכנון וכו'.

rona51

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
בס"ד
התלבטתי אם להעלות את הנושא. אולם טובת וחובת הציבור הכריעו.
מידי פעם אני נתקלת בתכניות של מעצבות (ולצערי לא רק של מתחילות) שחושבות שתפקידם לייצר חללים ולנצל ועצב ועוד מילים כהנה וכהנה.
אך חוסר הירידה לפרטים והתבוננות מקצועית מקדימה גורמות נזקים גדולים.
דוג' שנתקלתי בימים האחרונים: מישהי תכננה שירותים ואמבטיה בדירה ליחידות ועוד, בלי לבדוק היכן יש קו ביוב וצנרת. ובמקום שמיקמה אין בכלל קו או גישה. דבר שיוצר צורך ליצור יש מאין-ולא מדובר על אילוץ תכנוני שגרם לכך. מפקח בניה מפורסם שהסתובב בשטח נחרד מכך ואמר לי ולקולגה שזה לא מקרה ראשון שנתקל בפשלות שלה.
דוג' נוספת ממקרים נוספים על מיקום מזגנים בנקודות מסויימות כך שיש צורך בתוספת של צנרת וקדיחות בלי לבדוק את הפן המקצועי והתכנון החכם. טעות שעולה בעוד הרבה כסף.
תוספת נקודות חשמל מיותרות שעולות ללקוח הרבה והרבה מאד!!! כסף פעמים רבות.
תכנון מיקום פריצת חלונות בלי להפעיל ראש בסיסי שיש קיר של שכן צמוד ועוד כהנה וכהנה...
והעולה על כולנה! מקרה שנתקלתי שמעצבת ותיקה שברה קירות ועמודים בלי לבדוק מול מהנדס את הנושא הקונסטרוקטיבי על דעת עצמה!!! וגרמה נזק עצום ללקוח התמים שלא ידע וסמך עליה.
מכיוון שגם אני יכולה לטעות אני נוהגת לבקש חוו"ד מחברות למקצוע על אף נסיוני מזה כ-15 שנה. וזה לא בושה כלל-מכל מלמדי השכלתי.(וזאת בנוסף להשכלתי המקצועית בניהול ופיקוח).
אך מקרים כדוג' אלו שציינתי גובלים בחוסר מקצועיות משוועת ועם כל הכבוד לגאונית התורנית מעצבת החלומות, ישנה אחריות מקצועית ומוסרית הנדרשת. ואני לא מדברת על פשלות תכנוניות...
בעלי הציע לי לפנות בעדינות לא' מהמעצבות שתיארתי כאן ולהעיר לה. אך העדפה אישית שלי לא להעיר משום שאדם עשוי להיפגע ועוד לחשוב . נו טוב! היא לא מפרגנת מסיבה מובנת.....
העדפתי להעלות את זה כאן כנקודה למחשבה בבחינת סוף מעשה במחשבה תחילה.
כמבן שאין לי כוונה לפגוע באי מי ממבקרי/ות הפורום כאן ואבקש סליחה עם אי מי נפגע מהמחשבה שזה מכוון אישית ח"ו. הדוג' שהבאתי נלקחו ממקרים שונים ומעצבות שונות שאת רובם איני מכירה.

נערך לאחרונה ב:

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
מסכימה על כל מילה,
אני חושבת שזה בעיה שנובעת מכאלה שלמדו ולא "ירדו לשטח"
ככל שהנסיון שלנו גדל מול העבודה בפועל עבודה מול קבלנים מפקחים וכו כך אנחנו מבינים מה ההשלכה של כל קו שלנו בשרטוט!!!
וצריך להבין את גודל האחריות בעניין
לכן לדעתי זה פשוט אסון להתחיל לעבוד פרטי מיד בסיום הלימודים- צריך לעשות ,סטאז' או לפחות להוועץ בבעלי מקצוע לאורך כל הדרך,

rona51

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
נקודה נוספת שששכחתי לציין גם מפשלה שנתקלתי בה תכנון לקוי של סגירת דלתות באופן שיוצר
מסכימה על כל מילה,
אני חושבת שזה בעיה שנובעת מכאלה שלמדו ולא "ירדו לשטח"
ככל שהנסיון שלנו גדל מול העבודה בפועל עבודה מול קבלנים מפקחים וכו כך אנחנו מבינים מה ההשלכה של כל קו שלנו בשרטוט!!!
וצריך להבין את גודל האחריות בעניין
לכן לדעתי זה פשוט אסון להתחיל לעבוד פרטי מיד בסיום הלימודים- צריך לעשות ,סטאז' או לפחות להוועץ בבעלי מקצוע לאורך כל הדרך,
אני תמיד אומרת לכל מי שמתייעצת עמי גם דבר ראשון לעבוד אצל מישהו ותיק ומקצועי.

leahnew

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מצטרפת לכל מילה שנכתבה כאן, על הדרך אם אפשר הייתי רוצה להוסיף על הנושא הזה מהזווית שלי, האמת שקצת התלבטתי אם להגיב על האשכול הזה או על אשכול שנפתח כאן בפורום תחת הכותרות 'רוצה ג'וב קטן?' אבל בגלל שהתגובה יותר מתאימה לכאן אכתוב אותה פה.
לגופו של עניין נוסח הבקשה שם הוא כלהלן "חבר שלי אדריכל (בן לאדריכל מהגדולים בירושלים..), שנולד עם חוש מפותח לאדריכלות, ועם זה הוא עסוק ברצף עבודות, בדירות מגורים, בתי כנסת, משרדים וכו'. כל הבעיה שלו, שאף פעם הוא לא למד במקום מסודר רשמי את המקצוע, ולא את תוכנת השרטוט אוטקאד, בקיצור כלום.. עם כל החוש וההבנה, מאוד קשה היום להסתדר בלי ידע בשרטוט ובכללים הבסיסים הנלמדים, אני מציע לאדריכלים / סטודנטים לקחת אותו כתלמיד חרוץ, גם רענון וגם ככה ג'וב קטן מהצד. מעוניין ??? "
הבקשה באמת מנוסחת יפה אבל תפס אותי מאוד המשפט "חוש מפותח לאדריכלות" האומנם ? יש גם מישהו שנולד עם חוש מפותח לריאת חשבון,או חוש מפתוח לעריכת דין או לרפואה או תכנות מחשבים כנראה שלא,נכון שיש חוש בסיסי והעדפה אישית של כל אחד לאיזה מקצוע מסוים, וכל אחד יכול להרגיש בגדול למה פחות או יותר הוא מתחבר, אבל כל מקצוע כדוג' הנ"ל בנוי ממערכת חוקים וכללים מאוד מוגדרים שאין מה לעשות חייבים ללמוד ולהתמקצע בהם,ושום חוש לא יועיל עד שלא ילמדו אותם לפרטי פרטים כולל כל החוקים וענייני המקצוע בצורה מקצועית ויסודית.
גם המקצוע שלנו אדריכלות הוא מאתגר ומורכב לא פחות מכל הנ"ל אם לא יותר מחלקם, בשונה ממקצועת האמנות כדוג' ציור פיסול שירה נגינה וכו' באמת החוש המולד הרבה יותר משמועתי והשיעורים בתחומים האלו בעיקר באים יותר לפתח את החוש הקיים, מי שאין לו את זה אין לו את זה, על אף שגם בתחומים הנ"ל אין ספק שהלמידה והידע של החוקים וכללי התחום מעשירים באלפי מונים את איכות הביצוע אבל בתחום כמו אדריכלות אין שום משמעות לחוש בלי ידע מקצועי.
וכי החוש למקצוע יכול לעזור איך לתכנן מערכת אינסטלציה תקנית, מערכת חשמל, תאורה נכונה, מעברים תקינים, חדרים בפרופורציות נכונות, תכנון מטבח נכון וכו' וכו' וכל הנ"ל זה באמת דוג' פשוטות שמציאות בכל תכנון פשוט, שלא לדבר על דרישות יותר מורכבות הג"א ממד"ם חדרים מחוזקים, היתרי בניה, תקנים במבני ציבור, קונסטרוקציה ועוד ועוד מאות נושאים.
לכן מפריעה לי אישית הבלבול וההטיה שיש בכל התחום שלנו בעיקר מול לקוחות פרטיים [יש לזה כמה סיבות בעיקר במגזר שלנו] אני חושבת שאחת ולתמיד צריך להפריד בין 'המשולש הקדוש' הום סטיילינג ועיצוב פנים, הנדסאי אדריכלות, ואדריכלים אומנם נכון שתחום העיצוב פנים וההום סטיילינג גובל בתחום האמנות, ובאמת בתחום זה חשוב מאוד החוש והדמיון הבריא והפורה. אבל ברור שללמוד קורסים קצרים בעיצובי פנים ואח"כ להציע שירותים של אדריכלות זה ממש ההטיה אסורה [ברור שיש המון מעצבות הגנות מקצועיות וישרות אבל אני רק מדברת בהכללה על התופעה]
ומכאן לדעתי נובע הרבה מהסיפורים שרונה מדברת עליהם ועוד אלף ואחת סיפורים כדוגמתם על דירות חדשות שעוצבו בידי חובבנים או שלא בקיאים בחוקי התכנון ואח"כ לא עוברים טופס 4 ועוד שלל סיפורים בסגנון הנ"ל למעצבות יש חלק חשוב באווירה והסגנון של המקום אבל מכאן ועד להציע שירותי אדריכלות זו ממש הטיה אסורה הלכתית חוקית ומוסרית [מי לא נתקל בתכניות שממש לא מובן לו איך הם מסתדרים אם חוקי הבניה הכי בסיסים בתכנון וחבל....]
יותר מזה אפי' מי שכבר למד את המקצוע וב"ה קיבל תואר או רישיון הנדסאי אני חושבת שזה חוסר אחריות מצדו 'לקפוץ למים' ולהציע שירותי אדריכלות בלי סטז' במשרדי אדריכלות והיכרות טובה עם הפרקטיות של המקצוע הרי הלימודים בסופו של דבר כ"כ בתאוריה לעומת המציאות האמתית הרי אדריכל כיום לומד מספר שנים ואח"כ מחויב לפי חוק לעבוד קודם במשרד מאמן ולא לחינם, יש לזה סיבה ממש טובה, בדיוק כמו שרופא לא מקבל רישיון בלי סטז' מקצועי ומפרך.
ובחזרה לבחור החביב מתחילת הנושא כמובן שאני מאחלת לו המון בהצלחה, אבל ללמוד אצל מורה קצת שרטוט וחוקים מלמעלה זה לא רציני ולדעתי גם לא מועיל [ אוטוקד היא תוכנה מאוד מורכבת שמי שיודע אותה טוב בסופו של דבר עובד במאות אחוזים יותר מהר מי מי שרק יודע את התוכנה בצורה חובבנית]
בהצלחה לכולם וכמובן שאשמח לשמוע ולהחכים עוד בעניין זה.

נערך לאחרונה ב:

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
מצטרפת לכל מילה שנכתבה כאן, על הדרך אם אפשר הייתי רוצה להוסיף על הנושא הזה מהזווית שלי, האמת שקצת התלבטתי אם להגיב על האשכול הזה או על אשכול שנפתח כאן בפורום תחת הכותרות 'רוצה ג'וב קטן?' אבל בגלל שהתגובה יותר מתאימה לכאן אכתוב אותה פה.
לגופו של עניין נוסח הבקשה שם הוא כלהלן "חבר שלי אדריכל (בן לאדריכל מהגדולים בירושלים..), שנולד עם חוש מפותח לאדריכלות, ועם זה הוא עסוק ברצף עבודות, בדירות מגורים, בתי כנסת, משרדים וכו'. כל הבעיה שלו, שאף פעם הוא לא למד במקום מסודר רשמי את המקצוע, ולא את תוכנת השרטוט אוטקאד, בקיצור כלום.. עם כל החוש וההבנה, מאוד קשה היום להסתדר בלי ידע בשרטוט ובכללים הבסיסים הנלמדים, אני מציע לאדריכלים / סטודנטים לקחת אותו כתלמיד חרוץ, גם רענון וגם ככה ג'וב קטן מהצד. מעוניין ??? "
הבקשה באמת מנוסחת יפה אבל תפס אותי מאוד המשפט "חוש מפותח לאדריכלות" האומנם ? יש גם מישהו שנולד עם חוש מפותח לריאת חשבון,או חוש מפתוח לעריכת דין או לרפואה או תכנות מחשבים כנראה שלא,נכון שיש חוש בסיסי והעדפה אישית של כל אחד לאיזה מקצוע מסוים, וכל אחד יכול להרגיש בגדול למה פחות או יותר הוא מתחבר, אבל כל מקצוע כדוג' הנ"ל בנוי ממערכת חוקים וכללים מאוד מוגדרים שאין מה לעשות חייבים ללמוד ולהתמקצע בהם,ושום חוש לא יועיל עד שלא ילמדו אותם לפרטי פרטים כולל כל החוקים וענייני המקצוע בצורה מקצועית ויסודית.
גם המקצוע שלנו אדריכלות הוא מאתגר ומורכב לא פחות מכל הנ"ל אם לא יותר מחלקם, בשונה ממקצועת האמנות כדוג' ציור פיסול שירה נגינה וכו' באמת החוש המולד הרבה יותר משמועתי והשיעורים בתחומים האלו בעיקר באים יותר לפתח את החוש הקיים, מי שאין לו את זה אין לו את זה, על אף שגם בתחומים הנ"ל אין ספק שהלמידה והידע של החוקים וכללי התחום מעשירים באלפי מונים את איכות הביצוע אבל בתחום כמו אדריכלות אין שום משמעות לחוש בלי ידע מקצועי.
וכי החוש למקצוע יכול לעזור איך לתכנן מערכת אינסטלציה תקנית, מערכת חשמל, תאורה נכונה, מעברים תקינים, חדרים בפרופורציות נכונות, תכנון מטבח נכון וכו' וכו' וכל הנ"ל זה באמת דוג' פשוטות שמציאות בכל תכנון פשוט, שלא לדבר על דרישות יותר מורכבות הג"א ממד"ם חדרים מחוזקים, היתרי בניה, תקנים במבני ציבור, קונסטרוקציה ועוד ועוד מאות נושאים.
לכן מפריעה לי אישית הבלבול וההטיה שיש בכל התחום שלנו בעיקר מול לקוחות פרטיים [יש לזה כמה סיבות בעיקר במגזר שלנו] אני חושבת שאחת ולתמיד צריך להפריד בין 'המשולש הקדוש' הום סטיילינג ועיצוב פנים, הנדסאי אדריכלות, ואדריכלים אומנם נכון שתחום העיצוב פנים וההום סטיילינג גובל בתחום האמנות, ובאמת בתחום זה חשוב מאוד החוש והדמיון הבריא והפורה. אבל ברור שללמוד קורסים קצרים בעיצובי פנים ואח"כ להציע שירותים של אדריכלות זה ממש ההטיה אסורה [ברור שיש המון מעצבות הגנות מקצועיות וישרות אבל אני רק מדברת בהכללה על התופעה]
ומכאן לדעתי נובע הרבה מהסיפורים שרונה מדברת עליהם ועוד אלף ואחת סיפורים כדוגמתם על דירות חדשות שעוצבו בידי חובבנים או שלא בקיאים בחוקי התכנון ואח"כ לא עוברים טופס 4 ועוד שלל סיפורים בסגנון הנ"ל למעצבות יש חלק חשוב באווירה והסגנון של המקום אבל מכאן ועד להציע שירותי אדריכלות זו ממש הטיה אסורה הלכתית חוקית ומוסרית [מי לא נתקל בתכניות שממש לא מובן לו איך הם מסתדרים אם חוקי הבניה הכי בסיסים בתכנון וחבל....]
יותר מזה אפי' מי שכבר למד את המקצוע וב"ה קיבל תואר או רישיון הנדסאי אני חושבת שזה חוסר אחריות מצדו 'לקפוץ למים' ולהציע שירותי אדריכלות בלי סטז' במשרדי אדריכלות והיכרות טובה עם הפרקטיות של המקצוע הרי הלימודים בסופו של דבר כ"כ בתאוריה לעומת המציאות האמתית הרי אדריכל כיום לומד מספר שנים ואח"כ מחויב לפי חוק לעבוד קודם במשרד מאמן ולא לחינם, יש לזה סיבה ממש טובה, בדיוק כמו שרופא לא מקבל רישיון בלי סטז' מקצועי ומפרך.
ובחזרה לבחור החביב מתחילת הנושא כמובן שאני מאחלת לו המון בהצלחה, אבל ללמוד אצל מורה קצת שרטוט וחוקים מלמעלה זה לא רציני ולדעתי גם לא מועיל [ אוטוקד היא תוכנה מאוד מורכבת שמי שיודע אותה טוב בסופו של דבר עובד במאות אחוזים יותר מהר מי מי שרק יודע את התוכנה בצורה חובבנית]
בהצלחה לכולם וכמובן שאשמח לשמוע ולהחכים עוד בעניין זה.
הטעות הכי נפוצה והכי מעצבנת:
שירותים חדשים לגמרי שכדי להכנס אליהם צריך לטפס על האסלה...
למה, למה, למה??
כמה קשה ללמוד מה הגודל מדוייק של האסלה, של כנף הדלת, ולתכנן פתיחה נכונה?
במקרה הכי גרוע אפשר להזמין ניאגרה סמויה דקיקה יותר מהמקובל בשוק, ולתת עוד כמה ס"מ לחלל. רק צריך לדעת מה עושים, זה הכל.

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
לפעמים מרוב נסיון "לנצל כל מטר"
בסוף דברים לא עובדים, המעברים צפופים ומאבדים את הפרופוציות בין החללים!
דוגמא שאני נתקלת בה המון:
אנשים רוצים להרחיב עוד חדרים בבית , ושוכחים שהחללים המרכזיים בבית צריכים לגדול בהתאם!!
בסוף הבית שלהם נראה כמו פנמיה עם הרבה חדרים וחבל!

ביתילי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
צריך להבין את הלקוח באמת ולהראות אהדה והבנה לצרכיו כדי להסביר בצורה ברורה את האפשרויות הניתנות במטרים הקימים, רובם של האנשים חושבים שהאדריכל הוא כל יכול וגם לאכלס במטרים בודדים את "חלום חייהם" הבעיה מתחילה כאן-בלחץ מהלקוח כשאנו מנסים לרצות אותו.
ואעפ"כ לא לסטות מטובתו - שהוא עדיין לא מבין אותה.

דירה מושלמת

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
אני רק לא מבינה איך לקוח לוקח מעצבת או אדריכלית בלי לברר עליה. וכי אין איפה לברר? או שלוקחים מעצב/ת מתחיל/ה משפחה וכדו'. ולאחר מעשה נתקלים בבעיות.
לקוחות חושבים שאם מעצב X נתן הצעה זולה יותר ב-2000 או 3000 ש"ח יותר זול.הם רוצים לחסוך ובצדק.אבל לא יודעים שהם חוסכים בנסיון ומקצועיות!!! חוכמה של מעצב או אדריכל לחסוך ללקוח במקומות אחרים.ותבוא עליו הברכה. אבל לא חוסכים במקצועיות ונסיון

פנינה דיקמן

מעצבת פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
א. לא הייתי שוללת כל מתחיל/ מתחילה משפחה,
שהרי כולנו התחלנו פעם, ולכולנו ב"ה יש משפחה לא הגענו מהאויר.

ב. תתפלאי, גם אדריכליות ותיקות טועות, והרבה מן הנכתב לעיל אינה נחלתן הבלעדית של מתחילות בלבד.

נקודה נוספת למקום של טעויות:
שמעתי מנגרים שקבלו על קבלת תוכניות עם רעיונות גרנדיוזיים שעומדים במבחן ההדמיה
אבל לא במבחן המציאות.

ביתילי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ההבדל בין אדריכלית מתחילה להרבה (ולא כולן!) שהן וותיקות
שהן טועות והן טועות כולנו בנ"א
רק שהמתחילות מנסות לתקן ומתנצלות והמנוסות מנסות לסובב את הלקוח ולהוכיח את צדקתן
בנימוקים שונים ולעיתים משונים(מנסיון ממש).

rona51

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
ההבדל בין אדריכלית מתחילה להרבה (ולא כולן!) שהן וותיקות
שהן טועות והן טועות כולנו בנ"א
רק שהמתחילות מנסות לתקן ומתנצלות והמנוסות מנסות לסובב את הלקוח ולהוכיח את צדקתן
בנימוקים שונים ולעיתים משונים(מנסיון ממש).
בס"ד
המטרה במה שהעליתי הייתה להאיר ולא רק להעיר. והנקודה היא תמיד עדיף לעמוד בצל בעיקר בתחילת הדרך. וגם לא בושה להתייעץ ולקבל חוו"ד נוספות. לא חושבת שיש מקום לדיון ותיקות מתחילות.
מה שכן! מי שיכולה לסייע למתחילה להתמקצע זה דבר חשוב מאד וזה הדבר הגדול ביותר.
כמובן צריך לבדוק רמת התאמה במידה ורוצים להעסיק מכמה טעמים שלא אפרט..
מה שחשוב במקצוע זה ראש גדול. לראות קדימה כמה שיותר.
ומותר לתת הזדמנות לבן משפחה . אך מאידך הוא צריך להכיר את מקומו ולהתייעץ וכו'.

שריתי גוט

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אם לא נתחיל אם בני משפחה למה שמישהו אחר יקח אותנו?אם לא נהיה נאמנים למשפחה למה שמישהו אחר יהי נאמן לנו? אבל באמת חשוב לבדוק אם תהיה מישהו שתקח אחריות ולא תפחד להתעייץ.
בתחילת דרכי לפני כ10 שנים התייעצתי בתשלום המון עם אדריכלית ותיקה ומקצועית. לקחתי עבודה תכננתי סקיצות רשמתי לי רשימת שאלות ושאלתי את הכל...
שילמתי הרבה כסף על היעוץ לפעמים לקח ממש לשבת על תוכנית ולהתייעץ.אבל למדתי המון הרבה יותר מבלימודים כי זה היה על אמיתי.

צוקל

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
אם לא נתחיל אם בני משפחה למה שמישהו אחר יקח אותנו?אם לא נהיה נאמנים למשפחה למה שמישהו אחר יהי נאמן לנו? אבל באמת חשוב לבדוק אם תהיה מישהו שתקח אחריות ולא תפחד להתעייץ.
בתחילת דרכי לפני כ10 שנים התייעצתי בתשלום המון עם אדריכלית ותיקה ומקצועית. לקחתי עבודה תכננתי סקיצות רשמתי לי רשימת שאלות ושאלתי את הכל...
שילמתי הרבה כסף על היעוץ לפעמים לקח ממש לשבת על תוכנית ולהתייעץ.אבל למדתי המון הרבה יותר מבלימודים כי זה היה על אמיתי.
נהדר שהנושא הזה עולה... אני בדיוק בשלב הזה...
באמת תהיתי לעצמי אם רק אני חוששת לעשות הכל לבד ואיך זה שאחרות פשוט מתכננות ללא התייעצות? נראה לי חוסר אחריות להגיש תכניות להיתר או לביצוע בלי לדעת בודאות שהתיכנון עובד בשטח. אני לא חושבת שמתכננת חדשה צריכה לחשוש להתחיל -להפך... חייבים להתחיל כדי לדעת יותר ולרכוש ניסיון. אני לקחתי בחשבון שאפסיד כסף בהתחלה כדי ללמוד ולהתנסות.
אשמח מאד לדעת מהם המחירים-פחות או יותר- להתייעצות עם אדריכלית (מקצועית וותיקה בתחום).

rona51

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
אשמח מאד לדעת מהם המחירים-פחות או יותר- להתייעצות עם אדריכלית (מקצועית וותיקה בתחום).
א' השיטות הם לקחת פרוייקט ולבקש מאד' ותיק- אך בעיקר מנוסה . להשתתף על בסיס אחוזים מסויימים כמלווה/מנחה איך שתקראו לזה. אני ב"ה אמנם חסכתי את זה בזמנו לפני כ-15/14שנה .בגלל שהאד' שעבדתי אצלם הביאו מיזמתם פרוייקטים בשביל להכניס אותי לשוק כעצמאית כך שהיה לי גיבוי מלא בס"ד . וכן דודה שלי שהייה בזמנו מעצבת סטייל מאד סייעה לי בהכוונה וביקורת.
אך מי שאין לו את את האופציה הנ"ל מומלץ כך להתחיל. כמובן שצריך הסכם ואמינות בין השנים שבין היתר כולל את ה מתן הקרדיט לדור הצעיר.

צוקל

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
א' השיטות הם לקחת פרוייקט ולבקש מאד' ותיק- אך בעיקר מנוסה . להשתתף על בסיס אחוזים מסויימים כמלווה/מנחה איך שתקראו לזה. אני ב"ה אמנם חסכתי את זה בזמנו לפני כ-15/14שנה .בגלל שהאד' שעבדתי אצלם הביאו מיזמתם פרוייקטים בשביל להכניס אותי לשוק כעצמאית כך שהיה לי גיבוי מלא בס"ד . וכן דודה שלי שהייה בזמנו מעצבת סטייל מאד סייעה לי בהכוונה וביקורת.
אך מי שאין לו את את האופציה הנ"ל מומלץ כך להתחיל. כמובן שצריך הסכם ואמינות בין השנים שבין היתר כולל את ה מתן הקרדיט לדור הצעיר.
אז זהו.. זה יכול להיות נחמד כשהאדריכל המנוסה מציע לך אבל מה קורה כשיש לי פרויקט ואני צריכה להתייעץ, מה המחירים שאני יכולה להציע לאדריכל כדי לא לעשות צחוק מעצמי?

rona51

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
אז זהו.. זה יכול להיות נחמד כשהאדריכל המנוסה מציע לך אבל מה קורה כשיש לי פרויקט ואני צריכה להתייעץ, מה המחירים שאני יכולה להציע לאדריכל כדי לא לעשות צחוק מעצמי?
ראי את הנאמר למעלה. לפנות לאד' ולומר לו שיש לך פרוייקט שאת מעוניינת בעזרה ע"ב אחוזים/תשלום שעות.

שריתי גוט

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני עשיתי את רוב העבודה ובאתי עם רשימת שאלות וסקיצות שילמתי לפי שעות יעוץ

ציפי ורשואר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
מסכימה עם כל מה שנאמר כאן , לא משנה כמה נלמד קודם הניסיון בשטח הוא הקריטי ביותר ולבד עם כל הרצון הטוב כמעט ולא ניתן להימנע מטעויות

האופציה הכי טובה בתחילת הדרך כעצמאית זה ליווי של אדריכל \ מעצב מנוסה שיעבור על התכניות והתכנון וכמובן הרבה מאד שטח בפועל שם זה המקום הכי טוב ללמוד .. לא מייחסים לזה מספיק חשיבות לדעתי

בסופו של דבר כולנו בני אדם וכולנו שוגים ... גם מעצבים ואדריכלים מנוסים , העניין הוא לדעת לקחת אחריות וכמובן למצוא פתרון מתאים

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
דווקא אני בעד התמחות בעבודה במשרדים -תחת אדריכלים טובים!!
אני חושבת שזה נתן לי בהרבה כלים והבנה בבניה באדריכלות ...בשרטוט נכון של תוכניות
שכאצמאית שמתכננת רק בתים פרטיים ופרייקטים קטנים לא הייתי מגיעה לידע הזה
ראיתי גם מעצבות פנים שעושות הכל לבד בעצמם כולל שרטוט -והתכניות שלהם בנויות בצורה לא נכונה, ולא מקצועית וזה יכול להביא לטעויות רבות בביצוע אי התאמות וכו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה