קורונה דגל אדום- פרופ׳ עידית מטות מטיפול נמרץ איכילוב:

מצב
הנושא נעול.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ואם הם בסיכון ממשי? נניח מושתלי כליה או סוכרתיים?
גם אחיות בקבוצות סיכון לא עובדות במחלקות האלו עם כל המיגון שבעולם.

אם הם מושתלים או סוכרתיים, נקווה שיש בהם די תבונה כדי להבין לבד שעליהם לברוח הביתה ולא לנסות להכנס.

אבל אם הם בריאים כשור, חזקים כאריה, משקלם תקין ומצבם הפיזי מצויין וגילם לא מבוגר, והם מוכנים לחתום על טופס נטילת אחריות, אולי שווה לבי"ח לשקול את הכנסתם כמלווים. אפשר גם בהשתתפות בתשלום על המיגון.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אם הם מושתלים או סוכרתיים, נקווה שיש בהם די תבונה כדי להבין לבד שעליהם לברוח הביתה ולא לנסות להכנס.

אבל אם הם בריאים כשור, חזקים כאריה, משקלם תקין ומצבם הפיזי מצויין וגילם לא מבוגר, והם מוכנים לחתום על טופס נטילת אחריות, אולי שווה לבי"ח לשקול את הכנסתם כמלווים. אפשר גם בהשתתפות בתשלום על המיגון.
א. אשרי המאמין.
ב. אם הם חזקים וכשירים איפה בית החולים ילין אותם בשהות ממושכת ולמה שלכל הרוחות בית החולים יתעסק בלינה, בבדיקת מצב המלווים ואימות שאינם בסיכון, בטפסים ובבעיה המשפטית הזו כשהוא יכול פשוט להכניס אותם עם מיגון?

pninap

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אני יודעת שגם אחרי שאנשים רבים יקראו את ההודעה הזאת
יהיו מספיק אנשים שיניעו יד בביטול
ויעדיפו להמשיך לסבול/לתת ליקירם לסבול
כי יש נטיה מוזרה לבני אדם מראש לא להאמין. ככה זה. אני כבר צופה את התגובות של רבים מפה
ובכל זאת , לאור המצב הקשה, ואולי יש מספיק אנשים שלא מזלזלים בתקווה
מוכרחה לפרסם

מניסיון אישי טרי ומבהיל
עם בן משפחה בגיל של קבוצות הסיכון+ סיבות כבדות משקל לסיכון יתר

בקהילה שלנו ובקהילות נוספות ניצלו חיי אדם!
מדובר בתרופה טבעית (וכאן חמישים אחוז מפסיקים לקרוא וחבל כל כך, כי אפשר להציל חיים)
שלוקחים אותה כמה שיותר בהתחלה, אבל גם אחרי סיבוך וירידה בסיטורציה
היא מחזירה את הבנאדם לחיים בצורה מופלאה ובלתי ניתנת לוויכוח.
במו עינינו ראינו! על בשרנו חווינו!!
מול העיניים ראינו כאלה שלקחו וחזרו לחיים ולדאבוננו גם להפך
בקהילה שלנו פה בחיפה זה רץ

שימו לב היא עוזרת גם לשלב שהנגיף פגע בראות והסיטורציה מתחילה לרדת
מפרסמת מתוך שליחות, תפילה ותקווה שהבשורה תעבור למה יותר אנשים
מדובר בתרופה של חיים נתן
מי שיכול לברר על סמך השם
ומי שרוצה פרטים מוזמן לכתוב לי באישי
כמובן אין פה שום המלצה רפואית ושום מניות
נטו על סמך הניסיון שלנו ושל חברים בקהילה
כל אחד יוכל לברר ולבדוק בכלים העומדים לרשותו

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ובית החולים מאפשר ביקורים אבל כפי שכבר צוין באשכול ההוא המבקרים מעצמם לא מצליחים לשהות במחלקה זמן רב.
השהיה קשה עליהם נפשית וגופנית.
בטיפול נמרץ בכל אופן.

עדיין לא כל בתי החולים. ולא לכל אחד. (רק עם בדיקה חיובית ושתי שליליות, מה שלרוב המחלימים היום אין).

שתביני:
כולנו מעריכים ומעריצים את האחיות.
את עבודת הקודש שלהן, את הימצאן במחלקה ימים ולילות וחגים.
אף אחד לא חושב נגדן ולא מדבר נגדן.

כשמישהו מתאר הידרדרות בבית חולים, זו תוצאה של מצב נתון, שהאחיות לא אחראיות לו.
אף אחד לא חושב שהן אמורות להתחלק לשניים, או לעבוד 24 שעות במקום 12. מבינים שהן עושות כמיטב יכולתן. הטענות לא מופנות אליהן בכלל.

אבל בתכל'ס, כשאת שומעת מכלי ראשון מאשה קשישה ויקרה, איך רעבה יומיים רצופים כי אף אחד לא נתן לה אוכל למרות בקשותיה החוזרות ונשנות - את מבינה שמשהו פה מאד מאד מאד מאד לא תקין.

ולא באשמת האחיות!
('הן היו נורא עסוקות, וכל רגע קראו להן למשהו אחר והיו גם מקרי חרום, הבנתי שאין להן אפשרות להתייחס אלי')

האחיות עשו כמיטב יכולתן.
החולה נשארה רעבה וצמאה.

אנחנו בסך הכל מנסים להציע פתרונות, שיאפשרו למלווים לשהות לצד יקיריהם. יחסוך לאחיות עבודה, יחסוך למשפחות הרבה כאב. ולמדינה - מצבות.

כולנו באותו צד בדיוק.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
א. אשרי המאמין.
ב. אם הם חזקים וכשירים איפה בית החולים ילין אותם בשהות ממושכת ולמה שלכל הרוחות בית החולים יתעסק בלינה, בבדיקת מצב המלווים ואימות שאינם בסיכון, בטפסים ובבעיה המשפטית הזו כשהוא יכול פשוט להכניס אותם עם מיגון?

אם מדובר על מלווה שנכנס ונשאר במחלקה, הוא יישן איפה שישנים מלווים של חולים בכל המחלקות האחרות - על כורסא לצד החולה.
ואם זה לא אפשרי, שיתנו להכנס עם מיגון. כתבתי את זה. הצעתי להשתתף בעלות המיגון. המצב כרגע הוא שלא מכניסים קרובים, גם עם מיגון.

נערך לאחרונה ב:

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עדיין לא כל בתי החולים. ולא לכל אחד. (רק עם בדיקה חיובית ושתי שליליות, מה שלרוב המחלימים היום אין).

שתביני:
כולנו מעריכים ומעריצים את האחיות.
את עבודת הקודש שלהן, את הימצאן במחלקה ימים ולילות וחגים.
אף אחד לא חושב נגדן ולא מדבר נגדן.

כשמישהו מתאר הידרדרות בבית חולים, זו תוצאה של מצב נתון, שהאחיות לא אחראיות לו.
אף אחד לא חושב שהן אמורות להתחלק לשניים, או לעבוד 24 שעות במקום 12. מבינים שהן עושות כמיטב יכולתן. הטענות לא מופנות אליהן בכלל.

אבל בתכל'ס, כשאת שומעת מכלי ראשון מאשה קשישה ויקרה, איך רעבה יומיים רצופים כי אף אחד לא נתן לה אוכל למרות בקשותיה החוזרות ונשנות - את מבינה שמשהו פה מאד מאד מאד מאד לא תקין.

ולא באשמת האחיות!
('הן היו נורא עסוקות, וכל רגע קראו להן למשהו אחר והיו גם מקרי חרום, הבנתי שאין להן אפשרות להתייחס אלי')

האחיות עשו כמיטב יכולתן.
החולה נשארה רעבה וצמאה.

אנחנו בסך הכל מנסים להציע פתרונות, שיאפשרו למלווים לשהות לצד יקיריהם. יחסוך לאחיות עבודה, יחסוך למשפחות הרבה כאב. ולמדינה - מצבות.

כולנו באותו צד בדיוק.
הכל נכון מאד,
אבל אני שואלת את עצמי איפה אותם אלפי מתנדבים, היכן הם במחלקות שאינן קורונה,
אני אחזור כמו מנטרה על אותם דברים: ביליתי בחיי כמה פעמים במחלקות פנימיות, אורתופדיות ועוד עם קרובי משפחה מבוגרים.
המצב הכואב שאת מתארת התרחש שם יום יום. איש לא בא, אף אחד לא התעניין.
למה עכשיו נזכרים?
אולי כדאי לעבוד הפוך: להחתים רשימה של לפחות 200 מתנדבים, מחלימי קורונה מהחודשיים האחרונים, שמוכנים להתנדב לפחות שעתיים-שלוש (לא חושבת שהטררם הזה הגיוני לפחות מזה.)
עם הרשימה הזאת להגיע למנהלי בתי החולים.
כי כמו שכתבו לפניי, בתי החולים אמורים לספק טיפול, ולא לעסוק בהלבשת מלווים ומיגונם.

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
דיברנו על כך. שהמלווים לא ייכנסו ויצאו חופשי, אלא יהיו צמודים לחולה שלושה/ארבעה ימים או יותר. ואח"כ יצאו בצורה מסודרת ורשומה ע"י פיקוד העורף, כמו שיוצאים ממלונית, לבידוד.

ובדרך כלל כשמתאשפז מישהו עם קורונה, מלוויו ממילא מתחייבים בבידוד, כי נחשפו אליו עד לרגע האימות. בדיוק כמו מי שנחשף לבני משפחה שהולכים למלונית.
יותר מזה,קרוב מליווה את אביו לבית החולים ,היה לידו הרבה שעות ויצא שלילי, למה שלא יוכל לחזור ללוות אותו בבית החולים?
סיפרה לי היום שכנה שהבת שלה לפני לידה התאשפזה עם חשש לקורונה
היא היתה במצב כל כך חלוש שאפילו לקום לקחת כוס מים לא נותר בה כח,אמא שלה היתה שומעת אותה בטלפון נואשת על סף עילפון
בסוף הם הצליחו להכניס לה שישיות מים של בקבוקים קטנים שלפחות תשתה משהו...
כמובן שאף אחד לא בא להתלונן נגד הצוות הרפואי,אבל העומס גורם למצבים לא נעימים ולא פשוטים

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אבל אני שואלת את עצמי איפה אותם אלפי מתנדבים, היכן הם במחלקות שאינן קורונה,
אני אחזור כמו מנטרה על אותם דברים: ביליתי בחיי כמה פעמים במחלקות פנימיות, אורתופדיות ועוד עם קרובי משפחה מבוגרים.
המצב הכואב שאת מתארת התרחש שם יום יום. איש לא בא, אף אחד לא התעניין.
למה עכשיו נזכרים?

???

בכל מחלקה שהייתי, היו בני משפחה ששהו לצד קרוביהם המאושפזים.
אולי לא 24/7 סביב כל חולה. אבל נדירים החולים שנמצאים לגמרי לבד יום אחרי יום.

ומיותר לציין שבמשפחות סבירות ומעלה, נצמדים למאושפז ונמצאים איתו רוב הזמן. וגם כשהולכים, מוודאים שיש לו דרך לתקשר ולקרוא מיד למישהו אם הוא צריך.

מה השאלה בכלל.

עכשיו נזכרים? כי הרוב הנורמטיבי שמכבד את הוריו ואת קרוביו החולים, ונמצא איתם במחלקות הרגילות, מבקש להיות איתם גם במחלקות הקורונה, זה הכל.
בכל דרך הגיונית שמשרד הבריאות ימצא לנכון לאפשר זאת.

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
???

בכל מחלקה שהייתי, היו בני משפחה ששהו לצד קרוביהם המאושפזים.
אולי לא 24/7 סביב כל חולה. אבל נדירים החולים שנמצאים לגמרי לבד יום אחרי יום.

ומיותר לציין שבמשפחות סבירות ומעלה, נצמדים למאושפז ונמצאים איתו רוב הזמן. וגם כשהולכים, מוודאים שיש לו דרך לתקשר ולקרוא מיד למישהו אם הוא צריך.

מה השאלה בכלל.

עכשיו נזכרים? כי הרוב הנורמטיבי שמכבד את הוריו ואת קרוביו החולים, ונמצא איתם במחלקות הרגילות, מבקש להיות איתם גם במחלקות הקורונה, זה הכל.
בכל דרך הגיונית שמשרד הבריאות ימצא לנכון לאפשר זאת.
ואני לתומי חשבתי שמדובר על התנדבות, ולא על שהיה משפחתית ליד החולה.
הדיון אמור להשתנות ב-180 מעלות.
אני דיברתי על נגיד 10 מתנדבים למחלקה, מוכרים לצוות, שיכנסו בשעות מסוימות או בתורנות ביניהם, ויהוו תגבור של כוח, מרץ, שמחה, האכלה, לכל אדם שצלם אנוש בו.
אם אנחנו מתחילים להביא התחלפות של קרובי משפחה לצד כל חולה-
(מדמיינת את זה ככה: "לצירהלה היה קורונה לפני שלוש חודשים. היא לא עשתה בדיקה אבל היא הייתה בלי ריח, מותר לה להגיע?" "יהודהלה רוצה לבוא רק להניח לו תפילין, הוא יכול? חמש דקות והוא יוצא" "עקיבאלה יבוא אחרי יהודהלה ויחליף איתו את החליפת מיגון. חבל על הכסף..." "שושנהלה שלנו היתה שם והיא לא מסוגלת עוד יום. ששושנהלה שלך תחליף אותה מחר")
מדובר בסיפור אחר לגמרי.

Weber-design

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
שימו לב היא עוזרת גם לשלב שהנגיף פגע בראות והסיטורציה מתחילה לרדת
מפרסמת מתוך שליחות, תפילה ותקווה שהבשורה תעבור למה יותר אנשים
מדובר בתרופה של חיים נתן
מי שיכול לברר על סמך השם
ומי שרוצה פרטים מוזמן לכתוב לי באישי

pninap

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
כן
מניסיון אישי אצלנו במשפחה. מהשבוע
זה נשמע יומרני אבל תקשיבו לזה

אלמלא ראיתי בשתי עיניי איך זה מתקיים גם אני לא היתי מאמינה

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ואני לתומי חשבתי שמדובר על התנדבות, ולא על שהיה משפחתית ליד החולה.
הדיון אמור להשתנות ב-180 מעלות.
אני דיברתי על נגיד 10 מתנדבים למחלקה, מוכרים לצוות, שיכנסו בשעות מסוימות או בתורנות ביניהם, ויהוו תגבור של כוח, מרץ, שמחה, האכלה, לכל אדם שצלם אנוש בו.
אם אנחנו מתחילים להביא התחלפות של קרובי משפחה לצד כל חולה-
(מדמיינת את זה ככה: "לצירהלה היה קורונה לפני שלוש חודשים. היא לא עשתה בדיקה אבל היא הייתה בלי ריח, מותר לה להגיע?" "יהודהלה רוצה לבוא רק להניח לו תפילין, הוא יכול? חמש דקות והוא יוצא" "עקיבאלה יבוא אחרי יהודהלה ויחליף איתו את החליפת מיגון. חבל על הכסף..." "שושנהלה שלנו היתה שם והיא לא מסוגלת עוד יום. ששושנהלה שלך תחליף אותה מחר")
מדובר בסיפור אחר לגמרי.

זה לא סותר. צריך הכל. גם קרובים, גם מתנדבים.

ההתארגנות של המשפחה עם שושנה'לה וצירלה בכלל לא קשורה לבי"ח. מבחינת בית החולים, לכל חולה יוכל להכנס מלווה אחד בכל פעם. ואפשר לקבוע שעת כניסה אחידה. נניח, בשמונה בבוקר הדלת נפתחת, ומי ששם - נכנס. (בהגבלה של מלווה 1 לכל חולה).

ואם יש בית חולים שמאפשר לקרובים לשהות לצד המאושפזים, גם אם רק לשעה עם מיגון, אולי כדאי לפרסם את שמו. בינתיים, מהעדויות ששמעתי, לא זה היה המצב.

Weber-design

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אלמלא ראיתי בשתי עיניי איך זה מתקיים גם אני לא היתי מאמינה
זה מעלה את הסיטורציה (אולי מטיס) לזמן קצר.
ואינו מרפא את הריאות. מידיעה.

נערך לאחרונה ב:

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
זה לא סותר. צריך הכל. גם קרובים, גם מתנדבים.

ההתארגנות של המשפחה עם שושנה'לה וצירלה בכלל לא קשורה לבי"ח. מבחינת בית החולים, לכל חולה יוכל להכנס מלווה אחד בכל פעם. ואפשר לקבוע שעת כניסה אחידה. נניח, בשמונה בבוקר הדלת נפתחת, ומי ששם - נכנס. (בהגבלה של מלווה 1 לכל חולה).

ואם יש בית חולים שמאפשר לקרובים לשהות לצד המאושפזים, גם אם רק לשעה עם מיגון, אולי כדאי לפרסם את שמו. בינתיים, מהעדויות ששמעתי, לא זה היה המצב.
האברך שוורץ מאשדוד, שהיה חולה קשה בגל הראשון, מתנדב קבוע בקורונה אסותא אשדוד, במיגון מלא.

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
זה מעלה את הסיטורציה (אולי מטיס) לזמן קצר.
ואינו מרפא את הראיות. מידיעה.
כדאי לכתוב ממה (בבסיס) זה מורכב. כי יש מי שלא יכול ליטול כל דבר, ומנגד יש רבים שבטח חוששים ואם ישמעו שהחומרים פשוטים-ילכו על זה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד הִנֵּה מַה טּוֹב וּמַה נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם יָחַד:ב כַּשֶּׁמֶן הַטּוֹב עַל הָרֹאשׁ יֹרֵד עַל הַזָּקָן זְקַן אַהֲרֹן שֶׁיֹּרֵד עַל פִּי מִדּוֹתָיו:ג כְּטַל חֶרְמוֹן שֶׁיֹּרֵד עַל הַרְרֵי צִיּוֹן כִּי שָׁם צִוָּה יְהוָה אֶת הַבְּרָכָה חַיִּים עַד הָעוֹלָם:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה