"גשרים? המרכז החרדי??

מצב
הנושא נעול.

גרף הול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
חברים יקרים!

סיפור מעניין ומתהה לפניכם, ואני מחכה לתגובתכם:

לפני כחודשיים ביקר אצלינו בבית הכנסת איש במראה חרדי מושלם, שהציג את עצמו בשם חיים מארגון "גשרים" וביקש מאברכים [שנשואים לפחות 5 שנים] להירשם לסקר שייערך לדבריו בין מאות משפחות בציבור החרדי, ותמורת מילוי השאלונים יקבלו מילגה ע"ס 1000 ₪ למשפחה.

אכן לפני כשבוע הגיע אלי בדואר 2 חוברות של הסקר, שכל אחד מהם כ32 עמודים [!!] צפופים, חוברת אחת לבעל וחוברת אחת לאישה. ובהם הרבה שאלות שונות ומשונות לגבי אורח חיים בבית החרדי וגם שאלות אישיות ורגשיות מאוד [ממש נכנס לקישקע'ס]. וכשבסופו של דבר הם נותנים רק 450 ₪ עבור מילוי 2 השאלונים ולא 1000 ₪ כפי שהובטח בתחילה, [לידיעתכם, אין מה לרוץ להירשם, היות וכעת אין כבר אפשרות למלאות את השאלונים – רק למי שנרשם מראש].

על פי דברי הארגון שכותבים בתחילת השאלון כי המטרה היא כדי לדעת את אורח החיים בבית החרדי ובנפש החרדי פנימה, כדי להקל על ציבור בעלי התשובה ולהדריכם בצורה נאותה כדי שיוכלו להתאקלם בקלות בציבור החרדי. וכל זה בהדרכת הרבנים [??].

את האמת אומר לכם, זה נראה לי קצת מוזר ומחשיד!

השאלות שהם מציגים (למשפחה החרדית) עוסקת גם בעניני דת ואמונה בסיסיים ביותר לדוגמא: האם אני שומר שבת, האם אני מאמין בשכר ועונש, האם אני מאמין בה' ועוד רבות כהנה. ועל כן כל הסיפור המוזר הזה מדליק אצלי נורת אזהרה אדומה ומצפצפת!!!. האם לא מדובר בגורמים עוינים או חשודים שמנסים לדעת ולברר את אורח החיים בבית החרדי לצורך אינטרסים פסולים ומפוקפקים?!!. נכון שהם אומרים שהמטרה שלהם היא עבור בעלי-תשובה, אבל באמת! השאלות לא כ"כ מתאימים למטרה...

וגם כשהם כותבים שהכל על פי הדרכת רבנים ואנשי חינוך – מי אומר?! אולי לא? ואם הם כן צודקים אז למה הם מפחדים לומר מי הרבנים האלה ומי עומד מאחורי הפורייקט המחשיד?.

בקיצור: מי שיודע פרטים בעניין שיכולים לשפוך אור על הנושא המעורפל מוזמן להגיב ולהסביר.

כדי להקל מעליכם את המלאכה אציין מספר פרטים שמופיעים על גבי השאלון:
שם הארגון – "גשרים" המרכז החרדי [??] למחקר וסיוע חברתי. טל' 02-6508776, ת.ד. 16517 ירושלים 91164.

TIP X

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פשוט וברור שאל תענה מילה בלי לדעת מי הרבנים ולדבר איתם.

גרף הול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י TIP X;630053:
פשוט וברור שאל תענה מילה בלי לדעת מי הרבנים ולדבר איתם.

אבל אולי זה משהו טוב?
חבל להפסיד כסף!

דובדבני

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
גם אנחנו קיבלנו את השאלונים, כשלנו הצע מראש 400 ש"ח. בלי לדעת מה הרבנים אומרים על זה החלטנו שהכסף, באמת, לא יענה את הכל. מאוחר יותר נודע לנו שהרב שטיינמן הורה שלא להגיש את השאלונים.

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
אין להם שום איזכור בנט מה שאומר שהמטרה שלהם זה לא מה שהם אומרים
(יש איזכור אחד וזה שאלה שלך במקום אחר)

גם אם המטרה שלהם טובה היות והדרך שהם פועלים לא נכונה ולא טובה (בלשון המעטה) הם לא שווים יחס ולו בשביל שזה לא יקרה שוב עם עמותות אחרות, (ולא ילדים שדופקים לי בדלת לבקש צדקה לא מקבלים צדקה לצומת ליבכם אנשי קרית ספר)

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
...

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
אפשר לברר אצל אירגוני המחזירים בתשובה האם הם שמעו... מכירים...
שם כולם יודעים על כולם. ועוזרים לכולם.

גרף הול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני מקווה לקבל את השאלונים במייל, ולהעלות אותם, ואז תכלו להבין בייתר בהירות במה מדובר.

נפוליאון

משתמש רשום
כמה כסף מינימום אתם מוכנים לקבל לשעה?
יש לי חבר שנרשם לזה, והוא בילה הרבה מאוד זמן על מילוי השאלונים.
ובסופו של תהליך הוא חישב שקיבל כ15 שקלים לשעה בתלושים, צריך לחפש חנות שמכירה בתלושים ולקנות שם ביקר.

גרף הול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י נפוליאון;630127:
כמה כסף מינימום אתם מוכנים לקבל לשעה?
יש לי חבר שנרשם לזה, והוא בילה הרבה מאוד זמן על מילוי השאלונים.
ובסופו של תהליך הוא חישב שקיבל כ15 שקלים לשעה בתלושים, צריך לחפש חנות שמכירה בתלושים ולקנות שם ביקר.

ומה הוא אומר על השאלונים האלה?
הוא אומר שזה נראה משהו טוב???

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י תקוה;630117:
אפשר לברר אצל אירגוני המחזירים בתשובה האם הם שמעו... מכירים...
שם כולם יודעים על כולם. ועוזרים לכולם.
אני חושבת שעדיף ללכת לבדוק בלב לאחים... בלי להכיר ההרגשה שלי נוטה לשם.

מלכי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
כסף לא בא מהאויר ולא בא ממילוי שאלונים............. קוראים לזה משהו כמו פתי מאמין........

לשם שינוי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בעלי תשובה??? ברצינות? ומי שמחזיר אותם בתשובה לא מכיר מספיק את אורח החיים החרדי?
אם כן, איזו מן תשובה הוא יספק לשומעי לקחיו?

ברור שזה לא זה.

ומי שהזכיר לב לאחים ודאי התכוון ליד לאחים.
(לב לאחים= אירגון החזרה בתשובה. יד לאחים= אירגון הנלחם במסיון, נישואי תערובת ועוד...)

יערי

משתמש מקצוען
לי זה נשמע יותר משהו בסגנון רפרומי, ואם כן זה לא קשור ליד לאחים.
צריך לתפוס מה השאלות הרגישות שהוחבאו בתוך שלל השאלות, בדרך כלל הם אמורים להיתפס לנושא שולי ולטחון אותו מכל הכיוונים.
ואגב, אני קיבלתי בימים האחרונים חוברת סקר של TGI לאחר שהם שאלו אותי אותי בטלפון אם אני מסים, וגם זה לוקח שעות לענות, ותמורת זה קיבלתי צ'ק של 25 ש"ח, פלוס כניסה להגרלה.
אבל זה כבר סיפור אחר כי מדובר בחברת סקרים מוכרת שמתמקדת מכל האוכלוסיה ובודקת הרגלי צריכה וכדומה.

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שולה;630243:
אני חושבת שעדיף ללכת לבדוק בלב לאחים... בלי להכיר ההרגשה שלי נוטה לשם.

כנראה שאת באמת לא מכירה....
לב לאחים זה לא. מי זה כן? לא יודעת, אבל בטוח מישהו מפוקפק.
לדעתי, אל תמלאו את השאלונים!!! ברור שיש להם מטרה אחרת מהמוצהר.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
מריח במימון קרן מסוג הקרן לישראל החדשה...

Malki.A

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
לדעתי לבקש מיד לאחים לבדוק את העניין אם זה לא מהמסיון

פרלי קבלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
משהו מוזר-
לyent יש מכון שעושה עבורו (או שזה שלהם ) סקרים והם מתמקדים בשאלות הנוגעות לחרדים לעומת חילוניים,
למכון הזה קוראים "גשר"-יש קשר??

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה