דרוש מידע גר בעיר נופש ובין הזמנים נהפך לשם נרדף לסיוט?

מצב
הנושא נעול.

איבד את הצפון

משתמש פעיל
לאחר אי אלו תגובות בנושא זה בכל מיני אשכולות כאן בפרוג הגיע הזמן להעלות את הנושא לשולחן הדיונים.
אני גר בשכונה שנמצאת אי שם ב... בעיר שמועדפת על הציבור החרדי כיעד לנופש בין הזמנים.
אז דבר ראשון לכל אחי ורעי מהמרכז, ברוכים הבאים.
אבל... וכאן מגיע האבל הגדול, מדוע החיים בערים האלו חייבים להפוך לסיוט בן שלשה שבועות כל בין הזמנים מחדש?
אמנם, ישנם דברים שאינם ניתנים לשינוי כגון: העומס באוטובוסים (אולי אם משרד התחבורה יהיה מעוניין בהחלט יתכן שינוי, אך על כל מקרה אי אפשר "להפיל" את זה על הנופשים היקרים), הפקקים, שכל תושב העיר נהפך למודיעין...
אבל עדיין ישנם דברים שלא היו אמורים לקרות, אבל לצערי הרב זה קורה ובגדול, וגורמים לעוגמת נפש מרובה לתושבי העיר, אצרף בזה כמה דוגמאות.
א. אני יוצא מהבית, והבנין נראה כמו מזבלה עירונית עם עטיפות קרטיבים וכל מיני מרעין בישין (אני לא מדבר על זה שבוועד בית החליטו לא לנקות את הבנין בבין הזמנים כי חבל על הכסף, ממילא חמש דקות אחר כך ישפכו שם ברד).
ב. אני כבר יוצא מהבנין אני פוגש מראות שלא הייתי מעוניין לפגוש (אמנם אני גר בעיר מעורבת אבל אני רגיל לראות חילונים בלבוש חילוני ולא חרדים בלבוש הנ"ל רח"ל), כמעט כל יום אני פוגש בחורי ישיבות נעמדים עם בגדי ים בתוך בית הכנסת להתפלל, באמת אין יראת שמים בחופש? (מזכיר לי שהשומר בסופר אמר אחרי פסח בשיא הרצינות שהוא ראה קבוצה חילונים ששאלו אותו עם החמץ נטחן לאחר הפסח... ואוי לה לאותה בושה).
ג. בלילה אני רוצה לנוח אבל משום מה המשפחה ששכרה את הדירה מעלי / לידי/ או שסתם ירדה לגינה וצריכה לנצל את החופש בדמות "מנגל" וכדו' משעה 12:00 בלילה ועד... בקול רעש גדול ללא שום התחשבות.
ד. למה המרפסת שלי אמורה לקבל קליפות גרעינים וסיגריות בוערות (ממש כך, הבת שלי כבר קיבלה כוויה וכבר זרקתי בריכה לפח - נדבת החפץ בעילום שמו הטוב) ועל כולם טיטולים משומשים, באמת טיפת אנושיות...
ה. למה כשאני יוצא עם הילדים לביקור אצל ההורים זה חייב להפוך לסיוט, כי בעוד שאני יוצא עם משפחה ברוכת ילדים בלעה"ר אני צריך לחכות כפול כי כל הבחורים הבאים בגפם עוקפים כמו כלום, הרי אין להם אשה וילדים לדאוג להם...
וכו' וכו' וכו' יכלה הזמן ולא יכלה...
אמנם אני מסתייג מראש, ישנם הרבה והרבה מאוד מהציבור שלנו שמתנהג בדרך ארץ כראוי וכיאות ומקדשים שם שמים, אבל לצערינו ישנו מיעוט ולצערי הוא לא מיעוט קטן, שמתנהג כמו חיות פרא שיצאו מהמסגרת (סליחה על הבוטות,), ועל זה אני מציף את הדיון, מה ניתן לעשות וכיצד אפשר למזער את הנזקים.
עוד שאלה, האם כל ההורים ששלחו את בניהם לחופש מודעים למה שהבנים שלהם עושים? לצערי, לפי מה שאני רואה אני מניח שישנם רבים שלא... (סמארטפונים, מראות אסורות, לבוש שאינו הולם ברחובות קריה, כשרות), או שהם יודעים ואין לאל ידם להושיע.

נערך לאחרונה ב:

סבא ישראל

משתמש מקצוען
משתתף בצערך
ולגופם של דברים יש דברים שאי אפשר לשנות (אותיות א' ב')
ויש דברים בעיקר אלו שנוגעים לך אישית שאם מעירים לאנשים הם מפסיקים (ואפשר גם דרך המשכיר שלהם)

איבד את הצפון

משתמש פעיל
ולגופם של דברים יש דברים שאי אפשר לשנות (אותיות א' ב')
למה??
הבנין שלי מלא במשפחות ברוכות ילדים ובמשך השנה זה לא קורה.
ובכלל משפחות הנופשים מתנהגים כך כל השנה? האם הם גרים במזבלה?
ויש דברים בעיקר אלו שנוגעים לך אישית שאם מעירים לאנשים הם מפסיקים (ואפשר גם דרך המשכיר שלהם)
לצערי לא תמיד:(
משתתף בצערך
תודה רבה.

book

משתמש צעיר
אמנם לא צפונית, אבל גרה בעיר שהיא יעד תיירות מועדף בגלל המרחבים, החופים ועוד...
מבינה אותך לגמרי. אני סיימתי עם מה שנקרא "בין הזמנים".
את החוף אנחנו מבקרים עד אז, את הגינות והפארקים עד ר"ח אב ומר"ח אלול.
לאוטובוסים אינני מתקרבת וכן הלאה.

נכון, זה קשה, זה עולה לי כסף רב בשל השימוש החוזר ונשנה ברכבים פרטיים (אפילו מוניות אין), אבל זה עדיף לי עשרת מונים מלאכול את הלב, להתעצבן, לקטר ולהתמרמר (שזה קרה לי הרבה...)

גם בבנין שלנו, למדתי להציע עזרה לנופשים, במקום לכעוס.

אני מאד מבינה אותך, מאד מאד.
רק יודעת שלצערינו, אין כ"כ יכולת לתקן את זה.
ומתמקדת במה יעשה לי קל יותר ונעים יותר.

איבד את הצפון

משתמש פעיל
נכון, זה קשה, זה עולה לי כסף רב בשל השימוש החוזר ונשנה ברכבים פרטיים (אפילו מוניות אין), אבל זה עדיף לי עשרת מונים מלאכול את הלב, להתעצבן, לקטר ולהתמרמר (שזה קרה לי הרבה...)
צודק ב100%
אך לא העלתי את הנושא בשביל לאכול את הלב אלא להעלות במעט במקסימום שאני יכול את המינימום מודעות לנושא.

בן ציון הלמ

משתמש מקצוען
לא מבין מה אתה רוצה,
לחנך ציבור ?
יש לך בעיה, תפנה לעיריה שלך שתטפל בה, או תדבר עם השכנים שלך.
אותם שכנים שבשביל דירה עלובה, שבחודש רגיל לא מקבלים עליה אלפים ש"ח,
עכשיו עושים סכום דומה בלילה אחד.
אנשים טובים מירושלים וב"ב, משלמים את מיטב כספם בשביל אווירת נופש ורוגע.
וכן, אצלי בבית אני לא עושה מנגל, בשביל זה אני הולך לנופש.
וגם אם אני יקח דירת נופש בב"ב אני לא יעשה מנגל כי זה לא מקובל,
אבל בטבריה זה מקובל.

נערך לאחרונה ב:

סבא ישראל

משתמש מקצוען
למה כדי לקבל אותם חזרה + מע"מ?
אני מקווה שהמציאות היא שהטיטול "נופל" בטעות ואם תגרם אי נעימות לאמא (כן לכו לאמא לגברים לא נעים מת מזמן) היא לפחות תשתדל שזה לא יקרה שוב
בכל מקרה אין על זה מע"מ (מתכוון לומר אם לא יועיל לא יזיק)

תותית י.

משתמש מקצוען
ד. למה המרפסת שלי אמורה לקבל קליפות גרעינים וסיגריות בוערות (ממש כך, הבת שלי כבר קיבלה כוויה וכבר זרקתי בריכה לפח - נדבת החפץ בעילום שמו הטוב) ועל כולם טיטולים משומשים, באמת טיפת אנושיות...
לא הבנתי, המרפסת שלך מקבלת טיטולים?? או שאתה רואה כאלה ברחוב?
(בכללי אם אותם אנשים שזורקים סיגריות בחלון וכו' אנחנו מתמודדים יום יום במרכז)

איבד את הצפון

משתמש פעיל
אנשים טובים מירושלים וב"ב, משלמים את מיטב כספם בשביל אווירת נופש ורוגע.
וכן, אצלי בבית אני לא עושה מנגל, בשביל זה אני הולך לנופש.
וגם אם אני יקח דירת נופש בב"ב אני לא יעשה מנגל כי זה לא מקובל,
אבל בטבריה זה מקובל.
מבקש, נא לא להוציא את דברי מהקשרם, אני מדבר על דברים שחורגים מגדר האנושיות...
הוספתי בפירוש שיש דברים שאי אפשר לשנות... זה בין הזמנים ואנשים רוצים להנות ומגיע להם...
ראה בכל הדוגמאות שנתתי, הבאתי רק דוגמאות של דברים שאינם בהכרח חלק מהנופש... ומפריעים באמת.
לעשות מנגל - בכיף!!! (או שלא - אך נשלים עם זה), אבל מי התיר להרעיש ב2:00 בלילה, האם זה ששילמת במיטב כספיך לראובן מתיר להפריע את שנתו של שמעון, תשאל דיין, אם זה מה שהוא יפסוק בבקשה...
ובכלל, מה התירוץ הזה ששילמו במיטב כספם על דירה עלובה, ואם כן אז מותר להפריע לשני???

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה