גנרטור או מצברים?

רבנים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
א. קנינו מצברים אצל איינריך מבני ברק - כבר 30 שנה בתחום הזה, יהודי שמוכר לך את המצברים מתוך אידיאל, ושמח לתת שירות תמיד, ובעיקר עם הרבה סבלנות להדריך איך מתקינים, מאד התרשמנו לטובה ממנו, הוא ממולץ מאד (טל: 03-5740994).
ב. הנסיון שלנו עם מצברים הינו כבר 3 שנים, אנחנו קנינו 21 קילו וואט, עלה לנו בערך 20,000 ש"ח עם הממיר הבינוני, הוא מחזיק לנו במצטבר כ-15 שעות מזגן, ובו זמנית עובדים 2 מזגנים אחד של 1.25 כ"ס והשני של 1.75 כ"ס, מנסיון, תמיד מסתדרים. מקסימום כמו שתיארו כאן נפל בסעודה שלישית, ואם הייתי מחשב יותר את השעות מזגן אז לא היה נופל החשמל, כלומר על אף שאני גר במקום חם יחסית, אני לא עושה חשבון, והמזגן דולק כל הזמן, ואם יודעים לשלב מאווררים בהפסקות אז אפשר להסתדר גם בפחות, ולגבי ר"ה שלושה ימים, אזי גם המזג אוויר לא רע בזמן הזה, וגם נמצאים פחות בבית, בקיצער מסתדרים, וזה שווה את העצמאות, ואת היכולת להשמש גם באמצע השבוע אם יש הפסקות חשמל.
ג. פלטה חשמלית זוללת חשמל לכן מי שמשתמש במצבר בדרך כלל משתמש גם בפלטת גז.
ד. ולגבי תנור בוילר וכו' צריך ממיר יותר גדול דבר שמייקר את הסיפור.

שרה100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
כמה שנים מחזיק מצבר?

רבנים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
נכתב ע"י שרה100;2194549:
כמה שנים מחזיק מצבר?

בין 8-12 שנים
נאמר לי שהאחריות הינה ל8 שנים, אבל זה מחזיק 10, ויש כאלה שזה מחזיק 12 שנים

דיוק רב

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
החסרון הגדול של מצברים, הוא ב 2 או יותר ימי חג רצופים, שאין לו אפשרות לסחוב יומיים שלמים, לעומת זאת, אין עלות חודשית כמו בגנרטור.
בענין המזגן, אם אמרו לכם בגנרטור שאתם צריכים 8 אמפר, זה אמור להכפיל את העלות ההתקנתית של המצברים, 16000 ש"ח לפחות.
אני מכיר מוכר / מתקין, נדמה לי שעושה זאת ב10 תש'

רבנים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
נכתב ע"י דיוק רב;2194673:
החסרון הגדול של מצברים, הוא ב 2 או יותר ימי חג רצופים, שאין לו אפשרות לסחוב יומיים שלמים, לעומת זאת, אין עלות חודשית כמו בגנרטור.
בענין המזגן, אם אמרו לכם בגנרטור שאתם צריכים 8 אמפר, זה אמור להכפיל את העלות ההתקנתית של המצברים, 16000 ש"ח לפחות.
אני מכיר מוכר / מתקין, נדמה לי שעושה זאת ב10 תש'

מהסתומר'ת 16000 ש"ח:eek:
אני התקנתי את זה בעצמי זה לא קשה בכלל!

דיוק רב

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
המכשור בעצמו, אם רוצים לקחת מצברים שיתמכו במזגן, צריך מצברים שיכולים לתת חשמל בסדר גודל כזה, וגם ממיר שיכול להנפיק כמות חשמל ענק (8 אמפר) ברגע אחד ולהמיר אותו בחשמל הרגיל, לפי מה שנאמר לי זה המחיר של המכשירים כולל התקנה (ההתקנה לבד היא בערך 2000 ש"ח).
אבל בחישוב מהיר, אם משלמים כ400 שח חודשי לגנרטור עבור 8 אמפר, ב- 4 שנים כבר כיסיתם את ההוצאות.

ורד10

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
משהו יודע האם מצברים מחזיקים מעמד שלושה ימים ברציפות? כלומר יומיים ראש השנה ושבת צמודה?

דיוק רב

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
תלוי כמה חשמל יש לו,
לדוגמה;
אם המצבר יכול להנפיק 10,000 וואט, אזי אם יחלקו את ה 3 ימים בנבון כך שה10,000 יתחלקו במשך ה-3 ימים, (וזה דורש שיצטרכו הרבה פחות מכל שבת), זה יכול לסחוב כמה שרוצים, המצברים יכולים לעבוד עד שהם נגמרים.

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לעניין זמן החזקת המצבר- ניתן לחבר בלוח החשמל ממיר שמחליף אוטומטית את השימוש ממצבר לחשמל במידה והמצברים נגמרים (מאתים כמובן לאלו שסומכים ברמה מסויימת על החשמל, לא אלו שבשום אופן אינם נהנים ממנו)

ומוזר לי מי שאמר כאן ש-12 בטריות מספיקות לו ברווח לכל המזגנים, לנו יש 12 ניתן לשים עליהם מזגן קטן, אחד בכל פעם, הזמגן הגדול של הסלון- 2.5 כו"ס לא מחובר להם...

דיוק רב

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
זה לא כל כך תלוי בכמות המזגנים, בעיקר זה תלוי באיכות ובחוזק של הממיר, אבל נכון כל המזגנים בבית זה הגזמה

rew3020

משתמש מקצוען
הרבה תגובות פה לא קשורות אחת לשניה.
כלל לא משנה המספר של הבטריות -יש כמה גדלים וסוגים.
השאלה כמה וואט יש.
אם יש לך 25 א' זה יספיק ודאי ל3 ימים ודאי שזה יספיק למזגן גדול.
אם יש לך רק 7 א' גם למזגן קטן שה לא יספיק.
כ"א צריך למפות את הצרכים שלו ולרכוש מצבר מתאים.

אציין לדוגמא שיש לי 15,000 וואט. חוץ מתאורה והכל בלי לחשבן אני מדליק מזגן כוח סוס אחד בערך 12 שעות בשבת.
שבועות שהיה יומיים דלק לי יפה מאוד התאורה פלוס מזגן בס"ה כ 8 שעות.

גאונה

משתמש מקצוען
מישהו יודע אם מערכת קומבי מומלצת? או שיש טובים ממנה?

שומר

משתמש צעיר
לכל דבר יש פלוס ומינוס.

מצברים: (יש לי בבית)

יותר זול... כלומר, העלות עצמה היא בין 8,000 ל - 20,000 (תלוי בכמות)
המחיר מורכב ב2 דברים: 1. המצבר (כ60% מהסכום) הוא מחזיק לכ8 שנים, 2.הממיר, ללא הגבלת זמן.

הבעיה במצבר שזה כמו בטריה... אם טעית בחישוב של מה שמותר להדליק, באמצע השבת נופל החשמל, הם צריכים תחזוקה (הוספת מים פעם בחודשיים), תופסים מקום... אם רוצים להוסיף כח זה מורכב (הרבה פעמים צריך למכור את המערכת ולקנות חדשה), המחיר זול משמעותית........ אין תשלומים חודשיים.

גנרטור,

הרבה יותר נח (אין תחזוקה, ראש שקט, לא תופס מקום, לא נופל באמצע שבת, לא מסובך להגדיל במידת הצורך)

יותר יקר...

shuki53

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
שמעתי שיש מישהוא שמשוק מצברים עם קולט סולרי (פוטו וולטאי) למי שזה רלונטי שיש מקום על הגג
פרסם איזה מודעה בעמוד ראשון ביתד של שלישי לפני שבועיים או שלוש

באגטים

משתמש צעיר
ככל הנראה קולט סולרי מהוה פתרון רק ליומיים חג (וכ"ש לשלשה ימים), מפני שבשבת רגילה הוא מייצר מדי קצת חשמל, וכבר יותר זול לקנות עוד מצברים,

אומנם בשלש ימי חג, גם אם קונים קולט זול שמייצר רק קצת חשמל, לאחר שלש ימים זה כבר כמות יותר משמעותית (כפול שלש), וצ"ע.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  42  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה