התייעצות גנב קטן. תמונותיו בידי. מסתובב בחנויות גאולה וגונב

מצב
הנושא נעול.

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
אגב, אחד מהסימנים לקלפטומניה הוא, שהוא אינו משתמש בחפצים שהוא גונב אלא זורק אותם.
צודק.
אם הארנקים נשארו מלאים כמו שכתבו לפני כנראה הילד סובל ממחלת הנפש הנ"ל.
ושאר השפיטות עליו מיותרות ומזיקות.

יודעת על סיפור בבני ברק שילדה בת בית יעקב כבת 8 גנבה ארנקים במעון בזמן שההורים נכנסו לכיתות לקחת את ילדיהן. בדקי במצלמות ואכן ראו ילדה לוקחת ארנקים.
והתברר שהילדה סובלת מהמחלה הנ"ל.

רבקי אולפן

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
כל התגובות הנזעמות ומשפטי השדה הנערכים פה מגיעות ממקום אחד.
כשאנו רואים אחד נכשל או עושה מעשה לא ראוי זה עושה לנו לא טוב, ולמה? זה פשוט מראה לנו את האפסיות והנבזות של בן אדם באשר הוא, ומרסק לנו את התדמית הגאוותנית שלנו בעיני עצמנו.
ואז ישנם שתי דרכים האחת לברוח ולהתכחש להעצים את השלימות שלנו ע"י הנפילה שלו, הוא גנב, הוא שודד, וכו' וכו' ואילו אנו המושלמים שבאדם. ( מה, לא גנבנו, לא גזלנו, לגניבה וגזילה יש הרבה פנים, דקויות גלויות ונסתרות שידועים לבן אדם עצמו וליוצר כל).
השניה לראות את האפסיות שלנו ולהודות לה' שרק בזכותו לא הדרדרנו למקום שכזה ומסכן הילד שהיה צריך להיכשל בכך כדי שאנו נתעורר ונפנים נקודה זו, וכך רק לרחם עליו וי"ז נעורר עליו רחמים משמים ויפסיק מלנהוג כך.
אנו יהודים וצריכים לחשוב כיהודים כ"ז שלא היה בית דין התראה ועדים אין לנו שום רשות לשפוט ולהרשיע אף אחד ומשכך כ"ז שזה לא קורה מבחינתנו הוא זכאי לגמרי.
אוי לנו אם ישפטו אותנו על סמך תיאוריות הודעות וואטסאפ חצאי עובדות וסיפורים
כוח"ט

עלקא

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אני חושב שהתערבב כאן שני עניינים שונים לחלוטין, ראשית יש כאן עניין של מה שעברה פותחת האשכול ועוד נוספות שנעקצו על ידו, אין ספק שניתן (וצריך) להזדהות עמם/ן, (אני עצמי נעקצתי ברמאות הרבה יותר גדולה ע"י אדם שנתקע באמצע הלילה במקום וחייב לחזור עם מונית וכו וכו וכו, הכעס היה גדול והסכום ג"כ היה גדול הרבה יותר)
אך נוצר כאן עירבוב שבגלל שמאד מזדהים עם האנשים הנגנבים לכן מערבבים כאן ויכוח אחר לגמרי אם אפשר לחרוץ את גורלו לכל חייו,
וצריך להבין שילד שמסתכלים עליו במבט של גננבבב... יוצרים ממנו גנב הרבה הרבה יותר גדול ממה שהוא היה קודם לכן, ואני מביא כאן כמה ציטוטים מפותחת האשכול שפגשה בו ואף שמסתבר שהיא לא אמרה לו בפנים מה שהיא כתבה כאן מ"מ המסר הועבר בוודאות בלי מילים,
להלן הדוגמאות

כעת הילד תופס צעד אחורה, ומבין שהוא כנראה הרבה יותר גנב ממה שהוא עצמו חשב קודם לכן ובפעם הבאה יעשה את זה הרבה יותר במיומנות והרבה יותר במקצוענות כך שודאי לא יתפס,

מצד שני אפשר לראות גישה אחרת שפחות מוציאה תיסכולים אך מביאה תוצאה הרבה יותר טובה
להלן

התנהגות כזו משדרת לו- היית כנראה רעב, אנחנו אוהבים אותך כמו שאתה למרות שרק מקודם נעקצנו על ידך, ואתה יותר חשוב שלו מהכסף שכמעט גנבת לנו לפני רגע,
המסר שהוא מקבל זה שכנראה הוא לא כזה גנב כמו שהוא חשב קודם לכן, ואולי באמת לגנוב זו לא הדרך להיות שבע. לדעתי זו בהחלט דרך הרבה הרבה הרבה יותר יעילה.

ושוב אין כאן הנושא האם מסכנים אלו שנתקעו בלי רב קו וכו', אלא מה עושים עם הילד הזה שהוא נשמה בפני עצמה ואנחנו לא רוצים שיצא גנב מתוחכם במקצועו
מזדהה עם כל מילה- גם אני מזועזעת מן המילים שהדביקו לילד שכל כולו בן 8!!!!!!
אני בד"כ לא מגיבה באיש את רעהו- אך ראיתי צורך להביע את הזעזוע - לא לשכוח שילד יהודי= עולם מלא - יש לי ילדה בת 8 ולא הייתי רוצה שיחשבו וידברו עליה כך- גם אם חלילה היתה עושה את המעשים הנ"ל אלא מדברים ברגישות ומתנהלים ביעילות, עם מחשבה גם על העתיד הרחוק.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צודק.
אם הארנקים נשארו מלאים כמו שכתבו לפני כנראה הילד סובל ממחלת הנפש הנ"ל.
ושאר השפיטות עליו מיותרות ומזיקות.

הם לא היו מלאים. הוא לקח את כל סכומי השקלים במטבעות ושטרות שהיו שם.

כל היתר, כולל מט"ח, היה מבחינתו חסר ערך. אבל את המזומן הוא העביר לכיסיו לפני שזרק את הארנקים.

החיים קלים

משתמש מקצוען
אנו יהודים וצריכים לחשוב כיהודים כ"ז שלא היה בית דין התראה ועדים אין לנו שום רשות לשפוט ולהרשיע אף אחד ומשכך כ"ז שזה לא קורה מבחינתנו הוא זכאי לגמרי.
אוי לנו אם ישפטו אותנו על סמך תיאוריות הודעות וואטסאפ חצאי עובדות וסיפורים
אין קשר בין צורת התבטאות שצריכה להיות עדינה, רחמים וחמלה לנקיטת פעולה.
הכל נכון, כדאי לרחם על הילד, לדון אותו לכף זכות ויחד עם זה חייבים לדאוג שהילד יטופל על מנת שלא ימשיך להדרדר ולהזיק לציבור (ולעצמו).
ולא פונים להורים לפני שמבררים שהרקע אכן תקין.

ש.ר

משתמש פעיל
לפי מחקרים מוכחים כל אחד ואחד כן כן כן גם אתה או את שקוראים מה שאני כותב עברתם תקופה בחיים שגנבתם כל אחד בצורה שלו תזכרו .........

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
הם לא היו מלאים. הוא לקח את כל סכומי השקלים במטבעות ושטרות שהיו שם.

כל היתר, כולל מט"ח, היה מבחינתו חסר ערך. אבל את המזומן הוא העביר לכיסיו לפני שזרק את הארנקים.
אז יכול להיות שהוא לא כזה תמים.
בכולופן נשמח לשמוע איך הסתיים העניין ולמי פניתם?

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
הכאב הוא גדול
אבל החמלה עוד יותר
אף ילד בן 8 לא גונב בשביל לגנוב
אין לו מה לעשות בכסף שלכם
כמה ארטיקים הוא יכול ללקק??

הוא במצוקה!!!!!!!
או נפשית שגורמת לו לעשות מעשים בלתי נשלטים
או מחסור חמור בבית שגורם לו לרדוף אחרי כסף.
הוא זקוק לעזרה בדחיפות!
רב משפחות המצוקה מוכרות לרווחה ברמה זו או אחרת
ויש אפשרות לעזור לו, להצמיד לו חונך, לבדוק מה קורה בבית ולהפנות אותו לטיפול.
דווקא הרווחה בשכונות בוכרים-גאולה עובדת מעל ומעבר למצוי, ויש שם עם מי לדבר.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
רב משפחות המצוקה מוכרות לרווחה ברמה זו או אחרת

מתברר שהוא אכן מוכר.
ואנחנו הסיפור מס' 1000.

נקווה שיצליח להגיע לטיפול מתאים, כי בכל ה-998 הפעמים הקודמות (שדווחו), זה לא קרה.

בכל מקרה, הזהרתי אותו שגם אם הוא מגיע למצב של גניבה, שלא יזרוק לפח.
שיתחשב בנגנבים וישאיר את מה שהוא לא צריך, באיזושהי פינה גלויה ברחוב. הסברתי לו שאנשים נפגעים מאד כשהם נשארים בלי האשראי, התעודות והרב קו.

ילד מסכן.
פשוט תתפללו עליו.

(נועלת את האשכול כי הוא מיצה את עצמו).

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה