גמגום שנוצר מנסיון לגמילה

ש. מ.

משתמש צעיר
האם מישהו מכיר את התופעה?
ילד בן שנתיים וחצי, חכם במיוחד, מדבר בשטף,
החל לגמגם כאשר פספס פעם אחת כשניסו להתחיל לגמול אותו מטיטול.
אם יש מישהו שחווה משהו דומה, ויוכל לייעץ עצות, כי זה ממש קשה לראות את הילד ככה. נשמח לכל עיצה.

ש. מ.

משתמש צעיר
אבל התזמון של הגמילה והגמגום, די מראה על סיבה רגשית.

חצאא

משתמש חדש
גם אצל בני בן ה3 היה כך
בדקתי מול איש מקצוע, אמר שאין מה לטפל ויעבור לבד.
אבל! צריך לדעת איך להתייחס... לתת לו לסיים משפטים ולא לקטוע אותו או לענות במקומו, לגעת בו ללטף אותו תוך כדי דיבור (לא בצורה שיראה חריג), כמובן להזהיר קטנים לא לצחוק עליו , וכן.. לא לחשוב שזה גמגום

יחזקאל קראוס

מאמן אישי לחיים מלאים יותר ומספקים יותר
מנוי פרימיום
גם אצל בני בן ה3 היה כך
בדקתי מול איש מקצוע, אמר שאין מה לטפל ויעבור לבד.
אבל! צריך לדעת איך להתייחס... לתת לו לסיים משפטים ולא לקטוע אותו או לענות במקומו, לגעת בו ללטף אותו תוך כדי דיבור (לא בצורה שיראה חריג), כמובן להזהיר קטנים לא לצחוק עליו , וכן.. לא לחשוב שזה גמגום

הדרכה מצויינת להתנהלות עם הילד.
בן כמה הילד עכשיו, האם הוא נמצא עדיין בתהליך הגמילה ?
אם הוא עדיין בתהליך הגמילה, רצוי לשים לב לתגובות שלנו כשהוא מפספס. יתכן שזה קרה בעקבות תגובה לא נכונה של הסביבה שלו לפספסוס (הורים, אחים, מטפלת).
חשוב להגיב לפספוסים בצחוק ובקלילות, לזרום איתו, לשמוח עם זה, זה חלק מההתפתחות שלו וזה טבעי, שירגיש שזה חלק מהחוויה וזה בסדר גמור.

יחזקאל קראוס

מנוי פרימיום
גמגום היא תופעה נפוצה בגילאים אלו
הכי טוב זה פשוט להתעלם
ולשוחח איתו כרגיל
בד"כ זה חולף מאליו.

מכיון שבמקרה שמדובר כאן, מתארים טריגר מאוד ספציפי, וההורים מרגישים שיש קשר בין הדברים.
חשוב לתת את הדעת לזה, ולבחור בהתנהלות הנכונה.

כמובן בלי לעשות מזה עסק גדול, כדי שלא להדגיש את זה אצל הילד, מכיון שזו גם תופעה שכיחה בגיל זה שבמקרים רבים חולפת מעצמה, כפי שציינו מספר משתתפים.

ממששהה

משתמש פעיל
פרסום וקופי
פעם שמעתי ממטפל שיש המון פעמים גם במבוגרים כשנוגעים בנקודה אז היא מתעוררת בגדול
לכן לפעמים צריך לדעת מתי ואיך לטפל ............
ואצל מי .......

אשדי

משתמש רשום
אצל הבן שלי היה בול ככה בגיל הזה.
הפסקתי מיד עם הגמילה [הבנתי שזה עושה לו מדי לחץ...], למרות שהגננת במעון ממש לחצה שכן נגמול, ואכן זה עזר ולא הרבה זמן אח"כ הוא הפסיק לגמגם.
את הגמילה עשיתי כחודש, חודש וחצי לפני גיל 3 ואז זה עבר בשלום.

reish

משתמש מקצוען
מעבר להתייחסות הרגשית לגמילה, כדאי לקבל הדרכה אצל קלינאית תקשורת לגבי הגמגום.

שולמית רוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
חשוב להגיב לפספוסים בצחוק ובקלילות, לזרום איתו, לשמוח עם זה, זה חלק מההתפתחות שלו וזה טבעי, שירגיש שזה חלק מהחוויה וזה בסדר גמור.
מעניין אותי- היחס הצוחק לפספוסים הוא הדרכה ספציפית לילד הזה שמגמגם, או לכל ילד בתהליך גמילה?

יחזקאל קראוס

מנוי פרימיום
מעניין אותי- היחס הצוחק לפספוסים הוא הדרכה ספציפית לילד הזה שמגמגם, או לכל ילד בתהליך גמילה?

שאלה מצויינת
אני מעוניין שלפני שאכתוב את דעתי, ניתן למשתתפים בפורום להביע את דעתם בעניין ...

MalkiIndik

משתמש רשום
מחזקת את ההמלצות דלעיל
זה באמת מאד מאד מלחיץ
אצלינו עבר אחרי כמה חודשים טובים
המלצה שקיבלתי מפסיכולוגית ילדים בכירה, לחזק את האגו העצמי של הילד על ידי הקבלתו לאביו
להגיד כל הזמן משפטים בדוגמת "איזה יופי אתה עוזר לי, כמו אבא" "איזה יופי אתה מתפלל, ממש כמו אבא"

שולמית רוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני מעוניין שלפני שאכתוב את דעתי, ניתן למשתתפים בפורום להביע את דעתם בעניין ...
לדעתי האישית, זה רעיון מקסים כדי להפוך את כל ענין הגמילה לחיובי וחוויתי בשביל הילד.
(ניסיתי על הבת שלי וזה עשה לה ממש טוב!)
השאלה שלי אם זה גם יקדם את הילד כך שבהמשך הוא יפסיק לפספס.

L1234

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
גם אצל הבן שלי היה כך.
אמרו לי לא להתייחס כשהוא מגמגם, גם לא לנסות לעזור לו, אלא אם רואים שממש נתקע ולא מצליח להמשיך.

יום אחד הבן שלי אמר לי - אני לא יכול לדבר,
ואז אמרתי לו אז בוא נבקש ביחד מה' שיעזור לך לדבר.
וכך, כל פעם שנתקע הוא ביקש אח"כ
וב"ה עבר כאילו לא היה

אגב, אמרה לי הרופאת משפחה - שזה משהו מאוד מצוי דווקא אצל ילדים חכמים בגיל הזה שהשכל שלהם עובד יותר מהר מקצב הדיבור ולכן זה גורם לתקיעות.
ואם לא מתייחסים וחלילה לא צוחקים זה עובר מעצמו.

רבקהא

משתמש מקצוען
אני רואה שבדיוק התפתח אשכול לאחרונה בנושא שאני מחפשת.
אז תתנה לי חיזוקים:
ילד מתוק וחמוד בן 3 שמגמגם נוראות מילד שלא סגר את הפה פשוט נהיה שתקן, כי קשה לו לדבר---
זה קרה פעם אחת באיזור שבט ונעלם אחרי חודש, וחזר שוב בסביבות תמוז ונהיה רק גרוע- הוא עשה בנתיים חלאקה והתחיל גן חיידר וזה רק מוסיף לזה שהוא שותק. מצד אחד הוא מאד חברותי ומשחק עם ילדים גם בלי הרבה מילים. אבל פשוט כואב לי הלב!! הוא לא מדבר הרבה, וכשכן מדבר מגמגמם ממש.
מה עושים? יש כאן מישהי שמבינה בתחום?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה