גם אני מרוצה בפיריפרי'ה...חוו דעתכם

אריח

משתמש רשום
למי שמתעניין בחריש.
אמנם המחירים כבר עולים אבל המקום ממש שווה בדיקה,
מצ''ב גליון שיצא ע''י הקהילה שם בשבוע שעבר

קבצים מצורפים

• בונייך חלק א.pdf
    7.2 MB · צפיות: 59

אריח

משתמש רשום
מצ''ב גם גליונות קודמים, מלפני כמה חדשים,
עוד בשלב אחר לגמרי...

קבצים מצורפים

• בונייך - גיליון מספר 1.pdf
    4.8 MB · צפיות: 190
  • בונייך - גיליון מספר 2.pdf
    6.2 MB · צפיות: 275
D

Deleted member 64624

אורח
WhatsApp-Image-2022-05-30-at-14.05.44-1024x768.jpeg

נוף הגליל פורחת: 1,000 תושבים חדשים בשכונה החרדית​

שכונת הר יונה ג' מתרחבת: כאלף תושבים חדשים מצטרפים בימים אלה לשכונה החרדית בנוף הגליל. כמו"כ, הונפקו היתרי בנייה ל-150 דירות חדשות המיועדות למשפחות מחסידות ערלוי. רה"ע רונן פלוט: "נדאג לכל צרכיהן של המשפחות החדשות"

קרוב ל-1,000 תושבים חרדים מצטרפים השבוע לקהילה החרדית בנוף הגליל, כאשר בימים אלה מקבלים 200 משפחות שרכשו דירות בשכונת הר יונה בעיר, טופס 4 לאכלוס הדירות החדשות. נציגי עיריית נוף הגליל, העומדים בקשר עם בעלי הדירות, עדכנו את התושבים החדשים על השגת אישור האכלוס לדירות שלהם, בהן יתגוררו משפחות עם ילדים לצד זוגות צעירים ממגוון קהילות חרדיות המצטרפים לסיפור ההצלחה של שכונת הר יונה ג' בנוף הגליל.
יצוין כי כניסתן של המשפחות החדשות מעלה את מספר התושבים בשכונה ללמעלה מ -2,500 נפש, מתוכם כ-900 ילדים ותינוקות.
בעיריית נוף הגליל נערכים לקליטת המשפחות החדשות גם בתחום החינוך – בגני הילדים ובבתי הספר הפועלים בשכונה. ראש העיר מר רונן פלוט אמר: "אנו נדאג לכל צרכיהן של המשפחות החדשות. נקבל את פניהן בברכה ובזרועות פתוחות".
כמו כן, לצד טופסי האכלוס, הונפקו אתמול (ראשון) גם היתרי בנייה ל-150 דירות חדשות המיועדות למשפחות מחסידות ערלוי, המתעדות להעתיק את מקום מגוריהן לשכונה החרדית המתרחבת בעיר.
ראש העיר רונן פלוט ומ"מ ראש העיר אלכס גדלקין, המשמש בתפקיד יו"ר הוועדה לתכנון ובנייה, מסרו את היתרי הבנייה לנציגי הקהילת ערלוי במהלך מפגש חגיגי שהתקיים היום בצהרים בלשכתו. מטעם השניים נמסר: "אנו שמחים ומברכים על צמיחתה של השכונה החרדית והביקוש הגבוה לדירות מכל רחבי הארץ. הדירות בשכונה נחטפות כמו לחמניות טריות בשוק".
נציגי קהילת ערלוי ציינו במעמד קבלת ההיתר את מקצועיותם וזריזותם של עובדי העירייה וסיכמו את הביקור המרגש: "זהו יום חג בשבילנו שמחים לבוא ולהצטרף להצלחה ולפריחה המדהימה של העיר נוף הגליל ולתרום לשגשוג ההתיישבות היהודית בעיר".

(חיה)

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
אני גרה בשכונה בירושלים
צריכה ליסוע שעה מינימום לעבודה או בשביל לעשות קניות
להרבה אזורים בירושלים לוקח גם שעתיים נסיעה בתחבורה ציבורית הדפוקה והפקקים והעבודות של הרכבת הקלה
(מעריב אחרון בעשר בכל הבתי כנסת בהוראת רבני השכונה)
כל מי שגר בירושלים חי על נסיעות. ארוכות.
לעומתי אני מכירה מישהי שגרה בטלזסטון ועובדת בירושלים בכניסה לעיר - ומגיעה תוך רבע שעה נסיעה

אגס סברס תפוח

משתמש פעיל
באיזה שכונה?
אני גרה בשכונה בירושלים
להרבה אזורים בירושלים לוקח גם שעתיים נסיעה בתחבורה ציבורית הדפוקה והפקקים והעבודות של הרכבת הקלה
לעומתי אני מכירה מישהי שגרה בטלזסטון ועובדת בירושלים בכניסה לעיר - ומגיעה תוך רבע שעה נסיעה

(חיה)

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
באיזה שכונה?
מה זה משנה?
המצב כזה (לגבי אורך הנסיעות) בהרבה שכונות בירושלים.
ברמות הענקית, בנווה יעקב, בשכונות הצפון - בית וגן, גילה... בהר נוף, קריית יובל
בחלק מהשכונות אין אפילו מכולת!
המחירים אמנם נמוכים מבמרכז ירושלים, אבל עדיין גבוהים בהרבה מבפריפריה

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית

כתב עט

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני גרה בשכונה בירושלים
השאלה אם אנחנו עוסקים בפערים בין ירושלים לטלזסטון, או בין ירושלים לקצוות הארץ (צפון / דרום)
שאז ההשוואה שונה לגמרי.
גם לגור בגבעת זאב זה פסטורלי ומדהים אבל מבחינת מחירים זה בדיוק כמו בירושלים.
אם אני לא טועה נושא האשכול מדבר על הערים הרחוקות מהמרכז, שבהן יש התמודדיות לא פשוטות,
לפעמים הרבה יותר מאשר משך נסיעה לעבודה.

(חיה)

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
אם אני לא טועה נושא האשכול מדבר על הערים הרחוקות מהמרכז, שבהן יש התמודדיות לא פשוטות,
אילו, מלבד מיעוט מקומות עבודה (תלוי באיזה עבודה) וריחוק מההורים (למי שיש מראש הורים תומכים שגרים במרכז)?

(חיה)

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
@גדולים מהחיים ,
למה סימנת כועס על ההודעה שלי?
אפילו לא הצגתי דעה בעד או נגד, רק הראתי שלא דווקא מי שגר בירושלים יותר קרוב ממי שבישובים או בערי פריפריה.
מה הבעיה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה