בריאות גוש בצוואר לילד בן 5

משתמש משודרג

משתמש מקצוען
שוב תודה לכולכם
מעדכנת שהגיע הפענוח של ה us ,
אבחנו לימפאדנופתיה - שזה אומר תגובתיות של הבלוטות בעקבות זיהום כלשהו.
רופא אא"ג אמר שאפשר להרגע, אבל בכל זאת לפנות להמטולוג
אז נרגענו קצת 😊
מצטרפת לקודמותי,
חשבתי היום הרבה עליכם, ושמחה בשבילכם,
מעכשיו- רק בריאות!
תמשיכי לבשר בשורות טובות.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
שוב תודה לכולכם
אז נרגענו קצת 😊
ברוך ה'!!
בעזרת ה' שההמטולוג יגיד שזה כלום ותחזרו לרוגע

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
אוף,
אתן מלחיצות עם התגובות שלכן.
הבן שלי נולד עם בלוטות לימפה נפוחות ,
עד היום, והוא בן 7 חודשים.
אתמול הייתי איתו במקרה אצל רופא ילדים ואחרי מישוש אמר שזה בסדר ונפוץ אצל ילדים קטנים.
אני צריכה להילחץ ולבדוק יותר לעומק?
ללכת לרופא? איזה?
אין לי מושג ספציפי, אבל ילד שנולד עם תופעה מסוימת הוא פחות מדאיג ממשהו שקרה באמצע החיים.
ואם הרופא רגוע, תהיי רגועה גם.

בומבינו

משתמש פעיל
על איזה סוג גוש מדובר?
גם לבן שלי יש אחד כזה ורופא ילדים במישוש קל אמר שזה בסדר ומצוי אצל ילדים.
כדאי ללכת לבדיקה נוספת?

מג'

משתמש מקצוען
לבת שלי בת ארבע וחצי יש את אותו דבר. כבר שלוש בלוטות לימפה התנפחו מאוד לבסוף התפוצצו והשאירו צלקת.
כמעט שנה בדקו אותה ולא מצאו שום סיבה לזיהום/דלקת. (עברה אלטראסאונד, צילום חזה, מלא בדיקות דם, פעמיים אאג, רופא שיניים וכו..) בסוף הגיעו למסקנה שזה חידק שיושב בתוך הבלוטות ואי אפשר להרוג אותו בשום אנטיביוטיקה, הוא עובר לבד כעבור ~שנתיים... - יש לה את זה כבר כמעט שנתיים והיא במעקב בשניידר כל חצי שנה...

אגב-
אחד הרופאים שהיינו אצלו נקרא ד"ר פרקש (כללית) - הוא רופא אלגריה ומערכת החיסון והא הראשון שהסביר לי לעומק את ההתנהלות של בלוטות הלימפה והרגיע אותי ממש. כי כבר הייתי ממש לחוצה...

נערך לאחרונה ב:

joelly

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
(אם זה מולד זה מעניין.. אבל אני ממש לא מבין בזה - יכול להיות שזה כלום - לא ידוע לי על מחלה מהסוג שחוששים כאן מולדת)
לאינטלגנציה או אם פעם רלוונטי - יש דבר כזה תינוקות שנולדים עם סרטן.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
בלוטת לימפה נפוחה יכולה להישאר גם חודש ויותר אחרי דלקת . אם שחררו אין מה להילחץ, הם אחראיים
אם הילד נבדק על ידי רופא רלוונטי סבבה.
סתם לסמוך על מידת האחריות של רופאי חדר מיון - לצערי למדתי בדרך הקשה שלא כדאי.

מקופלא

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
אם הילד נבדק על ידי רופא רלוונטי סבבה.
סתם לסמוך על מידת האחריות של רופאי חדר מיון - לצערי למדתי בדרך הקשה שלא כדאי.
באופן כללי
ולאו דווקא בקשר למקרה הספציפי של @ליה עמר
תמיד מומלץ להקשיב לרופאים באוזניים קשובות ועיניים פקוחות ולא לסמוך בלי לבדוק.
לעיתים גם חוות דעת שניה לא תזיק.
רופאים הם בסך הכל בני אנוש שכמו כולנו טועים לפעמים
רק שהטעויות שלהם הרבה יותר גורליות.

לא כמו כולם

משתמש מקצוען
@ליה עמר ב"ה! נכנסתי רק כדי לראות מה שלומכם...
שמחה שה א.ס יצא תקין.
בעז"ה שהכל יעבור ותחזרו לשיגרה בריאה לאורך ימים ושנים.

לסמוך על הרופאים צריך להיות בערבון מוגבל
אם התשובה נשמעת הגיונית ומסתמכת על בדיקות שבוצעו ורואים שיפור בטווח הזמן ההגיוני
אז מעולה.

אבל אם לא- לא להיות ראש בקיר
וללכת לרופא אחר או לחזור לאותו רופא ולבקש יפה ואסרטיבי
בדיקות נוספות או פיתרון אחר!!
יש דברים שלומדים על הבשר וזה כואב וחבל, עדיף ללמוד מניסיון של אחרים.

ליה עמר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
על איזה סוג גוש מדובר?
גם לבן שלי יש אחד כזה ורופא ילדים במישוש קל אמר שזה בסדר ומצוי אצל ילדים.
כדאי ללכת לבדיקה נוספת?
גוש גדול וקשיח שלא זז במישוש.
לקחו לו ספירת דם רגילה או בדיקה מורחבת?
ספירת דם וכימיה.

ליה עמר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
@ליה עמר ב"ה! נכנסתי רק כדי לראות מה שלומכם...
שמחה שה א.ס יצא תקין.
בעז"ה שהכל יעבור ותחזרו לשיגרה בריאה לאורך ימים ושנים.

לסמוך על הרופאים צריך להיות בערבון מוגבל
אם התשובה נשמעת הגיונית ומסתמכת על בדיקות שבוצעו ורואים שיפור בטווח הזמן ההגיוני
אז מעולה.

אבל אם לא- לא להיות ראש בקיר
וללכת לרופא אחר או לחזור לאותו רופא ולבקש יפה ואסרטיבי
בדיקות נוספות או פיתרון אחר!!
יש דברים שלומדים על הבשר וזה כואב וחבל, עדיף ללמוד מניסיון של אחרים.
תודה על ההשתתפות והדאגה!
מעריכה מאד את התגובות של כולם
אין חכם כבעל הניסיון...

נ.ג

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
שלום,
לפני יומיים שמתי לב שיש לבן שלי גוש די גדול ונוקשה בצוואר, הרופא נלחץ ושלח אותנו למיון בשניידר, הם עשו צילום חזה ובדיקות דם ושחררו אותנו, אבל אני לא רגועה.
אציין שהם תולים את הגוש בלוטת לימפה שהתנפחה על רקע ויראלי או דלקתי, אבל הוא לא היה חולה בכלל בזמן האחרון.
יש למישהו כאן ניסיון בדבר כזה?
כל תגובה תעזור...
מוכר שבלוטת לימפה מתנפחת ממשהו ויראלי, לא תמיד אנחנו מודעים לוירוסים שתוקפים את הילדים
אני מכירה באופן אישי 2 נשים עם בליטה בצוואר משמעותית ביותר, כל אחת והסיפור שלה אבל שתיהם זה משהו לא רציני
כמובן להמשיך לקוב

כפרת עוונות

משתמש פעיל
שוב תודה לכולכם
אז נרגענו קצת 😊
אני נפעמת מהאחריות וחוסר העצלות שלכם.
ככה צריך להיות !!

בלוטת לימפה נפוחה, כמו הרבה תסמינים אחרים יכול להיות או מסיבות שונות לא חשובות בכלל או מהסיבות הכי גרועות שיש וכל האפשרויות ביניהם. למי שהוא לא מאמין (כופר) - מומלץ שלא לסמוך על הרופאים ולרוץ עכשיו לקחת משכנתא של מליוני שקלים ולעשות את כל הבדיקות האפשריות ולבקר אצל כל הרופאים המומחים בעולם, אה, וגם לנתח ולהוציא את הגוש לבדיקה בכל המעבדות ליתר ביטחון.
אך למי שמאמין שאנו צריכים לעשות רק השתדלות - יש לסמוך על הרופא המטפל (הקבוע), ואם הוא שלח למיון יש לחזור אליו אח"כ עם גליון השחרור מבית החולים. רק אם אתם סבורים שהרופא לא מבין אתכם מספיק, ללא קשר למקצועיותו - יש להחליף רופא.
חוץ מזה יש לדעת שרופא אינו נביא וכדי להגיע לאבחנה יש לתת לו את כל מה שידוע על הבעיה ועל הבריאות הכללית, ואח"כ הוא יבדוק או יפנה לבדיקות/מיון/רופא מומחה לפי שכיחות והסתברות של הגורמים המצויים, אא"כ יש חשש לסיכון ממשי אפ' שהוא פחות שכיח, עם זה במקרים הנדירים יותר עלול לארוך זמן עד שמאבחנים אותם ובזה להיות לחוץ לא יעזור.
כן חשוב לעדכן את הרופא בכל שינוי במצב.
נ. ב. במקרים מסויימים השיקול של הרופא הוא גם מחיר וזמינות הבדיקה, אין סיבה להתלונן עליו כי גם אנחנו מערבים את השיקולים האלו בנוגע לבריאות שלנו וד"ל. אם המצב חמור, כלומר - יש סכנה לחיים, סבל מרובה או 'תיק' מתמשך, יש להתערב בתהליך קבלת ההחלטות של הרופא באסרטיביות - רק אחרי שאתם או יועצים שדיברתם איתם על המקרה הספציפי מבינים ויודעים שההתערבות תעזור. וכל מקרה לגופו.

אני עצמאי שצבר ידע וניסיון בתחום.
דווקא מחמיא לי שהידע שלי רחב כמו של הבינה המלאכותית, אבל מסתמא יש איזה תרעומת עלי שאני לא נותן עצות קונקרטיות שבשביל זה העלו כאן את השאלה,
אך מה לעשות שבאמת אי אפשר לעזור בלי לדעת קודם מה הבעיה, ואחרי שיודעים בד"כ יודעים כבר על פתרון. במקרה שמסובך לברר מה הבעיה הפורום לא יוכל לעזור, אלא יועץ מקומי שמכיר את ההתנהלות של קופת החולים. במקרה שיודעים רק שהטיפול לא עזר גם לא יעזור לקבל המון עצות, אלא שווה לחזור לרופא לפחות פעם אחת, ורק אח"כ לפרסם בקשת מידע, לסנן את העצות שהתקבלו, ולראות שרובם ניסת כבר או שהם לא עוזרות / מתאימות לבעיה הספציפית, ואולי למצוא משהו יעיל...

מקופלא

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
ולרוץ עכשיו לקחת משכנתא של מליוני שקלים ולעשות את כל הבדיקות האפשריות ולבקר אצל כל הרופאים המומחים בעולם, אה, וגם לנתח ולהוציא את הגוש לבדיקה בכל המעבדות ליתר ביטחון.
לא הבנתי מה בין זה
לבין לבקש חוות דעת שניה או לבקש אולטרסאונד נוסף.

אגב,
זה לא תרחיש בלתי סביר שלוקחים ממצא לבדיקה ביותר ממעבדה אחת.
בתי החולים עצמם משתפים עם זה פעולה למרות גאוותם הידועה
ואפילו מעודדים לשלוח לחו"ל לFletcher לאבחון נוסף לפני שמתחילים טיפול (ותודה לעזרה למרפא על זה).
אז בבקשה לא להגחיך את הענין.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה