שיר גוש או איש

שולמית רוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
שוכן בתוכי

גוש או איש.

קורע, חונק

מעניש.

יושב לי בגרון

מלגלג.

שונאת אותו

עלי חוגג.

פנים אין לו

וגם לי.

כשהוא רותח

נאלם לי

כשהוא כועס

רועד לי

כשהוא שותק

מפחיד לי

כשהוא שופט

מתרסק לי.

כשאקרע אותו-

אפציע.

tmr

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יפה מאד
מדוע מנהג הרווחים הללו? זה לפעמים נותן עצירה בין שורה לשורה שלדעתי עשויה להרוס את הרצף, ההבנה והמשקל, למרות שספציפית פה בחצי האחרון זה כן מוסיף.

שולמית רוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יפה מאד
מדוע מנהג הרווחים הללו? זה לפעמים נותן עצירה בין שורה לשורה שלדעתי עשויה להרוס את הרצף, ההבנה והמשקל, למרות שספציפית פה בחצי האחרון זה כן מוסיף.
תודה
צודקת. אני עושה העתק הדבק מקובץ וורד וכך זה יוצא.
לפעמים זוכרת להוריד את הרווחים, הפעם לא..
תודה שהערת את תשומת ליבי!

tmr

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תודה
צודקת. אני עושה העתק הדבק מקובץ וורד וכך זה יוצא.
לפעמים זוכרת להוריד את הרווחים, הפעם לא..
תודה שהערת את תשומת ליבי!
אם מועיל- אם אני לא טועה כשעושים העתבק מוורד בדוקס זה לא יוצר רווחים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה