גאונות מבריקה, איך לא חשבנו על זה קודם?

cmyk

משתמש צעיר
תוסס, תודה לך!

naftulish

משתמש רשום
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מקארתור;204340:
איזה בעיות יכולותנה לצוצנה במסע החתחתים המפרך אל 2 ק"ג מלפפון לא השמן מדאי אלא הרגיל, והההרינג בלי צבע מאכל ולקטוז, או טיטולים פריכים במיוחד???

אני לא מוחל לך! אתה גורם לי לפארנואיה, מהיום אסתכל לכל הכיוונים בשעת הקניה... אתה רואה שם את ההוא... זה שקונה ומסתכל רק בפתק, בלי יועצי חצר... ואפילו לא מתקשר לרב לפני קניית הבטטות... איזה מוזר... גוי גמור...

צודק ועוד איך צודק...
מה זה משרד ממשלתי שאנחנו צריכים נציגים? זה ס"ה קמפיין פירסומי של "יש" שמנסה להכנס לציבור החרדי חזק.

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
נכתב ע"י אברימי;204759:
כהמשך לדברי גרף ניתן גם להביא את הויכוח על "המילה הכתובה" שהתנהל כאן. כמעט כמו אותו שוטה היושב מתחת לרמזור ו"נותן הוראות" לתנועה על פי מראה הרמזור באותה עת, וחש שהוא מנהל התחבורה...
רבותי הפרסומאים!
כדאי שתתחילו להפנים. עברה התקופה ש"היה כתוב בעיתון" היה משפט המחץ האחרון שחתם כל ויכוח והותיר את הצד השני פעור פה, נבוך ומובס.
אם ניתן לתמצת היום את מקדם המכירות העכשווי במילה אחת - הרי שהיא "שירות".
אולי בעבר סברו שפרסום טוב, קריאטיבי, ממוקד, "עושה את זה" הרי שכיום גם אם תפרסם הכי טוב ששייך, אם לא תשכיל לתת שירות טוב ללקוחותיך, הרי שבזבזת את כספך לריק על פרסום לא אפקטיבי.
ולענייננו - אלף פורומים, מבצעים, הוזלות, פרסים ומתנות לא יועילו ללקוח שהגיע לסופר מרקט כלשהו ונאלץ להמתין שעתיים בתור אצל קופאית בסגנון קומוניסטי שגם לאחר שהעבירה את כל הקניה במתינות משוועת, (והוא, נעבך ארז וארז וארז לבד..) היא ממתינה ל"כרטיס מנהל" בידיים שלובות, ומודיעה לו חגיגית שהמשלוח יגיע ב36 שעות הקרובות.
אז להפנים בבקשה - אם רוצים לקדם את הלקוח שלכם באמת, רדו לשטח ראו איך מתבצע השירות אצלו. אולי תוכלו גם לייעץ לו לשפר פה ושם, אבל בטוח שתקבלו פרספקטיבה חדשה למוצר/עסק שאתם הולכים לפרסם. לטוב או לרע.
אני חושב שערבבת בין תפקיד הרשת [יש] לבין תפקיד משרד הפרסום [בולטון].
כל התלונות שלך לגבי רמת השירות אינן קשורות בכלל למשרד הפרסום והיח"צ ובוודאי שלא בצורה ישירה.
נכון ששירות, איכות ומחיר אלו דברים בסיסיים שכל רשת חייבת לדאוג שזה אכן יתבצע על הצד הטוב ביותר ותפקידם של אנשי האסטרטגיה לדאוג שיפנימו את זה בהנהלת הרשת. אבל למשרד פרסום יש תפקיד משלו, וזה, לפרסם ולמתג את רשת 'יש' בצורה הכי אופטימלית למגזר החרדי וזה המשימה היחידה שלהם.
ועל כך בהמשך התגובה...

נכתב ע"י גרף;204753:
להיפך! על דא קא בכינא!

'הציבור' לא כ"כ מטומטם! בדיוק לזה התכוונתי. אתם שם בפרסום חושבים שהציבור מטומטם והוא לא.

בדיוק לזאת התכוונתי כשקראתי לדינקיס לצאת ממאורת הפרסומאים ולדמיין לרגע שהוא חלק מהציבור שקונה את זה...

אתם כבר מידי התנתקתם מהעם, וחושבים שהוא באמת מטומטם. אני לא יודע מה עושה לכם את זה, הקורס של גרנות או החיכוך היומיומי עם אנשי הפרסום הזחוחים...

אבל אתם באמת כבר הגזמתם והציבור לא קונה את הלוקשים שלכם. הציבור רק רואה להיכן הגיעה רמת הניתוק במשרדי הפרסום המתיימרים לשווק לציבור החרדי, ותוהה כל פעם מחדש האם הגענו לתחתית. מסתבר שלא. :(

א. אני חושב שאתה מגיע מגישה מאוד מוטעית לגבי אנשי הפרסום ["הזחוחים"]. לידיעתך, במשרדי הפרסום ובמיוחד בגדולים שבהם בולטון, גל, תוצאות, טריו, מקאן וכו' יושבים אנשים שמבינים מאוד את הצרכן החרדי. עצם הפלפולים שלכם פה כל היום האם קובי איזק התכוון למילה כזאת או אחרת, מוכיחה, שהבנאדם מבין משו מהחיים ש'לו ואת זה גם אומרים גדולים וחכמים ממני.

ב. לגבי הפרסומת המדוברת, אני חושב שכמה מהניקים שהודיתי להם, כבר כתבו את עיקרי הנקודות.
  • יש לפרסומת הזאת זכירות מאוד גבוהה.
  • רובא דרובא מהאנשים אינם מתעמקים בכלל בפרסומות.
  • הפרסומת משדרת במבט ראשון, היימיש, אנ"ש וכדו'
  • אני חולק מכל וכל על הקביעה שאומרת שמדובר בפרסומת בזויה.
  • אין לכן מושג כמה זה בתת ההכרה שלנו הופך את 'יש' כאחת שתעשה הכל כדי שתיהיו מרוצים, גם אם זה לפעמים קצת קשה.
בנתיים לא קראתי פה שום טיעון ענייני מעבר לזה שמדובר בעלבון לאנטלגנציה או טמטום [נו, באמת...] הרי לא מדובר בשגיאת כתיב, חרוז מעצבן או סתם העתק הדבק של גרפיקה, מדובר על רעיון, וככזה, הוא רעיון מבריק לטעמי.

ג. אם כבר הזכרתם את תרצה תליט"א, אין לכם מושג איזה כיף זה ללמוד אצל האדמו"רית תרצה והפסיכופט גיא כוכב, מחר יש לנו שיעור נוסף ואני כבר מחכה בקוצר רוח לדבר המדהים הזה, אין, זה פשוט חוייה אדירה. מומלץ!!!!!1

מקארתור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
דינקיס, יש צדק בדבריך, אבל לדעתי זה לא מצדיק והקמפיין לדעתי כושל,
אבל במקום להתווכח, בא נבדוק תוצאות,
כמה אתה חושב יהיה אורך הזמן שהוא ישרוד?
ואתה לשיטתך! תוך כמה זמן אם הוא יפסיק מלהופיע, תראה שהוא כשל?

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
אורך הזמן של הקמפיין לא קובע אם הרעיון טוב או לא.
הרעיון במקורו הוא טוב השאלה היא להיכן הם ילכו איתו.
בא נאמר שאם בחודשיים הקרובים הם לא ינצלו את המהלך עד תום, אז הם פיספסו כאן משהו מיוחד. אישית אני חושב שהם באמת ימסמסו את הרעיון ולא ילכו איתו עד הסוף, אני מקווה שאתבדה.

גרף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
דינקיס.

השימוש במילה 'טמטום' וכדומה, בא לחסוך עשרות שורות של הסברים מיותרים למה זה כל כך משונה/מצחיק/נלעג/פטטי.

אם אתה לא מבין מה רע ברעיון לפתוח 'פורום נציגי ציבור' של רשת 'יש', באמת שאין לי זמן להסביר לך. אבל אם יש לך זמן, אולי תואיל לתת לנו הסבר מה זה הפורום הזה? ומה האנשים החברים בו אמורים לעשות.

לא חשבתי שאצטרך להסביר למישהו מה רע בפורום כזה.

השאלה שלי רק, מתי ייפתחו פורומי נציגי הציבור של רשת 'ברכל', 'קניון רפאלי', 'אופטיקה הלפרין', 'אופטיקנה' ופורום נציגי הציבור של רמי לוי.

באמת.
הגזמתם.

אקשן

משתמש רשום
בתור צרכנית חרדית מן השורה -אני מרגישה נלעגת לשמע רעיון הפורום של יש...
כאילו בגלל עצם היותי חרדית איני יכולה להסתדר עם החלפות/החזרות/ שאלות עם נציגי השרות וכל עוד אין נציג משלנו - קשה לי להסתדר?!אני מפחדת לגשת?! לא נעים לי?! נבוך לי?!
זה בהלט פגיעה באינטילגנציה של החרדי הממוצע... (או שאולי זו נחיתות???)
דמיינו אותם עושים פורום מעין זה בציבור הכללי..."שכן מהרחוב/מהמגרש/מהעבודה יהיה נציגך ברשת המזון..." :eek:

cmyk

משתמש צעיר
הערת אגב: דינקיס, מה שאני לא מצליח להבין הוא 'מה בדיוק יכולה האדמורי"ת שלך ללמד על פרסום ויח"צ חרדי',
אולי לזה התכוון גם גרף כשהוא כתב על הזחיחות---לדעתי יש אנשים ויש אנשים, וד"ל.

לענינו, כפי שכתבתי תוסיפו לקמפיין את התלושים שמחלקים ארגוני חסד וכו' וקיבלתם יח"צ מוצלח ביותר.
אני תוהה מה יכול להיות יותר טוב מזה???

גרף, כשיש לך את הזמן תעשה טובה ותכתוב למה אתה קורא לזה 'טמטום'!!!

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לדעתי הכיוון הבא שצריך להיות כמו שכתבתי בחצי פה היא לתת חסויות לכל מיני הכנסות ספר תורה מגזריים ככה שיראה כאילו הם עשו משהו ואז הם יקנו את עולמם
המוקש בשיטה הזו שציבור לעולם אתה לא יכול לרצות ברמה הזו וכמה שתתן את אלו שיבכו למה הם לא קבלו ולמה לא ענו להם בשעה 3 לפנות בוקר

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
נכתב ע"י cmyk;205191:
הערת אגב: דינקיס, מה שאני לא מצליח להבין הוא 'מה בדיוק יכולה האדמורי"ת שלך ללמד על פרסום ויח"צ חרדי',
אולי לזה התכוון גם גרף כשהוא כתב על הזחיחות---לדעתי יש אנשים ויש אנשים, וד"ל.

אם אדם הולך ללמוד משהו זה רק מלמד שהוא ההפך מ"זחוח", הוא יודע שיש לו עוד מה ללמוד ולהשתלם בתחום, זה מראה דווקא על מידות הפוכות מאשר זחיחות.
אם אתה לא מבין מה אפשר ללמוד בבי"ס לפרסום, זה לא אומר שאין מה ללמד, זה אומר אך ורק שאולי אתה לא מסוגל להבין מה יש ללמד...

בא תסביר לי מה התכוונת במשפט הזה - "לדעתי יש אנשים ויש אנשים, וד"ל."

הכי כיף זה לשבת בבית מול המקלדת ולכתוב כל מה שבא לנו בראש, אבל חבר'ה, אנחנו מדברים פה על פורום מקצועי, לא?
אז תכתבו עניינית עם סיבות ראויות ולא בשפה גבוהה, זחוחה ולעיתים מטומטמת!!! וד"ל ואכמ"ל וצ"ע ת.נ.צ.ב.ה

גרף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
מקצועי לא?
אכן.

אם אתה באמת חושב שרשת מזון, פותחת פורום של נציגי ציבור שיעזרו לציבור, והציבור באמת חושב ש'יש' פשוט החליטו להתחיל לעזור לציבור, אז אין לי מה לומר לך.

אם אתה חושב שאני חושב כך, אתה חושב שאני מטומטם.

אם אתה חושב שאני מטומטם, יש לך טעות.

Smeshi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אדרבה דינקיס לפחות תענה לשאלה של גרף
אולי גם אני אלמד

חסיד

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
ללא קשר לוויכוח ולנושא עליו דנים
בכל אופן מבחינת העיצוב זה הזכיר את ה'דואר'

cmyk

משתמש צעיר
דינקיס,שכחת שאני לצידך בדיון כאן---

היות וזה פורום מקצועי, אמנע מלכתוב את כוונתי במשפט 'יש אנשים ויש אנשים'! ותבין אותי---

גרף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
נכתב ע"י דינקיס;205208:
אם אדם הולך ללמוד משהו זה רק מלמד שהוא ההפך מ"זחוח", הוא יודע שיש לו עוד מה ללמוד ולהשתלם בתחום, זה מראה דווקא על מידות הפוכות מאשר זחיחות.
אם אתה לא מבין מה אפשר ללמוד בבי"ס לפרסום, זה לא אומר שאין מה ללמד, זה אומר אך ורק שאולי אתה לא מסוגל להבין מה יש ללמד...

יש אנשים זחוחים, שזחוחים (בין השאר) בגלל שהם למדו בכאלו מקומות והם מרגישים עליונות אינטליגנטית על הציבור החרדי הנבער, וזה לא פלא. זה מה שהם קיבלו מלא חופניים מהאדמורית שלהם.

הסיבה שהם הלכו ללמוד דוקא שם, היא גם זחיחות, או השאיפה לזחיחות הזאת... וד"ל ואכמ"ל ודו"ק ותשכ"ח.

יש אנשים חרדים, לא זחוחים, שלא הולכים ללמוד בכאלו מקומות, גם אם הם לא יזכו להימנות עם האליטה הפרסומאית הזחוחה. הם נשארים עם השכל הישר שלהם והלא כ''כ מתוחכם, אבל הם מעדיפים כך.

גרף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
יש אנשים שיש להם אדמו"ר, ויש אנשים (נעבעך) שיש להם אדמורית...

(ברגע שהאשכול כבר התלכלך במילה 'אדמורית', אני מרגיש משוחרר לכתוב את אשר עם לבי...)

imb

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אברימי;204768:
די שמחה איז אז אין דעם נאריש'ן פארעם איז נישט דא קיין ביתרער.

לפחות משהו טוב למדתי מהעסק הזה: איך אומרים "פורום" באידיש.:)

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
ויש אנשים שמעבירים את האשכול לפסים אישיים בשם המקצועיות
(או שאני טועה)

גרף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
(או שאני טועה)

אם מבחינה מקצועית הציבור החרדי הוא טיפש, ולומדים את זה בבי"ס לפרסום ע"י האדמורית תרצה, אז מבחינה מקצועית, האשכול הזה בפורום החרדי המקצועי הוא לא כ"כ מקצועי.

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י גרף;205230:
(או שאני טועה)

אם מבחינה מקצועית הציבור החרדי הוא טיפש, ולומדים את זה בבי"ס לפרסום ע"י האדמורית תרצה, אז מבחינה מקצועית, האשכול הזה בפורום החרדי המקצועי הוא לא כ"כ מקצועי.
הדמגוגיה הזאת יכולה לחול גם על הציבור החילוני באותה מידה
כי הרי אותה תרצה שאתה טוען שהיא חושבת שהציבור החרדי מטומטם היא חושבת את אותו דבר גם על הציבור שלה, החילוני. כי זה עובדה שאת אותם תרגילים בשינוי השם היא מעבירה לציבור החילוני אז גם החילוני הוא לא מקצועי
וכאן באה שאלת התם באיזה פרסום וטקטיקות פרסום אתה משתמש שאתה טוען להם לכתר?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה